донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
10.12.2013 р. справа №905/2918/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:Радіонова О.О.суддів секретаря Зубченко І.В., Марченко О.А. Братченко О.В.за участю представників сторін: від позивача: Лавринець І.П., представник за дов. від 04.06.13р. № 55від відповідача:Білоусов С.В., представник за дов. від 24.10.13р. б/нрозглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства „Водоканал" м. Запоріжжяна рішення господарського суду Донецької області від25.06.2013р. у справі№ 905/2918/13 (суддя Нестеренко Ю.С.)за позовомКомунального підприємства „Водоканал" м. Запоріжжядо Товариства з обмеженою відповідальністю «Амстор» м.Донецькпро стягнення додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію за період з вересня 2012р. по листопад 2012р. у розмірі 11139,02грн.
В С Т А Н О В И В:
23.04.2013 року Комунальне підприємство „Водоканал" м. Запоріжжя звернулось до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амстор» м.Донецьк про стягнення додаткової плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням в сумі 11139,02грн. за період з вересня 2012 року по листопад 2012 року у зв'язку з виявленням перевищення складу забруднюючих речовин в стічних водах за актом відбору проб стічних вод від 23.11.2012 року та результатами хімічних досліджень його лабораторії, за якими стічні води відповідача не відповідають встановленим нормам по хлоридам 249,9 мг/дм3 при допустимих концентраціях- 93,0 мг/дм3 на підставі договору від 01.01.2008 року №7037 та чинного законодавства (а.с.2-6).
Рішенням господарського суду Запорізької області від 25.06.2013 року у задоволенні позову відмовлено (а.с. 120-122).
Рішення господарського суду мотивоване тим, що акт відбору стічних вод від 23.11.2012р. з боку відповідача підписаний не уповноваженою особою, а відтак вимога позивача про стягнення з відповідача додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію за період з вересня 2012р. по листопад 2012р. у розмірі 11139,02грн. не підлягає задоволенню.
Позивач, Комунальне підприємство „Водоканал" м. Запоріжжя звернувся із апеляційною скаргою, в якій зазначив, що з прийнятим рішенням не згоден з огляду на не повне та не об»єктивне дослідження місцевим господарським судом всіх обставин, просив скасувати рішення господарського суду Донецької області від 25.06.2013р. по справі №905/2918/13 та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги про стягнення 11139,02грн. у повному обсязі, стягнувши з відповідача суму додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у розмірі 11139,02грн. та винести окрему ухвалу в адрес ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор» (а.с.141-143).
Зокрема, скаржник вважає, що при прийнятті рішення суд акцентував увагу виключно на акті відбору проб від 23.11.2012р. та уповноваження осіб на його підписання, проте залишив поза увагою факт перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах.
Крім того, скаржник стверджує, що відповідач у листі №1586 від 05.12.2012р. фактично повністю визнав результати проведеного аналізу лабораторією КП «Водоканал» та погодився із фактом перевищення ПДК.
Також, апелянт вважає, що місцевий господарський суд змішав трудові відносини із договірними.
Представник апелянта у судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу та просив суд її задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив залишити без змін рішення суду першої інстанції, а апеляційну скаргу без задоволення.
Відповідно до частини другої статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв»язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 року № 5 «Про судове рішення», рішення є законним тоді, коли суд, виконавши вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.
Обґрунтованим визначається рішення, в якому повно відображено обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини справи і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються двосторонніми доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та правильність застосування господарським судом норм матеріального та процесуального права України, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення господарського суду відповідає вимогам чинного законодавства України та повинно бути залишено без змін, з огляду на наступне.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено наступне.
Позивач, Комунальне підприємство „Водоканал" м. Запоріжжя, є юридичною особою (ідентифікаційний код 03327121), що підтверджується витягом із Статуту та випискою з ЄДРПОУ (а.с. 44-45).
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Амстор», є юридичною особою (ідентифікаційний код 32123041), що підтверджується Статутом, довідкою з ЄДРПОУ та свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.56-58, 59-60).
01.01.2008р. між Комунальним підприємством „Водоканал" (за договором -Водоканал, далі - позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Амстор» (за договором - Абонент, далі - відповідач) був укладений договір №7037 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації (далі-договір) (а.с.10-12).
Відповідно до п. 1.1. договору, водоканал забезпечує абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам м. Запоріжжя, вул.Победи,64 (торгівельний комплекс), пр.Радянський,13.
При цьому, сторони керуються Законом України „Про питну воду та питне водопостачання" від 10 січня 2002р. №2918-111, діючими „Правилами користування системами комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України", затверджених наказом Держжиткомгоспа України від 1 липня 1994р. №65, „Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Держбуду України від 19 лютого 2002р. №37, „Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів", зареєстрованого Міністерством Юстиції України 26 квітня 2002р. №402/6690, „Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя", затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.03р., „Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків" від 20.12.1993р., ДОСТом на воду питну 2874-82, ДБН 360-92, СНіП 2.04.02-84,"Правилами технічної експлуатації систем комунального водопостачання і каналізації населених пунктів України "КДП 204-12 Укр. 242-95.
Пунктом 3.2.8 договору визначено обов'язок абонента (відповідача) виконувати скид стоків, якість яких в контрольних точках по майданчику пр. Радянський,13-"КК"повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", "Правил приймання стічних вод підприємств у системи каналізування м.Запоріжжя" та допустимим концентраціям. При перевищенні складу забруднюючих речовин в стічних водах відповідача, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, відповідач вносить плату за скид наднормативних забруднень позивачу у відповідності з "Правилами приймання...", "Правилами приймання...м.Запоріжжя", "Інструкцією...".
Додатком №1 до п.3.2.8. до договору сторони визначили допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування, зокрема хлориди для лівого берегу-81мг/дм3 та для правого берегу 93 мг/дм3 (а.с.13).
Відповідно до п.3.2.9 договору, який змінено Додатковою угодою від 18.04.2011р. (а.с.106), відповідальними особами (особами їх заміщаючими) за водопостачання Абонента, зберігання пломб на водолічільних вузлах, вводах та водопровідних мережах Абонента, забезпечення безпечних умов праці при проведенні робіт по зняттю показників облікових приладів, огляду водолічільних вузлів, вводів водопроводу, водопровідних та каналізаційних мереж і споруд відповідача, підписання усіх видів актів, виконання приписів представників позивача, відповідач призначає по громадському торгівельному центру "Амстор" по пр.Радянський,13 - Горошко Олександра Володимировича, Мартинова Віталія Миколайовича.
Договір укладається з 1 січня 2008р. по 31 грудня 2012р. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії, про його припинення не було письмово заявлено однією із сторін (розділ 2 договору).
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств у встановленому законом порядку.
З матеріалів справи вбачається, 23.11.2012р. представниками КП "Водоканал" - лаборантами Ребетяновою Н.Н. та Васильченко В.Н. був проведений контрольний відбір проб стічних вод ТОВ "Амстор", що надходять до міської каналізації через КК - верхня труба, по схемі підприємства за адресою: м. Запоріжжя, пр.Радянський,13, про що був складений Акт відбору проб стічних вод б/н від 23.11.2012р., який підписаний представниками КП «Водоканал» та представником відповідача (а.с. 16).
З Акту відбору проб стічних вод б/н від 23.11.2012р. вбачається, що відбір проб здійснювався у присутності представника відповідача управляючої Маковецької І.М. Відбір проб розпочато об 11-00 годині. Представнику ТОВ "Амстор" Маковецькій І.М було вручено примірник Акту відбору проб б/н від 23.11.2012р. Від відбору паралельної проби представник відповідача відмовився.
За результатами проведеного основного хімічного аналізу лабораторією КП "Водоканал", яка згідно свідоцтва про атестацію №45 від 01.07.2009р. (дійсна до 01.07.2014р.) (а.с.20) атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду, було виявлено перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин в стічних водах: а саме: хлориди - 249,9мг/дм3, при нормі ДК-93,0мг/дм3, про що складено Протокол від 23.11.2012р.
Даний протокол підписаний завідуючим лабораторією Рябицею Л.Ю. (а.с.16 зворотній бік).
Про виявлені порушення зроблені записи:
- у робочому журналі №3 лабораторії стічних вод КП "Водоканал" ( а.с. 25-28);
- у зведеному журналі №3 ( а.с. 21-24).
26.11.2012р. відповідача було проінформовано телефонограмою про факт перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин відповідно до положень п. 7.7. "Місцевих правил приймання...". Телефонограму прийняв менеджер по інформації Коваленко А.А. Запоріжжя - касир Величко І.В. ( а.с. 17).
На підставі Акту відбору стічних вод від 23.11.2012р. та Протоколу аналізу стічних вод від 23.11.2012р., згідно з "Правилами приймання…м. Запоріжжя", "Правилами приймання…" та Договором позивачем розрахована додаткова плата за перевищення вмісту забруднюючих речовин у стічних водах відповідача на загальну суму 11139,02грн.
Згідно Розрахунку, виконаного інженером-технологом ВОНС КП "Водоканал" Роздобудкіною Г.С. та начальником ВОНС КП "Водоканал" Малигіним М.Г., додаткова плата за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м. Запоріжжя на підставі акту відбору стічних вод від 23.11.2012р., протоколу аналізу стічних вод від 23.11.2012р. (№ проби 653) за період з вересня 2012р. по листопад 2012р. складає 11139,02грн. (а.с.19).
На підставі даного розрахунку КП "Водоканал" виставило відповідачу, ТОВ «Амстор» Акт-рахунок №7037 від 06.12.2012р. на суму 11139,02грн.
У подальшому КП "Водоканал" на адресу відповідача направив претензію №11176 від 06.12.2012р. про сплату у місячний термін додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у розмірі 11139,02грн. на рахунок КП "Водоканал" ( а.с.34).
21.01.2012р. відповідач листом №84 від 15.01.2013р. надав позивачу відповідь на претензію, у якій повідомив, що відповідно до умов п.3.2.9 договору визначений перелік осіб, які уповноважені здійснювати підписання будь-яких актів, акт відбору стічних вод від 23.11.2012р. підписаний Маковецькою І.М., тобто особою, яка не працює у ТОВ «Амстор». Крім того, відповідач зазначив, що за протоколом аналізу стічних вод від 29.11.2011р. неможливо ідентифікувати об'єкт аналізу та стверджувати, що він співпадає з пробами стічних вод, які були відібрані 23.11.2011р. представниками КП "Водоканал" (а.с. 35).
Акт-рахунок, претензія разом з розрахунком додаткової плати та протоколом якості води було відправлено 14.12.2012р. з описом вкладення на адресу відповідача (а.с.33).
Відповідачем вищезазначена сума сплачена не була.
Оскільки відповідач не розрахувався з позивачем за допущене перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічній воді, позивач звернувся до господарського суду із вимогою про стягнення з останнього суми заборгованості по оплаті за приймання в міську каналізацію стічних вод з понаднормативним забрудненням за період з вересня 2012р. по листопад 2012р. у розмірі 11139,02грн.
Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання щодо стягнення додаткової плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за укладеним договором.
Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р. № 2918-Ш (далі - Закон № 2198), Постановою Кабінету міністрів України „Про затвердження Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами" від 25.03.1999 року № 465 (далі - Постанова КМУ №465), „Правилами користування системами комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України", затверджених наказом Держжиткомгоспа України від 1 липня 1994р. №65 (далі - „Правила користування ...№65"), „Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Держбуду України від 19 лютого 2002р. №37(далі - „Правила приймання ..№37), „Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів", зареєстрованого Міністерством юстиції України 26 квітня 2002р. №402/6690 (далі -„Інструкція ..."), „Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя", затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.03р., (далі - „Правила приймання... м. Запоріжжя"), „Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків" від 20.12.1993р., (далі - „Правила експлуатації ...").
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.
Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року N 37, зареєстрованими в Мін'юсті України 26.04.2002р. за № 403/6691 (далі-Правила), встановлено, що вони поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).
Дані Правила спрямовані на запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств.
Правилами встановлено загальні вимоги до порядку відбирання проб, методики відбирання передбачено Національними стандартами України.
На підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. № 37, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за №402/6990 (далі - Інструкція), водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.
Інструкція встановлює єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів і поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі -водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - підприємства).
Пунктом 1.3 Інструкції передбачено, що:
водоканали здійснюють скиди у водні об'єкти очищених стічних вод з умістом забруднюючих речовин у відповідності до лімітів, що встановлюються органами Мінекоресурсів України, та сплачують збір за забруднення навколишнього природного середовища згідно з Порядком та Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки та Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999р. №162/379, із змінами та доповненнями, внесеними наказами Мінекоресурсів та ДПА України від 27.01.2000р. №24/37 та від 28.02.2001р. №75/76 (далі - Інструкція Мінекоресурсів та ДПА); підприємства скидають стічні води в системи комунальної чи відомчої каналізації та сплачують їм за послуги водовідведення відповідно до договорів з водоканалами. Договори укладають на підставі місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста (далі - місцеві Правила приймання), Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 01.07.94 №65, зареєстрованих у Мін'юсті України 22.07.1994 за №165/374 (далі - Правила користування), та цієї Інструкції.
У пункті 2.1. Правил зазначено, що водоканали мають право, зокрема: розробляти, погоджувати та представляти на затвердження виконавчим органам рад місцеві Правила приймання стічних вод підприємств, а також зміни і доповнення до них; контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; пред'являти підприємствам претензії та позови (в установленому порядку) щодо відшкодування збитків, заподіяних системам комунальної каналізації, а також виставляти рахунки за скид понаднормативних забруднень.
У відповідності до п. 1.5. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.
Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (п. 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України).
Як передбачено п. 1.7 зазначених Правил, водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України.
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 167 від 29.05.2003р. затверджені Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя (а.с.80-89).
У відповідності до п. 2.1.2. Правил … Запоріжжя, Водоканал має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем будь-якого абонента, приладів та пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання і т. д., та складати акти за результатами цих обстежень.
Як зазначено у п. 2.1.3. Правил… Запоріжжя, Водоканал також має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження Підприємства.
Додатком № 1 до п. 3.2.8. договору №7037 від 01.01.2008р. сторони передбачили допустимі концентрації забруднюючих речовин у січних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування, у яких, зокрема, передбачено, що допустимі концентрації хлоридів для підприємств, стічні води яких надходять до міської системи каналізування - 93,0 мг/дмі.
У відповідності до п. 7.8. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, з метою контролю якості стічних вод Підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку, що вони не знайшли свого підтвердження з огляду на таке.
Твердження скаржника про те, що законодавством передбачено, що у випадку відсутності відповідальної особи відповідача, акт відбору проб може підписати або інший працівник підприємства, або представник іншого підприємства, колегією суддів не приймається до уваги, виходячи з наступного.
На виконання Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та з метою контролю якості стічних вод Підприємств лабораторією стічних вод відділу навколишнього середовища КП „Водоканал" в особі: лаборантів Васильченко В.К. та Ребетяновою Н.Н. у присутності представника ТОВ «Амстор» управляючої магазином Маковецької І.М. був проведений контрольний відбір проб стічних вод підприємства відповідача, що підтверджується актом відбору проб стічних вод від 23.11.2012р. (а.с. 16).
Відповідач, ТОВ «Амстор» не погодився з Актом відбору проб стічних вод від 23.11.2012р., оскільки зі сторони ТОВ "Амстор" вказаний Акт підписаний Маковецькою І.М., яка не є працівником ТОВ "Амстор" та не визначена як представник у відносинах з КП "Водоканал".
Пунктом 2.4.3 "Правил приймання ... м.Запоріжжя" встановлено, що Підприємства мають право призначити відповідальну особу за організацію проведення контролю та кількості стічних вод у будь-який час доби з правом підпису акту відбору проб. У разі відсутності такого працівника у момент відбору проб акт має право підписати інший працівник Підприємства.
Проте, відповідно до п.3.2.9 договору, який змінено Додатковою угодою від 18.04.2011р. (а.с.106), відповідальними особами (особами їх заміщаючими) за водопостачання Абонента, зберігання пломб на водолічільних вузлах, вводах та водопровідних мережах Абонента, забезпечення безпечних умов праці при проведенні робіт по зняттю показників облікових приладів, огляду водолічільних вузлів, вводів водопроводу, водопровідних та каналізаційних мереж і споруд відповідача, підписання усіх видів актів, виконання приписів представників позивача, відповідач призначає по громадському торгівельному центру "Амстор" по пр.Радянський,13. - Горошко Олександра Володимировича, Мартинова Віталія Миколайовича.
Відповідно до п. 4 ст. 129 Конституції України, ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, а за загальним правилом тягар доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.
Колегія суддів зазначає, що у матеріалах справи наявна трудова книжка Маковецької І.М., з якої вбачається, що в період з 11.11.2011р. по 22.02.2013р. зазначена особа перебувала у трудових відносинах з ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор", тобто була працівником іншого підприємства (а.с.112-116).
Також, у матеріалах справи міститься витяг з наказу від 11.11.2011р. №215/к «Про прийняття на роботу» Маковецької І.М. на посаду керуючого магазином у ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" з 11.11.2011 року (а.с. 104).
Таким чином, з посадової інструкції зазначеної особи не вбачається надання Маковецькій І.М. повноважень на представлення інтересів саме ТОВ "Амстор".
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" (ЄДРПОУ 32516492) та ТОВ "Амстор" (ЄДРПОУ 03327121) є різні юридичні особи.
Посилання апелянта на лист відповідача, ТОВ «Амстор» №1611 від 12.12.2012р. «Про відповідальних за відбір проб стічних вод», яким Маковецька І.М. була призначена відповідальною за відбір проб стічних вод з правом підпису акту відбору проб, колегією суддів не приймається у якості належного доказу повноважень Маковецької І.М., оскільки відповідними повноваженнями вона була наділена після складання спірного акту (акт від 23.11.12р.).
Розглянувши вимогу апелянта щодо винесення окремої ухвали в адресу ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор» у даній справі, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступного.
Відповідно до ст.90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліків в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
В окремій ухвалі має бути визначено закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його стаття, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення. Вказівки, що містяться у окремій ухвалі, повинні бути максимально конкретними і реальними для виконання.
Окрему ухвалу як різновид судового акта може бути винесено не лише судом першої інстанції, а й судами апеляційної чи касаційної інстанцій у разі виявлення судом порушень законів та інших нормативно-правових актів.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу (ч.1 ст.21 ГПК України).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви та апеляційної скарги позивачем у справі №905/2918/13 є Комунальне підприємство «Водоканал» м.Запоріжжя (ЄДРПОУ 03327121) та відповідачем - Товариство з обмеженою відповідальністю «Амстор» м.Донецьк (ЄДРПОУ 32123041).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Амстор» (ЄДРПОУ 32516492) не є стороною у даній справі, будь-яких порушень законності або недоліків в діяльності вказаного підприємства під час розгляду апеляційної скарги Комунального підприємства „Водоканал" м.Запоріжжя на рішення господарського суду Донецької області від 25.06.2013р. по вказаній справі не виявлено, а відтак у апеляційного господарського суду не має підстав для винесення окремої ухвали на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Амстор» відповідно до вимог ст.90 ГПК України.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду першої інстанції, а тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення господарського суду не вбачається.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.
Керуючись статями 33, 43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Водоканал» м.Запоріжжя на рішення господарського суду Донецької області від 25.06.2013р. у справі № 905/2918/13 залишити без задоволення, рішення господарського суду Донецької області від 25.06.2013р. у справі № 905/2918/13 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Головуючий О.О. Радіонова
Судді: І.В. Зубченко
О.А.Марченко
Надруковано: 5 прим
1 -позивачу;
1 -відповідачу;
1 -до справи;
1 -гос. суду Донецької обл..
1-ДАГС