Постанова № 35957128, 29.11.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2013
Номер справи
812/8852/13-а
Номер документу
35957128
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 листопада 2013 року Справа № 812/8852/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Солоніченко О.В.,

при секретарі: Калашнікові Д.О.

за участю:

представника позивача: Селезньової О.О. (довіреність від 06.02.13),

представника відповідача: Кременчуцького А.М. (керівник),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відділу освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення штрафу у сумі 1700 грн.,

ВСТАНОВИВ:

22 жовтня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відділу освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення суми штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу. Відповідач не забезпечив виконання приписів від 07.06.2012 № 02/23-12-129 ПР/1, № 02/23-12-129 ПР/2, № 02/23-12-129 ПР/3, № 02/23-12-129 ПР/4 щодо усунення порушень встановлених актом від 07.06.2012 № 02/23-12-129 А. 26 липня 2013 року проведено перевірку виконання зазначених приписів. За наслідками перевірки складено акт № 02/23-05-049 від 26.07.2013, яким встановлено часткове невиконання прийнятих приписів від 07.06.2012. На підставі акта перевірки № 02/23-05-049 від 26.07.2013 за порушення законодавства про електроенергетику, інспекцією 30.07.2013 прийнято постанову № 02/23-05-049 про накладення штрафу на Відділ освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області у сумі 1700 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі. Надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення в яких серед іншого зазначив, що на виконання заходів, затверджених протокольним дорученням, за результатами оперативної наради голови обласної державної адміністрації від 07.02.2011 року, з метою вдосконалення схем електропостачання соціально-захищених об'єктів, по приведенню стану надійності електропостачання 4 закладів освіти району до вимог нормативно-технічної документації, необхідно було забезпечити певне фінансування, якого відділ освіти не мав, так як бюджетним кошторисом на 2012 рік дані витрати не передбачались. Відповідно до Бюджетного кодексу України Відділ освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області, як головний розпорядник коштів може проводити видатки тільки в межах затверджених асигнувань. Тому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Відділ освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області (і.к. 02142023) є юридичною особою.

07 червня 2012 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області Держенергонагляду у Донбаському регіоні (Далі - Інспекція) прийнято приписи № 02/23-12-129 ПР/1, № 02/23-12-129 ПР/2, № 02/23-12-129 ПР/3, № 02/23-12-129 ПР/4, якими зобов'язано Відділ освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області здійснити заходи щодо організації експлуатації електрообладнання, а також стану технічної документації. Попереджено про відповідальність за ухилення або несвоєчасне виконання приписів (а.с.11-14).

26 липня 2013 року Сєвєродонецьким відділенням Інспекції проведено позапланову перевірку Відділу освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області щодо виконання приписів від 07.06.2012 № 02/23-12-129 ПР/1, № 02/23-12-129 ПР/2, № 02/23-12-129 ПР/3, № 02/23-12-129 ПР/4, про що Сєвєродонецьким відділенням Інспекції складено акт перевірки (протокол) № 02/23-05-049 від 26.07.2013. Актом перевірки від 26.07.2013 року № 02/23-05-049 встановлено часткове невиконання відповідачем приписів від 07.06.2012 № 02/23-12-129 ПР/1, № 02/23-12-129 ПР/2, № 02/23-12-129 ПР/3, № 02/23-12-129 ПР/4 (а.с.10).

30 липня 2013 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області Держенергонагляду у Донбаському регіоні, на підставі акта перевірки (протоколу) № 02/23-05-049 від 26.07.2013 прийнято постанову № 02/23-05-049 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 1700 грн. у зв'язку з ухиленням від виконання приписів від 07.06.2012 № 02/23-12-129 ПР/1, № 02/23-12-129 ПР/2, № 02/23-12-129 ПР/3, № 02/23-12-129 ПР/4 (а.с.8).

30 липня 2013 року постанову про накладення штрафу від 30.07.2013 № 02/23-05-049 направлено відповідачу. Вказану постанову відповідачем отримано 01.08.2013 року (а.с.9).

Відомостей щодо оскарження відповідачем у встановленому порядку приписів, чи постанови про накладення штрафу суду не надано.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.

Суд критично ставиться до посилань відповідача, щодо відсутності передбачених бюджетним кошторисом за 2012 рік коштів, за рахунок яких Відділ освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області мав би можливість усунути встановлені порушення Закону України «Про електроенергетику», оскільки вказана обставина не звільняє від обов'язку виконувати вимоги чинного законодавства України та вчинення дій щодо усунення його порушень.

Таким чином, судом перевірено законність вимог позивача, та обґрунтованість заперечення відповідача.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, та штраф до цього часу відповідачем не сплачено, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача штраф в сумі 1700,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Відділу освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області задовольнити.

Стягнути з Відділу освіти, молоді та спорту Кремінської районної державної адміністрації Луганської області до Державного бюджету України (п/р № 31112106700151 до УДКС у Кремінському районі Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, ідентифікаційний код 37796309) штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики в розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 04 грудня 2013 року

Суддя О.В. Солоніченко