ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" грудня 2013 р. Справа № 809/3476/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мигалюка Ю.В.
секретаря Григорука Д.С.,
за участю сторін:
представника позивача: Каюка В.І.,
відповідача: не з'явився,
третьої особи: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Снятинському районі до Приватного підприємства агрофірми «Край», третя особа що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Державного казначейства у Снятинському районі про стягнення податкового боргу в сумі 9 777,94 грн.-
ВСТАНОВИВ:
15.11.2013 року Державна податкова інспекція в Снятинському районі, третя особа що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Державного казначейства у Снятинському районі звернулася в суд з адміністративним позовом до Приватного підприємства агрофірми «Край» про стягнення податкового боргу в розмірі 9 777,97 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що відповідач протиправно, в порушення податкового обов'язку не сплатив в дохід бюджету заборгованість за кредитом (позикою), залученою державою або під державну (місцеву) гарантію (фінансову допомогу) на загальну суму 9 777,97 грн. Просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про дату час та місце судового розгляду за адресою що вказана в даних ЄДРПОУ. Правом на подання заперечення проти позову не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 19.05.2000 року здійснено державну реєстрацію юридичної особи - приватної агрофірми «Край», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію. Згідно статуту Приватна агрофірма «Край» створена як приватне підприємство (а.с.7-8,52-57).
Згідно подання управління Держказначейства у Снятинському районі про наявну прострочену заборгованість за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками Приватне підприємство агрофірма «Край» станом на 01.06.2013р. допустило заборгованість перед державним бюджетом за фінансовою допомогою, наданою згідно Постанов КМУ №1003 від 11.09.1997р.; від 26.02.1998 р. №220 ; від 10.12.1998 р. №1983. Також заборгованість по нарахованій пені за несвоєчасне повернення фінансових допомог станом на 01.03.2013 р. в сумі 6 827,94 грн.
Пунктом 9 ст. 17 Бюджетного кодексу України визначено, що прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами доходів і зборів, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 1.137 ст.14 Податкового Кодексу України орган стягнення -державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.41.1. ст.41. Податкового Кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальніоргани. .
Згідно п.41.2. ст.41 Податкового кодексу органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Судом встановлено що відповідачу фінансова допомога надана згідно таких договорів:
-№ 17 1997 року про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 років - 12,0 тис. грн. (а.с.12)
-№ 12 від 13 травня 1998 року про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт у весняний період 1998 року - 1,2 тис. грн.(а.с.10)
-№ 3 від 11 лютого 1999 року про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт у весняний період 1999 року - 3,2 тис.грн.(а.с.11).
Листом від 17.05.2013 р. №03-10/453 Управління державної казначейської служби України у Снятинському районі проінформувала, що заборгованість за фінансовими допомогами перед державним бюджетом, що були надані згідно Постанов КМУ №220 від 26.01.1998 р. №1003 від 11.09.1997 р., №1953 від 10.12.1998 р., у сумі 2 950,09 грн. нарахована відповідно до графіку погашення сум заборгованостей, реструктуризованих згідно розпорядження КМУ від 03.04.2002 р. №186-р, за період з вересня 2010 року по грудень 2011 року, що підтверджується копіями графіків погашення сум заборгованостей по кожній постанові зокрема.(а.с.17-18).
До загальної суми в розмірі 9 777,94 грн. враховано 2 950,01 грн. боргу з основного платежу та 6 827,94 грн. пені.
Відповідно до розрахунку заборгованості за фінансовими допомогами по відповідачу згідно постанови КМУ від 11.09.1997 р. №1003 - 2000 грн., за період з вересня 2010 року по грудень 2011 року включно, щомісячна сума заборгованості реструктуризованої розпорядженням КМУ від 03.04.2002 р. становить 125 грн. згідно графіка погашення. По постанові КМУ від 26.02.1998 р. №220 - 416,67 грн. За період з вересня 2010 року по грудень 2011 року включно, щомісячна сума заборгованості реструктуризованої розпорядженням КМУ від 03.04.2002 р. становить 26,04 грн. згідно графіка погашення. По постанові КМУ від 10.12.1998 р. №1953 - 533,34 грн. за період з вересня 2010 року по грудень 2011 року включно, щомісячна сума заборгованості реструктуризованої розпорядженням КМУ від 03.04.2002 р. становить 33,33 грн. згідно графіка погашення. Відповідно до розрахунку пені за відповідачем обліковується 6 827,94 грн. пені яка складається із: 4619,70 грн. по постанові КМУ №1003 від 11.09.1997 року., 968,58 грн. по постанові КМУ №220 від 26.02.1998 року, 1239,66 грн. по постанові КМУ №1953 від 10.12.1998 року.
Відповідачу було надіслано першу та другу податкову вимогу №2/170, які останнім залишено без виконання (а.с.13-14).
Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Приватного підприємства агрофірми «Край» (код ЄДРПОУ 14305335, с.Залуччя Долішнє, Снятинський район, Івано-Франківська область, 78363) в дохід бюджету податковий борг в сумі 9 777,94 грн. (дев'ять тисяч сімсот сімдесят сім гривень 94 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 16.12.2013 року.
Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.