Рішення № 35949964, 11.12.2013, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
11.12.2013
Номер справи
908/3884/13
Номер документу
35949964
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 6/82/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Запоріжжя

11.12.2013 Справа № 908/3884/13

За позовом Комунального підприємства "Водоканал" (вул. Артема, буд. 61, м. Запоріжжя, 69002)

До Публічного акціонерного товариства „Запорізький завод феросплавів" (вул. Діагональна, буд. 11, м. Запоріжжя, 69035)

Про стягнення 35 634 грн. 29 коп.

Суддя Місюра Л.С.

За участю представників:

Від позивача: Кифоренко Ю.В. - дов. № 85 від 27.09.2012р.

Від відповідача: Верба В.В. - дов. № 18-138 від 01.08.2013р.

Розглянувши матеріали справи за позовом Комунального підприємства "Водоканал" м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства „Запорізький завод феросплавів" м. Запоріжжя, про стягнення 35 634 грн. 29 коп., суд -

В С Т А Н О В И В:

Позивач в позовній заяві просить стягнути з відповідача плату за скидання стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій в розмірі 35 634 грн. 29 коп.

Відповідач в відзиві на позов вказав наступне: згідно з ст. 193 Господарського кодексу України (надалі - ГК України), суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Відповідно до ст. ст. 610, 629 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України), договір є обов'язковим для виконання сторонами, а порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Між позивачем та відповідачем укладено договір № 6/1 від 01.01.2010 р. про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації (далі - Договір). 01.08.2013 р. представниками позивача був здійснений контрольний відбір проб стічних вод відповідача у контрольному колодязі 1140, про що був складений акт відбору проб стічних вод. Після проведення аналізу стічних вод 05.08.2013 р. відповідачем було складено протокол аналізу стічних вод, де було наведено перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин. Відповідач вважає, що при контрольному відборі позивачем були порушені норми чинного законодавства, та п. 3.2.9 договору № 6/1 від 01.01.2010 р., які регламентують наведені спірні відносини. При відборі проб для хімічного аналізу відповідачем були порушені норми "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджені Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.04.2002 р. за № 403/6691 /далі Правила/, які спрямовані на запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод Підприємств /п. 1.3. Правил/. Згідно п. 1.4. Правил, терміни, що вживаються у цих Правилах, мають таке значення: "...абонент Водоканалу - юридична особа, яка уклала договір з Водоканалом на надання послуг водопостачання та (або) каналізації; головний каналізаційний колектор - трубопровід, який збирає стічні води від збірних колекторів та районних насосних станцій; збірний колектор - трубопровід, який збирає стічні води з окремих випусків та передає їх у головний каналізаційний колектор; каналізація - сукупність споруд та мереж, призначених для відведення та очищення стічних вод; каналізаційний випуск Підприємства - трубопровід, яким стічні води Підприємства випускаються у збірний чи головний каналізаційний колектор; контрольний колодязь - колодязь на каналізаційному випуску Підприємства безпосередньо перед приєднанням до збірного чи головного каналізаційного колектора; локальна каналізація - сукупність каналізаційних споруд, призначених для відводу стічних вод окремого Підприємства, території; об'єкт Підприємства - окремо розташована територія Підприємства з відокремленими системами водопостачання і водовідведення; стічні води Підприємств - усі види стічних вод, що утворилися внаслідок їхньої діяльності після використання води в усіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного, гарячого водопостачання тощо), а також поверхневі та дощові води з території Підприємства (з урахуванням субабонентів);..." Згідно п.1.9 Правил - "Кожне Підприємство скидає стічні води в каналізаційну систему населеного пункту через окремий випуск з обов'язковим улаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами Підприємства в місцях, що мають під'їзні дороги. Об'єднання випусків стічних вод від кількох Підприємств дозволяється тільки після контрольного колодязя на випуску кожного Підприємства." Відповідач звертає увагу на те, що фактично 01.08.2013 р. позивачем був здійснений контрольний відбір з КК 1140, який знаходиться на території ПАТ "Запорізький завод феросплавів". Крім того КК 1140 є транзитною, а не кінцевою точкою, як стверджує позивач, і не перебуває на випуску підприємства відповідача безпосередньо перед приєднанням до збірного, чи головного каналізаційного колектора. Ситуація загострюється тим, що позивач наполягає на тому, що колектор знаходиться на території підприємства відповідача, але ж не може документально підтвердити чи спростувати цей факт. Крім того, цей колектор також є транзитним. Таким чином, при існуючому положенні справи відповідач є заручником ситуації і того факту, що ніби магістральний колектор системи каналізації прокладений позивачем по його території, навіть без згоди відповідача. З метою врегулювання цієї ситуації, щодо розташування контрольних колодязів і приведення її до вимог норм чинного законодавства та для забезпечення усереднення концентрації забруднення стоків підприємства відповідача, останній 15.08.3013 р. звернувся з пропозицією до позивача, щодо перенесення контрольних колодязів з врізок в магістральному колекторі КП "Водоканал", що проходить по території відповідача, до колодязів, що знаходяться на випусках системи каналізації з території підприємства відповідача. Але ж, позивач своїм листом від 02.09.2013 р. не тільки відмовив відповідачу у врегулюванні спірної ситуації щодо приведення її до вимог чинного законодавства України, а продовжує й далі здійснювати контрольні відбори з інших контрольних колодязів, які безпосередньо розташовані на території підприємства відповідача і не можуть використовуватися в порозумінні п. 1.9. Правил як контрольні, так як не забезпечують здійснення об'єктивного моніторингу якості стоків підприємства відповідача. Це також суперечить вимогам п. 1.6 "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя", затверджених Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 167 від 29.05.2003 р., щодо розташування контрольних колодязів підприємств. Відповідно до п. 1 ст. 614 ЦК України відповідальність особи наступає лише за наявності її вини, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. З позовними вимогами до суду звернувся саме позивач, а тому обов'язок довести відповідність нормам чинного законодавства свої дії щодо стягнення з відповідача оплати за скид наднормативного забруднення покладається саме на позивача. Отже, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача грошових коштів в сумі 35 634 грн. 29 коп. не підлягають задоволенню в зв'язку з їх недоведеністю. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Розглянувши та оцінивши всі матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

01.01.2010 року між позивачем та відповідачем був укладений договір про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації № 6/1, з додатками та додатковими угодами (надалі - договір).

За умовами п. 1.1 договору позивач забезпечує відповідачу подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам, визначеним в додатках № 1 та № 2 до договору.

Також, в п. 1.1 договору, вказано, що сторони при цьому керуються Законами України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10.01.2002р. № 2918-111, Законом України "Про житлово - комунальні послуги" від 24.06.2004р. № 1875-IV, діючими "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", затвердженими наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008р. (надалі - "Правила користування..."), Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37, (надалі - "Правила приймання стічних вод..."), "Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів", зареєстрованою Міністерством Юстиції України 26.04.2002р. № 402/6690, (надалі - "Інструкція..."), "Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя", затвердженими рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2003р., (надалі - "Правила приймання... м. Запоріжжя"), "Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків від 20.12.1993р. (надалі - "Правила експлуатації...")…

Відповідно до розділу 2 договору, він укладається з 01.01.2010р. по 31.12.2010р. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії, про його припинення не було письмово заявлено однією зі сторін. Відносини сторін до укладання нового договору регулюються даним договором.

Оскільки жодна зі сторін договору за місяць до закінчення терміну його дії, письмово не заявила про його припинення, то договір був пролонгований на 2013 рік.

В п. 1.2 договору, з урахуванням додаткової угоди № 5 від 01.08.2011р., сторонами було погоджено тарифи на послуги, а саме: для здійснення розрахунків між позивачем та відповідачем встановлені тарифи по групам споживачів у розмірі: водопостачання - 4-476 грн/м куб. (з ПДВ) та 3-73 грн/м куб. (без ПДВ); водовідведення - 3-036 грн/м куб. (з ПДВ) та 2-53 грн/м куб. (без ПДВ). Тарифи на водопостачання і водовідведення встановлюються відповідними компетентними органами. У разі зміни тарифів, діючих на момент укладання цього договору, відповідач зобов'язаний здійснювати оплату, наданих позивачем послуг за новими тарифами з моменту вступу в силу нормативного документу, яким затверджено тарифи.

Згідно з п. 3.1.1 договору на позивача покладено обов'язок забезпечити відповідачу подачу питної води з напором в точці підключення вводу відповідача до мережі позивача і якістю у відповідності з „ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" в точці підключення вводу відповідача до мереж позивача згідно розподілу зон обслуговування та балансової належності, а також приймання стоків в кількості, вказаній в цьому договору, з забрудненнями, не перевищуючими допустимі концентрації.

Підпунктом 3.1.2 договору визначено обов'язок позивача перевіряти правильність зняття відповідачем показів засобів обліку води, та надання ним відомостей про об'єми і показники якості скинутих стічних вод.

Згідно п. п. 3.2.1 договору, відповідач зобов'язаний своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, прилади і пристрої на них у встановленому порядку та у відповідності з цим договором та нормативними документами, вказаними в п. 1.1 цього договору.

Відповідно до п. 2.2 Правил приймання стічних вод…, Водоканали зобов'язані: забезпечити приймання, відведення і очистку стічних вод у межах розрахункових проектних показників очисних споруд даного населеного пункту згідно з вимогами Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами у разі відповідності якості і режиму скиду стічних вод Підприємства умовам укладеного договору та місцевим Правилам приймання та за умови відсутності заборгованості за послуги водовідведення; установлювати кожному Підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації, а також вимоги щодо додержання певного режиму скиду стічних вод з урахуванням діючих вимог водокористування при укладанні договорів з Підприємствами на послуги водовідведення; доводити Підприємствам протягом місячного терміну після внесення змін до місцевих Правил приймання зміни у вимогах до якісних показників стічних вод Підприємств, пов'язані із змінами лімітів на скид забруднюючих речовин у водні об'єкти; здійснювати нагляд за технічним станом систем каналізації населеного пункту, умовами скиду стічних вод Підприємств та за виконанням Підприємствами місцевих Правил приймання і вимог договору.

За умовами п. 3.2.9 договору, в редакції додаткової угоди № 11 від 06.06.2013р., відповідач зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках, погоджених сторонами у цьому ж пункті, повинна відповідати вимогам „Правил приймання стічних вод…", „Правил приймання… м. Запоріжжя" і допустимим концентраціям.

У додатку до п. 3.2.9 договору, в редакції додаткової угоди № 11 від 06.06.2013р., сторонами було чітко визначені показники допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування.

Також, вказаним п. 3.2.9 договору, в редакції додаткової угоди № 11 від 06.06.2013р., встановлено, що допустимі концентрації забруднюючих речовин, що скидаються в міську каналізацію, щодо температурного показника - не повинні перевищувати 40 C (згідно з п. 4.3.7 "Правил приймання…м. Запоріжжя"). У випадку зміни допустимих концентрацій, позивач повідомляє відповідача письмово. Дозвіл на скид промстоків відповідача по основному майданчику складає 25 % від водовідведення… Відбір проб стічних вод позивачем здійснюється у будь-який час доби без попередження відповідача. При перевищенні складу забруднюючих речовин та температурного показника в стічних водах відповідача, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з допустимими концентраціями, відповідач вносить плату за скид понаднормативних забруднень позивачу, у відповідності з "Правилами приймання стічних вод...", "Правилами приймання... м. Запоріжжя", "Інструкцією...".

У Додатку № 1 до п. 3.2.9 договору, в редакції додаткової угоди № 11 від 06.06.2013р., сторонами визначені допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування. Зокрема, показники якості стічних вод щодо Азоту амонійного складають: для підприємств, стічні води яких надходять до ЦОС-1 - 19 мг/дм куб.; для підприємств, стічні води яких надходять до ЦОС-2 - 22 мг/дм куб; щодо нафтопродуктів: для підприємств, стічні води яких надходять до ЦОС-1 - 0,4 мг/дм куб.; для підприємств, стічні води яких надходять до ЦОС-2 - 0,5 мг/дм куб.

Відповідно до п. 7.8 „Правил приймання стічних вод…" з метою контролю якості стічних вод Підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

Підпунктом 2.1.15.1 Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.05.2003р. № 167, із змінами внесеними рішеннями виконавчого комітету міської ради від 25.03.2004р. № 91, від 19.11.2009р. № 476 (Правила приймання…м. Запоріжжя) визначено, що Водоканал має право обстежувати об'єкт та відбирати на аналіз проби стічної води.

На виконання умов договору, 01.08.2013 року представниками позивача в присутності представників відповідача було проведено відбір проб стічних вод, за результатами якого було складено акт відбору проб стічних вод від 01.08.2013 року на трьох бланках (ар. с. 22, 23).

Даний акт був підписаний представниками обох сторін, кожний примірник акту був отриманий представником відповідача - Цвигун С.В., про що вказано в п. 2 кожного примірника акту.

Відповідно до п. 7.10 „Правил приймання стічних вод…" при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів.

Згідно з приписами підпункту 7.9.15 „Правил приймання… м. Запоріжжя", у випадку виявлення перевищення ДК результати основного аналізу, що проводиться Водоканалом, доводиться підприємству телефонограмою в 15 - денний термін. Першим вважається день після закінчення основного аналізу.

Про результати дослідження та виявлення перевищення допустимих концентрацій по азоту амонійному та нафтопродуктам позивач повідомив відповідача телефонограмою від 02.08.2013 року (ар. с. 24).

На підставі проб стічних вод, відібраних на точці відбору проб відповідача та оформлених актом від 01.08.2013 року, відповідачем був складений протокол аналізу стічних вод від 05.08.2013 року (ар. с. 25).

Вказаним протоколом 05.08.2013 року зафіксовано, що у пробах стічних вод підприємства відповідача, відібраних 01.08.2013 року, було виявлено азот амонійний з похибкою ± 3,49 у кількості 30,09 при допустимій концентрації 19 мг/дм куб., та нафтопродукти з похибкою ± 0,55 у кількості 2,20 при допустимій концентрації 0,4 мг/дм куб.

За результатами проведеного аналізу позивачем відповідачу було здійснено розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м. Запоріжжя за період з червня 2013 року по серпень 2013 року в сумі 35 634 грн. 29 коп. (ар. с. 29).

Відповідно до п. 7.7 „Правил приймання... м. Запоріжжя", при виявленні перевищення ДК забруднень, встановлених Договором або правилами, Водоканал після завершення аналізу надсилає Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) впродовж 15 діб після закінчення аналізу. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал надсилає підприємству претензію.

Підпунктом 5.2.2 договору визначено порядок розрахунків за порушення умов цього договору по водовідведенню, зокрема, за скид стоків з перевищенням ДК, встановлених разовим аналізом, а при необхідності, середньодобових проб, відповідач зобов'язаний сплатити позивачу претензію за скид в систему каналізації понаднормативних забруднень, складену у відповідності з "Правилами приймання...", "Правилами приймання... м. Запоріжжя", "Правилами користування.." та "Інструкцією...". Період за який стягується плата за скид відповідачем понаднормативних забруднень складає три календарних місяці (поточний місяць та два попередніх).

Також, вказаним пунктом договору сторони погодили перелік документів для оформлення позивачем плати за скид понад договірних об'ємів: акт за фактом порушення, розрахунок додаткової плати, рахунок за скид понаддоговірних об'ємів, претензія.

На виконання умов договору позивач направив відповідачу поштою претензію вих. № 12032 від 12.09.2013 року на суму 35 634 грн. 29 коп., протокол аналізу стічних вод, розрахунок додаткової плати та рахунок № 6/1 на вказану суму, що підтверджується копіями фіскального чеку поштового відділення № 2048 від 23.09.2013 року та опису вкладення у цінний лист від 23.09.2013 року (ар. с. 28-31).

Зазначена кореспонденція була отримана відповідачем 03.10.2013 року, про що свідчить відповідна відмітка про отримання на повідомленні про вручення поштового відправлення (ар. с. 31).

Зазначена претензія залишена відповідачем без задоволення.

Як зазначено в п. п 3.2.9 договору, відповідач зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках повинна відповідати вимогам "Правил приймання смачних вод ...", "Правил приймання...м. Запоріжжя" і допустимим концентраціям (ДК).

Матеріалами справи доведено факт перевищення відповідачем допустимих концентрацій азоту амонійного та нафтопродуктів в стічних водах підприємства, що виявлено позивачем при здійсненні відбору стічних вод 01.08.2013 року.

Згідно ст. ст. 526 ЦК України та 193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 629 ЦК України закріплено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідач взяті на себе зобов'язання не виконав належним чином.

За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача плати за скид понаднормативних забруднень в сумі 35 634 грн. 29 коп. є обґрунтованими та підлягають задоволенню

Заперечення відповідача не приймаються судом по вказаним вище підставам, а також в зв'язку з наступним:

Контрольні колодці були споруджені відповідачем.

Відповідач посилається на п. 1.9 Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37, в якому зазначено: "Кожне Підприємство скидає стічні води в каналізаційну систему населеного пункту через окремий випуск з обов'язковим улаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами Підприємства в місцях, що мають під'їзні дороги. Об'єднання випусків стічних вод від кількох Підприємств дозволяється тільки після контрольного колодязя на випуску кожного Підприємства."

Правила приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, а також п. 1.9 цих Правил діє з лютого 2002р. Відповідно, з лютого 2002р. відповідачу було відомо про те, що контрольні колодязі розташовуються за межами підприємства. Однак, відповідач до 15.08.2013р. не звертався до позивача з пропозицією щодо перенесення контрольних колодязів за територію підприємства. Фактично, як вказує відповідач в відзиві на позов, він звернувся до позивача з пропозицію лише 15.08.2013р.

Контрольні колодці були в двосторонньому порядку визначені сторонами в п. 3.2.9 договору. Між позивачем та відповідачем було укладено додаткова угода № 11 від 06.06.2013р., якою сторони в двосторонньому порядку внесли зміни в п. 3.2.9 договору. В цьому пункті договору вказаний і колодязь № 1140.

Відповідач не був позбавлений права звернутися до позивача з пропозицію про внесення змін до договору, в тому числі до п. 3.2.9 договору. Відповідач своїм правом не скористався. На момент відбору проб - 01.08.2013р., п. 3.2.9 договору діяв в редакції додаткової угоди №11 від 06.06.2013р.

Незалежно від того, де розташовані контрольні колодці у відповідача, відповідач допустив порушення умов договору та вказаних вище норм діючого законодавства, а тому за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію він зобов'язаний сплатити 35 634 грн. 29 коп.

Витрати по сплаті судового збору слід віднести на відповідача, згідно ст. 49 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 44 - 49, 82 - 85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити. Стягнути з Публічного акціонерного товариства „Запорізький завод феросплавів" (вул. Діагональна, буд. 11, м. Запоріжжя, 69035, код ЄДРПОУ 00186542; п/р № 26005130029045 у ПАТ КБ „Приватбанк" м. Дніпропетровськ, МФО 305299) на користь Комунального підприємства „Водоканал" (вул. Артема, буд. 61, м. Запоріжжя, 69002; код ЄДРПОУ 03327121; р/р № 26002045720001 в АКБ „Індустріалбанк", МФО 313849) основний борг в сумі 35 634 (тридцять п'ять тисяч шістсот тридцять чотири) грн. 29 коп. та витрати по сплаті судового збору в сумі 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп. Надати наказ.

Повне рішення складено : 11.12.2013р.

Суддя Л.С. Місюра