Постанова № 35947008, 01.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.11.2013
Номер справи
826/4109/13-а
Номер документу
35947008
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 листопада 2013 року справа № 826/4109/13-а

Окружний адміністративний суд м.Києва у складі головуючого судді Клименчук Н.М., суддів Арсірія Р.О., Гарника К.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомКрюківської міжрайонної державної податкової інспекції Державної податкової служби у Чернігівській області доМіністерства агарної політики та продовольства Українитреті особиДержавне підприємство «Новоборовицький спиртовий завод», Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт»про стягнення коштів за податковим боргом ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Крюківська МДПІ ДПС у Чернігівській області звернулась до суду з позовом до Міністерства агарної політики та продовольства України, треті особи ДП «Новоборовицький спиртовий завод», ДП спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» про стягнення коштів за податковим боргом.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за ДП «Новоборовицький спиртовий завод» рахується заборгованість в розмірі 1856095,59грн. в т.ч. з податку на прибуток в сумі 1104887,89грн., податку на додану вартість 497002,55грн., акцизного податку 3200,85грн та з частини чистого прибутку 251004,30грн.

Представником позивача зазначено, що ДП «Новоборовицький спиртовий завод» включений до Переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, згідно Законом України «Про Перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації». Крім того, зазначеним законом визначено, що органом управління є Міністерство аграрної політики та продовольства України, тому, зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача. У зв'язку з чим представник позивача просить позов задовольнити.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, суду надано усні та письмові пояснення, які мотивовано тим, що відповідачем вживаються всіх необхідних заходів передбачених Податковим кодексом України для погашення заборгованості, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Представником третьої особи - ДП спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» суду надано усні пояснення щодо позовних вимог.

Представники третьої особи - ДП «Новоборовицький спиртовий завод», до суду не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи зазначену особу повідомлено належним чином, відповідно до вимог ст.ст.35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про доцільність розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ДП «Новоборовицький спиртовий завод» зареєстроване, як юридична особа Щорською районною державною адміністрацією 27.12.1996 та взяте на податковий облік Щорським відділенням Крюківської МДПІ.

Представником позивача зазначено, що ДП «Новоборовицький спиртовий завод» має заборгованість з податку на прибуток в сумі 1104887,89грн., податку на додану вартість в сумі 497002,55грн., акцизного податку в сумі 3200,85грн та з частини чистого прибутку в сумі 251004,30грн.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла на підставі:

- самостійно податної податкової декларації з податку на додану вартість №9006445242 від 20.01.2011 за 11 міс.2010 року, якою визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 221948,00грн. та штрафних санкцій визначених платником у зв'язку з виправленням помилки в сумі 5500,00грн. Частину боргу в розмірі 34748,00грн. сплачено. В частині заборгованості 192700,00грн. податковим органом прийнято Рішення №2 від 28.01.2011 про розстрочення грошових зобов'язань та у відповідності до строків сплати розстроченої суми платником податків сплачено 17518,18грн. В подальшому в зв'язку з порушенням строків сплати визначених договором суми, Рішенням №2 від 21.07.2011 скасовано зазначене рішення та здійснено нарахування заборгованості в сумі 175181,82грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000042300 від 11.02.2011, яким платнику податків визначено зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 23218,75грн. та вручене боржнику 18.02.2011, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Боржник платіжним дорученням №87 від 28.02.2011 сплачено 18,75грн. заборгованості. Рішенням податкового органу №7 від 28.02.2011 про розстрочення грошових зобов'язань на суму 23200,00грн. В зв'язку з порушенням боржником умов договору, Рішення №5 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування заборгованості в суму 23200,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №9000693082 від 21.02.2011, яким платнику податків визначено податкове зобов'язання в сумі 11700,00грн. Платіжним дорученням №88 від 28.02.2011 сплачено 65,00гн. Рішенням №8 від 02.03.2011 про розстрочення грошових зобов'язань надано розстрочення на суму 11700,00грн. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням №8 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування податкової заборгованості в сумі 11700,00грн.

- податкового повідомлення-рішення №0000302300 від 27.11.2007 ,яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 95025,00грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржено в судовому порядку та узгоджене 03.03.2011. Рішенням про розстрочення грошових зобов'язань №11 від 30.03.2011 на суму 95025,00грн. надано розстрочення. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням №8 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування податкової заборгованості в сумі 95025,00грн.

- поданої декларації №2646 від 21.03.2011, якою платником податків самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 179862,00грн. Відповідно до Рішення №10 від 30.03.2011 про розстрочення грошових зобов'язань на суму 179862,00грн. розстрочена зазначено сума заборгованості. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням №7 від 21.07.2011 скасовано рішення паро надання розстрочення та нарахована заборгованість в сумі 179862,00грн.;

- уточнюючого розрахунку від 29.07.2011 №6696 в сумі 2396,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000211502 від 31.10.2011, яким визначено боржнику податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 0,65грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано 31.10.2011.

Заборгованість з податку на прибуток виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення №00000523/0 від 31.03.2010, яким визначено суму заборгованості в розмірі 62556,90грн. Зазначене рішення отримано платником податків 31.03.2010 та частково сплачено. Не сплаченим залишилась заборгованості в розмірі 34842,85грн.

- податкового повідомлення-рішення №0000131501/0 від 01.04.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 24773,31грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане платником податку 03.04.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000171501/0 від 05.05.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 5516,14грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано 07.05.2010;

- самостійно поданої боржником декларації за І квартал 2010 року, якою визначено податкове зобов'язання на суму 33762,00грн. та по дивідендам 2475,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000221501/0 від 28.05.2010 визначено боржнику в сумі 1121,00грн. та вручене боржнику 28.05.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000191501/0 від 25.05.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 10937,50грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 28.05.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000231501/0 від 30.06.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 1033,05грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 02.07.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000241501/0 від 03.08.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 6910,75грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 06.08.2010;

- самостійно поданої декларації за І півріччя 2010 року, якою боржником самостійно визначено суму 94322,00грн. та по дивідендам в сумі 3263,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000251501/0 від 26.08.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 37229,27грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 27.08.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000361501/0 від 13.10.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 669,60грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 15.10.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000221501/0 від 28.05.2010, яким на підставі пп.17.1.3, 17.1.6 та 17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» донараховано боржнику суму в розмірі 261,00грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 28.10.2010;

- самостійно поданої декларації за ІІІ квартал 2010 року нараховано суму в розмірі 156398,00грн. та 20025,00грн. по дивідендам;

- податкового повідомлення-рішення №0000421501/0 від 12.11.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 9181,83грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 16.11.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000481501/0 від 07.12.2010, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 40807,88грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 09.12.2010;

- податкового повідомлення-рішення №0000361501/0 від 24.01.2011, яким відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано до боржника штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 13876,13грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 27.01.2011;

- самостійно поданої декларації за 2010 рік боржнику нараховано 373956,00грн та по дивідендах в сумі 61387,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000111501/0 від 14.03.2011, яким на підставі ст..126 Податкового кодексу України до боржника застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань в сумі 23837,24грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено боржнику 17.03.2011;

- податкового повідомлення-рішення №0000032300 від 11.02.2011, яким визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 29023,75грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано боржником 18.02.2011;

- самостійно поданої декларації за 2010 рік №9006950966 від 09.02.2011, якою платник податків самостійно визначив суму 373956,00грн. та по дивідендам в сумі 61389,00грн. Відповідно до Рішення податкового органу про розстрочення грошових зобов'язань №5 від 18.02.2011 на суму 299900,00грн. боржнику надано розстрочення. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням №4 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування податкової заборгованості в сумі 299900,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення №0000102300 від 28.04.2011, яким визначено податкове зобов'язання в сумі 54396,25грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення вручене боржнику. Відповідно до Рішення про розстрочення грошових зобов'язань №26 від 30.05.2011 на суму 54396,25грн. надано розстрочення. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням №14 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування податкової заборгованості в сумі 54396,25грн. Також нарахована пеня в сумі 64882,34грн.

Заборгованість з акцизного збору виникла на підставі:

- самостійно поданої боржником декларації з акцизного податку №4150 від 18.04.2011, якою платником податку визначено грошове зобов'язання в сумі 3159,00грн. Рішенням податкового органу про розстрочення грошових зобов'язань №23 від 30.05.2011 суму 3159,00грн. надано розстрочення. В зв'язку з порушенням платником податків умов договору Рішенням про скасування розстрочення грошових зобов'язань №11 від 21.07.2011 скасовано рішення про надання розстрочення та здійснено нарахування податкової заборгованості в сумі 3159,00грн. Також нарахована пеня в сумі 41,85грн.

Заборгованість частини чистого прибутку виникла на підставі:

- самостійно поданого боржником розрахунку за 2010 рік №9006950962 від 09.02.201, яким визначено частину чистого прибутку, що підлягає сплаті в сумі 242550,00грн. Відповідно до Рішення про розстрочення грошових зобов'язань №4 від 18.02.2011 на суму 242550,00грн. В зв'язку з порушенням платником податків умов погашення розстроченого грошового зобов'язання Рішенням №3 від 21.07.2011 скасовано рішення про розстрочення та здійснення нарахування податкової заборгованості в сумі 242550,00грн. Також нарахована пеня в сумі 8454,30грн.

Представником позивача зазначено, що відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ (чинного на момент виникнення правовідносин та який діяв до 01.01.2011) податковим органом боржнику вручено податкову вимогу №1/18 від 11.03.2008. Зазначена податкова вимога оскаржена в судовому порядку та відповідно до рішення Вищого адміністративного суду України від 03.03.2011 визнана прийнятою у відповідності до вимог законодавства.

Відповідно до пп.6.3.2 п.6.3 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику вручено другу податкову вимогу №2/26 від 14.04.2008.

На підставі пп.7.2.1 п.7.2 ст.7 даного Закону прийнято рішення №7 від 26.05.2008 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Представником позивача також зазначено, зо починаючи з 2008 року та на момент подання позову податковий борг не переривався та збільшується, що підтверджується особовими картками платника.

Відповідно до пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органу державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.10.2011 №2а/2570/4748/2011 позовні вимоги ДПІ у Щорському районі Чернігівської області до ДП «Новоборовицький спиртовий завод» про стягнення податкового боргу задоволено. Стягнуто з ДП «Новоборовицький спиртовий завод» податковий борг з податку на прибуток в сумі 739417,65грн.

Чернігівським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи №2а/2570/5728/2011 на суму 497002,55грн., №2а/2570/5728/2011 на суму 251004,30грн., №2а/2570/5728/2011 на суму 739417,65грн., №2а/2570/5728/2011 на суму 365470,24грн., №2а/2570/5728/2011 на суму 3200,85грн. По зазначеним виконавчим листам Державною виконавчою службою Головного управління юстиції у Чернігівській області відкрито виконавчі провадження.

Однак, як зазначає представник позивача, вжиті заходи щодо погашення податкового боргу до позитивного результату на призвели.

На виконання вимог ст.96 Податкового кодексу України, податковим органом 21.09.2012 на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України надіслано лист з повідомленням про наявність податкового боргу ДП «Новоборовицький спиртовий завод»перед бюджетом, а також запропоновано міністерству сплатити даний податковий борг, оскільки боржник знаходиться в управління міністерства у відповідності до Переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України «Про Перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації»

В зв'язку з чим, позивач просить позовні вимоги задовольнити та стягнути заборгованість ДП «Новоборовицький спиртовий завод» за рахунок Міністерства аграрної політики та продовольства України.

При вирішенні спору по суті, суд виходить з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості», якою передбачено ліквідацію ДП «Новоборовицький спиртовий завод» шляхом реорганізації та приєднання до ДП «Укрспирт».

Крім того, Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 14.10.2010 №654 утворено комісію з реорганізації підприємств спиртової галузі. Зазначеною комісією встановлено, що частина боргових зобов'язань підприємств даної галузі, в тому числі ДП «Новоборовицький спиртовий завод», мають ознаки фіктивності, а тому потребують з'ясування правових підстав їх виникнення.

Міністерством аграрної політики та продовольства України листом від 31.10.2012 повідомлено податковий орган, що боржник перебуває в процесі реорганізації шляхом приєднання до ДП «Укрспирт» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості».

Також, позивача повідомлено, що вся підтверджена заборгованість ДП «Новоборовицький спиртовий завод» буде передана правонаступнику ДП «Укрспирт» та після затвердження органом управління загального передавального акту будуть вжиті заходи її погашення.

Відповідно до п.96.2 ст.96 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна державного підприємства, яке не підлягає приватизації, у тому числі казенного підприємства, не покриває суму податкового боргу такого платника податків і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням щодо прийняття рішення про надання відповідної компенсації з бюджету за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків; досудову санацію такого платника податків за рахунок коштів державного бюджету; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; виключення платника податків із переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації відповідно до закону, з метою порушення справи про банкрутство, у порядку, встановленому законодавством України.

Представником відповідача зазначено, що позивачем не дотримано всіх норм податкового законодавства, які є обов'язковою передумовою звернення на стягнення, зокрема Бахмацькою МДІ Чернігівської області не вжито заходів по зверненню стягнення податкового боргу з боржника за рахунок його коштів та майна.

Суд звертає увагу на те, що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №672 від 28.07.2010 Міністерством аграрної політики та продовольства України видано наказ від 14.10.2010 №651 «Про реорганізацію державних підприємств спиртової промисловості «Чемерський спиртовий завод», «Ічнянський спиртовий завод», «Ковальовський спиртовий завод», «Новоборовицький спиртовий завод», «Наумівський спиртовий завод», «Дубов'язівський спиртовий завод», «Липницький спиртовий завод», «Червоненський завод продтоварів», «Вишняківський спиртовий завод», Уманського лікеро-горілчаного заводу, Луцького спиртогорілчаного комбінату, «Довжоцький спиртовий завод», яким вирішено реорганізувати ДП «Новоборовицький спиртовий завод» шляхом приєднання до Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» та створити на базі майна реорганізованих державних підприємств відокремлені підрозділи (філії) без прав юридичної особи.

Відповідно до пп.98.1.1, 98.1.2 п.98.1 ст.98 Податкового кодексу України під реорганізацією платника податків у цій статті розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання: для господарських товариств - зміна організаційно-правового статусу товариства, що тягне за собою зміну коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими.

Підпунктом 98.2.2 п.98.2 ст.98 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо власник платника податків або уповноважений ним орган приймає рішення про реорганізацію такого платника податків або цілісний майновий комплекс державного чи комунального підприємства передається в оренду чи концесію, грошові зобов'язання чи податковий борг підлягає врегулюванню в такому порядку якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.

Відповідно до Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягає приватизації» ДП «Новоборовицький спиртовий завод» відноситься до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації.

В матеріалах справи наявна копія листа від 21.02.2012 №37-11-3-9/2468 згідно якого Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось з пропозицією до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо виключення із переліку об'єктів права державної власності підприємств, які відносяться до сфери управління міністерства, підприємства спиртової галузі, зокрема ДП «Новоборовицький спиртовий завод».

Представником відповідача також зазначено, що для вирішення питання щодо погашення податкового боргу спиртових заводів, Міністерством 02.02.2012 направлено лист №37-32-3-6/1512 до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення Державній податковій службі України провести аналіз структури податкової заборгованості підприємств спиртової галузі.

Кабінет Міністрів України дорученням від 22.02.2012 №61432/3/1-11 погодив пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства України та 02.04.2012 проведено спільну нараду між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державної податкової служби України, ДП «Укрспирт» та Концерном «Укрспирт» за результатами якої прийнято рішення про вжиття заходів й можливі шляхи та терміни погашення податкової заборгованості підприємств спиртової галузі.

Крім того, представником відповідача наголошено на тому, що Податковий кодекс України прийнято 02.12.2010. Постанову Кабінету Міністрів України «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікером-горілчаної промисловості» №672 прийнято 28.07.2010, тобто раніше та на час вступу в силу Податкового кодексу України була чинною.

Отже, суд беручи до уваги наявні в матеріалах справи документи, керуючись внутрішнім переконанням, а також враховуючи те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №672 правонаступником боржника є Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт», позовні вимоги щодо стягнення заборгованості ДП Новоборовицький спиртовий завод» за рахунок Міністерства аграрної політики та продовольства України є не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно ч.1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні позовних вимог Корюківській міжрайонній державній податковій інспекції Державної податкової служби у Чернігівській області відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий уддя Н.М. Клименчук

Судді Р.О. Арсірій

К.Ю. Гарник