ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2009 р.
Справа № 12/26
за позовом приватного підприємця Мошури Богдана Володимировича вул.Спортивна,14,смт.Перегінське,Рожнятівський район, Івано-Франківська область,77662
до відповідача Рожнятівська селищна Рада пл.Єдності,15,смт.Рожнятів,Івано-Франківська область,77600
про немайнові спори (позадоговірні)
Представники:
Від позивача: Мошура Б.В., - приватний підприємець
Від позивача: Селянін В.О., (довіреність №1-985 від 08.04.09р. - представник)
Від позивача: Мошура Р.Б., (довіреність №2925 від 29.12.08р. - представник)
Від відповідача: Федоренко Р. - голова селищної ради,
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про зобов"язання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,6201 га під влаштування критого продуктового ринку за адресою :вул.Проценка , 5 , смт.Рожнятів , між підприємцем Мошурою Богданом Володимировичем та Рожнятівською селищною радою в редакції , поданій позивачем .
Представники позивача в судовому засіданні підтримали заявлений позов з підстав , викладених в позовній заяві .
Представник відповідача проти позову заперечив .
Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив наступне .
Рішенням Рожнятівської селищної ради від 26 08 2004 року затверджено позивачу проект відведення земельної ділянки площею 0,6201 га під влаштування критого продуктового ринку за адресою :вул.Проценка , 5 , смт.Рожнятів та надано земельну ділянку позивачу в оренду .
На виконання вказаного рішення між сторонами по справі укладено договір оренди спірної земельної ділянки , що зареєстрований в Рожнятівському відділі Івано-Франківської філії ЦЦЗК 28.03.2005 року за №040530900104 . Згідно п.2.1 зазначеного договору земельна ділянка передається в оренду з метою використання її для влаштування критого продуктового ринку .
Як стверджує позивач , протягом 2005-2008 р. ним проведено роботи по облаштуванню критого ринку на орендованій земельній ділянці, а також вчинено інші дії , направлені на покращення земельної ділянки та ринкових приміщень .
12.03.08 на підставі рішення виконавчого комітету Рожнятівської селищної ради за позивачем зареєстровано право власності на об"єкти нерухомості , розміщені на орендованій земельній ділянці , що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно , фотокопія якого знаходиться в матеріалах справи .
В подальшому позивачем отримано висновок експерта про оціночну вартість земельної ділянки(187450 грн.) , який погоджено управлінням земельних ресурсів у Рожнятівському районі та погоджено головою Рожнятівської селищної ради , висновок Державної експертизи землевпордяної документації , затверджений Головним управлінням земельних ресурсів у Івано-Франківській області.
02.09.2008 року позивач звернувся до Рожнятівської селищної ради із заявою щодо затвердження звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,6201 га. по вул. Проценка, та продажу її згідно висновку про оцінну вартість , що становить 187450 грн.
02.10.2008 року Рожнятівською селищною радою прийнято рішення № 38-13/2008, згідно якого питання про продаж земельної ділянки площею 0,6201 га несільськогосподарського призначення, яка надана підприємцю Мошурі Б.В. для влаштування критого продуктового ринку по вул. Проценка , винести на довивчення.
З огляду на відсутність будь-якого рішення, передбаченого Земельним кодексом України, зокрема про відмову в продажі земельної ділянки, підприємцем Мошурою Б.В. підготовлено проект договору купівлі-продажу земельної ділянки, який разом із супровідною заявою 22.12.2008 року направлено на адресу Рожнятівської селищної ради. В супровідній заяві підприємець просив розглянути даний проект і в двадцятиденний термін письмово повідомити про намір укласти договір в запропонованій редакції.
Як вбачається з позовної заяви , відповіді на пропозицію позивача укласти договір від Рожнятівської селищної ради ним не отримано .
Суд вважає позов таким , що підлягає до задоволення , з огляду на наступне .
Ст. 19 Конституції України зобов’язує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти тільки з підстав, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та Законами України , а ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України (далі- Кодекс) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
За змістом ст.127 Кодексу органи державної влади та органи місцевого самоврядування, державні органи приватизації і центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності громадянам та юридичним особам, які мають право на набуття земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього Кодексу.
Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам здійснюється на конкурентних засадах (аукціон), крім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок .
Зважаючи на той факт , що на спірній земельній ділянці розташовані об"єкти нерухомого майна - власність позивача , що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно , фотокопія якого знаходиться в матеріалах справи , суд приходить до висновку про те , що продаж зазначеної земельної ділянки слід здійснювати шляхом викупу відповідно до ч.2ст. 127 Кодексу .
Частиною 2 статті 128 Кодексу встановлено , що юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради, або державного органу приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Матеріалами справи підтверджується факт дотримання позивачем вимог вищенаведеної правової норми .
Частинами 3 , 6 статті 128 Кодексу визначено , що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада або державний орган приватизації, або центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у місячний термін розглядає заяву і приймає рішення про продаж земельної ділянки або про відмову в продажу із зазначенням причин відмови. Рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради, державного органу приватизації, центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.
На підставі вищенаведеного суд прийшов до висновку, що діюче законодавство зобов’язує міську раду в силу належних їй повноважень розглянути та прийняти відповідне рішення. Відсутність обґрунтованого рішення міської ради з цього приводу свідчить про бездіяльність міської ради та позбавляє позивача права на реалізацію його інтересів у спосіб, визначений чинним законодавством.
Крім того , частина 5 зазначеної статті містить вичерпний перелік підстав для відмови в продажу земельної ділянки :
а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки;
б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;
в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності.
З матеріалів справи та пояснень представника позивача в судовому засіданні встановлено , що позивачем подані всі необхідні документи для розгляду заяви щодо продажу спірної земельної ділянки , відомості , що в них містяться , достовірні , справа про банкрутство приватного підприємця Мошури Б.В. не порушувалася .
Твердження представника позивача в судовому засіданні не спростовано представником відповідача .
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити , що Вищий арбітражний суд України 27.06.2001 року у п.З Роз'яснення № 02-5\743 "Про деякі питання практики вирішення спорів пов'язаних із захистом прав на землю і землекористування зазначив, що обов'язок рад відвести земельну ділянку у власність або користування необхідно відрізняти від їх обов'язку оформити право на земельну ділянку, якщо воно виникло у зв'язку з переходом права на будівлю і споруду, приватизацією об'єкта незавершеного будівництва .
У разі ухилення ради від оформлення права на земельну ділянку заінтересована особа відповідно до ст.. 74 і 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вправі звернутись до суду з заявою про спонукання ради видати державний акт чи укласти відповідну угоду.
Аналогічна позиція викладена в Указі Президента України від 19 січня 1999 р. № 32\99 "Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення" , яким передбачено , що з метою створення умов для ефективного використання землі, стимулювання підприємницької діяльності, заохочення інвестицій та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, запровадити продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності. Відповідно до ч.3ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За змістом ч.6ст. 128 Кодексу рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради, державного органу приватизації, центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.
Наведене дає підстави для висновку суду про обов"язковість укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки між сторонами по справі .
Крім того , статтею 187 Господарського кодексу України встановлено , що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
В силу ч.5ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.
За змістом ч.4ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Оглядом в судовому засіданні проекту договору купівлі-продажу земельної ділянки , поданого позивачем , встановлено , що цей договір відповідає вимогам чинного законодавства , що регулює спірні відносини , зокрема ст.132 Земельного , ст.180 Господарського та положень Цивільного кодексу України .
Щодо ціни продажу спірної земельної ділянки , що зазначена в поданому позивачем проекті договору купівлі-продажу , суд вважає її обгрунтованою з огляду на наступне .
Відповідно до ч.8 ст.128 Кодексу вартість земельної ділянки визначається на підставі її грошової та експертної оцінки, яка проводиться за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України , а ч.4ст.201 цього ж кодексу встановлено , що експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок.
Матеріалами справи підтверджується , що при визначенні ціни спірної земельної ділянки позивачем використано звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки , який висновком Головним управлінням земельних ресурсів у Івано-Франківській області оцінено позитивно та погоджено .
Аналізуючи вищенаведене , суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню .
Судові витрати по справі стягнути з відповідача на користь позивача .
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,6201 га під влаштування критого продуктового ринку за адресою вул. Проценка, 5 с.м.т. Рожнятів, між підприємцем Мошурою Богданом Володимировичем та Рожнятівською селищною радою в наступній редакції:
"ДОГОВІР
КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Ми, що нижче зазначені, Рожнятівська селищна рада, яка знаходиться в с.м.т. Рожнятів Івано-Франківської області, в особі голови Рожнятівської селищної ради Федоренка Степана Романовича, проживає с.м.т. Рожнятів Івано-Франківської області, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»в подальшому ПРОДАВЕЦЬ,
та підприємець Мошура Богдан Володимирович, (Інд. код 1906700256), який проживає в с.м.т. Перегінське, Рожнятівського району, Івано-Франківської області, вул. Спортивна, буд.14, і діє на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, виданого Рожнятівською Районною Державною Адміністрацією 28.02.2005 року, за № 2 114 000 0000 000655, іменований в подальшому ПОКУПЕЦЬ, склали цей договір про таке:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. ПРОДАВЕЦЬ на підставі рішення Господарського суду Івано-Франківської області продав, а ПОКУПЕЦЬ купив земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: с.м.т. Рожнятів, вул. Проценка, № 5, під влаштування критого продуктового ринку, площею, 0,6201 (нуль цілих шість тисяч двісті один) га., згідно плану схеми земельної ділянки, що додається.
1.2. На земельній ділянці розміщені наступні об'єкти нерухомості - будівлі і споруди що належать покупцю на праві власності: нежитлове приміщення під літерою «А», площею 49,9 кв.м., вбиральня під літерою «Б», площею 12,5 кв.м., нежитлове приміщення під літерою «В», площею 13,4 кв.м., та нежитлове приміщення під літерою «Г»площею 20,6 кв.м..
1.3. Земельна ділянка, що є предметом цього договору, може мати наступні обтяження, якщо станом на 22.12.2008 року, проходять такі комунікації державного значення: підземні мережі, каналізації і теплотраси, водопроводу, електрокабеля.
1.4. На земельну ділянку, яка є предметом цього договору можуть бути накладенні сервітутні обмеження, в зв'язку з тим, що через земельну ділянку можуть проходити підземні мережі: каналізації, теплотрас, водопроводу та електрокабеля.
1.5. Продавець гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом даного договору, вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, про які на момент підписання цього договору Продавець чи Покупець не міг не знати, не знаходиться під арештом, в заставі і в спорі не перебуває.
2. ЦІНА ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, СТРОКИ І ПОРЯДОК ОПЛАТИ.
2.1. Ціна продажу земельної ділянки відповідно до висновку експерта про оцінну вартість земельної ділянки несільськогосподарського призначення, затвердженого Управлінням земельних ресурсів Рожнятівського району 21.07.2008 року та висновку Державної землевпорядної експертизи Обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України від 08.08.2008 року становить 187450,00 (сто вісімдесят сім тисяч чотириста п'ятдесят) гривень 00 коп., без врахування ПДВ, з розрахунку30,23 грн. за один квадратний метр земельної ділянки, вартість якої Покупець зобов'язується оплатити протягом 5 (п'яти) днів з моменту державної реєстрації даного договору.
3. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
3.1. Покупець зобов'язаний:
3.1.1. Надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи, тощо про виконання умов цьоп договору.
3.1.2. Дотримуватись обтяжень та сервітутів, що накладені та встановлені на придбану земельну ділянку (забезпечувати безкоштовне і безперешкодне використання об'єктів загального користування, зокрем; пішохідних та автомобільних доріг, об'єктів інженерної інфраструктури), можливість доступу дна земельну ділянку відповідних служб для обслуговування та ремонту об'єктів загального користування та інженерно інфраструктури; розміщення на земельній ділянці межових і геодезичних знаків, під'їздів до них тощо.
3.1.3. З моменту набуття права власності на придбану земельну ділянку за цим договором сплачувати земельний податок в розмірах і порядку, передбачених чинним законодавством України про плату за землю.
3.1.4. З моменту укладення цього договору і до моменту відведення земельної ділянки в натурі н< продавати повністю або в частинах нерухоме майно що належить йому на праві власності і розміщеш наданій земельній ділянці.
3.2. Продавець зобов'язується:
3.2.1. Не пізніше 30 (тридцяти) днів після підписання цього договору відвести земельну ділянку в натурі (на місцевості) за участю представників Покупця.
3.2.2. У встановлені чинним законодавством терміни затвердити архітектурно-планувальне завдання на спорудження об'єктів на придбаній земельній ділянці.
3.2.3. Протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту здійснення Покупцем останнього платежу провести державну реєстрацію цього договору.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРШ
4.1. У разі невиконання Покупцем умов даного договору Продавець має право вимагати виконання Покупцем своїх обов'язків, передбачених цим договором, належним чином, а також відшкодування збитків, •завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань, або має право розірвати цей договір у встановленому порядку і вимагати відшкодування збитків, спричинених його розірванням.
4.2. В разі розірвання договору сплачені Покупцем грошові кошти повертаються Продавцем Покупцеві за мінусом збитків, пов'язаних з оформленням договору та відведенням земельної ділянки.
4.3. У разі невиконання Продавцем умов цього договору, Покупець має право вимагати виконання Продавцем своїх обов'язків належним чином, а також відшкодування збитків, завданих затримкою виконання, або має право розірвати цей договір у встановленому порядку і вимагати відшкодування збитків, спричинених розірванням.
4.4. У випадку розірвання цього договору з вини Продавця, до нього переходить (повертається) право власності на земельну ділянку, що є предметом цього договору. При цьому суми, сплачені Покупцем Продавцеві на виконання цього договору, повертаються йому Продавцем в повному обсязі з врахуванням інфляції. Покупець має також право на компенсацію збитків, спричинених розірванням договору, а також на компенсацію понесених ним витрат, які мали місце з моменту укладення договору, в тому числі витрат на поліпшення земельної ділянки, але не більше розміру збільшення її вартості.
4.5. При розірванні цього договору з незалежних від сторін причин право власності на земельну ділянку переходить (повертається) до Продавця, а суми сплачені Покупцем Продавцеві на виконання цього договору, повертаються Покупцю в повному обсязі. Покупець має право вимагати відшкодування зроблених ним витрат на поліпшення земельної ділянки, але не більше розміру збільшення ЇЇ вартості.
4.6. Відповідальність та права сторін, що не передбачені цим договором, визначаються відповідно до законодавства України.
5. ПЕРЕХІД ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ.
5.1. Право власності на придбану земельну ділянку виникає в Покупця після одержання державного акту на право власності на землю, який видається Покупцю за умови сплати ним повної вартості придбаної земельної ділянки.
5.2. Обов'язок Продавця: передача земельної ділянки Покупцю вважається виконаною після нотаріального посвідчення і державної реєстрації цього договору та встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
5.3. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості) і одержання документу що посвідчує право власності на землю забороняється.
5.4. З моменту набуття Покупцем права власності на земельну ділянку встановлений раніше правовий режим і всі правовстановлюючі документи про права Покупця на користування (оренду) цієї земельної ділянки втрачають чинність.
6. РИЗИК ВИПАДКОВОГО ПОГІРШЕННЯ АБО ВИПАДКОВОГО ПСУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.
6.1. Ризик випадкового погіршення або випадкового псування земельної ділянки несе Покупець з моменту переходу до нього права власності.
6.2. У випадку, коли Продавець прострочив передачу земельної ділянки або Покупець прострочив її прийняття, ризик випадкового погіршення або випадкового псування несе сторона, що прострочила передачу або прийняття.
7. ЗМШИ УМОВ ДОГОВОРУ ТА ЙОГО РОЗІРВАННЯ.
7.1. Зміна умов договору або внесення доповнень до нього можливі тільки за згодою сторін.
7.2. Всі зміни та доповнення до договору здійснюються тільки в письмовій формі з наступним посвідченням таких змін та доповнень в органах нотаріату, оформляються у вигляді додаткової угоди, що є невід'ємною частиною цього договору.
7.3. Цей договір не може бути розірваний в односторонньому порядку.
7.4. У разі невиконання однією із сторін умов цього договору він може бути змінений або розірваний на вимогу другої сторони за рішенням суду або господарського суду у встановленому порядку відповідно до їх компетенції.
8. ДОДАТКОВІ УМОВИ
8.1. Всі спори, що виникають при виконанні умов цього договору або в зв'язку з тлумаченням його положень, вирішуються шляхом переговорів, або шляхом вирішення справи судом.
8.2. Якщо сторони протягом місяця не досягли домовленості, то спір передається розгляд судових органів у порядку встановленому чинним законодавством України.
8.3. Всі витрати, пов'язані з укладенням договору, його нотаріальним посвідченням, реєстрацією бере на себе Покупець.
8.4. Цей договір є обов'язковим для сторін з моменту підписання його обома сторонами.
8.5. Цей договір відповідно до ст.657 Цивільного кодексу України підлягає державній реєстрації.
8.6. Цей договір складений і підписаний в трьох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу. Один примірник зберігається у справах приватного нотаріуса, а решта видаються на руки сторонам.
8.7. Невід'ємною частиною цього договору є: план земельної ділянки,
- рішення господарського суду Івано-Франківської області, на підставі якого укладений даний договір в судовому порядку.
Покупець ознайомлений з додатками до цього договору, оглянув земельну ділянку в натурі, ознайомився з її кількісними та якісними характеристиками, підземними і наземними спорудами та об'єктами.
8.6. Цей договір і документ про сплату повної вартості земельної ділянки є підставою для видачі та реєстрації Державного акту на право власності на землю. За видачу Державного акта справляється плата в порядку та розмірах, що визначені Кабміном України. Державний акт на право власності на землю підлягає реєстрації в регіональних органах Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах."
Стягнути з Рожнятівської селищної ради(смт.Рожнятів , пл.Єдності ,15 , код ЄДРПОУ 04355125) 85 грн. держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь приватного підприємця Мошури Богдана Володимировича(смт.Перегінське Рожнятівського району , вул.Спортивна , 14 , інд.код 1906700256) .
Наказ видати після набрання рішенням законної сили .
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
рішення підписане 08.05.09
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
______
.