КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/1483/13-а ( у 2-х томах) Головуючий у 1-й інстанції: Лапій С.М. Суддя-доповідач: Горбань Н.І.
У Х В А Л А
Іменем України
26 листопада 2013 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Горбань Н.І.,
суддів: Міщука М.С., Сорочка Є.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 року у справі за позовом приватного підприємства «Укрчайпром» до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и л а :
ПП «Укрчайпром» звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 05.09.2011 №0005021520.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Васильківська ОДПІ Київської області ДПС подала апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на її думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про відмову в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, незаконність та необ'єктивність судового рішення, що є підставами для його скасування.
Колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст.197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, у вересні 2011 року посадовою особою Васильківської ОДПІ Київської області ДПС проведено камеральну перевірку ПП «Укрчайпром» на підставі поданої податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, за результатами якої складено Акт від 05.09.2011 № 3290 (далі - Акт перевірки).
Під час перевірки податковим органом зроблено висновок, що підприємством визначено базу оподаткування з плати за землю за лютий - червень 2011 року за застарілою нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки, що призвело до заниження податкового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за вказаний період на суму 239 055,66 грн.
На підставі Акту перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.09.2011 № 0005021520 про визначення позивачу суми податкового зобов`язання за платежем «орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності» у загальному розмірі 298 819,58 грн., з яких: 239 055,66 грн. - за основним платежем; 59 763,92 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Розглядаючи зазначений спір, Київський окружний адміністративний суд прийшов до висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Судова колегія погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
З матеріалів адміністративної справи слідує, що у лютому 2011 року позивачем подано до Васильківської ОДПІ Київської області податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік.
Згідно даних вказаної декларації та додатків до неї об`єктом оподаткування орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності визначено земельну ділянку, площею 12.7982 га, за цільовим призначенням - будівництво та обслуговування майнового комплексу, що перебуває у користуванні ПП «Укрчайпром», відповідно до умов договору оренди землі від 08.10.2008, укладеного між позивачем та Дзвінківською сільською радою Васильківського району Київської області.
Так, сторонами правочину визначено, що орендна плата за земельну ділянку становить 5 % від нормативної грошової оцінки земель. Крім того, згідно з пунктом 4.2 зазначеної вище угоди обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням щорічної індексації та уточнення грошової оцінки землі.
Станом на 2008 рік, тобто на момент укладення між позивачем та Дзвінківською сільською радою Васильківського району Київської області договору оренди землі, нормативна грошова оцінка вказаної вище земельної ділянки становила 1 497 207,67 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, а саме: податкової декларації ПП «Укрчайпром» з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, позивачем самостійно визначено річний розмір орендної плати за земельну ділянку, отриману у користування за договором оренди землі від 08.10.2008, у сумі 92240,54 грн., що у свою чергу складає 7686,71 грн. на місяць (92 240,54 грн. : 12 = 7 686,71 грн.).
Згідно даних додатку 1 до вказаної декларації розмір орендної плати визначено позивачем на підставі даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 2008 рік.
Під час проведення камеральної перевірки ПП «Укрчайпром» на підставі поданої ним податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік податковим органом з метою контролю за правильністю визначення позивачем бази оподаткування вказаним податком використано інформацію стосовно нормативної грошової оцінки земельної ділянки, отриману від Управління Держкомзему у Васильківському районі Київської області.
Так, згідно з даними витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого на виконання рішення Дзвінківської сільської ради Васильківського району Київської області від 19.02.2011 № 42 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сільських населених пунктів Дзвінківської сільської ради - с. Дзвінкове та с. Перевіз», нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 12.7982 га, за цільовим призначенням - будівництво та обслуговування майнового комплексу, що перебуває у користуванні ПП «Укрчайпром» відповідно до умов договору оренди землі від 08.10.2008, укладеного між позивачем та Дзвінківською сільською радою Васильківського району Київської області, становить 11407035,66 грн. при коефіцієнті індексації 1,0.
Відповідно до пункту 3 вказаного вище рішення органу місцевого самоврядування нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель сільських населених пунктів введено в дію з 01.01.2011.
Одним з принципів податкового законодавства є стабільність, згідно якого зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року (пп.4.1.9 п. 4.1 ст. 9 ПК України).
Згідно з п. 7.1 ст. 7 Податкового кодексу України під час встановлення податку обов'язково визначаються такі елементи: платники податку; об'єкт оподаткування; база оподаткування; ставка податку; порядок обчислення податку; податковий період; строк та порядок сплати податку; строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції правомірно прийшов до висновку, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель сільських населених пунктів, введена в дію рішенням Дзвінківської сільської ради Васильківського району Київської області від 19.02.2011 № 42, не підлягала застосуванню позивачем при визначенні податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, оскільки прийняття такого рішення можливе лише не менш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апелянта, які викладені в апеляційній скарзі, не спростовують рішення суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 2, 41, 160, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні апеляційної скарги Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби - відмовити.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо її було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України).
Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Головуючий суддя: Н.І.Горбань
Судді: М.С. Міщук
Є.О. Сорочко
Повний текст ухвали виготовлено 29.11.2013 року.
.
Головуючий суддя Горбань Н.І.
Судді: Міщук М.С.
Сорочко Є.О.