Ухвала суду № 35911082, 09.12.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2013
Номер справи
808/9390/13-а
Номер документу
35911082
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

09 грудня 2013 року Справа № 808/9390/13-а м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Артоуз О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до: Кам'янсько- Дніпровського відділення

Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції

Головного управління Міндоходів у Запорізькій області;

Відділу державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського

районного управління юстиції

про: зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

05.12.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Кам'янсько- Дніпровського відділення Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, Відділу державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського районного управління юстиції, в якому позивач просить суд:

- зобов'язати відділ державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського районного управління юстиції зняти арешт з пенсійного рахунку позивача та надати змогу позивачу одержувати пенсію у повному обсязі, передбаченому законом;

- відмовити Кам'янсько- Дніпровського відділення Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області у вимозі до позивача про сплату боргу (недоїмки) в сумі 5730,48 грн.;

- повернути усі грошові кошти, незаконно утримані з пенсійного рахунку позивача, для сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду за попередні періоди.

Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачає, що суддя, вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Зазначена позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з наступних підстав.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

За приписами ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

За правилами п.4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Так, вимоги, з якими позивач звернувся до суду сформульовані всупереч ч. 4 ст. 105 КАС України та позивачем не визначено відповідачів та позовні вимоги щодо кожного з них, чим не дотримано вимоги п.4 ч.1 ст. 106 КАС України.

Крім того, ч.3 ст. 106 КАС України, зокрема передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (із змінами внесеними відповідно до Закону № 590-VII від 19.09.2013) передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат та за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 % розміру мінімальної заробітної плати.

За приписами ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Так, позивачем не надано до суду доказ сплати судового збору за ставкою, відповідно до заявлених вимог, оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв'язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів Державний бюджет у Ленінському районі м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р 31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35450335.

Також позивачем до суду не надано копії позовної заяви з додатками відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, чим порушено норми ч.3 ст. 106 КАС України.

За правилами ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Всупереч вимог ч.1 ст.48 КАС України позивачем не додано до позовної заяви доказів своєї адміністративної процесуальної правоздатності (копії паспорту громадянина України).

Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що вимога звернена до Кам'янсько- Дніпровського відділення Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області та вимоги до Відділу державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського районного управління юстиції не є однорідними позовними вимогами, бо спільний їх розгляд ускладнює та сповільнює вирішення справи.

Так, відповідно до ч.5 ст. 181 КАС України, вимога до Відділу державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського районного управління юстиції вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі, а вимоги до Кам'янсько- Дніпровського відділення Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області мають бути розглянуті та вирішені протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, що передбачено ч. 1 ст. 122 КАС України.

Зазначені обставини позбавляють суд можливості правильно визначити зміст позовних вимог та всебічно дослідити фактичні обставини по справі з метою правильного вирішення спору по суті.

Згідно зі ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду уточненої позовної заяви, оформленої у встановленому порядку і з урахуванням викладених в ухвалі недоліків з позовними вимогами, сформульованими згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України та доказів адміністративної процесуальної правоздатності (копії паспорту громадянина України), копії позовної заяви з додатками відповідно до кількості відповідачів, доказ сплати судового збору за ставкою, відповідно до заявлених вимог.

Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Кам'янсько- Дніпровського відділення Енергодарської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, Відділу державної виконавчої служби Кам'янсько - Дніпровського районного управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, у строк до 13 січня 2014 року усунути недоліки позовної заяви, шляхом надіслання на адресу суду із супровідним листом з посиланням на номер справи, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року № 1149) уточненої позовної заяви, оформленої у встановленому порядку і з урахуванням викладених в ухвалі недоліків з позовними вимогами, сформульованими згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України, доказів адміністративної процесуальної правоздатності (копії паспорту громадянина України), копії позовної заяви з додатками відповідно до кількості відповідачів, доказ сплати судового збору за ставкою, відповідно до заявлених вимог.

Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Артоуз