Постанова № 35874901, 09.12.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2013
Номер справи
812/9682/13-а
Номер документу
35874901
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 грудня 2013 року Справа № 812/9682/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Шембелян В.С.

при секретарі: Козловської А.О.

за участю представників сторін від:

позивача: Кострубова Я.В. (довіреність №2415/12-10-10-010/182 від 15.11.2013

відповідача: Марусєва Л.М. (довіреність №01/4-11-720 від 03.12.2013)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства "Первомайськвугілля" про стягнення коштів з розрахункових рахунків платника податків, відкритих у банках, в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку в розмірі 567364,95 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

22 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства "Первомайськвугілля" про стягнення коштів з розрахункових рахунків платника податків, відкритих у банках, в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку в розмірі 567364,95 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ДП "Первомайськвугілля" засновано на державній власності відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 12.02.03 №7 та належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. Зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 03.03.03 за № 1 388 120 0000 000004, згідно з довідкою Головного управління статистики у Луганській області від 05.07.06 занесене до Єдиного реєстру підприємств та організацій України.

В Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області ДП "Первомайськвугілля" взято на облік за неосновним місцем обліку платником окремих податків 01.04.2011 року.

ДП "Первомайськвугілля» станом на 20.11.13 року має новоутворену податкову заборгованість по екологічному податку в сумі 567364,95 грн., яка виникла у зв'язку з несвоєчасністю сплати самостійно нарахованих податкових зобов'язань, а саме:

- податкова декларація № 9069583321 від 31.10.13 - 1888,68 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкова декларація № 9069586557 від 31.10.13 - 131097,87 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкова декларація № 9069586563 від 31.10.13 - 260725,69 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкова декларація № 9070039541 від 04.11.13 - 173652,71 грн. (термін сплати - 19.11.13).

Податкова вимога № 10/1 від 05.07.12 була вручена платнику податків відповідно до вимог ПКУ.

З урахуванням наведеного позивач просить стягнути з державного підприємства "Первомайськвугілля" кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу зі сплати екологічного податку у розмірі 567364,95 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представником відповідача у судовому засіданні визнано наявність заборгованості зі сплати екологічного податку у розмірі 567364,95 грн., що також відображено у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідно до пункту 20.1.8 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Відповідач - державне підприємство "Первомайськвугілля", і.к.32320594, 27.07.2004 до ЄДР внесено запис «Включення відомостей про юридичну особу»( а.с.8).

Згідно довідки від 16.03.2012 № 29-04/195 (а.с.7) перебуває на обліку за неосновним місцем обліку в Первомайській ОДПІ Луганської області ДПС.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п.240.1. ст.240 ПКУ платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

240.1.1. викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

240.1.2. скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

240.1.3. розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;

240.1.4. утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

240.1.5. тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Відповідно до п.п. 250.1 та.250.2 ст.250 ПКУ базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

На виконання пункту 54.1 статті 54 та пункту 250.2 ст.250 Податкового кодексу України ДП «Первомайськвугілля» подало до позивача:

- податкову декларацію № 9069583321 від 31.10.13 - 1888,68 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкову декларацію № 9069586557 від 31.10.13 - 131097,87 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкову декларацію № 9069586563 від 31.10.13 - 260725,69 грн. (термін сплати - 19.11.13);

- податкову декларацію № 9070039541 від 04.11.13 - 173652,71 грн. (термін сплати - 19.11.13).

Загальна сума за податковими зобов'язаннями узгодженими в поданих деклараціях становить 567364,95 грн.

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України ДП "Первомайськвугілля" протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання зі сплати екологічного податку , зазначену у поданих ним податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.

На час розгляду справи податковий борг зі сплати екологічного податку на загальну суму 567364,95 грн., відповідачем не сплачено, що визнано відповідачем в наданому відзиві на позовну заяву.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктами 59.4 та 59.5 ст.59 Податкового кодексу України визначено,що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Пунктами 42.1 та 42.2 ст.42 Податкового кодексу України передбачено, що податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та завірені печаткою відповідних органів.

Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

05.07.2012 уповноваженим представником відповідача отримано податкову вимогу від 05.07.2012 № 10/1 (а.с.9).

Крім того, матеріали справи містять відзив відповідача на позовну заяву, із змісту якого вбачається, що він визнає позовні вимоги у повному обсязі (а.с.24-25).

Відповідно до ч.1 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Вимоги позову є обґрунтованими та підтвердженими належними доказами, що є в матеріалах справи.

Тому суд, враховуючи вищевикладене, дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню в повному обсязі.

Також, в наданому відзиві на позов відповідач просить встановити у судовому рішенні спосіб, строк і порядок виконання судового рішення щодо стягнення з ДП "Первомайськвугілля" екологічного податку у сумі 567364,95 грн. шляхом розстрочення, починаючи з січня 2014 року по грудень 2018 року включно, відповідно до графіку.

Позивач в наданому клопотанні на адресу суду не заперечував проти розстрочення суми боргу на п'ять років, з рівними щомісячними виплатами по 9456,08 грн., та зі сплатою у останньому місяці 9456,23 грн., починаючи з січня 2014 року по грудень 2018 року включно. Тому суд розглядає це питання за згодою сторін.

Що стосується заяви відповідача, якою останній просив встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом відстрочення податкової заборгованості, суд зазначає наступне.

В обґрунтування заяви відповідач посилається, що на даний момент своєчасне виконання постанови суду у повному обсязі ускладнене тяжким фінансово-економічним становищем підприємства, яке в значній мірі залежить від бюджетного фінансування, значне перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською свідчить про залежність підприємства від кредиторів, поряд з цим має місце зменшення придатності основних засобів, отримані доходи не покривають проведених витрат, що в кінцевому результаті призвело до збиткової діяльності.

Судом враховано, що на дату розгляду заяви відповідач не має можливості сплатити вказані суми у зв'язку із тяжким фінансовим становищем.

Посилання відповідача на перебування підприємства у скрутному фінансовому становищі, підтверджуються доданими до заяви документами, а саме: бухгалтерською довідкою №08/4-25-65 від 09.12.2013; довідкою про сплату розстрочених платежів у 2013 році; копією показників до виробничої програми ДП «Первомайськвугілля» на 2013 рік; копією звіту про фінансові результати за 1 півріччя 2013 року; балансом на 30.06.2013.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодекс адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Така необхідність виникла у зв'язку із забезпеченням можливості виконання судового рішення.

Кодекс адміністративного судочинства України встановлює обов'язковість судового рішення як одного з основних положень адміністративного процесу і закріплює його значення як принципу адміністративного судочинства, адже виконання судового рішення є кінцевою метою судового захисту особи.

Обов'язковість судових рішень гарантується, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, Конституції та законів України, як право на судовий захист.

В даному випадку стягнення всієї суми заборгованості призведе до того, що під загрозою може опинитися виробнича діяльність підприємства, у зв'язку з чим судове рішення залишиться невиконаним.

З урахуванням наведених доводів та обставин суд разом із задоволенням позовних вимог Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про стягнення з державного підприємства "Первомайськвугілля" податкового боргу з екологічного податку в розмірі 567364,95 грн., вважає необхідним встановити наступний порядок виконання даного судового рішення, що у значній мірі дозволить підприємству вирішити питання з поліпшення фінансового стану та ліквідації заборгованості перед фондами і державним бюджетом України, а саме шляхом розстрочення податкового боргу з екологічного податку в розмірі 567364,95 грн. починаючи з січня 2014 року по грудень 2018 року включно рівними частинами по 9456,08 грн., та зі сплатою у останньому місяці 9456,23 грн., з відображенням операції розстрочення в особовому рахунку платника податків - державного підприємства "Первомайськвугілля".

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства "Первомайськвугілля" про стягнення коштів з розрахункових рахунків платника податків, відкритих у банках, в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку в розмірі 567364,95 грн.,- задовольнити.

Стягнути з державного підприємства "Первомайськвугілля", код ЄДРПОУ 32320594 борг зі сплати екологічного податку з розрахункових рахунків, відкритих у банках, обслуговуючих платника податків, в загальній сумі 567364,95 грн.(п'ятсот шістдесят сім тисяч триста шістдесят чотири грн. 95 коп.) в доход Державного бюджету України, а саме:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1645,62 грн. на р/р 33114362700054, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010101;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 243,06 грн. на р/р 33112364700054, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010301;

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 8464,70 грн. на р/р 33110362700058, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010101;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 23882,97 грн. на р/р 33118364700058, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010301;

- за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 98750,20 грн. на р/р 33119363700058, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010201;

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 45666,33 грн. на р/р 33111362700057, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010101;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 68908,70 грн. на р/р 33119364700057, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010301;

- за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 146150,66 грн. на р/р 33110363700057, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010201;

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 7574,70 грн. на р/р 33112362700056, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010101;

- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 87485,11 грн. на р/р 33110364700056, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010301;

- за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 78592,90 грн. на р/р 33111363700056, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м.Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 19010201.

Встановити строк та порядок виконання постанови суду шляхом розстрочення сплати податкового боргу зі сплати екологічного податку в сумі 567364,95 грн. рівними частинами, починаючи з січня 2014 року та закінчуючи груднем 2018 року включно, шляхом сплати щомісячно рівними частинами по 9456,08 грн., в останньому місяці 9456,23 грн., із внесенням відповідних змін в картку особового рахунку платника податків.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подасться до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС" України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 1 86 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 10 грудня 2013 року.

Суддя В.С. Шембелян