Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2013 р. Справа №805/15740/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12 год. 00 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі суддіМаслоід О.С.
при секретарі судового засідання - Вітязь Х. О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного
управління Міндоходів у Донецькій області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Горлівка)
про стягнення заборгованості, -
за участю
представників сторін: від позивача - Савенков М. Л.
від відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (надалі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення з рахунків у банках податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 1 034,11 грн.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. Відповідач має заборгованість в результаті несвоєчасної сплати узгодженого грошового зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, несплаченої суми штрафних санкцій згідно податкового повідомлення - рішення та нарахованої пені. На теперішній час податковий борг відповідача залишається несплаченим.
Відповідач у судове засідання не з'явився та представника не направив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, заперечення на позов, заяв чи клопотань суду не надав.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідач - ОСОБА_1 - зареєстрований як фізична особа - підприємець 24.01.2013 року за номером 22560000000021902, ідентифікаційний код НОМЕР_1, про що свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців.
Відповідача узято на облік в органах державної податкової служби 25.01.2013 року за № 5721311422, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 19.09.2013 року № 12365.
30.01.2013 року відповідачем до позивача надано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, з якої вбачається, що відповідач є платником єдиного податку з фізичних осіб 2 групи з обраною ставкою у 20 %.
Заборгованість відповідача по єдиного податку згідно із вказаною заявою у період з 20.02.2013 року по 20.06.2013 року складає 917,60 грн., щомісячний платіж - 229,40 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу, зворотнім боком облікової картки відповідача та довідкою про заборгованість по платежам до бюджету.
27.05.2013 року позивачем складено акт № 760/17/305950075Б про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати єдиного податку з фізичних осіб.
На підставі зазначеного акту 04.06.2013 року позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003421700 на суму 114,70 грн., яке було отримано відповідачем 04.06.2013 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці зазначеного рішення.
19.06.2013 року позивачем складено вимогу форми «Ф» № 127-19 на суму податкового боргу у розмірі 690,01 грн., яку відповідач отримав 26.07.2013 року, про що свідчить його особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Суду не надано доказів щодо скасування вказаного податкового повідомлення рішення та вимоги у судовому порядку.
Відповідно до зворотнього боку облікової картки відповідача та розрахунку суми податкового боргу загальна сума заборгованості відповідача складає 1034,11 грн., з яких недоїмка з єдиного податку - 917,60 грн., сума штрафних санкцій - 114,70 грн. та пеня - 1,81 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 19-1.1 ст. 19 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) передбачено, що контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; забезпечують ведення обліку податків, зборів, платежів; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, а також повноваження на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу.
Відповідно до пп. 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із п. 291.2 ст. 291 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
П. 291.3 ст. 291 ПК України встановлено, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Відповідно до п. 293.1 ст. 293 ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Відповідно до п. 295.1 ст. 295 ПК України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
П. 295.2 ст. 295 ПК України встановлено, що нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Згідно із п. 300.1 ст. 300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
П. 38.1. ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пп. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 ПК України встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Згідно п.п.31.1 ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Доказів сплати заборгованості суду не надано.
Станом на момент розгляду справи податкове повідомлення - рішення та вимога не є скасованими, податкове зобов'язання не сплачене та вважається податковим боргом.
Таким чином, внаслідок несвоєчасної сплати податкових зобов'язань утворилась заборгованість у розмірі 1041,11 грн., з яких сума штрафних санкцій - 114,70 грн. та пеня - 1,81 грн., яка підтверджується розрахунком суми податкового боргу та зворотнім боком облікової картки відповідача.
П. 88.1 ст. 88 ПК України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до п. 89.2 ст. 89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Згідно із п. 89.3 ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем винесено рішення від 19.06.2013 року № 5338/10/19 про опис майна відповідача у податкову заставу та 11.07.2013 року складено акт опису майна № 34.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна майно платника податків, тобто відповідача, знаходиться у податковій заставі.
П. 38.1 ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, 185-186, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму податкового боргу у розмірі 1034,11 грн. по єдиному податку з фізичних осіб.
Заборгованість перерахувати на наступні рахунки: код платежу - 18050400; рахунок - 31513970700019; одержувач - місцевий бюджет Калінінського району м. Горлівки; код ЕДРПОУ - 38023569; МФО - 834016; БАНК - ГУДКСУ у Донецькій області.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 04.12.2013 року в присутності представника позивача.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 09 грудня 2013 року.
Суддя Маслоід О.С.