Постанова № 35842318, 02.12.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2013
Номер справи
803/2308/13-а
Номер документу
35842318
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2013 року м. ЛуцькСправа № 803/2308/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого, судді Смокович В.І.,

при секретарі судового засідання Литвиненко І.П.,

за участю представника позивача Денісова С.П.,

представника відповідача Радюк Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Ківерцівської міської ради про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі - позивач, Держфінінспекція у Волинській області) звернулася в суд з адміністративним позовом до Ківерцівської міської ради (далі - відповідач, Ківерцівська міська рада) про зобов'язання виконати пункти 2, 5 вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 на загальну суму 28 664,15 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у період з 04 березня 2013 року по 31 травня 2013 року Держфінінспекцією у Волинській області проведено ревізію виконання бюджету міста Ківерці за період з 01 січня 2010 року по 01 квітня 2013 року, за результатами якої складений акт від 01 червня 2013 року №080-23/10.

Під час ревізії спеціалістами позивача встановлено, що відповідно до рішення сесії міської ради від 23 квітня 2012 року №15/7 Ківерцівським міським виробничим управлінням житлово-комунального господарства (далі - Ківерцівське МВУЖКГ) отримано згоду на передачу в оренду на конкурсних засадах частини площі адміністративного приміщення, балансоутримувачем якого є останнє та яке є комунальною власністю територіальної громади міста. Ківерцівським МВУЖКГ, в особі начальника Крупника Б.М., в ревізійному періоді укладено три договори оренди, а саме:

- договір оренди комунального майна від 01 січня 2009 року на користування двох кабінетів площею 23,44 м.кв. за ціною 30,00 грн за 1 м.кв. з Волинською регіональною філією державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру", який був розірваний 01 жовтня 2011 року відповідно до заяви орендаря від 30 вересня 2011 року. В ревізійному періоді надійшло орендної плати 28 917,32 грн (2010 - 20 746,47 грн, січень-вересень 2011 - 8 170,85 грн);

- договір оренди комунального майна від 01 січня 2009 року на користування кабінету площею 8,1 м.кв. за ціною 18,00 грн за 1 м.кв. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 В ревізійному періоді надійшло орендної плати 9 449,23 грн (2010 - 2 483,89 грн, 2011 - 3 301,32 грн, 2012 - 3 101,08 грн, січень-травень 2013 - 562,94 грн);

- договір оренди комунального майна від 03 травня 2012 року на користування кабінету площею 14,1 м.кв. за ціною 5,59 грн за 1 м.кв. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 В ревізійному періоді надійшло орендної плати 1 464,10 грн (травень-грудень 2012 - 1 086,24 грн, січень-травень 2013 - 377,86 грн).

В порушення п.3.3 умов укладених договорів та п.14 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста, затвердженої рішенням сесії міської ради №8/4 від 24 червня 2003 року, Ківерцівським МВУЖКГ отриману орендну плату на суму 39 830,65 грн зараховано до доходів підприємства та не віднесено 50 відсотків отриманої протягом ревізійного періоду орендної плати в загальній сумі 19 915,32 грн до загального фонду міського бюджету, чим порушено пункт 14 статті 69 Бюджетного Кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI, внаслідок чого міським бюджетом недоотримано доходів за кодом доходів 22080400 "Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності", внаслідок чого бюджетом міста втрачено доходів на відповідну суму.Кредиторська заборгованість по даних бухгалтерського обліку Ківерцівського МВУЖКГ за вищевказаними орендарями не рахується.

Проведеною ревізією також було встановлено, що 26 жовтня 2012 року комунальне підприємство "Енергія" в особі директора Васильченка Л.Є. уклала договір підряду №17 з товариством з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона ЛТД" (далі - ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД") в особі директора Томчука В.Й. на виконання робіт по капітальному ремонту теплотраси до ДНЗ №3. Договірна ціна визначена в сумі 72 044,65 грн. Проведеною в ході ревізії зустрічною звіркою в ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" документально не підтверджено витрати товариства на загальну суму 12 486,87 грн, про що складено довідку (№ 080-28/30 від 22 квітня 2013 року), яка підписана директором ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" Томчуком В.Й. та головним бухгалтером Дейною Л.І. без заперечень.З метою усунення виявлених порушень, керуючись пунктом 7 статті 10 Закону України від 26 січня 1993 року №2939-XII "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", Держфінінспекцією у Волинській області направлено на адресу Ківерцівського МВУЖКГ лист-вимогу від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 щодо усунення виявлених порушень.

Відповідно до отриманої інформації (від 17 липня 2013 року №7.3/784, від 30 липня 2013 року №7.3/825 та від 29 серпня 2013 року №7.3/956) міська рада повідомила про вжиті заходи та часткове усунення виявлених контрольним заходом порушень. Станом на 01 листопада 2013 року Ківерцівською міською радою не відшкодовано збитки в повному обсязі на загальну суму 28 664,15 грн, зокрема на усунуті порушення згідно п.2 в сумі 10 295,00 грн та п.5 на суму 18 369,15 грн Акт ревізії підписано керівництвом об'єкту контролю без заперечень, вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалась, а відтак є обов'язковою до виконання. На підставі вищевикладеного, просить суд зобов'язати Ківерцівську міську раду виконати пункти 2, 5 вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 щодо стягнення з Ківерцівського МВУЖКГ до бюджету міста частки орендної плати в сумі 18 369,15 грн та відшкодування завданих збитків в сумі 10 295,72 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги уточнив та просив суд:

1) зобов'язати Ківерцівську міську раду виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині відшкодування збитків завданих внаслідок невиконання робіт по капітальному ремонту теплотраси ДНЗ №3 товариством з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона ЛТД" на суму 10 295,72 грн в тому числі, шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України;

2) зобов'язати Ківерцівську міську раду виконати пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині стягнення з Ківерцівського міського виробничого управління житлово-комунального господарства до бюджету міста частки орендної плати в сумі 18 369,15 грн, у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України.

Додатково пояснив, що вимога Державної фінансової інспекції у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалася, акт ревізії від 01 червня 2013 року №080-23/10 підписаний з боку міської ради без зауважень. Вказує, що у листах відповідача є відомості про проведення претензійної роботи, однак до суду Ківерцівська міська рада не звернулася через відсутність коштів для сплати судового збору, так само як і не ініціювала таке звернення через органи прокуратури.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечувала та вказала, що Ківерцівською міською радою вживаються заходи щодо виконання вимог ДФІ у Волинській області, зокрема ТзОВ «Ківерцівська СПМК-ЛТД» направлено претензію про сплату збитків у розмірі 10 295,72 грн (при цьому вказана сума не оспорюється представником міської ради), однак останнє ухиляється від виконання вимог про відшкодування шкоди, оскільки претензія повернулася з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Щодо відшкодування коштів Ківерцівським МВУЖКГ, то представник відповідача пояснила, що міською радою погоджений графік сплати до бюджету орендної плати, який поступово виконується. З приводу відшкодування завданих збитків міська рада до суду не зверталася, оскільки у неї відсутні відповідні кошти для сплати судового збору. Крім того, відповідач письмово не ініціював питання про подання позову через органи прокуратури, однак повідомив Прокуратуру Ківерцівського району про вказані обставини телефоном. Станом на день розгляду справи представнику міської ради не відомо про вжиття заходів прокурорського реагування з цього питання. На підставі вищевикладеного просить суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення на підставі нижчевикладеного.

Судом встановлено, що у період з 04 березня 2013 року по 31 травня 2013 року Державною фінансовою інспекцією у Волинській області проведено ревізію виконання бюджету міста Ківерці за період з 01 січня 2010 року по 01 квітня 2013 року, за результатами якої складений акт від 01 червня 2013 року №080-23/10 (а.с.6-62).

Ревізією встановлено, що відповідно до рішення сесії міської ради від 23 квітня 2012 року № 15/7 Ківерцівським МВУЖКГ отримано згоду на передачу в оренду на конкурсних засадах частини площі адміністративного приміщення, балансоутримувачем якого є останнє та яке є комунальною власністю територіальної громади міста. Ківерцівським МВУЖКГ, в особі начальника Крупника Б.М., в ревізійному періоді укладено 3 договори оренди, а саме:

- договір оренди комунального майна від 01 січня 2009 року на користування двох кабінетів площею 23,44 м.кв. за ціною 30,00 грн за 1 м.кв. з Волинською регіональною філією ДП "Центр Державного земельного кадастру", який був розірваний 01 жовтня 2011 року відповідно до заяви орендаря від 30 вересня 2011 року. В ревізійному періоді надійшло орендної плати 28 917, 32 грн (2010 - 20 746,47 грн, січень-вересень 2011 - 8 170,85 грн);

- договір оренди комунального майна від 01 січня 2009 року на користування кабінету площею 8,1 м.кв. за ціною 18,00 грн за 1 м.кв. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 В ревізійному періоді надійшло орендної плати 9 449,23 грн (2010 - 2 483,89 грн, 2011 - 3 301,32 грн, 2012 - 3 101,08 грн, січень-травень 2013 - 562,94 грн);

- договір оренди комунального майна від 03 травня 2012 року на користування кабінету площею 14,1 м.кв. за ціною 5,59 грн за 1 м.кв. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 В ревізійному періоді надійшло орендної плати 1 464,10 грн (травень-грудень 2012 - 1 086,24 грн, січень-травень 2013 - 377,86 грн).

Таким чином, Держфінінспекція у Волинській області дійшла висновку, що Ківерцівським МВУЖКГ отриману орендну плату на суму 39 830,65 грн зараховано до доходів підприємства та не віднесено 50 відсотків отриманої протягом ревізійного періоду орендної плати в загальній сумі 19 915,32 грн до загального фонду міського бюджету, чим порушено пункт 14 статті 69 Бюджетного Кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI, внаслідок чого міським бюджетом недоотримано доходів за кодом доходів 22080400 "Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності", внаслідок чого бюджетом міста втрачено доходів на відповідну суму (ст.4 акту, а.с. 9).

Проведеною ревізією також було встановлено, що 13 вересня 2012 року комунальне підприємство "Енергія" (далі - КП «Енергія») уклало договір підряду №12 з ТзОВ «Ківерцівська СПМК-ЛТД» на виконання робіт по капітальному ремонту покрівлі. Договірна ціна визначена в сумі 17 700,00 грн Передоплата умовами договору не передбачена. Акт приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми №КБ-3в за вересень 2012 року підписані сторонами договором. Однак візуальним огляду даху котельні встановлено, що роботи ТзОВ «Ківерцівська СПМК-ЛТД» за вищезазначеним договором фактично не виконані.

Проведеними в ході ревізії зустрічними звірками в КП «Енергія» та ТзОВ «Ківерцівська СПМК-ЛТД» підтверджено факт списання бюджетних коштів КП «Енергія» на видатки без проведення капітального ремонту покрівлі котельні на загальну суму 7 700,00 грн, які зафіксовані в акті приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2012 року, що є порушенням пункту 1 статті 49 Бюджетного кодексу України (а.с.39).

Також ревізією встановлено, що 19 жовтня 2012 року КП "Енергія" в особі директора Васильченка Л.Є. уклала договір підряду №17 з ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" в особі директора Томчука В.Й. на виконання робіт по капітальному ремонту теплотраси до ДНЗ №3. Договірна ціна визначена в сумі 72 044,65 грн.

При цьому, суд зазначає, що в акті ревізії допущено описку в даті укладення вищезазначеного договору, а саме замість 19 жовтня 2012 року в акті зазначено 26 жовтня 2012 року (а.с.39, 94).

Проведеною в ході ревізії зустрічною звіркою в ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" документально не підтверджено витрати товариства на загальну суму 12 486,87 грн, про що складено довідку № 080-28/30 від 22 квітня 2013 року, яка підписана директором ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" Томчуком В.Й. та головним бухгалтером Дейною Л.І. без заперечень (а.с.86-93). Таким чином, на думку ДФІ у Волинській області, Ківерцівська міська рада зобов'язана відшкодувати збитки завдані внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт на суму 12 486,87 грн (а.с.39-40).

У зв'язку з виявленими під час ревізії порушеннями, Держфінінспекція у Волинській області направила Ківерцівській міській раді лист-вимогу від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690, у пунктах 2, 5 якої зобов'язала відповідача:

- у пункті 2 вимоги - відшкодувати збитки завдані внаслідок оплати рахунків за спожиту електричну енергію Ківерцівській філії ПАТ Волиньобленерго у завищеному розмірі на загальну суму 10 817,00 грн та невиконання робіт по капітальному ремонту покрівлі і теплотраси до ДНЗ № 3 ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" на загальну суму 20 186,87 грн в тому числі, шляхом проведення претензійно-позовної роботи. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах шкоду у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України;

- у пункті 5 вимоги - стягнути з Ківерцівського МВУЖКГ до бюджету міста частку орендної плати в сумі 19 915,32 грн, у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи (а.с.63-65).

На виконання вищезазначених пунктів вимоги листом від 17 липня 2013 року №7.3/784 Ківерцівська міська рада повідомила, що ТзОВ "Ківерцівське СПМК-ЛТД" виконано роботи по капітальному ремонту покрівлі КП "Енергія" згідно договору підряду від 19 червня 2013 року та акту приймання виконаних будівельних робіт за червень 2013 року на суму 7 700 грн та роботи по реконструкції водопроводу в будинку № 62 по вулиці Незалежності в місті Ківерці згідно договору підряду від 20 червня 2013 року та акту виконаних робіт за червень 2013 року на суму 2 191,15 грн. Про необхідність забезпечення повного відшкодування збитків, завданих внаслідок капітального ремонту теплотраси до ДНЗ № 3 на суму 10 295,72 грн директору ТзОВ "Ківерцівське СПМК-ЛТД" Томчуку В.Й. надіслано відповідний лист. Також начальнику Ківерцівського МВУЖКГ Крупнику Б.М. був надісланий лист щодо сплати до бюджету міста частки орендної плати за користування міським комунальним майном в сумі 19 915,32 грн та у зв'язку з відсутністю на даний час вільних коштів на підприємстві складений графік розтермінування цих платежів (а.с.66-67).

В подальшому листом від 30 липня 2013 року №7.3/825 Ківерцівська міська рада повідомила, що директору ТзОВ "Ківерцівське СПМК-ЛТД" Томчуку В.Й. надіслано претензію, якою його було зобов'язано провести роботи по об'єктах міської комунальної власності на загальну суму 10 295,72 грн і подати відповідні підтверджуючі документи. (а.с.73-75).

Крім того, листом від 29 серпня 2013 року №7.3/956 відповідач повідомив, що 31 липня 2013 року директору ТзОВ "Ківерцівське СПМК-ЛТД" Томчуку В.Й. було надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення претензію щодо забезпечення повного відшкодування збитків, завданих внаслідок капітального ремонту теплотраси до ДНЗ № 3 на суму 10 295,72 грн (а.с.74-75). Станом на 29 серпня 2013 року повідомлення про вручення до Ківерцівської міської ради не повернулось. Оскільки претензія повинна бути розглянута протягом 30 днів з дня отримання адресатом, а даних щодо часу її отримання немає, Ківерцівська міська рада повідомила, що спланувати подальшу роботу немає можливості (а.с.79-80).

При цьому, як убачається з наявного у матеріалах поштового конверту, вказана претензія повернулася на адресу міської ради з відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с.139).

Також листом від 23 вересня 2013 року №7.3/1079 міська рада повідомила, що провідним спеціалістом апарату міської ради та її виконавчого комітету - юрисконсультом Радюк Л.О. підготовлено позовну заяву до Господарського суду Волинської області щодо забезпечення повного відшкодування збитків, завданих ТзОВ "Ківерцівське СПМК-ЛТД" внаслідок капітального ремонту теплотраси до ДНЗ № 3 на суму 10 295,72 грн 19 вересня 2013 року до загального фонду міського бюджету сплачено орендну плату у сумі 568,60 грн за кодом доходів 22080402 "Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності". Слід зазначити, що Ківерцівським МВУЖКГ сплачено до бюджету міста частку орендної плати в сумі 652,00 грн згідно графіку (а.с.82).

Додатково листом від 24 жовтня 2013 року №7.3/1234 відповідач повідомив, що до загального фонду міського бюджету 04 жовтня 2013 року сплачено орендну плату в сумі 566,44 грн за кодом доходів 22080402 "Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності". Також 18 жовтня 2013 року Ківерцівським МВУЖКГ сплачено до бюджету міста частку орендної плати в сумі 325,00 грн згідно графіку (а.с.84).

Надаючи правову оцінку вищезазначеним висновкам ревізії Держфінінспекції у Волинській області, пунктам 2, 5 листа-вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690, а також вжитим Ківерцівською міською радою заходам суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

За правилами частини першої статті 4 цього Закону інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до частини першої пункту 7 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства.

Частиною другою статті 15 даного Закону визначено, що законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, суд дійшов висновку, що вимоги Держфінінспекції у Волинській області, якщо вони не були оскаржені у встановленому законом порядку, є обов'язковими до виконання.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи Ківерцівською міською радою пункти 2, 5 вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 не оскаржувалися і частково вживалися заходи для усунення порушень виявлених під час ревізії, що свідчить про визнання відповідачем вимог Держфінінспекції у Волинській області.

Судом встановлено, що необхідність відшкодування коштів в сумі 10295,72 грн згідно договору підряду від 19 жовтня 2012 року №17 не оспорюється відповідачем та ним вживалися заходи, щодо проведення претензійної роботи, зокрема направлено на адресу ТзОВ «Ківерцівська СПМК-ЛТД» претензію, яка була не вручена останньому з незалежних від міської ради причин (у зв'язку з закінченням терміну зберігання поштового відправлення) (а.с.134-145, 139).

Однак у пунктах 2, 5 вимоги ДФІ у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 чітко зазначено про необхідність проведення міською радою претензійно-позовної роботи (безпосередньо, або через органи прокуратури), а також стягнення матеріальної шкоди в порядку статтей 133-136 Кодексу законів про працю України (а.с.63-65).

На думку суду, Ківерцівська міська рада не вжила всіх необхідних заходів для відшкодування бюджетних коштів у розмірі 10 295,72 грн., зокрема не звернулася з відповідним позовом до господарського суду як безпосередньо, або через органи прокуратури. Аналогічно відповідачем не обґрунтовано та не надано суду доказів вжиття заходів щодо відшкодування матеріальної шкоди винними особами в порядку статтей 133-136 Кодексу законів про працю України.

При цьому суд не приймає посилання представника відповідача на те, що Прокуратура Ківерцівського району Волинської області була проінформована про необхідність вжиття заходів прокурорського реагування телефоном, оскільки зазначене, не можливо вважати належним способом ініціювання перед органами прокуратури питання про представництво інтересів органу місцевого самоврядування в господарському суді. На думку суду, у розглядуваному випадку Ківерцівська міська рада була зобов'язана звернутися до прокуратури письмово та надати відповідні докази суду.

Також суд вважає безпідставними посилання представника міської ради на відсутність коштів для сплати судового збору, оскільки зазначена обставина не позбавляє відповідача права при зверненні до господарського суду заявити клопотання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати в порядку статті 8 Закону України «Про судовий збір».

Суд не приймає до уваги посилання представника Ківерцівської міської ради на те, що між відповідачем та Ківерцівським МВУЖКГ складений графік погашення заборгованість з орендної плати, оскільки вказаний графік не погоджений з контролюючим органом - Державною фінансовою інспекцією у Волинській області, а також не свідчить про те, що бюджетні кошти будуть відшкодовані у майбутньому в повній мірі.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вжиті відповідачем заходи, які викладені в листах від 17 липня 2013 року №7.3/784, від 30 липня 2013 року №7.3/825, від 29 серпня 2013 року №7.3/956, від 23 вересня 2013 року №7.3/1079 та від 24 жовтня 2013 року №7.3/1234, а також про які повідомив представник відповідача у судовому засіданні, не призвели до повного виконання законних вимог Держфінінспекції у Волинській області, оскільки фактично претензійно-позовна робота з ТзОВ "Ківерцівська СПМК-ЛТД" та Ківерцівським МВУЖКГ хоча й розпочата, але не проведена у повному обсязі та кошти бюджету не відшкодовані у повному обсязі. Письмових доказів які б свідчили про зворотнє суду не надано.

В розглядуваному випадку, на думку суду, Ківерцівська міська рада зобов'язана вжити всіх залежних від неї заходів щодо відшкодування коштів до бюджету, зокрема заявити позови до господарського суду (безпосередньо або через органи прокуратури), або стягнути шкоду у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України.

Як убачається з матеріалів справи, фактично на момент розгляду справи не виконаними залишаються:

- пункт 2 вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині відшкодування збитків завданих внаслідок невиконання робіт по капітальному ремонту теплотраси ДНЗ №3 товариством з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона ЛТД" на суму 10 295,72 грн в тому числі, шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України;

- пункт 5 вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині стягнення з Ківерцівського міського виробничого управління житлово-комунального господарства до бюджету міста частки орендної плати в сумі 18 369,15 грн, у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України.

З врахуванням уточнень наданих представником ДФІ у Волинській області у судовому засіданні, саме цю частину вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 позивач просить суд зобов'язати виконати Ківерцівську міську раду.

Як передбачено частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, Державна фінансова інспекція у Волинській області, належними та допустимим доказами довела обґрунтованість та правомірність пунктів 2, 5 листа-вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690, а також невжиття Ківерцівською міською радою вичерпних заходів щодо її виконання.

Оскільки вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області, які викладені у пунктах 2, 5 листа-вимоги від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 є обґрунтованими, правомірними, грунтуються на належних доказах та не виконані Ківерцівською міською радою у повному обсязі, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги (з врахуванням уточнень наданих представником позивача у судовому засіданні) підлягають до задоволення у повному обсязі.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Волинській області до Ківерцівської міської ради про зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Зобов'язати Ківерцівську міську раду (45200, Волинська область, м. Ківерці, вул. Шевченка, 14, ідентифікаційний код юридичної особи 26516861) виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині відшкодування збитків завданих внаслідок невиконання робіт по капітальному ремонту теплотраси ДНЗ №3 товариством з обмеженою відповідальністю "Ківерцівська спеціалізована пересувна механізована колона ЛТД" на суму 10 295,72 грн (десять тисяч двісті дев'яносто п'ять гривень сімдесят дві копійки) в тому числі, шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України.

Зобов'язати Ківерцівську міську раду (45200, Волинська область, м. Ківерці, вул. Шевченка, 14, ідентифікаційний код юридичної особи 26516861) виконати пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 18 червня 2013 року №03-080-14-14/3690 в частині стягнення з Ківерцівського міського виробничого управління житлово-комунального господарства до бюджету міста частки орендної плати в сумі 18 369,15 грн (вісімнадцять тисяч триста шістдесят дев'ять гривень п'ятнадцять копійок), у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи, або стягнення шкоди у порядку та розмірах встановлених статтями 133-136 Кодексу законів про працю України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.І. Смокович

Повний текст постанови виготовлений 06 грудня 2013 року.