Україна
Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
03 грудня 2013 р. Справа № 805/17144/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Донецького юридичного інституту МВС України про зобов'язання виплатити кошти,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Донецького юридичного інституту МВС України про зобов'язання виплатити кошти, мотивуючи його тим, що наказом відповідача №127 о/с від 07.09.2006р. позивач був звільнений у запас за п.64 «ж» (за власним бажанням) Положення про проходження служби урядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1991р. №114, але при звільненні відповідачем в порушення ст.ст. 116, 117 КЗпП України з позивачем не проведений остаточний розрахунок, який складається з матеріальної допомоги, відшкодування за затримку розрахунку при звільненні та одноразової грошової допомоги. На обґрунтування пропущення строку звернення до суду позивач зазначив, що відповідно до положень ст.. 233 КЗпП України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Пунктом 13 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008р. №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», листом Верховного суду України від 23.03.1998р. № 1-4/83 передбачено, що при розгляді спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби застосовуються строки звернення до суду, встановлені спеціальними законами. На підставі вищевикладеного суд вважає, що в контексті даної справи пріоритетними для застосування будуть норми КАС України.
Як передбачено ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до вимог ст.99 КАС України строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з моменту виникнення права на захист своїх інтересів шляхом подачу позову до суду.
Суд вважає, що днем коли позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав та інтересів є день його звільнення, тобто 07.09.2006р. Натомість для захисту своїх прав та інтересів позивач звернувся до суду 29.11.2013р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення встановленого ч. 3 ст. 99 КАС України строку, та у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строку, даний адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч.1, ч.3 ст.99, ст.100, ч.1 ст.106, ч.1, ч.2, ч.7, ч.8 ст.107, п.1 ч.2 ст.109, ст.ст.160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Донецького юридичного інституту МВС України про зобов'язання виплатити кошти, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козаченко А.В.