Постанова № 35796721, 15.08.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.08.2013
Номер справи
801/4198/13-а
Номер документу
35796721
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ЦМРСЛ "КРИМ" (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А 0360)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 серпня 2013 р. Справа №801/4198/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М.,

секретар судового засідання - Ждан В.Є.,

за участю представників сторін:

від позивача - Крилова Л.Н., довіреність № 13-37/1/19 від 08.05.2013 року;

від відповідача - не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної фінансової інспекції в АР Крим

до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим»

про спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим», в якому просить зобов'язати відповідача виконати письмові вимоги Державної фінансової інспекції в АР Крим №01-08-14-14/11135 від 30.11.2012 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ревізією фінансово-господарської діяльності Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» встановлено ряд порушень, які відображені в акті ревізії від 12.11.2012 року №08-21/73 та у письмових вимогах №01-08-14-14/11135 від 30.11.2012 року, які на час звернення до суду не виконані, а тому просить вирішити дане питання у судовому порядку.

Під час розгляду справи ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.08.2013 року позовні вимоги у частині зобов'язання відповідача виконати пункти 1 та 3 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим №01-08-14-14/11135 від 30.11.2012 року залишені без розгляду у зв'язку з їх відкликанням позивачем, пов'язаним із добровільним виконанням даних вимог відповідачем.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав уточнені позовні вимоги, наполягав на зобов'язані відповідача виконати пункт 2 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим №01-08-14-14/11135 від 30.11.2012 року.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Суд, враховуючі думку представника позивача, якій не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його та його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача та його представника, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» є юридичною особою з ідентифікаційним кодом 07672406, організаційно-правова форма юридичної особи - державна організація.

До основних видів діяльності за КВЕД віднесено: діяльність у сфері оборони, діяльність санаторно-курортних закладів, медична практика, інші види рекреаційної діяльності.

Таким чином, Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» відноситься до підприємств і організацій, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів.

Судом встановлено, що на виконання постанови Київського районного суду м. Сімферополя від 15.10.2012 року, листа Сімферопольської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Кримського регіону України від 16.10.2012 року, на підставі направлень від 19.10.2012 року №№ 925, 926 та № 955 від 29.10.2012 року посадовими особами Державної фінансової інспекції в АР Крим проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» за період з 01.04.2010 року по 31.07.2012 року, про що складено акт від 12.11.2012 року № 08-21/73 (а.с.19-45).

Державною фінансовою інспекцією в Автономній Республіці Крим на підставі акту від 12.11.2012 року № 08-21/73 складено вимоги від 30.11.2012 року про усунення порушень, відповідно до яких, зокрема, пунктом 2 зазначено: в порушення п.4.3 умов оплати праці робітників спільних професій, посад бюджетних військових частин, установ та організацій Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони України від 24.01.2006 року №28, п.4.5.5, п.4.6.1 умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони від 28.02.2006 року №125 за період з січня 2011 року по липень 2012 року начальнику Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» та його заступникам була проведена виплата матеріальної допомоги, премій, надбавки за складність та напруженість у роботі була здійснена не за рішенням органу вищого рівня військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, а за рішенням начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим», що призвело до незаконної виплати заробітної плати за КФКВ 2101080 на загальну суму 153210,42 гривень, з них: матеріальної допомоги на суму 10133,00 гривень, премій на суму 121808,00 гривень, надбавки за складність та напруженість у роботі на суму 21269,42 гривень.

Відповідне порушення призвело до матеріальної шкоди на загальну суму 208825,39 гривень, порушення в ході ревізії не усунено.

У зв'язку з чим відповідно до гл.9 Кодексу законів про працю України запропонувати особам, отримавши зайві грошові кошти, повернути їх за письмовою згодою. Провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах кошти у порядку та розмірах встановлених ст.ст.133-136 Кодексу законів про працю України.

Суд зазначає, що відповідачем було утримано з заробітної плати за березень 2013 року директора Центру медичної реабілітації «Крим» Басалаєва С.А. у сумі 3710,78 гривень, у зв'язку з наведеним утриманням нарахування та перерахування до державних цільових фондів відкореговано на суму 1347,01 гривень, що підтверджується листом про усунення виявлених ревізією порушень.

Таким чином, залишок відшкодованої суми складає 149449,64 гривень та відрахування до фондів в сумі 54268,38 гривень.

З урахуванням частинного виконання відповідачем вказаної вимоги Державна фінансова інспекція в АР Крим просить суд зобов'язати Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» виконати п.2 вимог від 30.11.2012 року щодо порушень п.4.3 умов оплати праці робітників спільних професій, посад бюджетних військових частин, установ та організацій Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони України від 24.01.2006 року №28, п.4.5.5, п.4.6.1 умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони від 28.02.2006 року №125 в не усунутій частині в розмірі 203768,02 гривень, з яких: необґрунтовано сплачені кошти в сумі 149499,64 гривень, перерахування до державних цільових фондів в сумі 54268,38 гривень.

Окрім того, ревізією питання достовірності виконання робіт за умовами договорів та оплати вартості виконаних підрядних робіт встановлено, що в порушення вимог п.3.3.9 ДН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 встановлено завищення об'ємів виконаних будівельних робіт на суму 9616,80 гривень за договором підряду з ТОВ «Партнер» №474 від 11.07.2011 року; в порушення вимог п.3.1.14.6 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 встановлено завищення об'ємів виконаних будівельних робіт на суму 2226,00 гривень відповідно до договору підряду з ТОВ «В.А.М.И. груп ЛТД» №218 від 01.04.2010 року.

Внаслідок оплати завищеної вартості виконаних робіт Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 11842,80 гривень.

У зв'язку з чим, відобразити дебіторську заборгованість у бухгалтерському обліку Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» за не виконані роботи у розрізі контрагентів. Провести претензійно-позовну роботу з контрагентом щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів.

Суд зазначає, що відповідно до листа №254 від 18.03.2013 року ТОВ «В.А.М.И. груп ЛТД» було повернуто суму завищення обсягів виконаних робіт, яка складає 2226,00 гривень, таким чином, залишок не відшкодованої суми складає 9616,80 гривень.

З урахуванням виконання вимоги в частини відшкодування 2226,00 гривень, Державна фінансова інспекція просить суд зобов'язати відповідача виконати п.2 вимог від 30.11.2012 року щодо порушень вимог п.3.3.9 ДН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 за договором підряду з ТОВ «Партнер» №474 від 11.07.2011 року на суму 9616,80 гривень.

Судом встановлено, що за період з січня 2011 року по липень 2012 року начальнику Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» та його заступникам була проведена виплата матеріальної допомоги, премій, надбавки за складність та напруженість у роботі на загальну суму 153210,42 гривень, з них: матеріальної допомоги на суму 10133,00 гривень, премій на суму 121808,00 гривень, надбавки за складність та напруженість у роботі на суму 21269,42 гривень. Дана обставина позивачем підтверджується та не оспорюється.

Операції з нарахування матеріальної допомоги, премій та надбавок в бухгалтерському обліку відображено в меморіальних ордерах №5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій» за період з 01.01.2011 року по 31.07.2012 року за дебетом рахунку 80 «Видатки із загального фонду», 81 «Видатки спеціального фонду» та кредитом рахунку 66 «Розрахунки з плати праці».

Умови оплати праці, надбавок та премій працівникам військових частин встановлено наказом Міністерства оборони України від 24.01.2006 року № 28 "Про впорядкування умов оплати праці працівників загальних (наскрізних) професій і посад бюджетних військових частин, закладів, установ та організацій Збройних сил України", яким встановлене наступне.

Преміювати працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах коштів на оплату праці.

Порядок і умови преміювання (категорії працівників, які підлягають преміюванню, періодичність виплати премій, показники преміювання, та розміри премій) установлюються положенням про преміювання, затвердженим командиром військової частини за погодженням з профспілковим органом.

Преміювання керівників військових частин, їх заступників, установлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня межах наявних коштів на оплату праці.

При цьому суд враховує, що порядок преміювання керівників та їх заступників закріплений у Наказі Міністра оборони України від 28.02.2006 року № 125 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту Збройних Сил України, якім у п. 4.6.1 також передбачено, що преміювання працівників провадиться відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах.

Порядок і умови преміювання (категорії працівників, які підлягають преміюванню, періодичність виплати премій, показники преміювання, умови, за яких працівники не подаються для преміювання, та розміри премій) установлюються Положенням про преміювання, затвердженим командиром військової частини, начальником закладу охорони здоров'я, керівником установи, організації за погодженням з профспілковим органом.

Преміювання керівників закладів охорони здоров'я (підрозділів) та їх заступників здійснюється за рішенням органу вищого рівня.

Подібне положення закріплено в п. п. "в" п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", відповідно до якого передбачено, що преміювання керівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, їх заступників, встановлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем - Центром медичної реабілітації та санаторного лікування "Крим" дійсно не за рішенням (наказом) органу вищого рівня, а за рішенням начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» за період з січня 2011 року по липень 2012 року проводились нарахування та виплата матеріальної допомоги, премій, надбавки за складність та напруженість у роботі на загальну суму 153210,42 гривень, тобто за період, який було перевірено Державною фінансовою інспекцією в АР Крим.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про відшкодування нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги, премій, надбавки за складність та напруженість у роботі начальнику Центру медичної реабілітації та санаторного лікування "Крим" та його заступникам за відсутності рішення органу вищого рівня, тобто без наказів Міністерства оборони України є правомірними і такими, що прийняті у відповідності до наданих повноважень і на підставі діючого законодавства.

Щодо порушень п.3.3.9 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 за договором підряду з ТОВ «Партнер» №474 від 11.07.2011 року на суму 9616,80 гривень встановлених ревізією фінансово-господарської діяльності Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» судом встановлене наступне.

Особливості узгодження договірних цін та розрахунків за обсяги виконаних робіт передбачені у ДБН України «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.200 року №174.

Згідно з п.3.3.9 ДБН України «Правила визначення вартості будівництва» за твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їхньої вартості, визначеної в договірній ціні.

Відповідно до матеріалів справи між Центром медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» (Замовник) та ТОВ «Партнер» (Виконавець) укладено договір підряду №474 від 11.07.2011 року, відповідно до якого ТОВ «Партнер» зобов'язується виконати роботи з капітального ремонту резервуара для питної води, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу на загальну суму 238248,60 гривень (а.с.100-101).

Як свідчать матеріали справи виконані роботи прийняті та оплачені в повному обсязі Центром медичної реабілітації та санаторного лікування "Крим", що підтверджуються актами приймання виконаних будівельних робіт та даними бухгалтерського обліку відповідача.

Контрольним обміром виконаних робіт, відповідно до акту приймання підрядних робіт по формі КБ-2в на суму 235955,99 гривень, встановлено завищення об'ємів виконаних робіт на суму 9616,80 гривень, а саме не зроблено протравлення металевих поверхонь, очищення внутрішньої поверхонь резервуара, очищення внутрішньої поверхні резервуара металевими щітками, обезжирювання поверхні трубопроводів, внутрішньої поверхні резервуара, чим порушені вимоги п.3.3.9 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174.

Судом встановлено, що під час розгляду справи відповідач не оспорював факту порушення п.3.3.9 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», а навпаки визнав їх, що підтверджується листом вих..№254 від 18.03.2013 року де вказано, що завищення об'ємів виконаних робіт на суму 9616,80 гривень за договором підряду №474 укладеним з ТОВ «Партнер» будуть відшкодовані в добровільному порядку, також ця сума відображена в бухгалтерському обліку Центру медичної реабілітації та санаторного лікування "Крим" як дебіторська заборгованість за невиконані роботи, що підтверджується розрахунково-платіжною відомістю за березень 2013 року (а.с.143), та оборотно-сальдовою відомістю по рахунку 3641 (а.с.144).

Однак, на час розгляду справи відповідачем не надано доказів повного усунення завишень об'ємів виконаних робіт по договору підряду з ТОВ «Партнер» виявлених ревізією порушень які викладені у п.2 обов'язкових для виконання вимог від 30.11.2012 року №01-08-14-14/11135.

Таким чином, п. 2 обов'язкових для виконання вимог про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» від 30.11.2012 року №01-08-14-14/11135 є обґрунтованим та підлягає виконанню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача, вважає їх такими, що відповідають вимогам чинного законодавства, належним чином обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та підлягають задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 18 серпня 2013 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 серпня 2013 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Зобов'язати Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» виконати пункт 2 вимог від 30.11.2012 року щодо порушення п.4.3 умов оплати праці робітників спільних професій, посад бюджетних військових частин, установ та організацій Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони України від 24.01.2006 року №28, п.4.5.5, п.4.6.1 умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту Збройних сил України, затверджених наказом Міністра оборони від 28.02.2006 року №125, в неусуненій частині в сумі 203768 (двісті три тисячі сімсот шістдесят вісім) гривень 02 копійок.

3. Зобов'язати Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» виконати пункт 2 вимог від 30.11.2012 року щодо порушення вимог п.3.3.9 ДН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 за договором підряду з ТОВ «Партнер» №474 від 11.07.2011 року в сумі 9616 (дев'ять тисяч шістсот шістнадцять ) гривень 80 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кудряшова А.М.