Постанова № 35782008, 25.11.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2013
Номер справи
805/16045/13-а
Номер документу
35782008
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2013 р. Справа №805/16045/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:20

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого- судді Кошкош О.О. при секретарі Олійник А.І. за участю прокурора - Чали Г.О., представника позивача Мочкаєва Ю.І., представника відповідача Могили Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі Торезької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до державного підприємства «Сніжнеантрацит» про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор міста Тореза в інтересах держави в особі Торезької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернувся до суду з позовною заявою до державного підприємства «Сніжнеантрацит» про стягнення податкового боргу, мотивуючи свої вимоги тим, що ДП "Сніжнеантрацит" має податковий борг перед бюджетом з екологічного податку у сумі 83 544,31 грн., який виник згідно самостійно поданих платником податків податкових декларацій з екологічного податку від 10.07.2012 року №9039423456, від 23.04.2012 року №9021197515, від 15.10.2012 року №9062784679, від 14.01.2013 року №9084419434, від 10.04.2013 року №9019161251, від 10.07.2013 року №9040835926, уточнюючого документу від 07.09.2012 року №8857, податкових повідомлень-рішень від 12.07.2012 року №0001131501, від 25.10.2012 року №0001691501. На момент виникнення у відповідача податкового боргу правовідносини у сфері погашення податкових зобов'язань регулювались Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в зв'язку з чим у відповідності до вимог п. 6.2 ст. 6 зазначеного закону відповідачу були направлені податкові вимоги № 1/172 від 01.05.2002 року та № 2/331 від 03.06.2002 року про погашення податкового боргу в добровільному порядку. Однак борг не погашений, тому позивач просив стягнути з рахунків відповідача на користь держави вказану заборгованість.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні зазначив, що вимоги позивача засновані на нормах діючого законодавства та відповідають даним бухгалтерського і податкового обліку підприємства, тому ДП "Сніжнеантрацит" визнає їх в повному обсязі, а саме в розмірі 83 544,31 грн.

Згідно вимог ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до статті 19-1 Податкового кодексу України органи державної податкової служби, крім іншого виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом; здійснюють контроль за своєчасністю подання передбаченої законом звітності (податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та зборів), а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.

Право на звернення до суду органів державної податкової служби щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини передбачено статтею 20 Податкового кодексу України.

Отже, позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків прямо визначені законодавством України.

Відповідач - Державне підприємство "Сніжнеантрацит" (ідентифікаційний код 31906124) зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Сніжнянської міської ради Донецької області 02.09.2003 року, про що за номером 1 278 120 0000 000018 до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України внесені відповідні відомості.

Згідно довідки № 7/18-1-014-17 від 22.01.2013 року про взяття на облік платника податків ДП "Сніжнеантрацит", як платник податків за № 555, знаходиться на обліку в Торезькій ОДПІ Донецької області ДПС (Сніжнянське відділення) з 06.03.2002.

Зі службової записки завідувача сектора інформатизації та обліку платників податків від 15.05.2013 року № 351/18-1-013-10 вбачається, що ДП "Сніжнеантрацит" має відкриті рахунки в банківських установах.

Судом встановлено, що 23 квітня 2012 року відповідачем до Торезької ОДПІ Донецької області ДПС (Сніжнянського відділення) подана податкова декларація екологічного податку за І квартал 2012 року, якою самостійно визначена сума нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку у загальному розмірі 11 127,04 грн.; 10 липня 2012 року - податкова декларація за ІІ квартал 2012 року - 11 862,03 грн.; 15 жовтня 2012 року - податкова декларація за ІІІ квартал 2012 року - 11 536,91 грн.; 14 січня 2013 року - податкова декларація за 4 квартал 2012 року - 11 472,59 грн.; 10 квітня 2013 року - податкова декларація за І квартал 2013 року - 17 479,57 грн., 10 липня 2013 року - податкова декларація за ІІ квартал 2013 року - 20 360,25 грн.

Крім того, на підставі акту перевірки №72/15-1/31906124 від 26.06.2012 року винесено податкове повідомлення-рішення №0001131501 від 12.07.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення як вторинної сировини, у розмірі 170,00 грн. Податкове повідомлення-рішення, отримане відповідачем 17.07.2012 року, не оскаржувалось.

На підставі акту перевірки №492/15-1/31906124 від 15.10.2012 року винесено податкове повідомлення-рішення №0001691501 від 25.10.2012 року, яким зобов'язано сплатити штраф у сумі 34,00 грн. за затримку сплати грошового зобов'язання. Податкове повідомлення-рішення, отримане відповідачем 30.10.2012 року, не оскаржувалось.

Таким чином, сума боргу складається з надходження від викидів в атмосферне повітря у розмірі 33,03 грн., у т.ч. основний платіж - 12,17 грн., пеня - 20,86 грн.; надходження від скидів безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 81 942,98 грн., в т.ч. основний платіж - 81 942,98 грн.; надходження від розміщення відходів у спеціально відведених місцях у розмірі 1 568,30 грн., в т.ч. основний платіж - 1 364,30 грн., штрафні санкції - 204,00 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із п. 54.1. ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пп.14.1.57 п. 14.1 ст. 14 ПК України екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року, а також за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, для забезпечення екологічної безпеки, а також безпеки життя та здоров'я громадян.

Згідно з п.250.2 ст. 250 ПП України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 та підпунктами 240.21.1 і 240.21.3 пункту 240.21 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Згідно п. 95.1., п. 95.2, п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки податковий борг має безперервний характер Торезькою ОДПІ Донецької області ДПС надсилались на адресу відповідача податкові вимоги № 1/172 від 01.04.2002 року про сплату податкового боргу у сумі 18413461,91 грн., яку представник відповідача отримав 22.04.2002 року та № 2/331 від 03.06.2002 року про сплату боргу у сумі 10485864,15 грн., яку представник відповідача отримав 10.06.2002 року.

Доказів оскарження, скасування податкових вимог до суду не надано.

Сума заборгованості відповідачем не сплачена, отже, заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкового зобов'язання, не призвели до його погашення.

Таким чином, враховуючи наведене, зважаючи на існування на день розгляду справи у ДП "Сніжнеантрацит" податкового боргу з екологічного податку у загальному розмірі 83 544,31 грн., суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись положеннями Податкового Кодексу України, ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162,184-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора міста Тореза в інтересах держави в особі Торезької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до державного підприємства «Сніжнеантрацит» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з рахунків Державного підприємства "Сніжнеантрацит" (ідентифікаційний код 31906124) у банках, що обслуговують цього платника податків, в рахунок погашення податкового боргу грошові кошти за надходження від викидів в атмосферне повітря у сумі 33 (тридцять три) грн. 03 коп., у т.ч. основний платіж - 12,17 грн., пеня - 20,86 грн. код платежу 19010101, отримувач: місцевий бюджет, банк отримувача УДКС м.Сніжне ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО - 834016, код - 38024012, р/р 33115362700078.

Стягнути з рахунків Державного підприємства "Сніжнеантрацит" (ідентифікаційний код 31906124) у банках, що обслуговують цього платника податків, в рахунок погашення податкового боргу грошові кошти за надходження від скидів безпосередньо у водні об'єкти у сумі 81 942 (вісімдесят одна тисяча дев'ятсот сорок дві) грн. 98 коп., код платежу 19010201, отримувач: місцевий бюджет, банк отримувача УДКС м.Сніжне ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО - 834016, код - 38024012, р/р 33114363700078.

Стягнути з рахунків Державного підприємства "Сніжнеантрацит" (ідентифікаційний код 31906124) у банках, що обслуговують цього платника податків, в рахунок погашення податкового боргу грошові кошти за надходження від розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 1 568 (одна тисяча п'ятсот шістдесят вісім) грн. 30 грн., в т.ч. основний платіж - 1 364,30 грн., штрафні санкції - 204,00 грн. код платежу 19010301, отримувач: місцевий бюджет, банк отримувача УДКС м.Сніжне ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО - 834016, код - 38024012, р/р 33113364700078.

Повний текст постанови складено 30 листопада 2013 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.