Головуючий у 1 інстанції - Широка К.Ю.
Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2013 року справа №812/4208/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сухарька М.Г., суддів Білак С.В., Гаврищук Т.Г.,
секретар судового засідання Святодух О.Б.,
за участю: представника позивача Волкова М.М., відповідач не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Східно-Українська компанія "Промснабсервіс" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2013 р. у справі № 812/4208/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Східно-Українська компанія "Промснабсервіс" до Державної податкової інспекції у м. Алушта Автономної республіки Крим Державної податкової служби, третя особа Відділ Держкомзему у м. Алушта Автономної республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.04.2013 № 0001551501,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Державної податкової інспекції у м. Алушта Автономної республіки Крим Державної податкової служби, третя особа Відділ Держкомзему у м. Алушта Автономної республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.04.2013 № 0001551501, яким збільшено суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичної особи - 257001,32 грн., штрафні санкції - 128500,66 грн.,на загальну суму 385501,98 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2013 р. у справі № 812/4208/13-а в задоволенні позову відмовлено в повному обсязі.
Не погодившись з ухваленим судовим рішенням, позивач звернувся до Донецького апеляційного адміністративного суду з апеляційними скаргами, в яких просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, задовольнивши позов.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, осіб які з'явились, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права приходить до наступного.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Східно-Українська компанія «Промснабсервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 20.02.2002 № 1 383 120 0000 000400. ТОВ «Промснабсервіс» взято на облік платника податків Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 26 лютого 2002 року за №18, у ДПІ в м. Алушта АР Крим ДПС від 16 листопада 2005 року за №6072/10.
На підставі п.п. 75.1.2. п.75.1 ст.75 п.п. 78.1.1 п. п. 78.1.4 п.78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України, відповідно до Наказу ДПІ в м. Алчевську від 25.02.2013 №142, проведено документальну позапланову невиїзну документальну перевірку ТОВ «Промснабсервіс» з питань достовірності визначення показників декларації з плати за землю за період 2010- 2011 рік та березень-грудень 2012 року.
07 березня 2013 року був складений акт № 354\15.1\31845454, за висновками якого встановлено порушення вимог п.274.1. ст.274 Податкового кодексу України. За результатами перевірки прийняте податкове повідомлення-рішення від 11 квітня 2013 року № 0001551501, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичної особи на суму 25 7001,32 грн. в тому числі штрафних санкцій на суму - 128500 грн., на загальну суму 385501,98 грн.
Перевірка ТОВ «Промснабсервіс» проводилась на підставі податкової декларації з плати за землю на 2011 рік від 28.01.2011 №910 на суму 11980,70 грн., податкової декларації з плати за землю на 2012 рік від 14.02.2012 №1145 на суму 11980,70 грн. в тому числі за березень-грудень по 998 грн. щомісячно, даних листа відділу Держкомзему у м. Алушта від 04.06.2012 №10-03/12-104, висновку №171 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель від 10.02.2011, наданого відділом Держкомзему у м. Алушта АРК ТОВ "Східно-Українська компанія «Промснабсервіс».
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку від 29 жовтня 2010 року зареєстрованого 12 листопада 2010 року виданого ТОВ «Промснабсервіс» значиться земельна ділянка. Відповідно п.п.269.1.1. п.269.1 ст. 269 Податкового кодексу України позивач є платником податку як власник земельної ділянки.
Згідно п.274.1.ст. 274 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Відповідно до поданих декларацій ТОВ «Промснабсервіс» відповідачу узгоджена сума податкового зобов'язання земельного податку складає: на 2011 рік - 11980,70 грн. та на 2012 рік 11980,70 грн. у тому числі за березень-грудень по 998 грн. щомісячно.
Згідно інформації відділу Держкомзему у м. Алушта нормативно грошова оцінка земельної ділянки, якою користується позивач на 2011 рік та на 2012 рік встановлено 15216110,00 грн.
Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань з земельного податку на 2011 рік та за березень-грудень 2012 року встановлено порушення п.274.1.ст.274 Податкового Кодексу України, в частині заниження податкового зобов'язання з земельного податку.
Відповідно до вимог п.274.1 ст.274 Податкового Кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотку від їх нормативної грошової оцінки. Перевіркою повноти нарахування земельного податку на 2011 рік та березень-січень 2012 року встановлено заниження податкового зобов'язання з земельного податку на суму 257001,32 грн.
Статтею 18 Земельного Кодексу України визначено належність земель України.
Пунктом 1.4. Наказу від 27.01.2006 №19/16/22/11/17/12 «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів) визначені об'єкти нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення.
Згідно ст.50 Земельного кодексу України, до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.
Відповідно до ст.51 Кодексу, до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Відповідно до ст. 201 Земельного кодексу України, грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно Закону України «Про оцінку земель», за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до статті 20 зазначеного закону, за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Судом першої інстанції встановлено, що 18-ю сесією 5-го скликання Малоріченської сільської ради було прийнято рішення від 16.07.2007 № 18\201 «Про проведення грошової оцінки земель Малоріченської сільської ради с. Сонячногірське, с. Рибаче, с. Малоріченське». В результаті експертизи був виданий позитивний Висновок Державної експертизи землевпорядної документації від 13.10.2008 № 7885\15.
31 - ю сесією 5-го скликання Малоріченської сільської ради було прийнято рішення від 12.122008 № 31\39 «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель населеного пункту Малоріченської сільської ради с. Рибаче», яким затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки с. Рибаче площею 613,5251 га. та здійснення стягнення земельного податку, орендної плати за землю по затвердженій нормативній оцінки земельної ділянки с. Рибаче з 01.01.2009. Третя особа, керуючись затвердженою Технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів № 18\15\21\11 від 27.01.2006 надала відповідачу довідку у якої зазначила, що станом на 01.01.2010 вартість земельної ділянки складає 29226560 грн.
39-ю сесією 5-го скликання Малоріченської сільської ради було прийнято рішення від 01.09.2009 № 39\4 про проведення актуалізації нормативно грошової оцінки с. Рибаче. Після чого була проведена експертиза та був виданий позитивний Висновок Державної експертизи землевпорядної документації від 12.01.2010 №3412/15.
48 - ю сесією 5-го скликання Малоріченської сільської ради було прийнято рішення від 09.04.2010 №48\130 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту Малоріченської сільської ради: с.Рибаче», яким затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки с.Рибаче площею 613,5251 га та здійснення стягнення земельного податку, орендної плати за землю по затвердженій нормативній оцінки земельної ділянки с.Рибаче після закінчення 31 денного строку з моменту опублікування даного рішення. Середня вартість земельної ділянки знизилась. Нормативна вартість 1 м.кв. земельної ділянки станом на 09.04.2010 дорівнювала 661 грн.57 коп., а нормативна грошова вартість всієї ділянки дорівнювала 15216110 грн. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки розраховується по формулі: Цн=Цнз*Кф*Км3*Пз, де Цн- нормативна грошова оцінка земельної ділянки (в гривнах); Цнз- середня вартість 1 м.кв. земель для економіко-планувальної зони; Пз- площа земельної ділянки; Кф-коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки; Км3 - добуток локальних коефіцієнтів, які враховують місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони. При розрахунках коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки брався 2,5.
16 травня 2006 року між позивачем та Малоріченською сільською радою був укладений договір оренди земельної ділянки для розміщення курортного комплексу. Відповідно до пункту 13 договору визначено цільове використання земельної ділянки як комерційне. Також в договорі купівлі - продажу земельної ділянки у п. 1.2. зазначено, цільове призначення земельної ділянки - розміщення курортного комплексу. Відповідно до Порядку нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, для земель комерційного використання застосовується коефіцієнт 2,5. Згідно зазначеного Порядку до земель комерційного призначення відносяться землі готелів та ресторанів. Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку зазначено цільове призначення: для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування; вид використання - для розміщення курортного комплексу.
У зв'язку з наведеним колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що земельна ділянка відноситься до земель комерційного призначення, та податковим органом правильно застосовувався коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки 2,5.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційних скарг висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 2, 11, 21, 70, 71, 159, 160, 184, 195, 196, 198 - 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Східно-Українська компанія "Промснабсервіс" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2013 р. у справі № 812/4208/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Східно-Українська компанія "Промснабсервіс" до Державної податкової інспекції у м. Алушта Автономної республіки Крим Державної податкової служби, третя особа Відділ Держкомзему у м. Алушта Автономної республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.04.2013 №0001551501 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2013 р. у справі № 812/4208/13-а - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали проголошені в судовому засіданні 4 грудня 2013 року, повний текст буде виготовлений 9 грудня 2012 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: Сухарьок М.Г.
Судді: Білак С.В.
Гаврищук Т.Г.