Постанова № 3577933, 23.04.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2009
Номер справи
2а-621/09/0970
Номер документу
3577933
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2009 року Справа № 2а-621/09/0970

м.Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лучко О.О.,

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

представника позивача - не з'явилась,

представника відповідача - ОСОБА_3.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: ОСОБА_5 в особі тОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2009 року ОСОБА_5 в особі ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що працівниками ОСОБА_1 08.02.2008 року складено акт №058579 про недотримання вимог законодавства ОСОБА_2 під час перевезення вантажу для власних потреб. Начальником тОСОБА_1 щодо ОСОБА_2 11.02.2008 року винесено припис №022827 щодо усунення порушення законодавства, а саме: зобов'язано забезпечити проходження водіями підприємства медичного огляду перед кожним виїздом, а також встановлено строк для вжиття заходів до усунення виявлених порушень до 20.02.2008 року. Даний припис направлений на адресу відповідача 11.02.2008 року та отриманий уповноваженою особою 20.02.2008 року. 22 лютого 2008 року державними інспекторами тОСОБА_1 проводилася перевірка щодо виконання вищевказаного припису №022827. На момент перевірки вимога припису не була виконана. В зв'язку з виявленим порушенням державними інспекторами складено акт перевірки дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт №014425. А 25.02.2008 року начальником тОСОБА_1 щодо ОСОБА_2 винесено постанову №048040 про застосування фінансових санкцій на суму 680 грн. за порушення передбачені абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року. У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_2 добровільно не сплачена. Постанова не оскаржувалась до суду чи до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася. Суду подала клопотання від 22.04.2008 року, в якому вказала, що позовні вимоги підтримує та просила позов задовольнити повністю. Також просила розглядати справу без її участі.

Представник відповідача в судовому засідання позов визнав повністю, подавши усну заяву.

Вислухавши представника відповідача та розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підставний, підлягає задоволенню, а тому суд приймає визнання позову представником відповідача, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що працівниками ОСОБА_1 08.02.2008 року складено акт №058579 про недотримання вимог законодавства ОСОБА_2 під час перевезення вантажу для власних потреб, оскільки водій відповідача ОСОБА_4 не пройшов передрейсового медичний огляд. Начальником тОСОБА_1 щодо ОСОБА_2 11.02.2008 року винесено припис №022827 щодо усунення порушення законодавства, а саме: зобов'язано забезпечити проходження водіями підприємства медичного огляду перед кожним виїздом, а також встановлено строк для вжиття заходів до усунення виявлених порушень до 20.02.2008 року. Даний припис був отриманий уповноваженою особою відповідача 20.02.2008 року. 22 лютого 2008 року державними інспекторами тОСОБА_1 за наслідками проведення перевірки щодо виконання вищевказаного припису №022827 складено акт №014425. На підставі якого 25.02.2008 року начальником тОСОБА_1 щодо ОСОБА_2 винесено постанову №048040 про застосування штрафних санкцій на суму 680 грн. за порушення передбачені абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року. У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_2 добровільно не сплачена. Постанова не оскаржувалась до суду чи до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, є ОСОБА_5 (ОСОБА_5). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є ОСОБА_5, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень; державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення; видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов; за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ст.34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв тощо.

Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, в ст. 48 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Так, за наслідками розгляду справи на підставі акту перевірки №058579 від 08.02.2008 року, яким виявлено порушення вимог чинного законодавства про необхідність передрейсового медичного огляду водія ОСОБА_4, працівника ОСОБА_2, начальником ТУ ОСОБА_5 в Івано-Франківській області 11.02.2008 року винесено припис №022827 ДП «Прикарпаттявторкольормет» із зазначенням дати усунення виявлених порушень до 20.02.2008 року.

Відповідно до пункту 31 Постанови Кабінету Міністрів України №1567 від від 08.11.2006 року за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт, який підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю. Крім того, припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень   вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

 

Відповідачем у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_2 добровільно не сплачена. Постанова не оскаржувалась до суду чи до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення.

Таким чином, до відповідача правомірно застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 680 грн. за порушення, передбачені абз.12 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідно до постанови №048040 від 25.02.2008 року, винесеної начальником ОСОБА_1. А тому, оскільки відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій по постанові №048040 від 25.02.2008 року не сплачена, то вона підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ст.51 КАС України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Якщо ці дії не суперечать закону або не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає визнання адміністративного позову. Згідно ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи наведене, суд вважає позов підставним, визнання позову представником відповідача таким, що не суперечить закону або не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси, та приймає визнання позову представником відповідача.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись статтями 2, 51, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1 в доход Державного бюджету на р/р №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100 фінансові санкції по постанові №048040 від 25 лютого 2008 року в сумі 680 грн.(шістсот вісімдесят гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя О.О. Лучко

Постанова в повному обсязі складена 24.04.2009 року.