ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Рудик Л.Д.
Суддя-доповідач:Малахова Н.М.
УХВАЛА
"28" листопада 2013 р. Справа № 569/16519/13-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Малахова Н.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "07" жовтня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського міського суду рівненської області від 07 жовтня 2013 року позов ОСОБА_3 задоволено частково.
Не погоджуючись з винесеною постановою, відповідач звернувся до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати судове рішення в частині задоволених позовних вимог.
Окрім того, в апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, посилаючись на п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" просить звільнити його від сплати судового збору.
Щодо заявленого клопотання слід зазначити наступне.
Законодавець в ст.5 Закону України "Про судовий збір" визначив пільги щодо сплати судового збору. Зокрема, в п. 20 ч.1 ст.5 цього Закону встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
За змістом п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Таким чином, апеляційна скарга подана без додержання вимог ст.187 КАС України, зокрема не надано документ про сплату судового збору.
Відповідно до п.п.2 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги, зокрема на рішення суду, становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (відповідач звернувся з апеляційною скаргою у 2013 році) розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, становить 34,41 грн.
Номер рахунку 31216206781002, Найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, Банк отримувача УДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, Код ЄДРПОУ отримувача 38035726, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Призначення платежу: Судовий збір за позовом ____ ( П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), ЖААС, код 37446362, Код платника - платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради строк до "12" грудня 2013 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Н.М. Малахова
Роздруковано та надіслано рек. з пов про врувч.:
1- в справу
2 - позивачу
2- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради вул.Соборна,12,м.Рівне,33000