Постанова № 35723039, 03.12.2013, Лівобережний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
03.12.2013
Номер справи
265/8456/13-а
Номер документу
35723039
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 265/8456/13-а

Провадження № 2-а/265/305/13

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 грудня 2013 року місто Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді Шиян В.В.,

при секретарі Мальській Г.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надмірно перерахованої суми державної допомоги , -

В С Т А Н О В И В:

12 листопада 2013 року представник позивача Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про стягнення надмірно перерахованої суми державної допомоги. В обґрунтування заявлених вимог представник позивач посилається на те, що ОСОБА_2 згідно заяви про призначення соціальної допомоги від 06 травня 2008 року була призначена надбавка по догляду за дитиною-інвалідом на період з 06 травня 2008 року по 30 листопада 2025 року відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». За результатами проведеної сектором державних соціальних інспекторів Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського районну Маріупольської міської ради перевірки даних про доходи, наданих відповідачкою ОСОБА_2, встановлено, що нею не надано інформацію про роботу на підприємстві ТОВ «Екомаркет Наша Марка» з 21 липня 2011 року по 26 вересня 2012 року та КЛПУ «Міська психіатрична лікарня № 7» з 02 жовтня 2012 року, що вплинуло на визначення розміру допомоги. В наслідок чого було надмірно виплачені кошти в сумі 4 717,60 гривень. 05 червня 2013 року відповідачка була ознайомлена з сумою надмірно перерахованої допомоги. З урахуванням утриманої суми у розмірі 1 072,80 гривні, сума переплати державної допомоги станом на 01.11.2013 року складає 3 644,80 гривні. На підставі вище викладеного представник позивача Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради просить суд стягнути з відповідачки ОСОБА_2 надмірно перераховану суму державної допомоги в розмірі 3 644,80 гривні.

Представник позивача Борисенко Н.О., що діє на підставі довіреності, у судове засідання не з'явилась, надала до суду уточнену позовну заяву в якій просила суд стягнути з відповідачка ОСОБА_2 надмірно перераховану суму державної допомоги в розмірі 3 091, 90 гривня. Також просила суд слухати справу за її відсутності.

Відповідачка ОСОБА_2 до судового засідання не з'явилась, від неї до адреси суду надійшла заява з проханням слухати справу за її відсутності. Не заперечувала проти задоволення уточненої позовної заяви та стягнення з неї надмірно перерахованої суми державної допомоги в розмірі 3 091, 90 гривня.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» державна соціальна допомога призначається у таких розмірах: на дітей-інвалідів віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Прожитковий мінімум визначається відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" та щорічно затверджується Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» на дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 подала до УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради заяву від 06 травня 2008 року про призначення соціальної допомоги (а.с. 3-5)

Відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_2 виданої ОСОБА_2, остання працювала в ТОВ «Екомаркет Наша Марка» з 21 липня 2011 року по 26 вересня 2012 року, відповідно до ст. 38 КЗпП України була звільнена. З 02 жовтня 2012 року працює молодшою медсестрою в КЛПУ «Міська психіатрична лікарня № 7» (а.с.7)

Згідно заяви ОСОБА_2 від 05 червня 2013 року адресованої начальнику УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради, відповідно до якої ОСОБА_2 зобов'язалась повернути УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно отриману допомогу по догляду за дитиною в сумі 4 757,60 гривень, щомісячно по 250 гривень (а.с. 9)

Згідно розрахунку суми позову наданих та отриманих сум державної соціально допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, станом на 03 грудня 2013 року непогашена переплата ОСОБА_2 складає 3 091,90 гривня.

Відповідно до п. 3.9 Наказу про порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам за N 226/293/169 від 30.04.2002, надбавка на догляд за дитиною призначається на строк призначення державної соціальної допомоги. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Відповідно до п. 6.3 Наказу про порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам за N 226/293/169 від 30.04.2002, суми державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, якщо остання призначена, надміру виплачені одержувачу внаслідок зловживань з його боку (внаслідок подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї тощо), стягуються на підставі рішення органу праці та соціального захисту населення. Відрахування на підставі рішень органу праці та соціального захисту населення щомісячно провадяться в розмірі не більше 25 відсотків державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, якщо остання призначена, понад відрахування з інших підстав.

Таким чином, дослідивши у сукупності докази по справі, суд встановив надмірну виплату коштів державного бюджету допомоги по догляду за дитиною-інвалідом в розмірі 3 091,90 гривня, яка підлягає стягненню з відповідачки у повному обсязі на користь Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради.

Крім того, п.20 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. При цьому, статтею ст. 4 цього Закону визначено, що за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотку ціни позову, але не менш 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, що у грошовому еквіваленті для даної позовної заяви складає 229,40 гривень, які підлягають стягненню з відповідачки на користь держави.

На підставі п.п. 3.9,6.3 Про порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам за N 226/293/169 від 30.04.2002, «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надмірно перерахованої суми державної допомоги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради (юридична адреса: 87500, місто Маріуполь, проспект Перемоги, 16) р/р 35419111003158, в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 25968748, надмірно перераховану суму державної допомоги в розмірі 3 091 (три тисячі дев'яносто одна) гривня 90 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 40 (сорок) копійок.

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Особи, які брали участі у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя _______Шиян В.В.