Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 грудня 2013 року Справа № 805/17088/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагентства у Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Дружківська міська рада, про встановлення наявності компетенції, визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, а також з матеріалами, доданими до нього, перевіривши дотримання вимог ст.ст.105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -
встановив:
28 листопада 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держземагентства у Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Дружківська міська рада, в якому просив:
- визнати наявність у Головного управління Держземагентства у Донецькій області компетенції щодо розпорядження витребуваною для ведення фермерського господарства земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, якій належать кадастрові номера: 1422481500:32:000:0001 та 1422481500:32:000:0043;
- визнати протиправною відмову Головного управління Держземагентства у Донецькій області в наданні згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 40 га ріллі, в довгострокову оренду строком на 50 років, для ведення фермерського господарства ОСОБА_1;
- зобов'язати Головне управління Держземагентства у Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 40 га ріллі, в довгострокову оренду строком на 50 років, для ведення фермерського господарства.
Згідно з положеннями ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви, крім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про судовий збір", а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до кола суб'єктів, яким згідно з нормами ст.5 цього Закону, встановлені пільги щодо його сплати.
Позивачем заявлені вимоги немайнового характеру.
Ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" визначено, що мінімальний розмір заробітної плати у місячному розмірі станом на 1 січня 2013 року становить 1 147 гривень.
Таким чином, судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 68,82 грн. (1 147 грн. х 0,06).
Отже, звертаючись до суду з вказаною позовною заявою, позивач мав сплатити судовий збір в розмірі 68,82 грн.
Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду сплачується за наступними реквізитами: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 38034015, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО 834016.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До позовної заяви додане платіжне доручення № Р24А115890856218409 від 20 листопада 2013 року про сплату судового збору в розмірі 34,41 грн., тобто позивачем сплачено судовий збір не у повному обсязі.
Наведене обумовлює висновок про невідповідність позовної заяви вимогам ч.3 ст.106 КАС України.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, що передбачено ч.1 ст.108 КАС України.
Таким чином, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху із наданням позивачу строку для усунення її недоліків.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом доплати судового збору в розмірі 34,41 грн. (68,82 грн. - 34,41 грн.) та надання суду документа про сплату судового збору.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на те, що відповідно до ч.ч.1-2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За правилами ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, позивачу відмовлено у наданні згоди на розробку проекту землеустрою, про що повідомлено листом від 14 травня 2013 року № 01-06-2003/1580-02.
Отже, про порушення прав та охоронюваних законом інтересів, за захистом яких позивач звернувся до суду, йому мало стати відомо після отримання згаданого вище листа.
З метою з'ясування питання про дотримання позивачем строку на звернення до суду із цим позовом суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати докази на підтвердження дати отримання ним листа від 14 травня 2013 року, а у разі пропуску строку звернення до суду - надати письмові пояснення із зазначенням причин його пропуску та докази на їх підтвердження.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст.106, п.3 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держземагентства у Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Дружківська міська рада, про встановлення наявності компетенції, визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. Встановити особі, яка звернулася із позовною заявою, строк - п'ять днів від дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання документа про доплату судового збору в розмірі 34,41 грн., сплаченого за реквізитами, вказаними в цій ухвалі.
3. Запропонувати особі, яка звернулася із позовною заявою, надати докази на підтвердження дати отримання нею листа від 14 травня 2013 року, а у разі пропуску строку звернення до суду - надати письмові пояснення із зазначенням причин його пропуску та докази на їх підтвердження.
4. Роз'яснити особі, яка звернулася із позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява буде повернута; якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
6. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
7. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравченко Т.О.