УХВАЛА
про повернення позовної заяви
Справа № 819/2574/13-a
03 грудня 2013 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мірінович У.А. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 160 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Монастириської районної ради про скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окрудного адміністративного суду з адміністративним позовом до Монастириської районної ради Тернопільської області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача РВФДМ у Тернопільській області про скасування рішення № 176 від 16 травня 2008 року сесії Монастириської районної ради.
Позовна заява підлягає поверненню позивачеві з таких підстав.
Згідно з частиною другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Правила предметної підсудності регламентовані положеннями статті 18 КАС України та визначають, адміністративний суд якої ланки розглядатиме адміністративну справу у першій інстанції.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з частиною першою статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями) система місцевого самоврядування включає, зокрема, районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст. Частиною першою статті 10 цього ж Закону визначено, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Позивачем у адміністративному позові заявлені вимоги до відповідача Монастириської районної ради Тернопільської області, тобто стороною (відповідачем) в адміністративній справі є орган місцевого самоврядування, а тому такий спір предметно не підсудний Тернопільському окружному адміністративному суду. Дана адміністративна справа, з урахуванням вимог пункту 1 частини першої статті 18 та частини другої статті 19 (щодо територіальної підсудності) КАС України підсудна Монастириському районному суду Тернопільської області як місцевому адміністративному суду.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно із частиною шостою статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Отже, позовну заяву слід повернути позивачеві та роз'яснити, що позивач має право повторно звернутися до суду з цим адміністративним позовом в загальному порядку, подавши позов до місцевого загального суду - Монастирського районного суду Тернопільської області, як адміністративного суду.
Керуючись пунктом 6 частини третьої статті 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Монастириської районної ради Тернопільської області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача РВФДМ у Тернопільській області про скасування рішення № 176 від 16 травня 2008 року сесії Монастириської районної ради повернути позивачеві.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя Мірінович У.А.
копія вірна
Суддя Мірінович У.А.