Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 801/2069/13-а
28.11.2013 м. Севастополь
Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Ілюхіна Г.П., розглянувши апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим (вул.Київська, 81, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000) на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Пакет Т.В.) від 01.10.13 у справі № 801/2069/13-а
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 98440)
представник позивача: ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, 95000)
до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим (вул.Долгоруківська, 16, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95006)
про визнання протиправною та скасування постанови про призначення експерта, суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01.10.2013 адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною та скасовано постанову Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим від 14.02.2013, винесену державним виконавцем М.А.Резуненко, про призначення експерта, суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні (ВП24084819).
Стягнуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 34,41грн. (арк.с.116-117).
Не погодившись з постановою суду, Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, 18.11.2013 (згідно штампу установи пошти на конверті) (вх.№38698 від 20.11.2013) звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, постановити нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Також в апеляційній скарзі заявник просить поновити строк апеляційного оскарження.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з частиною третьою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, відповідно до положень якої суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються її недоліки, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Частиною шостою статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, який набрав чинності 01.11.2011.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду становить 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Згідно підпункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону України №590-VІІ від 19.09.2013, який набрав чинності з 23.10.2013), розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати на 2013 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI, та станом на 01.01.2013 складає 1147,00грн.
Таким чином, при зверненні з апеляційною скаргою на постанову суду заявник повинен сплатити судовий збір в розмірі 34,41грн.: 50%*(1147,00грн.*0,06).
Судовий збір повинен бути сплачений за наступними реквізитами:
Рахунок: 31217206781001
Одержувач: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Севастополі, - 22030001
ЄДРПОУ: 38022717
МФО: 824509
Банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Севастополі
Призначення платежу: "Судовий збір"
Код: 35188206
Номер пункту частини статті Закону України "Про судовий збір", відповідно до якого сплачується судовий збір.
Заявником апеляційної скарги при зверненні з апеляційною скаргою до суду не надано документ про сплату судового збору в сумі 34,41грн.
Разом з апеляційною скаргою заявник надав клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухваленні рішення у справі у зв'язку з тим, що Відділ є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахункове - касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Стаття встановлює можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення статті спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Щоб мати можливість зменшити тягар судових витрат, суд зобов'язаний з'ясувати майновий стан особи. Особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідне клопотання і документи, які свідчили би про поганий майновий стан.
Належних та допустимих доказів фінансової неспроможності сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції в сумі 34,41грн. заявником не надано, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості розглянути його клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до частини третьої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, в апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Заявник у порушення зазначених вище вимог не зазначив чи бажає він взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності.
Крім того, відповідачем у справі є Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, в той час як з апеляційною скаргою звернувся Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, доказів реорганізації Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим в Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, а отже доказів правонаступництва заявником апеляційної скарги не надано, що перешкоджає вирішити питання про наявність у заявника права на звернення з апеляційною скаргою на оскаржувану постанову.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику тридцятиденного строку для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 55, 88, частиною першою статті 108, частинами третьою та шостою статті 187, частиною третьою статті 189, частиною третьою статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Залишити апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим без руху.
2.Встановити заявнику апеляційної скарги тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.
3.Запропонувати заявнику апеляційної скарги усунути в тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали вищезазначені недоліки апеляційної скарги, а саме:
- надати документ про сплату судового збору в розмірі 34,41грн. або докази звільнення від сплати судового збору або належні та допустимі докази фінансової неспроможності сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції в сумі 34,41грн.;
- зазначити чи бажає заявник взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності;
- надати належні та допустимі докази реорганізації Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим в Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим та докази, що Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим є правонаступником Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим.
Роз'яснити, що в іншому разі апеляційна скарга буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій сторонам по справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
СуддяпідписГ.П.Ілюхіна
З оригіналом згідно Суддя Г.П.Ілюхіна