Рішення № 35671325, 28.11.2013, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
28.11.2013
Номер справи
5015/5594/11
Номер документу
35671325
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

28.11.2013 р. Справа № 5015/5594/11

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Козак І.Б., суддів Манюка П.Т. та Шпакович О.Ф.,

при секретарі Ділай М.М.,

Розглянув у відкритому судовому засіданні заяву: Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад», м. Львів, від 18.11.2013 року, вх. №48619/13

про: роз'яснення рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11

за позовом: Прокурора Сихівського району міста Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів

до відповідача: Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад», м. Львів

про: стягнення 198 818 грн. 76 коп. та стягнення судових витрат.

За участю представників:

Від прокурора: не з'явився;

Від позивача: Негря Г.Ю. - представник (довіреність в матеріалах справи);

Від відповідача (заявника): Тацишин І.Б., Лозинський А.П - представники (довіреність в матеріалах справи);

Присутні: Трофимчук.

Сторонам роз'яснено права та обов'язки, передбачені статтею 22 ГПК України, зокрема, підстави відводу судді відповідно до статті 20 ГПК України. Заяв та клопотань про відвід судді не подано. Представники сторін не наполягають на фіксації судового процесу технічними засобами.

Суть справи: розглядається заява Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» від 18.11.2013 року, вх. №48619/13 про роз'яснення рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11 за позовом Прокурора Сихівського району міста Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» про стягнення 198 818 грн. 76 коп. та стягнення судових витрат.

На підставі Розпорядження від 18.11.2013 року №74-к матеріали справи №5015/5594/11 передано судді Козак І.Б. для розгляду заяви про роз'яснення рішення суду.

Ухвалою від 19.11.2013 року заяву прийнято до розгляду та призначено до розгляду в судовому засіданні на 28.11.2013 року, про що прокурор та сторони були належним чином повідомлені в порядку, передбаченому Інструкцією з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом ДСАУ від 20.02.2013 року №28 (докази в матеріалах справи).

Прокурор в судове засідання 28.11.2013 року не з'явився.

Представник позивача в судове засідання з'явився.

Представники відповідача в судове засідання з'явились, подану заяву підтримали у повному обсязі, просять суд роз'яснити пункт 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11.

В ході розгляду заяви встановлено.

Рішенням господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11 позовні вимоги прокурора Сихівського району міста Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради, Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» про стягнення 198 818 грн. 76 коп. та стягнення судових витрат задоволено повністю, вирішено:

1. стягнути з Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха» на користь Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» 154 239 грн. 23 коп. заборгованості з оплати послуг з постачання теплової енергії, 11 892 грн. 60 коп. трьох відсотків річних, 32 686 грн. 93 коп. інфляційних втрат.

2. стягнути з Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха» в дохід Державного бюджету України 1 988 грн. 19 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 18.09.2013 року рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11 залишено без змін, а апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха» без задоволення.

04.10.2013 року господарським судом Львівської області видано Наказ №0038619 про примусове виконання пункту 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11, яким: стягнути з Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха» в дохід Державного бюджету України 1 988 грн. 19 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

12.11.2013 року державним виконавцем Франківського відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження ВП №40704002 з примусового виконання вищезгаданого Наказу та надано боржнику строк для добровільного виконання рішення суду до 18.11.2013 року.

Так, відповідач просить суд роз'яснити пункт 3 резолютивної частини рішення від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11, а саме: хто повинен бути одержувачем державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а також на які банківські реквізити повинно бути проведено оплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу боржником.

Як встановлено судом та вбачається із матеріалів справи, прокурором позовну заяву №5015/5594/11 подано до суду 23.09.2011 року.

Статтею 44 ГПК України (у чинній на момент подання позовної заяви до суду редакції) встановлено, що судові витрати складаються з державного мита, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 «Про державне мито» та частини першої статті 45 ГПК України статті (у чинній на момент подання позову до суду редакції) державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування, крім державного мита, що справляється з позовних заяв, які подаються до господарського суду, із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів, заяв про їх перегляд за нововиявленими обставинами, а також за дії, пов'язані з видачею охоронних документів (патентів і свідоцтв) на об'єкти інтелектуальної власності, і за дії, пов'язані з підтриманням чинності патентів на сорти рослин, та за подання до Кабінету Міністрів України проекту створення промислово-фінансової групи; за дії, передбачені підпунктами "б" - "е", "и", "к", "л" та "н" пункту 6 статті 3, в частині, що стосується загальногромадянських закордонних паспортів, яке зараховується до Державного бюджету України.

Пунктом 1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011 року №01-06/1175/2011 встановлено, що Закон України «Про судовий збір», згідно пункту 1 статті 10, набирає чинності з 01.11.2011 року, а отже:

1) сплата державного мита за подання до господарського суду позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами здійснюється відповідно до вимог пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 «Про державне мито».

4) сплачуються у передбачених чинним законодавством випадках та розмірі суми витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Статтею 47-1 ГПК України (чинної на момент подання позову до суду) визначено, що розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Вищого господарського суду України.

Відповідно до пункту 2 Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року №1258 (у чинній станом на момент подання позову до суду редакції) вказані витрати оплачують фізичні та юридичні особи, що звертаються до суду з позовними заявами, заявами про відкриття справ окремого провадження, клопотаннями про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, та скаргами.

Розділом ІІ вказаного порядку встановлено ставку витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236 грн. 00 коп.

Частинами першою та другою статті 116 ГПК України (у чинній на момент подання позову до суду редакції) передбачено, що виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом. Наказ видається стягувачеві або надсилається йому після набрання судовим рішенням законної сили. Накази про стягнення державного мита надсилаються до місцевих органів державної податкової служби. Накази видаються стягувачеві або надсилаються йому рекомендованим чи цінним листом.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Закрите акціонерне товариство «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха» є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 04850451, знаходиться за адресою: 79060, Львівська область, м. Львів, Франківський район, вул. Наукова, буд. 3.

Відтак, суд дійшов до висновків про те, що одержувачем коштів від сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу є держава Україна, від імені якої діє спеціально уповноважений орган виконавчої влади - Державна казначейська служба України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, а стягувачем - Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Окрім того, суд зазначає про те, що, згідно частини першої статті 117 ГПК України, наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

Частиною першою статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» (у чинній на момент винесення рішення у справі редакції) встановлено, що у виконавчому документі зазначаються назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; резолютивна частина рішення; дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Таким чином, суд дійшов до висновку про те, що визначення реквізитів рахунків спеціального фонду Державного бюджету України, на які слід стягувати кошти при виконанні пункту 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11 належить до компетенції стягувача таких коштів - органу податкової служби за місцем знаходження боржника (Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха») - Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 12, 20, 22, 29, 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Роз'яснити пункт 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11, що одержувачем коштів від сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу є держава Україна, від імені якої діє спеціально уповноважений орган виконавчої влади - Державна казначейська служба України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, а стягувачем - Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області.

2. Роз'яснити пункт 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11, що визначення реквізитів рахунків спеціального фонду Державного бюджету України, на які слід стягувати кошти при виконанні пункту 3 резолютивної частини рішення господарського суду Львівської області від 09.07.2013 року у справі №5015/5594/11 належить до компетенції стягувача таких коштів - органу податкової служби за місцем знаходження боржника (Закритого акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «Термоприлад» ім. В. Лаха») - Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Суддя Козак І.Б.

Суддя Манюк П.Т.

Суддя Шпакович О.Ф.