УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2013 р.Справа № 820/4779/13-а
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Тацій Л.В.
Суддів: Водолажської Н.С. , Філатова Ю.М.
за участю секретаря судового засідання Шабанової С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2013р. по справі № 820/4779/13-а
за позовом ОСОБА_1
до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області
про скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю в Харківській області, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області про відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: нежитлова будівля літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, код 1211.1, категорія складності ІІ, що оформлене у формі повідомлення за № 7/20-6848 від 02.10.2012 року; зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області зареєструвати подану ОСОБА_1 декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: нежитлова будівля літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, код 1211.1, категорія складності ІІ, надіслану рекомендованим листом від 31.08.2012 року з описом вкладення разом із заявою та додатками, на яку отримано повідомлення № 7/20-6848 від 02.10.2012 року та повернути зареєстровану декларацію.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2013р. по справі № 820/4779/13-а позов задоволено.
Відповідач не погодився з судовим рішенням та подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2013р. по справі № 820/4779/13-а та прийняти нову про відмову в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального законодавства з мотивів, наведених в апеляційній скарзі.
Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав в повному обсязі з підстав та мотивів, викладених в апеляційній скарзі.
Позивач в судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечував, наполягаючи на законності та обґрунтованості постанови суду першої інстанції.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши суддю доповідача, пояснення представника відповідача та позивача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, що між ОСОБА_2 (Продавець) та ОСОБА_1 (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу нежитлової будівлі від 04.12.2006 року (а.с. 20) та зареєстрованого в Комунальному підприємстві "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" 21.12.2006 року, номер запису: 1768 в книзі 1, реєстраційний номер: 1639107 (зворотній бік а.с. 21).
В 2007-2008 роках позивачем проведено реконструкцію об'єкту і надбудову 2 та 3 поверхів.
В 2010 році замовлено технічний звіт експертної організації Архітектурно - проектного бюро "Місто", в якому встановлені обставини відповідності об'єкту нерухомості усім будівельним нормам та правилам, його безпечності та придатності для експлуатації.
Рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 02.12.2011 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 21.03.2012 року за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа - Інспекція архітектурно-будівельного контролю у Харківській області про визнання права власності на нежитлову будівлю літ. "А-3" загальною площею 655,8 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 було залишено без задоволення позовну заяву ОСОБА_1 у зв'язку із необхідністю введення об'єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку (а.с. 18, 19).
Позивачем 17 квітня 2012 року було подано до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області (далі - Інспекція) заяву про прийняття в експлуатацію Об'єкта нерухомості з додатками: два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації, засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
Повідомленням від 31 травня 2012 року № 7/20-2798 відповідачем повідомлено позивача про прийняте рішення про повернення позивачу декларації про готовність до експлуатації об'єкта нежитлова будівля літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, код 1211.1, категорія складності ІІ.
В обґрунтування прийняття зазначеного рішення відповідач зазначив, що позивачем не надано засвідченого у встановленому порядку документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт та форма наданого звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж не відповідає формі, яка передбачена Порядком. Крім того, відповідач зазначив про те, що декларація про готовність об'єкта до експлуатації оформлена з порушенням вимог, установлених Порядком, а саме: у пункті 7 декларації не зазначена інформація про земельну ділянку.
Позивачем 18.06.2012 року повторно направлено на адресу відповідача заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, до якої додавалися: два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації, засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації та пояснення до поданих заяви про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, декларації про готовність об'єкта до експлуатації та звіту про проведення технічного обстеження.
Позивачем 20.07.2012 року отримано повідомлення від відповідача, яким було поінформовано про прийняте рішення про повернення позивачу декларації про готовність до експлуатації об'єкта: нежитлова будівля літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, код 1211.1, категорія складності ІІ.
Підставою для прийняття даного рішення відповідачем зазначено: невідповідність поданого позивачем технічного висновку про стан конструкцій об'єкту нерухомості вимогам порядку, оскільки зазначений документ іменується "технічний висновок про стан конструкцій Об'єкту нерухомості", а не "звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій"; ненадання засвідченого у встановленому порядку документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт.
Відповідачем у повідомленні від 20.07.2012 року зазначено про те, що декларація про готовність об'єкта до експлуатації оформлена з порушенням вимог, установлених Порядком, а саме: у пункті 7 декларації не зазначена інформація про земельну ділянку.
31.08.2012 року позивачем знову направлено на адресу відповідача заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, до якої додавалися: лист супроводу та пояснення щодо чергового подання, два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації, засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації та пояснення до поданих заяви про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, декларації про готовність об'єкта до експлуатації та звіту про проведення технічного обстеження. Відповідь відповідача була ідентичною до перелічених вище.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року № 549 "Про утровення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" територіальні органи, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є правонаступниками прав та обов'язків територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції - урядового органу, що діяв у системі Міністерства регіонального розвитку та будівництва.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", в чинній на момент виникнення спірних правовідносин редакції, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у разі необхідності під час розгляду питань, пов'язаних з видачею сертифіката, може звернутися до державних органів з метою отримання відповідних висновків.
Неподання таких висновків у визначений інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю строк не є підставою для продовження строку видачі сертифіката або відмови в його видачі.
Прийняття рішення про реєстрацію (відмову у реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відмовляють у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації, якщо така декларація подана чи оформлена з порушенням встановлених вимог.
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відмовляють у видачі сертифіката з таких підстав: 1) неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката; 2) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; 3) невідповідність об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил.
Відмова у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та видачі сертифіката надається замовнику в письмовому вигляді у строк, передбачений для реєстрації декларації або видачі сертифіката.
Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.
Таким чином, прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту здійснюється Відповідачем шляхом прийняття рішення про реєстрацію (відмову у реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
У відповідності до п. 9 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" прийняття в експлуатацію збудованих до 31 грудня 2009 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і заяви про прийняття в експлуатацію яких подаються до 31 грудня 2012 року, здійснюється безоплатно інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж таких об'єктів за наявності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об'єкт, протягом 30 днів з дня подання заяви. Порядок прийняття в експлуатацію таких об'єктів і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж визначається центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.
Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011 року № 91 (далі - Порядок № 91).
Пунктом 3.1. Порядку № 91 передбачено, що прийняття в експлуатацію об'єктів (крім закінчених будівництвом до 05 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них) здійснюється безоплатно територіальними органами Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - Інспекція) за результатами технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж та за наявності документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, шляхом реєстрації поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.
Згідно з пунктом 3.2. Порядку № 91 замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно); засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).
Відповідно до пункту 3.3. Порядку № 91 Інспекція розглядає документи, зазначені у пункті 3.2 цього розділу, та приймає протягом тридцяти днів з дати їх подання рішення про реєстрацію декларації або її повернення.
За приписами пункту 3.5. Порядку № 91 Інспекція повертає замовнику декларацію, якщо вона подана чи оформлена з порушенням вимог, установлених цим Порядком, у тому числі у разі виявлення невідповідності поданих документів вимогам законодавства та виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
У разі прийняття рішення про повернення декларації Інспекція у строк, передбачений для її реєстрації, надсилає замовнику письмове повідомлення про прийняте рішення з обґрунтуванням причин повернення (пункт 3.6. Порядку) пояснення до поданих заяви про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, декларації про готовність об'єкта до експлуатації та звіту про проведення технічного обстеження.
З матеріалів справи слідує, що реконструкція об'єкту нерухомості була проведена до 31 грудня 2009 року, об'єкт нерухомості є громадським будинком II категорій складності, було проведено технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкту нерухомості, заява про прийняття об'єкту нерухомості до експлуатації була подана позивачем до 31 грудня 2012 року.
Також позивачем було повідомлено відповідача, зокрема в пункті 7 декларації про готовність об'єкту нерухомості до експлуатації та в поясненнях, доданих до заяви про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, декларації про готовність об'єкта до експлуатації та звіту про проведення технічного обстеження, що нежитлова будівля літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, є добудованим, а саме: надбудовано 2 і 3 поверхи.
Об'єкт нерухомості був реконструйований в своїх попередніх межах без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані до 31.12.2009 року.
Відповідно до частини 4 статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" реконструкцію реставрацію або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, а також реконструкцію або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
Згідно з пунктом 5.1.2. рішення 22 сесії 24 скликання Харківської міської Ради від 23.06.2004 №90/04 (з урахування змін та доповнень) передбачено, що оформлення земельної ділянки при реконструкції нежитлового приміщення не вимагається.
З аналізу вищезазначених матеріалів справи та норм законів, колегія суддів приходить до висновку, що при прийнятті в експлуатацію нежитлової будівлі літ. "А-3" - готель за адресою: АДРЕСА_1, наявність документів, які посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, чинним законодавством не вимагається.
Отже, повернення позивачеві документів з підстав відсутності засвідченого у встановленому порядку документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт та не зазначення в пункті 7 декларації про готовність об'єкта до експлуатації інформації про земельну ділянку, є таким, що не відповідає вимогам законодавства.
З приводу доводів відповідача про невідповідність поданого позивачем технічного висновку про стан конструкцій об'єкту нерухомості вимогам Порядку, оскільки зазначений документ іменується "технічний висновок про стан конструкцій Об'єкту нерухомості", а не "звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій" колегія суддів зазначає наступне.
Як встановлено з матеріалів справи, 17.04.2012 року позивачем було подано до відповідача заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомості, до якої додавалися: два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, складений за результатами технічного обстеження технічний висновок про стан конструкцій об'єкту нерухомості, складений ліцензованою організацією - Товариством з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-проектувальне бюро "ГОРОД", засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
У повідомленні від 31.05.2012 року підставою для повернення позивачеві документів було вказано, що форма наданого звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж не відповідає формі, яка передбачена Порядком.
Згідно з абзацом 7 пункту 1.2. Порядку № 91 технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів - комплекс заходів, спрямованих на встановлення технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів з метою визначення можливості або неможливості їх безпечної експлуатації.
Згідно з пунктом 2.1. Порядку № 91 технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта (далі - технічне обстеження) проводиться відповідно до цього Порядку з урахуванням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил виконавцем.
Пунктом 2.2. Порядку № 91 передбачено, що технічне обстеження об'єкта включає в себе такі етапи: попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, в тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об'єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження; детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, в тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також при необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення.
Якщо етапи технічного обстеження об'єкта, що проводилось, не збігаються з указаними етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження.
Виконавець з урахуванням виду, складності, технічних та інших особливостей об'єкта при здійсненні технічного обстеження та з урахуванням проведених заходів, передбачених пунктом 2.2, проводить оцінку технічного стану об'єкта та за результатами готує звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта (пункт 2.3. Порядку).
Не дозволяється проведення технічного обстеження виключно за фотографіями, відеозаписами, кресленнями чи іншими документами без візуального огляду об'єкта (пункт 2.4. Порядку).
У відповідності з пунктом 2.5. Порядку № 91 на основі інформації, отриманої під час технічного обстеження, з урахуванням даних технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації, а також проектної та іншої технічної документації на об'єкт (якщо така є) складається звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта (далі - звіт) за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
Пронумерований та прошнурований звіт скріплюється підписом виконавця, що його склав. Звіт зберігається замовником (пункт 2.6. Порядку № 91).
Згідно з пунктом 2.7. Порядку технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться під час їх технічної інвентаризації з подальшою видачею технічного паспорта.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Архітектурно-проектувальне бюро "ГОРОД"(ліцензія на здійснення будівельної діяльності серії АВ № 319182, видана 19.06.2007 року Харківською обласною державною адміністрацією, зі строком дії з 14.06.2007 року по 13.06.2012 року) за результатами проведення технічного обстеження об'єкту нерухомості та інженерних мереж, складений технічний висновок про стан конструкцій об'єкту нерухомості від 27.12.2010 року (далі - Технічний висновок).
Вказаний Технічний висновок був складений до набрання чинності Порядком, а тому не міг відповідати формі звіту, яка наведена у додатку 1 до Порядку.
Усі етапи проведення технічного обстеження, які передбачені пунктом 2.2. Порядку, виконавцем були дотримані повністю. У Технічному висновку містяться детальні опис та дослідження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкту нерухомості, здійснені за результатами їх технічного обстеження. Також у вказаному документі виконавець дійшов мотивованого висновку про те, що технічний стан будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкту нерухомості дозволяє здійснювати їх безпечну експлуатацію.
Таким чином, завдання, яке покликане виконати технічне обстеження об'єктів будівництва, а саме: встановити можливість чи неможливість безпечної експлуатації об'єктів будівництва, було виконане ТОВ "Архітектурно-проектувальне бюро "ГОРОД"- встановлено можливість безпечної експлуатації об'єкту нерухомості, що формалізовано у Технічному висновку.
Відповідачем у повідомленнях зазначалось, що форма наданого звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж (Технічного висновку) не відповідає формі, яка передбачена Порядком, не може бути визнане обґрунтованим, оскільки Технічний висновок був складений до набрання чинності Порядком, а тому, звісно, не міг відповідати формі звіту, яка наведена у додатку 1 до Порядку.
Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06. 2012 року № 304 "Про затвердження Змін до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж" звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорій складності, складені до набрання чинності цим наказом, є чинними та можуть застосовуватись протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим наказом при поданні документів для прийняття в експлуатацію цих об'єктів.
Назва Технічного висновку "Технічний висновок про стан будівельних конструкцій нежитлових приміщень кафе - готелю в літері "А-3" по АДРЕСА_1", а не "Звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж" не може мати визначального значення, оскільки, по-перше, визначальне значення повинен мати зміст (суть) документу, складеного за результатами технічного обстеження, а не виключно його назва (а Технічний висновок складений саме за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкту нерухомості, у ньому міститься опис процесу обстеження, опис дослідження будівельних конструкцій та інженерних мереж, висновок стосовно безпечності їх експлуатації, технічні та графічні матеріали тощо) і, по-друге, на момент складення Технічного висновку (27 грудня 2010 року) обов'язкових вимог щодо назви документів, які складалися за результатами технічного обстеження об'єктів будівництва, а саме: "звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж", чинне на той час законодавство не містило.
З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідачем не доведена правомірність прийняття рішення про відмову в реєстрації декларації про готовність об'єкту нерухомості до експлуатації та повернення поданих позивачем документів, оформлене у формі повідомлень.
Колегія суддів дійшла до висновку, що постанова Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2013р. по справі№ 820/4779/13-а прийнята у відповідності до норм чинного матеріального та процесуального права, а тому підстави для її скасування відсутні.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2013р. по справі № 820/4779/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Тацій Л.В.Судді Водолажська Н.С. Філатов Ю.М.
Повний текст ухвали виготовлений 12.11.2013 р.