Постанова № 35660765, 27.11.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2013
Номер справи
813/6595/13-а
Номер документу
35660765
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2013 року Справа № 813/6595/13-а

18год. 16 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді Карп'як О.О.

судді Ланкевича А.З.

судді Мартинюка В.Я.

при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3

представника відповідачів - Цебрівський Р.В.

від третьої особи 1 - не з'явився

від третьої особи 2 - Головацька В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Міністерства внутрішніх справ України за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського обласного центру медико- соціальної експертизи (МСЕК №3) про визнання протиправною бездіяльність щодо розрахунку та виплати одноразової грошової допомоги, зобов'язання вчинити дії , -

в с т а н о в и в :

28.08.2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Львівського державного університету безпеки життєдіяльності про визнання протиправної бездіяльності Відділу забезпечення соціальних виплат УФЗБО Головного управління МВСУ у Львівській області, яка полягає у відмові виплатити позивачу одноразову грошову допомогу, який брав безпосередньо участь в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю; зобов'язати Відділ забезпечення соціальних виплат УФЗБО ГУ МВСУ у Львівській області провести нарахування одноразової грошової допомоги позивачу, який відноситься до категорії осіб, які отримали інвалідність під час виконання службових обов'язків пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю; стягнути з Головного управління МВС України у Львівській області на користь позивача одноразову грошову допомогу в сумі 62244 грн.

Позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог від 15.10.2013 року, відповідно до якої збільшив коло відповідачів, залучивши в якості відповідача МВС України, просить:

- визнати незаконною відмову МВС України у проведенні виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в сумі 62244 грн. та бездіяльність ГУ МВС України у Львівській області щодо проведення виплати у зв'язку з встановленням третьої групи інвалідності, яка настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ;

- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України здійснити нарахування, а Головне управління МВС України у Львівській області здійснити виплату одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності, яка настала у період проходження служби в органах внутрішніх справ, ОСОБА_1 у розмірі 62244 грн.

Ухвалою від 13.11.2013 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Львівській обласний центр медико - соціальної експертизи (МСЕК №3).

Позовні вимоги мотивовані тим, що наказом УМВСУ на Львівській залізниці від 26.04.2013 року №31о/с позивача звільнено в запас за п.64 «Б» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ - через хворобу, при звільненні йому встановлено третю групу інваліда війни, яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з участю в бойових діях, що сталися під час виконання службових обов'язків та перебуванні у службовому відрядженні пов'язаного з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю в Нагірно - Карабахській автономній області. Відповідно, в червні 2013 року позивач звернувся до відділу кадрового забезпечення УМВС України на Львівській залізниці із заявою про оформлення виплати одноразової грошової допомоги у відповідності до Постанови КМ України №707 від 12.05.2007 року та надав усі відповідні документи, передбачені п.4 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги. Відділ кадрового забезпечення УМВСУ на Львівській залізниці, належним чином сформувавши усі відповідні документи, скерував їх до відділу забезпечення соціальних виплат УФЗБО ГУ МВСУ у Львівській області, який в сою чергу надав розрахунок. Листом від 07.08.2013 року №14/836 УФЗБО ГУ МВСУ у Львівській області повідомив позивача про те, що Департаментом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України повернуто без затвердження матеріали на призначення йому одноразової допомоги з причини зазначеної у листі від 31.07.2013 року, оскільки ст.23 Закону України «Про міліцію» не передбачено виплат одноразової допомоги у випадках, коли інвалідність настала від травм не пов'язаних з виконанням службових обов'язків. Вважає таку відмову протиправною, просить позовні вимоги задоволити.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позові та заяві про збільшення позовних вимог ,просять позов задоволити у повному обсязі.

Позиція відповідача 1 ГУ МВСУ у Львівській області викладена у письмових запереченнях на позов від 24.09.2013 року №18/1478 та обґрунтовується тим, що підстави для задоволенні позовних вимог відсутні. Зазначає, що позивачем не доведена бездіяльність відділу забезпечення соціальних виплат УФЗБО Головного управління МВС України у Львівській області, яка полягає у відмові виплатити йому одноразову грошову допомогу. Щодо вимог про зобов'язання провести нарахування одноразової грошової допомоги, то вважає, що така до задоволення не підлягає з огляду на висновок від 17.07.2013 року про призначення позивачу одноразової грошової допомоги. Щодо вимог про стягнення коштів, то вказують на положення п.2 Постанови КМУ від 12.05.2007 року №707, виплати здійснюються за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС України. Рішення про призначення виплати МВС України приймає на підставі висновку щодо можливості проведення грошової допомоги та відповідних документів, які готуються та перевіряються органом, у якому працівник проходив службу. Зазначає положення ст.24 Закону України «Про міліцію», відтак зазначає, що діючи на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачений законодавством України, органи внутрішніх справ не в змозі здійснити певну виплату без належних на те бюджетних асигнувань.

Представник відповідача 1 в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, наведених у письмових запереченнях на позов, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Позиція відповідача 2 МВС України викладена у письмових запереченнях на позов від 22.10.2013 року №12/6-3458 та обґрунтовується тим, що позов не визнає та вважає таким, що не підлягає до задоволення. Покликається на положення ч.1 ст.16, ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію», пп.2 п.1, п.5 Постанови КМ України від 12.05.2007 року №707. Зазначає, що відповідно до пп.2 п.1 Постанови КМ України від 12.05.2007 року, одноразова грошова допомога виплачується у разі установлення інвалідності, яка настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення такого строку внаслідок захворювання або нещасного випадку, що сталися: під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, у період проходження служби. Однією з підстав проведення такої виплати є довідка медико - соціальної експертної комісії щодо визначення ступеня втрати працездатності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) та (або) установлення групи інвалідності. В довідці зазначається причини інвалідності і причинний зв'язок їх отримання. Як вбачається з довідки від 09.10.2012 року курсант рядовий внутрішньої служби ОСОБА_1 був відряджений до республіки Закавказзя наказом ЛПТУ МВС СРСР від 06.04.1989 року №37 у службове відрядження від час навчання у вказаному учбовому закладі. У зв'язку з чим, МСЕК при визначенні причинного зв'язку отримання позивачем групи інвалідності зазначила, що захворювання. які стали підставою встановлення інвалідності, пов'язані з участю у бойових діях при виконанні обов'язків військової служби, а не пов'язані як того вимагає ст.23 Закону України «Про міліцію» з виконанням службових обов'язків під час проходження служби в ОВС. Відтак вважає, що за вказаним у довідці МСЕК захворюваннями у позивача не виникло право на отримання одноразової грошової допомоги, в зв'язку з чим йому було відмовлено у її виплаті. Також зазначає, що виплату одноразової грошової допомоги позивачу повинно здійснювати ГУМВСУ у Львівській області.

Представник відповідача 2 в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, наведених у письмових запереченнях на позов, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Третя особа1 Львівський державний університет безпеки життєдіяльності явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, подала клопотання про розгляд справи у їх відсутності (а.с.27).

Представник третьої особи 2 Львівського обласного центру медико - соціальної експертизи (МСЕК №3) підтримала позицію позивача, просить позов задоволити ,пояснила, що акт огляду МСЕК складався на підставі даних, вказаних у свідоцтві про хворобу №40 від 08.02.2013 року.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача та представників сторін, врахувавши письмові заперечення на позов відповідачів, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступне.

Як вбачається з наявної в матеріалах справи довідки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності від 09.10.2012 року №4/2082, курсант рядовий вн.сл. ОСОБА_1 згідно телефонограми Управління учбових закладів і наукових установ МВС СРСР наказом ЛПТУ МВС СРСР №37 від 06.04.1989 року був відряджений в республіки Закавказзя для виконання завдання МВС СРСР по охороні громадського порядку. Відповідно до наказу ЛПТУ МВС СРСР №59 від 20.06.1989 року курсант рядовий вн.сл. ОСОБА_1 повернувся з відрядження. За добросовісне виконання службових обов'язків по виконанню спеціального завдання в НКАО та проявлену при цьому стійкість, сміливість та мужність наказом ЛПТУ МВС СРСР №46 від 11.05.1989 року рядовий вн.сл. ОСОБА_1 нагороджений Почесною грамотою. Перебуваючи в службовому відрядженні по охороні громадського порядку у складі другого батальйону, сформованого з офіцерів та курсантів училища, брав безпосередню участь в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю.

Викладені у вказаній довідці обставини також підтверджуються наявними в матеріалах справи копіями наказів від 11.05.1989 року №46 Л/С, від 06.04.1989 року №37 з додатком.

Наказом Управління МВС України на Львівській залізниці від 26.04.2013 року №31 о/с «По особовому складу» частково змінено наказ УМВС України на Львівській залізниці від 01.03.2013 року №16 о/с, а саме пункт наказу в частині звільнення ОСОБА_1 викладено в наступній редакції: «звільнити з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил (з постановкою на військовий облік) за п.64 «б» (через хворобу) полковника міліції ОСОБА_1 (С-435974), заступника начальника лінійного відділу - начальника кримінальної міліції лінійного відділу на ст. Тернопіль УМВС з 28.02.2013 року, встановивши йому премію за лютий 2013 року у розмірі 90 відсотків, виплативши йому компенсацію за невикористану відпустку за 2013 рік в період з 01 січня по 27 лютого 2013 року, в кількості 8 днів. Вислуга років на день звільнення становить: 26 років 11 місяців 21 день - в календарному вирахуванні; 26 років 05 місяців 07 днів - для виплати одноразової грошової допомоги; 27 років 06 місяців 17 днів - у пільговому вирахуванні.

При звільненні позивача з органів внутрішніх справ за направленням начальника ВКЗ УМВСУ на Львівській залізниці Військово - лікарська комісія ГУ МВСУ у Львівській області видала йому свідоцтво про хворобу №40 від 08.02.2013 року в п.15 якого вказано: «...Захворювання, ТАК, пов"язані з участю у бойових діях при виконанні обов"язків військової служби. ...Захворювання, ТАК, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.» Слід також зазначити, що в п.4 свідоцтва вказано, що позивач перебував на службі в збройних силах з 1984 року по 1986 року, в МВС з 1988 року.

Львівський обласний центр МСЕК №3 позивачу надано виписку з акту огляду МСЕК серії 10 ААБ №151627 від 03.04.2013 року, відповідно до якої позивачу встановлено 3 групу інвалідності, пов'язане з участю в бойових діях при виконанні обов'язків військової служби.

29.05.2013 року позивачу Управлінням МВС України на Львівській залізниці видано довідку №228 про грошове забезпечення для виплати одноразової грошової допомоги, а саме, в розмірі 1729 грн.

10.04.2013 року Львівською обласною дирекцією НАСК «Оранта» видано довідку позивачу №5-01/391 про те, що з документами на виплату страхової суми за державним обов'язковим особистим страхуванням за період з 1998 року і по теперішній час в Львівську обласну дирекцію не звертався, відповідно страхову суму не отримував.

Судом беруться до уваги пояснення відповідача про те, що на момент звільнення позивач працював в УМВСУ на Львівській залізниці, працівниками якого згідно з п.6 листа МВС України від 16.06.2007 року №9898/Кв (а.с.85) виплату одноразової грошової допомоги здійснює ГУ МВСУ у Львівській області.

На підставі поданих документів, ГУМВСУ у Львівській області підготовлено висновок від 17.07.2013 року про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20.12.1990 року №565-ХІІ «Про міліцію» подає матеріали для призначення одноразової грошової допомоги заступнику начальника лінійного відділу - начальнику кримінальної міліції лінійного відділу на ст. Тернопіль УМВС України на Львівській залізниці полковнику міліції ОСОБА_1 відповідно до п.1.2 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, затвердженого Постановою КМ України від 12.05.2007 року №707, відповідно до якого він має право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з подією, що сталася під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, відтак нарахована одноразова грошова допомога в сумі 62244 грн. (а.с.124).

Листом від 19.07.2013 року №14/756 Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВСУ у Львівській області направило Директору ДФЗБО МВС України Копитову С.М. документи для призначення одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС ОСОБА_1 в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20.12.1990 року №565-ХІІ «Про міліцію».

У відповідь листом від 31.07.2013 року №15/5-4360 ДФЗБО МВС України повернуто Управлінню фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВСУ у Львівській області без затвердження матеріали ОСОБА_1, оскільки статтею 23 Закону України «Про міліцію» не передбачено виплату одноразової грошової допомоги у випадках, коли інвалідність настала від травм, не пов'язаних з виконанням службових обов'язків. Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВСУ у Львівській області про вказану у листі інформацію повідомлено ОСОБА_1 листом від 07.08.2013 року №14/836.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів виходить з такого:

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Як зазначено в п.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про міліцію» (із змінами і доповненнями), у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Відповідно до п.1 Постанови КМ України, від 12.05.2007 № 707 "Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції" (далі - Порядок), одноразова грошова допомога (далі - грошова допомога) виплачується у разі установлення інвалідності, яка настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення такого строку внаслідок захворювання або нещасного випадку, що сталися: під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, у розмірі: п'ятирічного грошового забезпечення - інвалідам I групи; чотирирічного грошового забезпечення - інвалідам II групи; трирічного грошового забезпечення - інвалідам III групи; у період проходження служби, - у відсотках відповідного розміру грошового забезпечення згідно із ступенем втрати працездатності, який визначається медико-соціальною експертною комісією;

Відповідно до п.2.Порядку, виконанням службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, є: несення постової чи патрульної служби; вчинення дій із забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав і свобод, законних інтересів; припинення або запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення кримінальних правопорушень і участь у їх розкритті та розшуку осіб, які їх вчинили; забезпечення безпеки дорожнього руху; участь у ліквідації наслідків аварії, пожежі, катастрофи, стихійного лиха та інших надзвичайних подій.

Перелік документів, які працівник міліції повинен подати органу внутрішніх справ за місцем проходження служби у разі встановлення групи інвалідності, визначено п.5 вказаного вище Порядку. З огляду на наявні в матеріалах справи документи, позивач звертався до відповідачів про отримання одноразової грошової допомоги у встановленому законом порядку, що не заперечувалось відповідачами, однак отримав відмову у виплаті такої.

Колегія суддів вважає, що протиправними є висновки відповідачів про те, що курсант рядовий внутрішньої служби ОСОБА_1 був відряджений до республіки Закавказзя наказом ЛПТУ МВС СРСР від 06.04.1989 року №37 у службове відрядження під час навчання в учбовому закладі, тому і на їх думку МСЕК при визначенні причинного зв'язку отримання ним інвалідності і зазначила, що захворювання, які стали підставою встановлення інвалідності, пов'язані з участю у бойових діях при виконанні обов'язків військової служби, - оскільки в даному порядку визначені лише особи, що проходили службу в органах внутрішніх справ, однак направлення на дані відрядження видавались МВС СРСР та позивач під час відрядження продовжував проходити службу саме в органах внутрішніх справ.

Таким чином, МВС України при прийнятті рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, безпідставно не взяла до уваги ту обставину, що участь позивача у бойових діях в республіках Закавказзя, з якими пов'язується настання інвалідності, в першу чергу була пов'язана з виконанням ОСОБА_1 заходів по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, що підтверджується довідкою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності від 09.10.2012 року №4/2082 та копіями наказів від 11.05.1989 року №46 Л/С, від 06.04.1989 року №37 з додатком.

Причиною інвалідності, якою згідно висновку МСЕК №3 визнано захворювання позивача, пов'язане з участю у бойових діях при виконанні обов'язків військової служби слід розуміти також як і участь позивача в охороні громадського порядку, оскільки визначені факти нерозривно пов'язані між собою. Тобто, має місце передбачена Постановою КМ України №707 від 12.05.2007 року підстава, яка дає право позивачу на виплату одноразової грошової допомоги.

За таких обставин, суд вважає, що орган державної влади зі змісту наведених документів, які подані у необхідному обсязі, що передачений п.5 Порядку, міг прийти до висновку про отримання позивачем інвалідності у зв"язку з виконанням службових обов"язків по охороні громадського порядку в республіках Закавказзя.

З аналізу вищенаведеного, колегія приходить до висновку, що вимоги ст.23 Закону України «Про міліцію» та Порядку, позивачем зі свого боку виконано повною мірою. Стосовно виконання позивачем вимог п.5 зазначеного Порядку та переліку поданих документів з боку відповідачів будь - яких застережень чи зауважень не викладено. Водночас, відмова відповідачів у проведенні виплати йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому третьої групи інвалідності, що викладена у формі листів, - є протиправною.

Відповідно до п.7 Порядку, орган внутрішніх справ, орган державної податкової служби, у якому проходив службу працівник міліції, подає МВС у семиденний строк з дня реєстрації документів висновок щодо можливості проведення грошової допомоги разом з документами, зазначеними у пунктах 4 і 5 цього Порядку, копією висновку службового розслідування за фактом поранення (контузії, травми або каліцтва) такого працівника, установлення групи інвалідності чи загибелі (смерті). МВС у десятиденний строк приймає рішення про призначення виплати і надсилає його разом із документами, зазначеними у пунктах 4 і 5, органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, для проведення виплати. Виплата грошової допомоги працівнику міліції, проводиться шляхом перерахування суми виплати на рахунок, відкритий заявником в установі банку, або через касу органу внутрішніх справ. Грошова допомога виплачується не пізніше двох місяців з дня прийняття відповідного рішення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відмова Міністерства внутрішніх справ України у проведенні виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, оформленою листом від 31.07.2013 року №15/15-4360 є протиправною, відтак слід зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України прийняти рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 в розмірі 62244 (шістдесят дві тисячі двісті сорок чотири) гривні та надіслати таке Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, для проведення виплати.

Щодо вимог позивача про визнання протиправною бездіяльність ГУ МВС України у Львівській області щодо проведення виплати у зв'язку з встановленням третьої групи інвалідності, яка настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ, то такі до задоволення не підлягають, оскільки у відповідача ГУ МВС України у Львівській області право на виплату виникає після отримання рішення МВС України. Оскільки ГУ МВС України у Львівській області не отримала позитивного висновку МВС України щодо можливості проведення грошової допомоги позивачу, відтак така бездіяльність не є протиправною.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла до висновку, що оскільки захворювання позивача виникло саме в період проходження служби в ОВС, воно є пов'язаним з виконанням службових обов'язків, відтак виплата повинна здійснюватись Головним управлінням МВС України у Львівській області відповідно до встановленого законодавством порядку після отримання рішення МВС України. Сума одноразової грошової допомоги, яка належить до виплати ОСОБА_1 розрахована ГУ МВСУ у Львівській області згідно висновку від 17.07.2013 року (а.с.39, 124) та визначена у розмірі 62244 грн. Спору щодо розміру нарахованої суми між сторонами не виникло.

З врахуванням положень статей 11,162 КАС України, виходячи з меж заявлених позовних вимог та визначеного законом кола повноважень відповідачів при розгляді спірного питання, колегія суддів вважає, що відмова Міністерства внутрішніх справ України у проведенні виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, оформленою листом від 31.07.2013 року №15/15-4360 є протиправною ,не відповідає вимогам ч.3 ст.2 КАС України. А з метою відновлення порушених прав позивача слід: зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України прийняти рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 в розмірі 62244 (шістдесят дві тисячі двісті сорок чотири) гривні та надіслати таке Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, для проведення; зобов'язати Головне управління МВС України у Львівській області здійснити виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у розмірі 62244 (шістдесят дві тисячі двісті сорок чотири) гривень, після отримання рішення МВС України. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судовий збір не стягується.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити частково.

2. Визнати протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України у проведенні виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, оформленою листом від 31.07.2013 року №15/15-4360.

3. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України прийняти рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 в розмірі 62244 (шістдесят дві тисячі двісті сорок чотири) гривні та надіслати таке Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, для проведення виплати.

4. Зобов'язати Головне управління МВС України у Львівській області здійснити виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у розмірі 62244 (шістдесят дві тисячі двісті сорок чотири) гривень, після отримання рішення МВС України.

5. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя Карп'як О.О.

Суддя Ланкевич А.З.

Суддя Мартинюк В.Я.

Повний текст постанови виготовлений і підписанний 02.12.2013 року.