Ухвала суду № 35659424, 27.11.2013, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
27.11.2013
Номер справи
916/2620/13
Номер документу
35659424
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

і відкриття ліквідаційної процедури

"27" листопада 2013 р. Справа № 916/2620/13

За заявою кредитора: Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області (67701, м.Білгород-Дністровський, вул. Московська, 18а; код ЄДРПОУ 38436601);

до боржника: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1);

про визнання банкрутом,

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Антощук С.І.

при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.

Представники сторін:

від заявника: не з'явилися;

від боржника: не з'явилися.

Суть спору: про визнання банкрутом

Білгород-Дністровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області звернулась до господарського суду Одеської області із заявою про порушення справи про банкрутство Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за скороченою процедурою, передбаченою ст. 90 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки боржник нездатний задовольнити вимоги кредитора за грошовим зобов'язанням (т.1 а.с.3).

По даній заяві автоматизованою системою у порядку, визначеному п.4.6. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 16.01.2013р. №1, погодженою Міністерством юстиції листом від 15.01.2013р. №13.2-20/120, визначено кандидатуру арбітражного керуючого Захарченко Ірину Вікторівну (свідоцтво НОМЕР_2 від 28.02.2013р.), про що свідчить довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого від 30.09.2013р. за вх.№29184/13 (п.4.11 Положення).

Ухвалою господарського суду Одеської області від 01.10.2013р. прийнято до розгляду заяву Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області; призначено заяву до розгляду у підготовчому засіданні суду; накладено арешт на усе рухоме та нерухоме майно боржника, за винятком майна, на яке згідно із законодавством України не може бути звернено стягнення, та майна, що перебуває в заставі з підстав, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності; зобов'язано, зокрема, арбітражного керуючого Захарченко Ірину Вікторівну відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" надати суду до 09.10.2013р. заяву на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю (належним чином засвідчені копії: Свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), диплома (ів) про освіту; відомості щодо досвіду та показників роботи у попередніх справах; кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий в теперішній час; характеристику та довідку з державного органу з питань банкрутства про кількість справ у проваджені в теперішній час; докази технічної можливості виконувати обов'язки ліквідатора банкрута, який знаходиться у м.Білгороді-Дністровському, у конкретній справі з урахуванням проживання у м. Миколаєві; докази здійснення страхування діяльності арбітражного керуючого).

Станом на встановлену судом дату (до 09.10.2013р.) від визначеної судом кандидатури арбітражного керуючого Захарченко І.В. на виконання ухвали суду від 01.10.2013р. заяви на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю, до суду не надійшло.

09.10.2013р. враховуючи відсутність станом на визначену судом дату заяви арбітражного керуючого Захарченко І.В. на участь у даній справі, судом відповідно до положень ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було розглянуто кандидатури арбітражних керуючих внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України на Офіційному веб-порталі „Судова влада України" з урахуванням територіальності, спеціалізацій за видами економічної діяльності та формою власності боржника. З аналізу наявних кандидатур, судом було обрано кандидатуру арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича, спеціалізацією якого по боржнику за обов'язковими критеріями відповідно до абз. 5 п.26 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство є „торгівля, надання побутових та інших послуг" (за видом економічної діяльності) та „приватна власність" (за формою власності) (вх.№30186/13).

Оскільки ухвалою суду від 09.10.2013р. суд відклав підготовчє засідання суду та розгляд питання щодо наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, суд не зобов'язував арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича надати відповідну заяву для участі у справі.

11.10.2013р. до господарського суду Одеської області від арбітражного керуючого Захарченко І.В. на виконання вимог ухвали суду від 01.10.2013р. було надано супровідним листом вих.№02-01/05 від 07.10.2013р. (вх.№30459/13) заяву на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.

14.10.2013р. до канцелярії господарського суду Одеської області арбітражним керуючим Селезньовим О.В. надано заяву (вх.№30641/13) про участь у справі №916/2620/13 про банкрутство Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у якості ліквідатора банкрута з документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.

Ухвалою підготовчого засідання суду від 25.10.2013р. порушено провадження у справі за заявою Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання банкрутом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2; визнано грошові вимоги Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у сумі 491 195,25грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

У судове засідання призначене на 27.11.2013р. представник Білгород-Дністровської ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області не з'явився, хоча про дату, місце та час слухання справи був повідомлений у попередньому засіданні суду 25.10.2013р. (ухвала суду не направлялась в силу положень ст. 87 ГПК України).

Боржник у засідання суду призначені на 09.10.2013р., 23.10.2013р., 25.10.2013р., 27.10.2013р. не з`явився, відзив на заяву не надав. Ухвали господарського суду Одеської області від 01.10.2013р., від 09.10.2013р., від 23.10.2013р., від 25.10.2013р. та від 27.10.2013р. направлялись ФОП ОСОБА_2 за належною адресою, зазначеною у наявному в матеріалах справи Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АА №798708 від 17.09.2013р. та акті органу доходів і зборів про підтвердження юридичної адреси №9403/2701 від 19.09.2013р.

Як зазначено у третьому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Враховуючи те, що направлені на адресу боржника ухвали суду від 01.10.2013р. та від 09.10.2013р. були повернуті до суду відділенням поштового зв'язку через півтора місяці з моменту їх направлення з посиланням на закінчення терміну зберігання, суд дійшов висновку про свідоме ігнорування боржником свого права на одержання кореспонденції суду. Тому, враховуючи передбачені п.4.2. нормативні строки пересилання поштових відправлень, затверджені наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007р., а також відсутність повідомлення від відділення поштового зв'язку щодо отримання/не отримання адресатом кореспонденції суду від 28.10.2013р. протягом місяця, суд вважає, що дана кореспонденція не отримується боржником свідомо, а тому обов'язок суду щодо повідомлення боржника про дату, місце та час проведення судового засідання 27.11.2013р. виконано судом у межах, передбачених законодавством заходів.

Згідно ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

Згідно абзацу 1 п. 3.9.2 Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р. у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Таким чином, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АА №798708 від 17.09.2013р. зареєстрований Виконавчим комітетом Білгород-Дністровської міської ради Одеської області 15.04.1997р. за номером 2 530 017 0000 000504.

Ухвалою підготовчого засідання суду від 25.10.2013р. судом визнано грошові вимоги Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 у сумі 491 195,25грн.

Згідно довідки від 17.09.2013р. Відділу обліку платників податків та обработки податкової звітності управління інформатизації та обліку платників податків по боржнику не має даних щодо розрахункових рахунків, зареєстрованих в Білгород-Дністровській ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області (т.1 а.с.32).

З довідки вих.№7/4-1298 від 18.09.2013р. Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м.Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровського району підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Одеській обасті вбачається, що згідно бази даних комп'ютерного обліку Центру за боржником зареєстрованих транспортних засобів не значиться (т.1 а.с.51).

Згідно рішення Реєстраційної служби Білгород-Дністровського МУЮ Одеської області та Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо суб'єкта №9661520 від 19.09.2013р. за ФОП ОСОБА_2 у реєстрі відсутні записи про право власності на нерухоме майно (т.1 а.с.49-50).

Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно з ч.2 ст.90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" підставою для визнання фізичної особи - підприємця банкрутом є його нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів.

Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за заявою фізичної особи-підприємця господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою-підприємцем розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди. Якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк фізичною особою-підприємцем не подав доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає фізичну особу-підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Від боржника до суду відомостей щодо погашення боргу кредитора, наявності майнових активів для задоволення вимог кредитора або укладення мирової угоди з кредитором не надходило. Крім того, до суду не надходило від боржника заяви у порядку ч.2 ст. 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приймаючи до уваги відсутність доказів задоволення вимог кредитора або укладення мирової угоди щодо визнаної судом заборгованості перед кредитором, наявність у боржника ознак банкрутства, а саме: наявність непогашених, визнаних судом в ухвалі підготовчого засідання грошових вимог кредитора, перевищення зобов'язань боржника над його майном (пасивів над активами), суд вважає, що наявні підстави для визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.

Згідно ч.6 ст. 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.

Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Згідно ч.2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

У пункті 4.12 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство вказано, що ухвалою про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого подати заяву про участь у відповідній справі у встановлений цією ухвалою строк.

Підпунктами 4.12.1., 4.12.2. пункта 4.12. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство передбачено, що зазначена ухвала, крім надсилання в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексм україни, надсилається також визначеному автоматизованою системою арбітражному керуючому в електронній формі на адресу його електронної пошти в домені mail/gov/ua, яка зазначена в повідомленні арбітражного керуючого. Арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою, протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство зобов'язаний надати господарському суду заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої він тримав відповідну ухвалу.

Від визначеної автоматизованою системою кандидатури арбітражного керуючого заява про згоду на її призначення у даній справі про банкрутство надійшла поштою поза строком встановленим судом для її подання. Однак, суд приймає до уваги, що арбітражним керуючим дотримано вимоги пп.4.12.2. п. 4.12. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство щодо направлення заяви господарському суду протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення ухвали суду (вручено 05.10.2013р.) та конверт, у якому надійшла заява арбітражного керуючого до суду (вихідна дата на поштовому штемпелі на конверті відправника 07.10.2013р.).

Перевіривши надану визначеним автоматизованою системою арбітражним керуючим Захарченко І.В. заяву про згоду на її призначення у справі про банкрутство Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 та додані до неї документи на предмет відповідності поданих відомостей вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, ч.2 ст. 114 вказаного Закону, суд призначає у якості ліквідатора Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 арбітражного керуючого Захарченко Ірину Вікторівну.

У зв'язку з призначенням судом ліквідатором банкрута кандидатури, що була визначена автоматизованою системою на підставі ч.6 ст. 91 та ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд не розглядає по суті заяву арбітражного керуючого Селезньова О.В. про участь у справі у якості ліквідатора.

Згідно ч.3 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Відповідно до ч.8 ст.91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.

Згідно абз. 3 ч.1 Розділу Х (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону №4212-VI від 22.12.2011р. цей Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім положень щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр").

Оскільки положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет не набрали чинності, опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону, що діяла до 19.01.2013р.).

Враховуючи викладене, суд зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови.

Відповідно до ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

У ч.1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

Відповідно до ч.2 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Згідно ч.1 ст. 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника у будь-який час до закінчення ліквідаційної процедури має право одночасно задовольнити усі вимоги конкурсних кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів або надати боржнику грошові кошти, достатні для задоволення всіх вимог кредиторів, у порядку та на умовах, передбачених статтею 31 цього Закону. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника може брати участь в обговоренні звіту ліквідатора та мирової угоди, а також може заявляти клопотання про погашення заборгованості або перехід до процедури санації.

Частинами 3, 4, 5, 6, 9 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Законом. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. Ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Згідно ч.ч. 5, 9 ст. 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строки виконання зобов'язань фізичної особи - підприємця вважаються такими, що настали; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи - підприємця, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності; припиняється стягнення з фізичної особи - підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності. З моменту прийняття господарським судом рішення про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури втрачає силу державна реєстрація фізичної особи як приватного підприємця, а також анулюються видані йому ліцензії на здійснення окремих видів підприємницької діяльності.

Керуючись ст.ст.37, 38, 39, 41, 90, 91, 114, ч.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 205, 209 Господарського кодексу України, ст.ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1.Визнати банкрутом Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

2.Відкрити відносно Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

3.Ліквідатором Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) призначити арбітражного керуючого Захарченко Ірину Вікторівну (свідоцтво НОМЕР_2 від 28.02.2013р.; паспорт серії НОМЕР_3 виданий Корабельним РВ ММУ УМВС України у Миколаївській області 27.05.1996р.; поштова адреса: АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_4).

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.

5.Зобов'язати банкрута протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї постанови передати ліквідатору банкрута бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності.

6.Зобов'язати ліквідатора опублікувати відомості про визнання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови. Відповідно до вимог ч.4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію), вказівку на строк пред'явлення кредиторами вимог, який не може перевищувати два місяці.

7.Ліквідатору докази опублікування відомостей про визнання банкрутом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) і відкриття ліквідаційної процедури надати суду.

8.Встановити двохмісячний строк з дня опублікування оголошення про визнання банкрутом для пред'явлення кредиторами вимог до банкрута.

9.Зобов`язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст.90, 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

10.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.

11.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи - підприємця, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.

12.Припинити стягнення з фізичної особи - підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.

13.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

14.Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи з припинення державної реєстрації фізичної особи як приватного підприємця та анулювання виданих йому ліцензій на здійснення окремих видів підприємницької діяльності згідно ч.9 ст. 91 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття. Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93 ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Повну постанову складено 27.11.2013р.

Копію постанови надіслати: кредитору Білгород-Дністровській ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області (67701, м.Білгород-Дністровський, вул.Московська, 18а), банкруту ФОП ОСОБА_2 (АДРЕСА_2), ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому Захарченко І.В. (АДРЕСА_1), ВДВС Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області (67700, м.Білгород-Дністровський, вул. Дзержинського, 30), Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та легалізації громадських об'єднань Реєстраційної службі Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області (67700, м.Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 21).

Суддя Антощук С.І.