ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2013 р.Справа № 815/2290/13-а
Категорія: 8.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі: судді-доповідача - Шевчук О.А.,
суддів: Зуєвої Л.Є., Лук'янчук О.В.,
при секретарі Берекет Н.В.,
за участю представника апелянта - Бевзи О.І.,
представника позивача - Тодорової О.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2013 року по справі за адміністративним позовом Міністерства доходів і зборів України до Приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» про стягнення суми штрафних санкцій у сумі 1700,00 грн., -
ВСТАНОВИЛА:
У березні 2013 року Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України звернулися до суду із вищезазначеними позовними вимогами.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2013 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач в своїй апеляційній скарзі вказує, що рішення є необґрунтованим, прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв`язку з чим просить суд апеляційної інстанції скасувати вищезазначену постанову суду та прийняти нову постанову про відмову позивачу в задоволенні позову.
Особи, що беруть участь у справі, про дату, час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст. 34-39 КАС України.
06 вересня 2013 року до суду надійшла заява щодо заміни сторони та 21 жовтня 2013 року клопотання про заміну сторони по справі, в яких представники Міністерства доходів і зборів України у зв`язку з реорганізацією, на підставі ч. 1 ст. 55 КАС України, просять замінити позивача по справі - Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України на правонаступника - Міністерство доходів і зборів України.
Порадившись на місці, колегія суддів ухвалила клопотання представників Міністерства доходів і зборів України задовольнити, замінити позивача по справі - Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України на правонаступника - Міністерство доходів і зборів України.
Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи, та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, колегія суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ПАТ «Кілійський виноробний завод» є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Одеській області при проведенні аналізу наданої державної статистичної звітності 2-РС за жовтень 2012 року, виявлено порушення ПАТ «Кілійський виноробний завод» вимог Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», а саме: неподання звіту за Формою № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та обігу алкогольних напоїв». У зв`язку з чим позивачем було прийнято рішення від 23.01.2013 року №000475 про застосування до ПАТ «Кілійський виноробний завод» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. за порушення ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», яке було направлено рекомендованим листом та доставлено 29.01.2013 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 99941970.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що заявлену до стягнення суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. ПАТ «Кілійський виноробний завод» у встановлені строки до бюджету не сплатили, наявність у відповідача вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі-Закон України № 481) суб`єкти господарювання, які отримали, передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
З матеріалів справи вбачається, що ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (виробна продукція) відповідачу надано Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України.
Згідно до ст. 17 Закону України № 481 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, у разі: неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 1700 гривень (абз. 18 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин)).
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790 (далі-Порядок) Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України було прийнято рішення від 23.01.2013 року №000475 про застосування до ПАТ «Кілійський виноробний завод» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. за порушення ст. 16 Закону №481.
Вищезазначене рішення було отримано ПАТ «Кілійський виноробний завод» 29.01.2013 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Інформація про виконання рішення про застосування фінансових санкцій від 23.01.2013 року №000475 в матеріалах справи відсутня.
Згідно п. 10 Порядку у разі невиконання суб`єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 23.01.2013 року №000475 ПАТ «Кілійський виноробний завод» оскаржено в судовому порядку не було.
В апеляційній скарзі апелянт вказує на те, що ПАТ «Кілійський виноробний завод» надано до районного рівня ДПС України-Ізмаїльської об`єднаної ДПІ Одеської області (Кілійське відділення) відповідну звітність про обсяги виробництва та реалізацію алкогольних напоїв за жовтень 2012 р. за формою № 2-РС, що підтверджується відміткою вказаної ДПІ на зазначеній звітності про прийняття та реєстрацію вказаного звіту 06.11.2012 р., доказів про надання звітності до органу, що видав ліцензію, позивачем не надано.
Таким чином, судова колегія приходить до висновку, що позивачем правомірно прийнято рішення про застосування фінансових санкцій, оскільки відповідач повинен надавати звітність за формою № 2-РС до органу, який видав ліцензію, а саме - Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, як того вимагає закон.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що постанова Одеського окружного адміністративного суду ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Повний текст ухвали виготовлено 28.11.2013 року.
Суддя-доповідач: Шевчук О.А.
Суддя: Зуєва Л.Є.
Суддя: Лук'янчук О.В.