Постанова № 35645728, 25.11.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2013
Номер справи
810/5748/13-а
Номер документу
35645728
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2013 року 810/5748/13-а

приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26,

час прийняття постанови : 13 год. 33 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лиска І.Г.

при секретарі: Васковець М.С.

за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівельний комбінат "Меркурій" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівельний комбінат "Меркурій", в якому просила стягнути з відповідача податковий борг у сумі 1 222 067, 37 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Броварський домобудівельний комбінат «Меркурій» зареєстроване Виконавчим комітетом Броварської міської ради народних депутатів Київської області від 19.05.1994 року державний реєстраційний № 406-864-ТОВ, місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, вул. Кутузова, 131, код за ЄДРПОУ 03391260.

Станом на 05.09.2013р. відповідач має податкову заборгованість в сумі 1 222 067,37грн., яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 826252, 83 грн.; по збору за спеціальне використання води - 2582, 98 грн.; по земельному податку з юридичних осіб - 241428, 43 грн.; по орендній платі з юридичних осіб - 151784, 55 грн.; надходження від реалізації палива -18,58 грн.

Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому позивач звернувся до суду.

Представник позивача Бондар В.С. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача Маринка В.М. у судовому засіданні позов не визнала, просила суд відмовити у задоволенні позову, будь - яких обґрунтувань заперечень проти позову суду не надала, як і не надала доказів погашення відповідачем податкового боргу на день розгляду справи, або відсутності у відповідача податкового боргу в сумі 1 222067, 37 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представників сторін, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідач - Товариства з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівельний комбінат "Меркурій" було зареєстроване Виконавчим комітетом Броварської міської ради народних депутатів Київської області 17.05.1994 року міської ради Київської області, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №14492675 від 16.08.2012 року.

25.11.1994 року відповідач взятий на облік як платник податків у Броварській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області за №10, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків від 03.10.2005 року №2834.

Станом на 05.09.2013р. відповідач має податкову заборгованість в сумі 1 222 067,37 грн., яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 826252, 83 грн.; по збору за спеціальне використання води - 2582, 98 грн.; по земельному податку з юридичних осіб - 241428, 43 грн.; по орендній платі з юридичних осіб - 151784, 55грн.; надходження від реалізації палива -18,58 грн.

Заборгованість по податку на додану вартість в сумі 826252, 83 грн. виникла у зв'язку з наступним.

Відповідачем було подано до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області :

18.10.2012 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року за вх. № 9064220087, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 41050,00 грн.;

20.11.2012 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2012 року за вх. №9073237145, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 35407,00 грн;

18.12.2012 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2012 року за вх. №9079726175 , в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 20 520,00 грн.;

18.01.2013року Податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2012 року за вх.№9085221309, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 140707,00грн.;

19.02.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2013року за вх. №9007677875, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 7 991,00 грн.;

21.03.2013року Податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2013року за вх. №9064220087, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 44543 грн.;

18.04.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2013року за вх. №9021637553, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 30312 грн.;

18.05.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2013року за вх. №9028852302, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 156576 грн.;

10.06.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2013року за вх. № 9033631177, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 34485 грн.;

15.07.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2013року за вх. № 9041981430, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 4352 грн.;

14.08.2013 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2013року за вх. № 9050035042, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду - 340402 грн.

Всього сума грошового зобов'язання відповідача по податку на додану вартість складає 826252, 83 грн. до якої входять суми ПДВ по зазначеним вище деклараціям, які не сплачені позивачем та залишок несплаченої пені в сумі 1 374,32 грн., яка була нарахована відповідачу у відповідності до ст.129 Податкового Кодексу України .

Згідно ст. 15 п. 15.1. Податкового Кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Статтею 16 Податкового Кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст. 203 Податкового Кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно з п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків, крім випадків, передбачених податковим законодавством, самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податкові (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст. 129 Податкового Кодексу України, Пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.

Заборгованість по збору за спеціальне використання води в сумі 2582, 98 грн. виникла у зв'язку з наступним.

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Основні питання водних відносин в Україні регулюються Водним кодексом України від 6 червня 1995 року N 213/95-ВР. Згідно статті 46 Водного кодексу водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне. Основним документом, що регулює відносини у сфері оподаткування, є Податковий кодекс України .

Відповідно до ст. 46 Водного кодексу України водокористування може бути двох видів - загальне та спеціальне. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб відповідно до ст. 48 Кодексу. Статтею 49 Водного кодексу передбачено, що спеціальне водокористування є платним.

Відповідно до п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу України платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно ст. 326 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об'єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

За обсяги води, переданої водокористувачем - постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем - постачальником.

Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.

Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Податкові декларації збору подаються платниками збору контролюючим органам у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Філії, відділення, інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, подають податкові декларації та сплачують збір за своїм місцем податкової реєстрації.

Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, то декларації збору подаються і збір вноситься водокористувачем, до складу якого входять такі структурні підрозділи, за місцем знаходження водних об'єктів та за ставками збору, встановленими для цих водних об'єктів.

Відповідачем було подано до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області:

18.01.2013 року Податкову декларацію з збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 2012 рік, за вх. №9085019863 в якій відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає до сплати в бюджет - 1320, 88 грн. ;

16.04.2013 року Податкову декларацію з збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за перше півріччя 2013 року, за №9020846323, в якій відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає до сплати в бюджет 853, 84 грн. ;

25.07.2013 року Податкову декларацію з збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за півріччя 2013 року, за №9045196485, в якій відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає до сплати в бюджет - 180, 62 грн.

Отже, всього сума грошового зобов'язання відповідача по збору за спеціальне використання води складає 2582, 98 грн. до якої входить заборгованість по зазначеним вище податковим деклараціям та залишок несплаченої пені в сумі 227, 64 грн., яка була нарахована відповідачу у відповідності до ст.129 Податкового Кодексу України .

Заборгованість по земельному податку та по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 241428, 43 грн. та 151784, 55 грн. відповідно виникла у зв'язку з наступним.

Згідно із пп. 14.1.147 ст. 14 Податкового Кодексу України, плата за землю - це "загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності".

Згідно із тією ж ст. 14 ПКУ, земельний податок - це "обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів" (пп. 14.1.72 ст. 14 ПКУ); орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це "обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою" (пп. 14.1.136 ПКУ).

Відповідно до вимог ст. 15 п. 15.1. Податкового Кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно ст. 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Відповідно до вимог п. 286.2. ст. 286 Податкового Кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 287.3. ст. 287 Податкового Кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно п. 57.1. ст. 57 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем було подано до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області:

03.02.2012 року Податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік за вх. №9003896092 , в якій відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає до сплати в бюджет - 127590, 57 грн. ;

25.06.2012 року уточнюючу Податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік за вх. №9036132620 , в якій відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає до сплати в бюджет - 146307, 57 грн.

Отже, всього сума грошового зобов'язання відповідача по земельному податку та по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності складає 241428, 43 грн. та 151784, 55 грн. відповідно, до якої входить несплачена сума податку по зазначеним вище податковим деклараціям та залишок несплаченої пені в сумі 8759, 37грн. та 8732, 51грн., яка була нарахована відповідачу у відповідності до ст.129 Податкового Кодексу України.

Крім того, відповідачу податковим органом була нарахована пеня в сумі 18, 58 грн. за платежем: надходження від реалізованого палива податковими агентами і суб'єктами господарювання, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника за 2011рік.

Отже, всього податковий борг відповідача обґрунтовано становить 1222067, 37грн.

Відповідно до ст.89 Податкового кодексу України щодо відповідача було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 27.08.2013 № 1427/10/11, яке було отримано головним бухгалтером Старук С.А. 27.08.2013 р. На підставі вказаного рішення було складено акт опису майна у податкову заставу від 27.08.2013 року № 1 на суму 873 830,00 грн., який, також, отримано 27.08.2013 р. головним бухгалтером Старук С.А..

Доказів оскарження зазначених рішення та опису суду не надано.

Відповідно до п. п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Пунктом 95.2. ст. 95 Кодексу визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Також відповідно до пункту 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Будь - яких обґрунтувань заперечень проти позову суду відповідач не надав, як і не надав доказів погашення податкового боргу на день розгляду справи, або відсутності у відповідача податкового боргу в сумі 1 222067, 37 грн. Надані відповідачем копії платіжних доручень не стосуються предмету позову та підтверджують факт сплати заборгованості по іншим податкам та за інші періоди, які не ввійшли до суми позову.

Наявність та розмір податкового боргу підтверджується копіями податкових декларацій, обліковою карткою платника податків - відповідача, розрахунком податкового боргу, корінцем податкової вимоги , рішенням про опис майна у податкову заставу від 27.08.2013 року №1427/10/11 та актом №1 опису майна.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області - підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Позов Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівельний комбінат "Меркурій" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівельний комбінат "Меркурій" (ідентифікаційний код 03391260) до Державного бюджету України заборгованість у сумі 1222067 (один мільйон двісті двадцять дві тисячі шістдесят сім) грн. 37 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Лиска І.Г.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 27 листопада 2013 р.