ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус ВВн. № 8/350
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
20 годині 00 хвилин 30 листопада 2013 року м. Київ №826/19020/13-аСуддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами,
за позовомКиївської міської державної адміністрації до1. Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Київської міської організації політичної партії; 2. ОСОБА_1; 3. ОСОБА_2; 4. ОСОБА_3; 5. ОСОБА_4; 6. Депутатської фракції Політичної партії «УДАР» («Український Демократичний Альянс за Реформи» Віталія Кличка»)прозаборону мирних зібраньВСТАНОВИВ:
30.11.2013 р. о 19 год. 45 хв. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б. В. надійшов адмністртивний позов Київської міської державної адміністрації (надалі - Позивач/КМДА) до Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Київська міська організація політичної партії, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Депутатської фракції Політична партія «УДАР» («Український Демократичний Альянс за Реформи» Віталія Кличка») якому просять:
1. Встановити обмеження права на мирні зібрання (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів щось інше) шляхом заборони: Всеукраїнському об'єднанню «Батьківщина» Київська міська організація політичної партії (згідно заявою від 30.11.2013 р. №249/ов, від 30.11.2013 р. №250/ов, від 30.11.2013 р. №251/ов); ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4; Депутатській фракції Політична партія «УДАР» («Український Демократичний Альянс за Реформи» Віталія Кличка») (згідно заявою від 30.11.2013 р.); іншим суб'єктам, які реалізують прав на мирні зібрання, проведення заходів з 01.12.2013 р. по 07.12.2013 р. у м. Києві по вул. Банковій, Грушевського. Богомольця, Європейській площі, Майдані Незалежності, парк «Хрещатий».
В ч.1 ст.182 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу їх проведення тощо).
Розглянувши адміністративний позов, суддя визнав подану позовну заяву і доданих до неї документів достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 КАС України.
Водночас, в адміністративному позові Позивач просить залучити в якості третьої особи - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві (надалі - ГУ МВС в м. Києві).
Відповідно до ч.2 ст.53 КАС України якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Згідно з цим, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо необхідності залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ГУ МВС України в м. Києві.
Водночас, в ч.3 ст.182 КАС України передбачено, що про відкриття провадження у справі, дату, час та місце розгляду справи суд негайно повідомляє позивача та організатора (організаторів) зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших мирних зібрань.
Частиною 4 ст.182 КАС України, адміністративна справа про обмеження права на мирні зібрання вирішується судом протягом трьох днів після відкриття провадження, а в разі відкриття провадження менш як за три дні до проведення відповідних заходів - невідкладно.
Відповідно до наданих матеріалів вбачається, що Позивача просить заборонити проведення мирних зібрань, які мають відбутись 01.12.2013 р.
Таким чином, враховуючи що адміністративний позов надійшов менше ніж за 3 (три) дні до проведення, суд зобов'язаний провести судовий розгляд справи невідкладно.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позов відповідає вимогам, встановленим ст.106 та ст.182 КАС України, даний позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, його подано у встановлений законом строк. Підстави для повернення позову, залишення його без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Підготовку справи до судового розгляду проведено, та необхідності проведення попереднього судового засідання немає.
З огляду на вищевказане, керуючись ст.106, ст.107, ст.110 та ст.182 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.
2. Закінчити підготовче судове засідання та призначити судовий розгляд справи на 30.11.2013 р. о 21 год. 00 хв., що відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №10.
3. У судове засідання викликати уповноважених представників Позивача, Відповідачів та третіх осіб.
4. Запропонувати Відповідачам надати у судове засідання через уповноважених представників письмові заперечення проти позову разом з належним чином засвідченими копіями письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову), або письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
5. Запропонувати третім особам надати у судове засідання через уповноважених представників письмові пояснення щодо позову разом з належним чином засвідченими копіями письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі пояснення, або письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
6. Роз'яснити, що згідно зі ст.71 та ст.128 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися та справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
7. Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.49, ст.51, ст.53 КАС України, направити (вручити) сторонам та третім особам у порядку та спосіб, встановлені ст.33, ст.35, ст.38 КАС України, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Суддя Б.В.Санін
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 КАС України, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов овністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси