Постанова № 35617846, 30.09.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2013
Номер справи
804/11170/13-а
Номер документу
35617846
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2013 р. Справа № 804/11170/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І.,. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромремонт" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Долинська міжрайонна державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, податку на прибуток та податку на додану вартість в загальній сумі 59900,02 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» має податковий борг по платежам до бюджету в сумі 59900,02 грн., з яких з орендної плати за землю - 15 046,07 грн., податку на додану вартість - 44807,26 грн., податку на прибуток - 46,69 грн. Податковий борг по сплаті в бюджет податків та зборів у відповідача виник внаслідок несплати ТОВ «Спецпромремонт» податкових зобов'язань, самостійно задекларованих платником та на підставі актів перевірки .В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби до суду з вимогою про стягнення з відповідача суми боргу.

Представник позивача у судове засідання не з'явився 30.09.2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позов підтримано в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» , (код ЄДРПОУ 30735166) зареєстровано 10.04.2000 року Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області та перебуває на обліку в Долинській міжрайонній державній податковій інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби за № 6281 від 19.05.2000 року, як платник податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» до Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби були подано звітну декларацію з податку на додану вартість за 6 місяців 2013 року, в яких товариство самостійно визначило суми податку на додану вартість, які підлягають нарахуванню та сплаті в бюджет за пісумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітнього періоду нарахованих грошових зобов'язань становить 1903,00 грн.

28.03.2013 року Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якою складено акт № 227/1520/30735166 . На підставі зазначеного акту 02.07.2013 року було прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Ш» # 0002211500 , яким зобов'язано сплатити штраф у сумі 1995 гррн.36 коп. Також Долинською міжрайонною податковою інспекцією 02.07.2013 року було прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Ш» за № 0002201500, яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 723 грн.73 коп.

На підставі акта № 357/1520/30735166 «про результати документальної позапланової невиїзної перевірки в частині правомірності включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість по операціях з платником - контрагентом» від 23.04.2013 року позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0002141500 від 26.06.2013 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 45370,50 грн. Зазаначене повідомлення - рішення отримано відповідачем.

За податковою декларацією з податку на додану вартість № 9036637761 від 20.06.2013 року, товариство задекларувало суму податкового зобов'язання в розмірі 2386,00 грн. У зв'язку із частковою сплатою відповідачем зобов'язання за зазначеною декларацією на момент звернення до суду складає 36,00 грн.

Загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» по податку на додану вартість , з урахуванням часткової сплати у розмірі 7663,26 грн., складає 44807,26 грн.

01.02.2013 року Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» направлялась податкова вимога форми «Ю» за № 5 Зазначеною вимогою визначена загальна сума податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями з податку на додану вартість у розмірі 9 498,66 грн.

Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби нарахована пеня за несвоєчасну сплату в розмірі 91,93 грн.

Податкова декларація , подана до податкового органу, з плати за землю(земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік ( звітна та уточнююча) декларують орендну плату за земельні ділянки. Розмір орендної плати за користування землею задекларовано у розмірі 7 521,84 грн. за кожен місяць звітного року. На момент звернення до суду за товариством нараховується заборгованість за 2 місяці, граничний термін сплати податкового боргу , за якими сплинув. Сума податкового боргу за цим податком складає 15 046,07 грн. Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби нарахована пеня за несвоєчасну сплату в розмірі 2,39 грн.

11.04.2013 року Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби проводилась камеральна перевірки податкової звітності з податку на прибуток. За результатами перевірки складено акт № 265/1510/30735166. На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення - рішення № 0002041500, за яким товариству з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» збільшено суму грошового зобоов'язання з подлатку на прибуток в сумі 40,00 грн., з яких за основним платежем - 32 грн., за штрафними санкціями - 8 грн.Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією Кіровоградської області Державної податкової служби нарахована пеня за несвоєчасну сплату в розмірі 6,90 грн.

Станом на 13.08.2013 року за підприємством нараховується податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 44 807,26 грн., з податку на прибуток у розмірі 46,69 грн., з орендної плати за землю в розмірі 15046,07 грн.

На час подання адміністративного позову кошти на погашення податкового боргу Товариством з обмеженою відповідальністю «Спецпромремнт» не сплачені, скасування податкового боргу не відбулось.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, Конституцією України.

Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, зазначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, зазначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, зазначено, що органи державної податкової служби мають право зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пп. 36.1 - 36.3 ст.36 Податкового кодексу України, зазначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Згідно з п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України, зазначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно з пп. 54.3.1 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, зазначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до п.58.1. ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V Податкового кодексу України, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Згідно з п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В порядку п.59.3. ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно положень п.42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Відповідно до п 95.4 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

З урахуванням сукупності викладених обставин, приймаючи до уваги, що сума боргу відповідачем самостійно не сплачена, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд доходить до висновку про задоволення позову.Адміністративний позов Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» (код ЄДРПОУ 30735166, 50056 Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Нікопольське шосе, 3 ) на користь держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби податковий борг в сумі 59 900,02 грн. (Розподільчий рахунок № 34127999700160, одержувач : УДКСУ у Долинському районі , код 37983323, установа банку ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» (код ЄДРПОУ 30735166, 50056 Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Нікопольське шосе, 3 ) на користь держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби податковий борг в сумі 59 900,02 грн. (Розподільчий рахунок № 34127999700160, одержувач : УДКСУ у Долинському районі , код 37983323, установа банку ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.І. Озерянська