ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 листопада 2013 р. (о 11:05) Справа №801/10092/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О., за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної фінансової інспекції в АР Крим
до Державного підприємства "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач"
про спонукання до виконання певних дій
Суть спору: Державна фінансова інспекція в АР Крим (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державного підприємства "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач" (далі - відповідач) про виконання пунктів 2, 3, 4 письмової вимоги від 20.08.2013 року № 01-07-14-14/7456.
Представник позивача у судове засідання 21.11.2013 року не з'явився, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі
Представник відповідача у судове засідання 21.11.2013 року не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу у відсутність представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до положень статті 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939) державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Статтею 4 Закону №2939 передбачено, що інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України (стаття 2 Закону № 2939).
Порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №550 від 20.04.2006 року (далі по тексту - Порядок).
Пунктами 4-5 Порядку передбачено, що планові та позапланові виїзні ревізії проводяться контролюючими органами відповідно до Закону та цього Порядку. Планові виїзні ревізії проводяться відповідно до планів контрольно-ревізійної роботи, затверджених в установленому порядку, позапланові виїзні ревізії - за наявності підстав, визначених Законом.
Відповідно до пункту 35 Порядку результати ревізії оформляються актом.
Виявлені допущені об'єктом контролю порушення законодавства, контроль за дотриманням якого віднесено до компетенції контролюючого органу, фіксуються в констатуючій частині акта ревізії з обов'язковим посиланням на норми законів чи інших нормативно-правових актів, які порушено, та зазначенням винних у їх допущенні осіб.
Після складення акта ревізії посадова особа контролюючого органу підписує всі його примірники та забезпечує реєстрацію в журналі реєстрації актів ревізій, форма якого визначається Держфінінспекцією.
Перший і третій примірники акта ревізії надаються для ознайомлення і підписання об'єкту контролю у строк не пізніше ніж 5 робочих днів після закінчення ревізії (пункт 39 Порядку).
Згідно з пунктом 40 Порядку керівник, головний бухгалтер та інші визначені працівники об'єкта контролю зобов'язані ознайомитися з актом ревізії та у разі погодження з викладеними у ньому фактами підписати отримані примірники акта. У разі наявності заперечень (зауважень) щодо змісту акта ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням.
Відповідно до пункту 46 Постанови Кабінету Міністрів України №550 від 20.04.2006 року, яким передбачено, що якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Згідно із статтею 15 Закону № 2939 законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами Державної фінансової інспекції в АР Крим, на підставі ухвали Київського районного суду м. Сімферополя від 05.07.2013 року по справі № 123/6825/13-к та направленнь № 818 та №819 09.07.2013 року, в період з 10.07.2013 року по 30.07.2013 року було проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в Державному підприємстві «Агрофірма «Магарач» Національного Інституту винограду і Вина «Магарач» за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року. Ревізію проведено у відповідності до питань програми ревізії з відома в.о. директора Черпака Максима Валерійовича та головного бухгалтера Тарасенко Светлани Миколаївни.
За наслідками проведеної ревізії було складено акт № 07-21/53 від 06.08.2013 року, який підписано в.о. директора ДП «Агрофірма «Магарач» Черпак М.В., головним бухгалтером ДП «Агрофірма «Магарач» Тарасенко С.М. без заперечень (а.с.39-61).
Згідно з актом № 07-21/53 від 06.08.2013 року позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в Державному підприємстві «Агрофірма «Магарач» Національного Інституту винограду і Вина «Магарач» за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року, ревізією встановлено ряд порушень діючого законодавства, які було зафіксовано в акті ревізії від 06.08.2013 №07-21/53 (надалі - акт ревізії) та в письмової вимоги від 20.08.2013 №01-07-14-14/7456 (надалі - письмова вимога).
Ревізією матеріалів річної інвентаризації проведеної у 2012 році на підставі наказу ДП «АФ «Магарач» від 30.11.2012 №121/1 встановлено, що в інвентаризаційних описах від 04.12.2012 у матеріально відповідальних осіб майстра ділянки ОСОБА_21 та начальника ділянки №4 ОСОБА_4 в графі «Результати перевірки» («+» більше, «-» менше) зазначено «-» менше. У матеріально - відповідальної особи майстра ділянки ОСОБА_21 по об'єкту - зрошувальна система 5156м інвентарний номер 269200 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 2500м; сума - «-» 24681,00 грн; по об'єкту - зрошувальна система 7000м інвентарний номер 269300 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 3000м; сума «-» 59389,00 грн; у матеріально - відповідальної особи начальника ділянки №4 ОСОБА_4 по об'єкту - горіх мигдаль - інвентарний номер 121000 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 4га; сума «-» 4398,80 грн; по об'єкту черешня - інвентарний номер 125000 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 10,6га; сума «-» 18078,00 грн; по об'єкту сад сливовий - інвентарний номер 123000 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 0,3га; сума «-» 512,00 грн; по об'єкту персик - інвентарний номер 124000 в графі «Результати перевірки» зазначено: кількість: «-» 27,5га; сума «-» 24556,95 гривень. Проте, в порушення пп. в) п. 11.3 та п.11.4 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 №69 в підсумковій строкі вищезазначених інвентаризаційних описах від 04.12.2012 за результатами річної інвентаризації не визначено підсумкові суми нестачі, інвентаризаційні описи не підписані всіма членами інвентаризаційної комісії та за результатами інвентаризації не складено протокол інвентаризаційної комісії. Крім того, в порушення п. 1 ст. З, абз. З ст. 4, п.5 ст.9, п.1 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV та пп. г) п. 11.12 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 №69 результати річної інвентаризації не відображено в бухгалтерському обліку ДП «АФ «Магарач» в грудні 2012 року; у примітках до фінансової звітності не наведено відомості про результати проведеної у 2012 році інвентаризації; за результатами встановлених нестач не визначено розмір збитків від нестач матеріальних цінностей відповідно до Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №116 (із змінами) (далі - Порядок від 22.01.1996 №116).
Виходячи з вищевикладеного, за результатами річної інвентаризації не була зафіксована нестача у відповідності до діючого законодавства.
Відповідно до пояснення в.о. директора ДП «АФ «Магарач» Черпака М.В. під час проведення річної інвентаризації в листопаді 2012 року було виявлено нестачу зрошувальної системи, в зв'язку з чим були вжиті заходи, щодо вияснення обставин нестачі та встановлення винної особи, а також з метою дотримання чинного законодавства ДП «АФ «Магарач» звернулося із заявою до правоохоронних органів. На момент проведення ревізії в бухгалтерському обліку ДП «АФ «Магарач» рахується:
- зрошувальна система 7000 м - інвентарний номер 269300 - первісна вартість - 138576,00 грн;
- зрошувальна система 5156 м - інвентарний номер 269200 - первісна вартість - 50903,00 грн;
- горіх мигдаль - інвентарний номер 121000 - первісна вартість - 4398,80 грн;
- черешня - інвентарний номер 125000- первісна вартість - 18078,00 грн;
- сад сливовий - інвентарний номер 123000 - первісна вартість - 512,00 грн;
- персик - інвентарний номер 124000 - первісна вартість - 24556,95 гривень.
Під час ревізії, на підставі наказу ДП «АФ «Магарач» від 15.07.2013 №99 організовано проведення інвентаризації зрошувальної системи у матеріально- відповідальної особи майстра ділянки ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_21 та багаторічних насаджень у матеріально-відповідальних осіб начальника теплічно-шкільної ділянки Аджимамбетова P.P., начальника ділянки №3 Таратутина JI.B., начальника ділянки №2 Лагно В.А., начальника ділянки №1 Щербакова Є.П., начальника ділянки №4 Плотнікової Л.Д. станом на 16.07.2013 - на 17.07.2013. Так, інвентаризаційною комісією в присутності головного державного фінансового інспектора Держфінінспекції в АР Крим Старченкової О.Г. та провідного державного фінансового інспектора Держфінінспекції в АР Крим Трофимчук A.M. 16.07.2013 на підставі наказу ДП «АФ «Магарач» від 15.07.2013 №99 проведено інвентаризацію багаторічних насаджень. За результатами інвентаризації у матеріально-відповідальної особи начальника сільськогосподарської ділянки №4 ДП «АФ «Магарач» Плотникової Л.Д. встановлено нестачу багаторічних насаджень: горіх мигдаль - 4,0 га; черешня - 10,6 га; слива - 0,3 га; персик - 27,5 га.
Таким чином, в порушення ч. 1 ст. 3, ч.1 ст. 9 та ч.1 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV та п.п. а), б), в), г) п. 7 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 №69 при проведенні інвентаризації встановлено нестачу багаторічних насаджень, внаслідок чого не забезпечено достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності ДП «АФ «Магарач».
Відповідне порушення відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 162 «Довгострокові біологічні активи рослинництва» та Головній книзі.
Порушення допущено з вини матеріально-відповідальної особи Плотникової Л.Д., яка відповідно до договору від 05.09.2008 несе повну матеріальну відповідальність за ввірені йому матеріальні цінності.
Відповідно до пояснення Плотникової Л.Д. багаторічні насадження розкорчовані за дорученням колишнього директора ОСОБА_18 та колишнього в.о. головного агронома Аджимамбетова P.P., а її, Плотникову Л.Д., як матеріально відповідальну особу не повідомлено.
З метою визначення матеріальної шкоди (збитків), нанесених ДП «АФ Магарач» від нестачі багаторічних насаджень Державна фінансова інспекція в АР Крим звернулася до в.о. директора ДП «АФ «Магарач» про проведення експертної оцінки для розрахунку збитків від встановленої нестачі багаторічних насаджень згідно з Порядком від 22.01.1996 №116. На момент завершення ревізії експертну оцінку нестачі багаторічних засаджень не проведено та до ревізії не надано.
Матеріальна шкода (збиткі) ДП «АФ «Магарач» від встановленої нестачі багаторічних насаджень складає 2856,32 грн (залишкова вартість багаторічних -осаджень). На момент завершення ревізії порушення не усунуто.
Крім того, інвентаризаційною комісією ДП «АФ «Магарач» 17.07.2013 в присутності головного державного фінансового інспектора Держфінінспекції в АР Крим Старченкової О.Г. та провідного державного фінансового інспектора Держфінінспекції в АР Крим Трофимчук A.M. проведено інвентаризацію зрошувальної системи у матеріально-відповідальної особи майстра ділянки ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_21 В зв'язку з підземним розташуванням зрошувальної системи, для встановлення факту наявності або відсутності зрошувальної системи, за допомогою використання спеціальної техніки здійснено зняття частини ґрунту в 5-х місцях визначених комісією на підставі проекта зрошувальної системи про що складено акт від 17.07.2013.
Проведеними діями встановлена нестача частини зрошувальної системи, а саме: 2700 м - центральної труби зрошувальної системи - інвентарний номер №269300; 640 м - труби Т8 - інвентарний номер 269200; 880 м - труби Т8а - інвентарний номер 269200; 880 м - труби Т9 - інвентарний номер 269200.
Таким чином, в порушення ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 9 та ч. 1 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV та п.п. а), б), в), г) п. 7 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 №69, при проведенні інвентаризації встановлено нестачу зрошувальної системи, внаслідок чого не забезпечено достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності ДП «АФ «Магарач».
Відповідне порушення відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 10 «Основні засоби» та Головній книзі.
Порушення допущено з вини матеріально-відповідальної особи ОСОБА_21, який відповідно до договору від 01.04.2007 несе повну матеріальну відповідальність за ввірені йому матеріальні цінності.
Відповідно до пояснення ОСОБА_21 частина зрошувальної системи демонтована протягом вересня-листопада 2012 року за дорученням колишнього директора ОСОБА_18
З метою визначення матеріальної шкоди (збитків), нанесених ДП «АФ «Магарач» від нестачі зрошувальної системи Державна фінансова інспекція в АР Крим звернулася до в.о. директора ДП «АФ «Магарач» про проведення експертної оцінки для розрахунку збитків від встановленої нестачі зрошувальної системи згідно з Порядком від 22.01.1996 №116.
В.о. директора Черпаком М.В. було укладено договір від 22.07.2013 року про надання послуг з проведення технічного дослідження з ТОВ «Кримська експертна служба» (юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул.М. Донського, 67-А, свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів від 04.07.2005 №3435). Відповідно до п. 3.1 вартість послуг за договором складає 3549,60 грн. Відповідно до п.5.1 договору від 22.07.2013 термін виконання послуг становить 10 робочих днів після підписання договору.
Згідно звіту від 30.07.2013 №163 експертного оціночно-будівельного дослідження ТОВ «Кримська експертна служба» проведення експертизи доручено Гулевіч Т.М., яка має Сертифікат від 30.09.2000 НОМЕР_1, який підтверджує що Гулевіч Т.М. володіє достатнім рівнем професійної підготовки для самостійного проведення експертної оцінки майна, майнових прав та бізнесу на території України. Відповідно до звіту від 30.07.2013 №163 ринкова вартість зрошувальної системи станом на 22.07.2013 складає 3363940,00 грн, розмір збитків станом на 17.07.2013 складає 605509,20 грн.
Таким чином, матеріальна шкода (збитки) ДП «АФ «Магарач» від встановленої нестачі частини зрошувальної системи складає 605509,20 грн. На момент завершення ревізії порушення не усунуто.
Ревізію дотримання законодавства при надходженні грошових коштів за продаж зрошувальної системи та багаторічних насаджень на розрахункові рахунки або касу підприємства проведено суцільним способом та встановлено, що грошові кошти за продаж зрошувальної системи та багаторічних насаджень на розрахункові рахунки або касу ДП «АФ «Магарач» за період з 01.01.2012 по 31.12.2012 не надходили.
Крім того, ревізією питання дотримання законодавства при надходженні грошових коштів за продаж зрошувальної системи встановлено, що станом на 31.12.2012 в бухгалтерському обліку ДП «АФ «Магарач» рахується кредиторська заборгованість перед ТОВ «Фортуна Втормет» в сумі 100000,00 гривень.
Так, між ДП «АФ «Магарач» (Постачальник) та ТОВ «Фортуна Втормет» (Покупець) (юридична адреса: 95021 АР Крим, м. Сімферополь, вул. Данилова, 43, ідентифікаційний код - 375946501090) укладено договір купівлі-продажу від 03.10.2012 №01/10 (далі - договір від 03.10.2012 №01/10).
Відповідно до п.1.1 договору від 03.10.2012 №01/10 Постачальник зобов'язується поставити, а покупець - своєчасно оплатити та прийняти товар, що утворює собою вироби та частини виробів, що утворилися в результаті демонтажу обладнання, техніки, які не застосовуються у виробництві та які виготовлені з сталі, яка, відповідно до Висновку експертизи №31220350-17-02- 00049.12, прийнятого на підставі звіту №00049/17-12, внаслідок фізичного та морального зносу втратили свою експлуатаційну цінність та підлягають списанню Постачальником у відповідності з актами списання.
Також до ревізії надано звіт №00049/17-12 з технічного діагностування стальної труби 0245 мм та 0219 мм демонтованої зрошувальної системи ДП «АФ «Магарач» та висновок експертизи №31220350-17-02-00049.12 виконаний 1111 «Фірма «Енергомонтаж» (юридична адреса: 95000, м. Сімферополь, вул. Г.Васильєва, ЗО). Відповідно до висновку експертизи №31220350-17-02-00049.12 за результатами технічного діагностування стальної труби 0245 мм та 0219мм демонтованої зрошувальної системи вищезазначені труби не підлягають використанню за своїм безпосереднім призначенням.
Крім того, відповідно до п.1.1 договору від 03.10.2012 №01/10 копії актів списання, є невідємною частиною вищезазначеного договору, проте, копії актів списання обладнання або техніки до ревізії не надано.
Відповідно до п.2.1 та п.2.2 договору від 03.10.2012 №01/10 поставка товару здійснюється окремими партіями з обов'язковим оформленням актів приймання-передачі, які є підставою для взаєморозрахунків. Проте, актів приймання-передачі товару від ДП «АФ «Магарач» до ТОВ «Фортуна Втормет» до ревізії не надано, в бухгалтерському обліку ДП «АФ «Магарач» операції по відвантаженю товара ТОВ «Фортуна Втормет» не відображено та кошти на розрахункові рахунки та в касу ДП «АФ «Магарач» від ТОВ «Фортуна Втормет» не надходили.
Виходячи з вищевикладеного, відповідно до договору від 03.10.2012 №01/10 ДП «АФ «Магарач» мала поставити, а ТОВ «Фортуна Втормет» прийняти металобрухт отриманий від демонтажу зрошувальної системи, яка рахується на балансі ДП «АФ «Магарач». Проте, відповідно до бухгалтерського іюліку ДП «АФ «Магарач» металобрухт від демонтажу зрошувальної системи в період з 01.01.2012 по 31.12.2012 не оприбутковувался та ТОВ «Фортуна Втормет» не відвантажувався.
Щодо кредиторської заборгованості ДП «АФ «Магарач» перед ТОВ «Фортуна Втормет» в сумі 100000,00 грн встановлено, що між ДП «АФ «Магарач» (Первісний боржник), ТОВ «Фортуна Втормет» (Новий боржник) та ТОВ «Агроінтеграція» (Кредитор) укладено договір поступки права вимоги від 03.10.2012 № 50/12.
Відповідно до п. 1.1 Первісний боржник поступається Новому боржнику виконанням грошових зобов'язань в розмірі 100000,00 грн за договором купівлі-продажу від 26.06.2012 № 26/12 укладеним ДП «АФ «Магарач» (Покупець) та ТОВ «Агроінтеграція» (Продавець) за яким ДП «АФ «Магарач» отримало від ТОВ «Агроінтеграція» продукти агрохімічні на загальну суму 829611,00 грн, та, внаслідок чого, у ДП «АФ «Магарач» виникла кредиторська заборгованість перед ТОВ «Агроінтеграція» в сумі 829611,00 грн. Більш детальніше про взаєморозрахунки ДП «АФ «Маграч» та ТОВ «Агроінтеграція» відображено у розділі «3. Ревізія взаєморозрахунків ДП «АФ «Магарач» з ТОВ «Агроінтеграція» (за які товари та послуги та коли був розрахунок та у якому вигляді)» акту.
Згідно з даними бухгалтерського обліку ДП «АФ «Магарач» відповідно до «Картки рахунку 361 Контрагенти: ТОВ «Фортуна Втормет» за період з 01.01.2012 по 31.12.2012 за дебетом рахунку 631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» та кредитом рахунку 361 «Розрахунки з покупцями та замовниками» відображена операція по перерахунку ТОВ «Фортуна Втормет» грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «Агроінтеграція» в сумі 100000,00 грн (86700,00 грн та 13300,00 грн) на підставі договору поступки права вимоги від 03.10.2012 № 50/12, внаслідок чого в ДП «АФ «Магарач» станом на 31.12.2012 виникла кредиторська заборгованість в сумі 100000,00 гривень.
В ході ревізії для підтвердження стану розрахунків ДП «АФ «Магарач» з ТОВ «Фортуна Втормет» Держфінінспекцією в АР Крим направлено письмовий запит. (Лист від 17.07.2013 №01-07-14-14/6363 у Додатку 13 до акта).
На момент завершення ревізії листом від 30.07.2013 №44 отримано відповідь від ТОВ «Фортуна Втормет» з додатками.
Так, відповідно до договору купівлі-продажу від 03.10.2012 № 01/10, укладеного ДП «АФ «Магарач» (Постачальник) та ТОВ «Фортуна Втормет» Покупець), згідно з п.1.1 Постачальник зобов'язується поставити, а покупець - своєчасно оплатити та прийняти товар, що утворює собою вироби та частини виробів, які утворилися внаслідок демонтажу обладнання, техники, які не застосовуються у виробництві та виготовлені з сталі вуглецевої водоводу, який відповідно до Висновку експертизи №31220350-17-02-00049.12, прийнятого на підставі звіту №00049/17-12, внаслідок фізичного та морального зносу втратив свою експлуатаційну цінність та підлягає списанню Постачальником у відповідності з актами списання. Копії актів списання та висновки експертизи №31220350-17-02-00049.12, прийнятої на підставі звіту №00049/17-12, є невід'ємною частиною договору.
Відповідно до п.2.1 та п.2.2 договору від 03.10.2012 №01/10 поставка товару здійснюється окремими партіями з обов'язковим оформленням актів приймання-передачі, які є підставою для взаєморозрахунків.
Відповідно до Специфікації від 06.10.2012 №1 до договору купівлі- продажу від 03.10.2012 №01/10 обсяг поставок становить 51,282-донн, ціна товару становить 1950,00 грн. за тонну товару.
Відповідно до Акта технічного стану майна, затвердженого директором ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_18 комісією у складі головного бухгалтера ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_20 головного інженера ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_14, в. о. головного економіста ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_15, начальника РСУ ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_16, бухгалтера матеріального відділу ДП «АФ «Магарач» ОСОБА_17, начальника економічно-фінансового відділу управління РГА Варламова І.Г., представника державного органу приватизації за місцем розташування майна Регіональне відділення Фонду державного майна України в АР Крим, м. Севастополь Бочко О. В. здійснено оцінку технічного стану майна (зрошувальна система селища Табачне протяжністю 7000 м, інвентарний номер - 269300) 1952 року введення в експлуатацію балансовою вартістю 138576 гривень.
Згідно з Актом технічного стану майна зрошувальна система повністю не придатна до використання за призначенням. Через відсутність ремонтних робіт система проржавіла та непридатна до використання, вода в деяких місцях витікає на поверхню. Система не функціонує з 1985 року, за останньої експлуатації втрата води складала 25%.
Копії актів списання та висновки експертизи №31220350-17-02-00049.12 листом від 30.07.2013 №44 ТОВ «Фортуна Втормет» не надіслано.
Відповідно до актів приймання-передачі брухту чорних металів по договору від 03.10.2012 №01/10 ТОВ «Фортуна Втормет» отримано від ДП АФ «Магарач» брухту та відходів чорних металів в загальній кількості 51282 кг на загальну суму 100000,00 грн, а саме:
за актом приймання-передачі брухту чорних металів від 06.10.2012 №01 у кількості 17110 кг на суму 33364,50 грн;
за актом приймання-передачі брухту чорних металів від 06.10.2012 №02 у кількості 20130 кг на суму 39253,50 грн;
за актом приймання-передачі брухту чорних металів від 19.10.2012 №03 у кількості 14042 кг на суму 27382 гривень.
Відповідно товарно-транспортних накладних по договору від 03.10.2012 № 01/10 ТОВ «Фортуна Втормет» отримано від ДП «АФ «Магарач» брухту та відходів чорних металів в загальній кількості 51282 кг, а саме:
за товарно-транспортною накладною від 06.10.2012 №610 труба 0219 (лом та відходи чорних металів) у кількості 17110 кг; за товарно-транспортною накладною від 06.10.2012 №910 труба 0245 (лом та відходи чВрних металів) у кількості 20130 кг;
за товарно-транспортною накладною від 19.10.2012 №1910 труба 0245 (лом та відходи чорних металів) у кількості 14042 кг.
Також листом від 30.07.2013 №44 ТОВ «Фортуна Втормет» надано договір поступки права вимоги від 03.10.2012 № 50/12, укладений між ДП «АФ «Магарач» (Первісний боржник), ТОВ «Фортуна Втормет» (Новий боржник) та ТОВ «Агроінтеграція» (Кредитор).
Відповідно до п. 1.1 Первісний боржник поступається Новому боржнику виконанням грошових зобов'язань в розмірі 100000,00 грн. за договором купівлі-продажу від 26.06.2012 № 26/12 укладеним з Кредитором.
Відповідно до п. 1.2 Кредитор за рахунок погашення заборгованості Первісного боржника має право вимоги у Нового боржника на умовах договору від 26.06.2012 №26/12 виконання всіх зобов'язань в сумі 100000,00 гривень.
Відповідно до платіжних доручень від 09.10.2012 №18 та від 02.11.2012 №14 за договором від 03.10.2012 №50/12 ТОВ «Фортуна Втормет» сплачено ТОВ «Агроінтеграція» грошових коштів в сумі 100000,00 гривень.
Відповідно до п. 1 Угоди про припинення зобов'язань заліком зустрічних однорідних вимог від 19.10.2012, укладеної ТОВ «Фортуна Втормет» (Сторона 1) та ДП «АФ «Магарач» (Сторона 2), у ТОВ «Фортуна Втормет» станом на 19.10.2012 утворився борг перед ДП «АФ «Магарач» по договору від 03.10.2012 № 01/10 по сплаті грошових коштів за лом та відходи чорних металів на загальну суму 100000,00 гривень.
Відповідно до п. 2 Угоди про припинення зобов'язань заліком зустрічних однорідних вимог від 19.10.2012 у ДП «АФ «Магарач» станом на 19.10.2012 утворився борг перед ТОВ «Фортуна Втормет» по договору поступки права вимоги від 03.10.2012 № 50/12 по сплаті грошових коштів за засоби захисту рослин на загальну суму 100000,00 гривень.
Відповідно до п. 3 Угоди про припинення зобов'язань заліком зустрічних однорідних вимог від 19.10.2012 сторони дійшли згоди про залік зустрічних вимог в частині взаємної заборгованості в сумі 100000,00 гривень. Після підписання даної угоди заборгованість сторін анулюється.
Виходячи з вищевикладеного та аналізу отриманих документів від ТОВ «Фортуна Втормет», взаєморозрахунки між ДП «АФ «Магарач» та ТОВ «Фортуна Втормет» здійснені в повному обсязі відповідно до договірних відносин. Таким чином, кредиторська заборгованість яка рахується в бухгалтерському обліку ДП «АФ «Маграч» по рахунку 631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» станом на 31.12.2012 року в сумі 100000,00 грн є безпідставною та свідчить про недотримання вимог п.1 ст. 3, ч. 2 ст.4 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV.
Дане порушення відображено у оборотно-сальдовій відомості по рахунку :-1 «Розрахунки з покупцями та замовниками» за дебетом рахунку 631.
«Розрахунки з постачальниками та підрядниками» та кредитом рахунку 361 «Розрахунки з покупцями та замовниками».
Порушення допущено з вини директора ОСОБА_18 та головного бухгалтера ОСОБА_20 які згідно ч.б ст.8 та ч.8 ст.9 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV, несуть відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірності обліку і статистичної звітності.
Відповідне порушення призвело до завищення поточних зобов'язань по розрахункам у рядку 540 форми звітності «Баланс» за 2012 рік на загальну суму 100000,00 грн, чим порушено п.53 Положення (стандарт) Бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 №87 та свідчить про недотримання вимог п.1 ст.З, ч. 2 ст.4 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV. На момент проведення ревізії викривлення звітності не усунуто.В подальшому Державною фінансовою інспекцією АР Крим на адресу Державного підприємства «Агрофірма «Магарач» Національного Інституту винограду і Вина «Магарач» направлено письмову вимогу про усунення порушень, встановлених ревізією № 01-07-14-14/7456 від 20.08.2013 року (а.с.29-31).
На підставі письмової вимоги Державна фінансова інспекція АР Крим вимагає відповідно до п. 2 провести незалежну експертну оцінку зазначених об'єктів основних засобів (багаторічні насадження); прийняти передбачені законодавством заходи щодо відшкодування збитків, завданих ДП «АФ «Магарач», та залишок коштів перерахувати в дохід Державного бюджету в порядку та розмірах, встановлених Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей від 22.01.1996 № 116; до п. 3 прийняти передбачені законодавством заходи, щодо відшкодування збитків, завданих ДП «АФ «Магарач», та залишок коштів перерахувати в дохід Державного бюджету в порядку та розмірах, встановлених Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей від 22.01.1996 № 116; до п. 4 привести у відповідність до законодавства бухгалтерський облік в частині відображення кредиторської заборгованості.
11.10.2013 року Державною фінансовою інспекцією АР Крим на адресу Державного підприємства "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач" надіслано лист № 01-07-14-14/8928 про подання інформації щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з фінансових питань (а.с. 32).
Станом на час розгляду справи відповідачем не надано доказів щодо виконання пунктів 2,3,4 письмової вимоги Державної фінансової інспекції АР Крим від 20.08.2013 №01-07-14-14/7456.
Відповідно до пункту 7 статті 10 Закону № 2939 органам КРУ надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 2939 законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що оскільки відповідачем письмову вимогу не виконано у частині пунктів 2,3,4 та не оскаржено, позовні вимоги належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Зобов'язати Державне підприємство "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач" виконати пункти 2, 3, 4 письмової вимоги Державної фінансової інспекції АР Крим від 20.08.2013 року № 01-07-14-14/7456.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кірєєв Д.В.