Ухвала суду № 35617072, 15.11.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2013
Номер справи
812/9472/13-а
Номер документу
35617072
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 листопада 2013 року№ 812/9472/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду м. Луганська Борзаниця С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сєвєродонецької міської ради, Реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Я.В.А.» про визнання нечинним рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 17.09.2009 №315, визнання недійсним свідоцтва серії НОМЕР_1 від 25.02.2009, визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними; 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 1 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.

Згідно зі ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір», який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року, який становить 1 147,00 грн.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

До матеріалів адміністративного позову позивачами додано квитанцію про сплату судового збору №122 від 08.11.2013, відповідно до якої платником судового збору є ОСОБА_1. Таким чином другим позивачем - ОСОБА_2 не сплачено судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру пропорційно долі поданих нею вимог.

З матеріалів позову встановлено, що позивач визначає відповідачем у справі Сєвєродонецьку міську раду, однак просить визнати нечинним рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №315 від 17.09.2009.

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 надано наступне визначення термінів:

представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;

виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами;

статтею 5 Закону №280/97-ВР визначено, що система місцевого самоврядування включає:

територіальну громаду;

сільську, селищну, міську раду;

сільського, селищного, міського голову;

виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;

районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;

органи самоорганізації населення.

Відповідно до статті 10 Закону №280/97-ВР представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до статті 11 Закону 280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Статтею 10 Закону №280/97-ВР встановлено, що представницькі органи місцевого самоврядування, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Таким чином, міська рада та виконавчий комітет міської ради не є тотожними поняттями, кожен з цих органів входить до системи органів місцевого самоврядування та діє за принципом розподілу повноважень. Як встановлено з матеріалів позову, позивач визначив відповідачем один орган, проте просить визнати нечинним рішення іншого органу.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. В порушення вказаної норми позивачами не зазначено дати підписання позовної заяви.

Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких підстав, відповідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сєвєродонецької міської ради, Реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Я.В.А.» про визнання нечинним рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 17.09.2009 №315, визнання недійсним свідоцтва серії НОМЕР_1 від 25.02.2009, визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи залишити без руху.

Встановити позивачу строк до 09 грудня 2013 року для усунення недоліків шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату судового збору ОСОБА_2; уточненої позовної заяви із зазначенням дати підписання позову та належного відповідача, рішення якого позивачі просять визнати нечинним, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

СуддяС.В. Борзаниця