Провадження № 2-а/217/118/2013
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
07 листопада 2013 року суддя Авдіївського міського суду Донецької області Соболєва І.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, суддя, -
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернувся позивач до відповідача про визнання дій неправомірними та зобов'язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно з ч.3 статтею 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється законом.
Законом України «Про судовий збір» передбачені ставки судового збору залежно від характеру адміністративного позову.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призвести до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручання до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Аналогічна правова позиція висловлена Вищім адміністративним судом України у листі від 18.01.2012 року за № 165/11/13-12.
У позовній заяві позивачем заявлено позовні вимоги як майнового як немайнового (визнання дій неправомірними) та майнового ( стягнення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 2045,44 гривень).
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» передбачено, що розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3 ст.6 вказаного Закону, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.5 ст.38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається у Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року -1147 гривень.
Таким чином, при поданні даного адміністративного позову позивачці необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 68, 82 гривень - по немайновим позовним вимогам та 172,05 гривень - по майновим позовним вимогам.
Як вбачається з наявного адміністративного позову та доданих до нього квитанцій, позивачка сплатила судовий збір у розмірі 68, 82 гривень ( за вимоги не майнового характеру, тому позивачці пропонується сплатити 172, 05 гривень ( за вимоги майнового характеру).
За таких обставин, оскільки позов не відповідає вимогам, передбаченим ст.106 КАС України, не сплачений судовий збір, тому на підставі ст.108 КАС України, вказаний позов має бути залишений без руху , а позивачеві надається строк до 09.12.2013 року для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. 105,106,108 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - залишити без руху до усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали у строк до 09.12.2013 року.
Попередити позивача про те, що якщо він не усуне у встановлений строк недоліки - позовна заява буде йому повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Авдіївський місцевий суд шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду яка подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали, якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отриммання копії ухвали.
Суддя: