28.11.2013
Номер справи 623/4354/13-а
Номер провадження 6-а/623/50/2013
У Х В А Л А
іменем України
28 листопада 2013 року Ізюмський міськрайонний суд в Харківській області
в складі головуючого судді: Бєссонової Т. Д.
при секретарі: Ноль С. В.
за участю судового розпорядника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізюмі справу за заявою відділу державної виконавчої служби Ізюмського міськрайонного управління юстиції в Харківській області про заміну способу та порядку виконання рішення, -
в с т а н о в и в :
В листопаді 2013 року відділ державної виконавчої служби Ізюмського міськрайонного управління юстиції в Харківській області ( далі ВДВС) звернувся до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення , посилаючись на те, що на підставі заяви стягувача державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39423390 по виконанню виконавчого листа № 2-а-976/ 2011, виданого 09.09.2011 Ізюмським міськрайсудом Харківської області, про зобовязання управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області перерахувати і виплатити на користь ОСОБА_2 щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік, копії якої за вих. № 12463 направлено сторонам виконавчого провадження.
Управлінням праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської зроблено перерахунок ОСОБА_2 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік у розмірі 3446,00 грн.
12.09.2013 за вих. № 13765 до Ізюмського управління Державної казначейської служби України Харківської області направлено запит про надання інформації про наявність коштів на відповідних рахунках управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області для виплати громадянам соціальних допомог (соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи; щорічна разова допомога ветеранам війни; допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
Згідно відповіді за вих. № 03-45/1099 від 16.09.2013 Ізюмського управління державної казначейської служби України Харківської області на рахунках управління та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області відсутні кошти для виплати відповідних соціальних допомог.
02.10.2013 за вих. № 15032 до Ізюмського управління Державної казначейської служби України Харківської області направлено запит про надання інформації про наявність коштів на відповідних рахунках управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області для виплати громадянам соціальних допомог (соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи; щорічна разова допомога ветеранам війни; допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
Згідно відповіді за вих. № 03-45/1159 від 03.10.2013 Ізюмського управління Державної казначейської служби України Харківської області на рахунках праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області - відсутні кошти для виплати відповідних соціальних допомог.
04.11.2013 року за вих. № 17069 до Ізюмського управління Державної казначейської служби України Харківської області направлено запит про надання інформації про наявність коштів на відповідних рахунках управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області для виплати громадянам соціальних допомог (соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, щорічна разова допомога ветеранам війни; допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
Згідно відповіді за вих. № 03-45/1299 від 04.11.2013 Ізюмського управління Державної казначейської служби України Харківської області на рахунках праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області відсутні кошти для виплати відповідних соціальних допомог.
Листом за вих. №1622 від 11.03.2013 управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області повідомило наступне:
приміщення будинку за адресою: м. Ізюм, вул. Соборна, 20, в якому знаходиться управління, використовується згідно договору оренди з територіальною громадою міста;
компютерна та офісна техніка, меблі, що знаходяться на балансі управління використовуються для провадження основної діяльності з наданням соціальних послуг. Компютерна техніка та офісні меблі були передані управлінню в рамках реалізації державного проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги» відповідно до угоди про позику між Україною та Світовим банком реконструкції та розвитку та використовується в Всеукраїнській локальній мережі;
управління є органом місцевого самоврядування, неприбутковою організацією, фінансується за рахунок місцевого бюджету та субвенцій з Державного бюджету надходження відсутні.
На підставі викладеного, просить змінити спосіб і порядок виконання постанови суду від 28 березня 2011 року постановивши ухвалу про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області на користь ОСОБА_2 суму перерахованої, але не виплаченої щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік в розмірі 3446,00 грн.
Сторони в судове засідання не з»явились, про розгляд справи повідомлені, їх неявка не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно ч.2 ст.З Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно ч.І ст.З Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду
Згідно пункту 3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013) рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Відповідно до ст.2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобовязання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган. Водночас в судові рішення у справах, повязаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.
Згідно ч.2 ст.7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» у разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобовязаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.
Відповідно до ч.І ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Ця норма не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішеннія є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов»зального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюються на відносини, які виникли після його ухвалення.
У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зобовязання здійснити виплати на стягнення цих виплат.
Оскільки боржником виконана зобовязальна частина постанови, нараховано до сплати ОСОБА_2 щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік в сумі 3446,00 грн., подання державного виконавця підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10-18,165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Задовольнити подання відділу державної виконавчої служби Ізюмського міськрайонного управління юстиції в Харківській області про заміну способу та порядку виконання рішення суду.
Змінити спосіб і порядок виконання постанови суду від 28 березня 2011 року у справі № 2-а-976/2011 року за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправними дій субєкта владних повноважень шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області на користь ОСОБА_2 суму перерахованої, але не виплаченої щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік в сумі 3446,00 грн.(три тисячі чотириста сорок шість грн.00 коп.)
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: