ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2013 року 10:10Справа № 808/7477/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Чернової Ж.М.
за участю секретаря судового засідання Батигіна О.В.
за участю представників:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Запоріжжя
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
19.09.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач, з урахуванням уточнень, просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік у розмірі 4572,42 грн., за І квартал 2013 року у розмірі 1194,03 грн. та суму штрафних санкцій у розмірі 340,00 грн.
В обґрунтування вимог, позивач в своєму позові посилається на те, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Запоріжжя та являється платником єдиного внеску відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування». У зв'язку з тим, що відповідачем самостійно не нарахований та не сплачений єдиний внесок за період січень 2012 року - грудень 2012 року та січень 2013 року - березень 2013 року, позивачем донараховано суму єдиного внеску за вказаний період у розмірі 5766,45 грн. та застосовано до відповідача штрафні санкції у розмірі 340,00 грн. На підставі викладеного, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Позивач у судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, заперечень проти позову до суду не надходило.
За приписами ч.4 ст. 28 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до п.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Вивчивши матеріали позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.
Як свідчать матеріали справи, Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Запоріжжя з 13.04.2004 за реєстраційним номером №08/011-14270.
Листом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя ГУ Міндоходів Запорізької області від 23.09.2013 №6418/10/17-02, на запит позивача, отримана інформація щодо обраної відповідачем системи оподаткування. Так, ФОП ОСОБА_1 протягом 2011 року працювала на загальній системі оподаткування, однак у період з 01.01.2012 та станом на 19.09.2013 працює на спрощеній системі оподаткування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI.
За приписами п.2 ч.1 ст.1 Закону №2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.4 Закону №2464-VI, платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок), а також подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики; (п.1, п. 4 ч.2. ст.6 Закону № 2464-VI).
Згідно з п.3 ч.1 ст.7 Закону №2464-VI, для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Статтею 1 Закону №2464-VI передбачено, що мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Разом з тим, відповідно до ч.11 ст.8 Закону №2464-VI та п.4.6 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» затвердженої постановою правління ПФУ 27.09.2010 №21-5, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок встановлюється у розмірі 34,7%.
Розмір мінімальної заробітної плати, в даному випадку, встановлений Законами України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
За змістом ч.2 ст.9 Закону №2464-VІ, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частиною 8 ст.9 Закону №2464-VI передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абз. 3 та 4 п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 ст.9 цього Закону передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
За приписами п.4 ч. 11 ст. 25 Закону №2464-VІ (чинного на момент виникнення правовідносин), за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Із матеріалів справи з'ясовано, що територіальним органом Пенсійного фонду прийняті рішення про застосування штрафних санкцій № 2785 від 29.09.2012 на суму 170,00грн. та №1385 від 16.05.2013 на суму 170,00 грн. Зазначені рішення отримані відповідачем, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень, які містяться в матеріалах справи.
Згідно із ч.12 ст. 9 вищевказаного Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно картки особового рахунку відповідача, за підприємцем обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування у загальній сумі 6106,45грн., в тому числі сума недоїмки по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік у розмірі - 4572,42 грн., за І квартал 2013 року у розмірі - 1194,03 грн. та сума штрафних санкцій у розмірі 340,00грн.
На підставі облікових даних, позивачем була сформована вимога про сплату недоїмки від 17.05.2013 №Ф-1425, яка надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом та отримана 20.05.2013, про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення.
Доказів сплати суми заборгованості або заперечень проти позовних вимог, відповідачем не надано.
Частиною 16 ст.25 Закону №2464-VI, передбачено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
У зв'язку із наведеним вище, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних санкцій, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Запоріжжя на р/р 37192104000802 на рахунки управління в УДКС в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 20508387:
- суму недоїмки з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік у розмірі 4572,42 грн. (чотири тисячі п'ятсот сімдесят дві) гривні 42 коп.;
- суму недоїмки з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за I квартал 2013 року у розмірі 1194,03 грн. (одна тисяча сто дев'яносто чотири гривні 03 копійки);
- суму штрафних санкцій у розмірі 340,00 грн. (триста сорок ) гривень, згідно рішень від 29.09.2012 №2785 та від 16.05.2013 №1385.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.М.Чернова