u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 12 травня 2009 р. Справа № 2-а-11968/08/2170 Кат. 6.6.4
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Бездрабка О.І., при секретарі - Луговій Т.П., за участю: представника позивача - Даніщука С.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі (позивач) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 237 грн. У судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, мотивуючи це тим, що відповідач є власником транспортного засобу і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд. Однак в порушення вказаних вимог ОСОБА_1 з 2002 року технічний огляд не проходить та податок з власників транспортних засобів не сплачує, внаслідок чого утворилася заборгованість за останні три роки у сумі 237 грн. Відповідач вчетверте у судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів. Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного. Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самоходних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування. Судом встановлено, що згідно даних ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області ОСОБА_1 має у власності зареєстрований транспорний засіб - автомобіль марки ТЗ: В-2121, держномер НОМЕР_1, 1986 року випуску. Автомобіль марки ТЗ: В-2121 з об"ємом двигуна 1578 відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктом оподаткування. Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд. Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 141 від 26 лютого 1993 року та є обов"язковими для міністерств, відомств, підприємств (об"єднань), установ, організацій незалежно від форм власності та громадян України - власників автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, причепів і напівпричепів. Згідно вказаних Правил державний технічний огляд транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. Склад комісії затверджується районними державними адміністраціями. При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів. Пунктами 3, 16 Правил передбачено, що технічному огляду підлягають легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників (у разі використання їх для індивідуальних потреб), - один раз на два роки. При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати комісії з проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред"явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів. Так як ОСОБА_1 автомобіль з обліку транспортних засобів не зняв, то повинен сплачувати податок з власників транспортних засобів. Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки, тому, враховуючи, що останній огляд проводився у 2002 році, відповідач повинен сплатити податок за останні три роки. Враховуючи те, що ОСОБА_1 податок з власників транспортних засобів у сумі 237 грн. не сплатив, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі. Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України. суд -
постановив:
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) до державного бюджету (р/р 33215808700049, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі, ОКПО 24103704) 237 (двісті тридцять сім) грн. заборгованості з податку з власників транспортних засобів. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. З повним текстом постанови сторони можуть ознайомитися через 5 днів.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 13 травня 2009 року.
Суддя О.І.Бездрабко