Справа № 121/6904/13-а
2-а/121/482/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Леонова А.А., при секретарі Худяковій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду АР Крим адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради, про скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Ялтинської міської ради у якій просить суд скасувати рішення Ялтинської міської ради №172 від 26 червня 2013 року щодо відмови у задоволенні клопотання про надання позивачці безоплатно у власність земельної ділянки без її погодження , орієнтовною площею 0,10 га в межах м. Ялта АР Крим з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд; зобовязати відповідача винести на засідання чергової сесії Ялтинської міської ради та розглянути її клопотання про виділення та передачу у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у межах м. Ялта АР Крим орієнтовною площею 0,10 га, без її погодження у порядку та строки встановлені чинним Законодавством України та надати мотивовану відповідь за результатами розгляду клопотання; стягнути з відповідача витрати на правову допомогу в розмірі 700 гривень та суму судового збору.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач послалась на ту обставину, що 24 квітня 2013 року позивачка звернулась до Ялтинської міської ради з клопотанням про визначення та виділення їй земельної ділянки без її погодження, орієнтовною площею 0,10 га в межах м. Ялта АРК, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Рішенням Ялтинської міської ради № 172 від 26.06.2013 року позивачу було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах м. Ялта АРК у зв'язку з відсутністю інформації про землі державної і комунальної власності, не передані в користування, які можуть бути використані під забудову.
Позивач в судове засідання не зявився, своїми листами просила розглядати справу за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про причини своєї неявки суд не повідомив. Про дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши надані докази, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.
Судом встановлено, що 24.04.2013 року ОСОБА_1 через свого повіреного звернулась до Ялтинської міської ради із клопотанням в якому просила в порядку реалізації її гарантованого права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки, визначити без її погодження та виділити їй земельну ділянку орієнтовним розміром до 0,10 га в межах м. Ялта АРК з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. До вказаного клопотання були додані копія паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_1, графічні матеріали та копія договору доручення №277/04/13-зд від 24.04.2013 року.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_2 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 при зверненні до Ялтинської міської ради були надані графічні матеріали м. Ялта, а не бажаного місця розташування конкретної земельної ділянки.
Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно з ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Рішенням Ялтинської міської ради від 26 червня 2013 року № 172 ОСОБА_1 було відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою відносно відведення у власність земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, за адресою: АРК, в межах м. Ялта. Рішення прийняте на підставі заяви ОСОБА_1, відсутність інформації про землі державної і комунальної власності, не передані в користування, які можуть бути використані під забудову.
Зазначене рішення є законним та обґрунтованим та не підлягає скасуванню, оскільки ОСОБА_1 при зверненні до субєкту владних повноважень не була визначена конкретна земельна ділянка щодо якої вона просила би надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо її відведення у власність. Зазначена відмова є мотивованою та відповідає вимогам ч. 7 ст. 118 ЗК України.
При цьому судом не приймаються до уваги посилання позивача на те, що рішення про відмову не вмотивоване, оскільки відмова в наданні дозволу вказана в рішенні повністю вмотивована та обґрунтована.
Оскільки судом не було встановлено протиправних дій відповідача щодо прийняття спірного рішення, суд також не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення матеріальної шкоди повязаної зі зверненням про надання правової допомоги. Звернення позивача про надання йому земельної ділянки було розглянуто з прийняттям відповідного рішення, та надання копії рішення позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6,11, 71, 159-163 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст.ст. 24,26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, ст.ст. 12,116, 118 ЗК України суд,
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради, про скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя:А.А.Леонов