Ухвала суду № 35529434, 26.11.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2013
Номер справи
820/10329/13-а
Номер документу
35529434
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

26.11.13 р. Справа №820/10329/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Горшкової О.О.,

при секретарі судового засідання - Чепурній Т.В.,

за участю представників сторін: позивач - ОСОБА_2, відповідач - ОСОБА_3, третя особа 1 - не прибув, третя особа 2 - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Виконавчого комітету Харківської міської ради, 3-ті особи ОСОБА_6, Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області про визнання нечинним рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_5, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Харківської міської ради, 3-ті особи 1. ОСОБА_6, 2. Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області, в якому просить визнати нечинним рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради від 02.10.2013 року №602.

У попередньому судовому засіданні 26.11.2013 року представником відповідача було заявлено клопотання про передачу справи до іншого суду, в зв'язку з тим, що справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду. В обґрунтування заявленого клопотання вказує, що оскільки відповідачем по справі є орган місцевого самоврядування, то справа згідно із положеннями ч. 2 ст. 18 КАС Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному.

Представник позивача у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував.

Представник третьої особи 2 підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити.

Представник третьої особи 1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся.

Суд, оцінивши подане відповідачем клопотання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

В свою чергу, згідно п. 1 ч.1 ст.18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.

Відповідно до положень ч.1 ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" № 280/97-ВР від 21.05.1997р. система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Згідно із ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Як вбачається з змісту позовної заяви відповідачем по даній справі є Виконавчий комітет Харківської міської ради Харківської області, який є виконавчим органом міської ради.

З урахуванням зазначених положень, поданий позивачем адміністративний позов, відповідно до визначеної Кодексом адміністративного судочинства України підсудності, належить до компетенції місцевого загального суду як адміністративного.

Відповідно до приписів ч.2 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

3 урахуванням того, що відповідачем по справі є орган місцевого самоврядування та зважаючи на приписи п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, дану адміністративну справу слід передати на розгляд до Комінтернівського районного суду м. Харкова як адміністративного суду, оскільки справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду.

Керуючись положеннями ст.ст. 18, 22, 111, 160 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання Виконавчого комітету Харківської міської ради - задовольнити.

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Виконавчого комітету Харківської міської ради, 3-ті особи ОСОБА_6, Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області про визнання нечинним рішення - передати на розгляд до Комінтернівського районного суду Харківської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст ухвали виготовлено 26.11.2013 року.

Суддя Горшкова О.О.