ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 11/303
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
м. Київ
26 листопада 2013 року 10:20 № 826/15903/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва до Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" Київський інститут хлібопродуктів про стягнення заборгованості в розмірі 8 923,12 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Київський інститут хлібопродуктів" (далі - відповідач) про стягнення суми заборгованості в розмірі 8 923,12 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.11.2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/15903/13-а.
Судом встановлено, що 11.11.2013 відповідачем отримано ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.11.2013 про відкриття скороченого провадження у даній справі, підтвердженням чого є наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 01014 0728777 1. Разом з тим, станом на 26.11.2013 заперечень проти позову та будь-яких доказів на їх підтвердження відповідач суду не надав.
Згідно ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 1832 КАС України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду по суті вимог;
7) розподіл судових витрат;
8) обов'язок відповідача виконати постанову негайно, крім постанови в адміністративній справі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов:
Згідно з ч.1 ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» № 1977-ХІІ від 13.12.1991р. (далі - Закон № 1977-ХІІ) держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Частиною 2 статті 24 Закону №1977-ХІІ встановлено, що пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
При цьому, статтею 24 Закону № 1977-ХІІ закріплено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Отже, за рахунок державного бюджету фінансується різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів для наукових працівників відповідних наукових установ, які фінансуються за рахунок державного бюджету. У випадку роботи наукового працівника на державному підприємстві, яке не фінансується з державного бюджету, то така різниця має фінансуватися на 50 відсотків з держбюджету та на 50 відсотків за рахунок такого підприємства (не бюджетної наукової установи).
Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, регулює постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»(далі - Порядок № 372).
Порядком № 372 встановлено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансування 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
У разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.
У разі виявлення факту надміру сплачених сум, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, відповідні кошти за бажанням підприємства, установи, організації або закладу повертаються їм у 10-денний строк з дня виявлення переплати або зараховуються в рахунок фінансування різниці у розмірі пенсії у наступних періодах.
Таким чином, даний Порядок визначає процедуру фінансування різниці між сумою пенсій для наукових працівників небюджетних державних підприємств та установ.
У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (п.8 Порядку №372).
Отже, судом встановлено, що позивачем на виконання п.5 Порядку № 372 були направлені відповідачу повідомлення з розрахунками витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
У відповідності до ч.2. п.5 Порядку № 372 підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Підстави виникнення заборгованості та наявність боргу у визначеному позивачем розмірі, а також дотримання пенсійним органом встановленої законодавством процедури, що передує стягненню боргу в судовому порядку підтверджуються: довідкою від 18.09.2013 № 11677/11; копією картки особового рахунку; копіями повідомлень з проханням відшкодування різниці фактичних витрат на виплату пенсій згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів та копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення; копією реєстру про направлення на адресу відповідача адміністративного позову з додатками та фіскальним чеком до нього; копією листа від березня 2013 № 940; копією наказу від 30.08.2013 № 112/в/щ; копією відповіді на запит від 02.08.2013 № 2868; копією довідки № 5474 з ЄДРПОУ; копією листа від 28.10.2013 № 21725/14; копією розрахунку стажу ОСОБА_1; копією трудової книжки ОСОБА_1; копією розрахунку стажу ОСОБА_2; копією трудової книжки ОСОБА_2; копією листа від 25.10.2013 № 11324/06; копією довідки від 17.04.2006 № 01/31-4; копією довідки від вересня 2000; копією довідки від 10.04.2007 № 01/31-2; копією довідки від 20.09.2004 № 01/99-2; копією довідки від 10.04.2007 № 01/31-3; копією трудової книжки ОСОБА_3; копією довідки від 16.11.2006 № 01/84-2; копією довідки про заробіток для обчислення пенсії від 16.11.2006 № 01/84-1; копією листа від 25.10.2013 № 18372/06; копією довідки від 2004 № 01/97-3; копією довідки від 03.09.2004 № 01/97-2; копією довідки від 31.03.2003; копією листа від 12.05.2003 № 15-3586; копією довідки від 2003; копією довідки від 16.11.2000 № 19-1-09/269; копією трудової книжки ОСОБА_4; копією листа від 28.10.2013 № 18069/06; копією довідки від 05.10.2000 № 01/313; копією листа від 25.10.2013 № 3944/06 з додатками на 10-ти арк.; копією листа від 21.10.2013 № 17008/07 з додатками на 6-ти арк.
Згідно п. 7 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відтак, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, є Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги вищевикладені положення законодавства та встановлені по справі обставини, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно п. 8 ч. 6 ст. 1832 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69 - 71, ст. 94, ст.ст. 158-163, ст. 1832, ст. 186, ст. 254, ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Київський інститут хлібопродуктів" (код ЄДРПОУ 00932264, місцезнаходження: вул. Верхній Вал, 72, м. Київ, 04070) на користь Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва суму заборгованості у розмірі 8 923,12 грн. (вісім тисяч дев'ятсот двадцять три грн. 12 коп.).
3. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
4. Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.В. Клочкова