Рішення № 35508204, 14.11.2013, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
14.11.2013
Номер справи
908/2988/13
Номер документу
35508204
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 8/88/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.11.2013 Справа № 908/2988/13

За позовом В.о. прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах -

позивач - Запорізька міська рада (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)

до відповідача Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (04053, м. Київ, пров. Несторівський, 3-5)

про зміну п. 8 договору оренди земельної ділянки від 15.04.2006 р. (зареєстрованого у Державному реєстрі земель 31.05.2006 р. за № 040626100465)

Суддя І. А. Попова

Представники:

Позивача - Бережна Г.Ю., дов. № 01/02-17/02187 від 15.07.2013 р.

Відповідача - Гуліян Т.Г., дов. № 01-192 від 09.10.2013 р.

Прокурор - Красних О.О., посвід. № 013462 від 03.12.2012 р.

Заявлено позовні вимоги про зміну п. 8 договору оренди земельної ділянки від 15.04.2006 р. (зареєстрованого у Державному реєстрі земель 31.05.2006 р. за №040626100465).

В судовому засіданні, відкритому 10.10.2013 р., оголошувалася перерва до 23.10.2013р., 14.11.2013 р. Розгляд справи відкладався до 05.11.2013 р. Строк вирішення спору продовжено за клопотанням сторін відповідно до ст.. 69 ГПК України. Вступну та резолютивну частини рішення оголошено в засіданні 14.11.2013 р.

Прокурор та позивач підтримують вимоги з підстав, викладених у позові та поясненнях. В обґрунтування зазначають, що на виконання договору оренди землі, укладеного сторонами по справі 15.04.2006 р. (зареєстрованого у Державному реєстрі земель 31.05.2006 р. за №040626100465), позивачем передано відповідачу в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,2500 га, яка знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Будьонного, 1/ проспект Радянський, 1а, для розташування автозаправної станції. 26 червня 2012 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя", за яким розмір орендної плати за земельну ділянку у м. Запоріжжя, надану для розташування автозаправних станцій, газових автозаправних станцій, дорівнює шестикратному розміру земельного податку. ТОВ "Укрнафта" не надано відповіді на пропозицію Запорізької міської ради щодо внесення відповідних змін до п. 8 договору оренди та орендна плата товариством не сплачена. На підставі ст. 121 Конституції України, ст. 10, 26, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 15, 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. 18, 20 Закону України "Про оцінку землі", ст.ст. 274, 288, 290 Податкового кодексу України, ст. 188 ГК України, ст. 632, 653 ЦК України прокурор та позивач просять змінити п. 8 договору оренди землі від 15.04.2006 р. виклавши його у такій редакції "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 137376 грн. 00 коп., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 р.".

Відповідач не погодився з заявленими позовними вимогами. В обґрунтування заперечень зазначив, що, по-перше, рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. Тому враховуючи той факт, що рішення № 37 було офіційно оприлюднено 24 липня 2012 р. воно взагалі не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, оскільки його дія у часі відповідно до приписів чинного законодавства розпочинається не раніше 01.01.2014 р.

По-друге, п. 11 договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом. Відповідач звертає увагу, що оскільки рішенням господарського суду Запорізької області від 20.03.2013 р. у справі № 908/330/13-г за позовом ПАТ "Укрнафта" до Запорізької міської ради, яке набрало законної сили, розмір орендної плати у договорі оренди земельної ділянки (зареєстрованому у Державному реєстрі земель 31.05.2006 р. за №040626100465) змінений у 2013 р., тому вимога позивача про збільшення орендної плати є необґрунтованою та безпідставною.

В судовому засіданні 23.10.2013 р. позивачем надано суду заперечення на відзив, в обґрунтування яких зазначено, що відповідно до п. 4.1.9 ст. 4 ПК України встановлено, що зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Відповідно до п. 9.1.10 ст. 9 та п. 14.1.147 ст. 14 ПК України плата за землю (у формі земельного податку та орендної плати) визначається загальнодержавним податком. Статтею 3 БК України встановлено, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. З урахуванням вищевикладеного позивач зазначає, що вимоги чинного законодавства щодо строків внесення змін до елементів податків дотримано в повній мірі, оскільки рішення № 37 прийнято 26.06.2012 р., тобто більше ніж за 6 місяців до 01.01.2013 р. Крім того, позивач звертає увагу, що відповідач помилково вважає, посилаючись на п. 12.3.4 ст. 12 ПК України, що рішення № 37 повинно бути оприлюдненим до 15.07.2012 р. Оскільки норми ст. 12 ПК України регулюють порядок опублікування рішень про встановлення місцевих податків і зборів, а орендна плата є загальнодержавним податком. Також позивач вважає необґрунтованим посилання відповідача на норми п. 271.2 ст. 271 ПК України, оскільки дані норми регулюють порядок оприлюднення рішень місцевих рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, у зв'язку з чим не має жодного відношення до рішення № 37, яким затверджено розміри орендної плати за земельні ділянки.

Стосовно твердження відповідача про "безпідставне" збільшення у 2013 р. орендної плати позивач зазначає, що орендна плата за землю є регульованою ціною, яка встановлюється на підставі рішень органів місцевого самоврядування, граничні розміри якої визначені Податковим кодексом України. Рішення № 37 є чинним тому відповідно до ст.144 Конституції України є обов'язковим на території м. Запоріжжя. Оскільки чинна редакція договору не враховує вимог рішення № 37 щодо розміру орендної плати позивач наполягає на внесенні відповідних змін. Крім того, позивач зазначає, що відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Прокурор надав письмові пояснення, в яких зазначає, що пунктом 11 договору, укладеного сторонами передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у певних випадках. При укладенні договору позивач та відповідач могли передбачити у ньому умову щодо прямої заборони перегляду розміру орендної плати «не частіше, ніж один раз на рік». Проте сторонами таких умов у договір при його укладенні не внесено.

Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд встановив, що 15.04.2006 р. Запорізькою міською радою (позивач по справі, орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством «Укрнафта» (правонаступником якого є відповідач по даній справі, орендар) укладено договір оренди землі, за умовами якого орендодавець відповідно до рішення Запорізької міської ради №29/219 від 30.11.2005 р. надав, а орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,2500 га для розташування автозаправної станції, яка знаходиться в м. Запоріжжя, по вул. Будьонного,1/ пр. Радянський, 1-а, строком на 10 років. Вказаний договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що в державному реєстрі земель вчинено запис від 31.05.2006 р. № 040626100465. Пунктом 4 договору встановлено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 849700 грн. 24 коп. в цінах 2006 року.

Відповідно до п. 8 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 8497 грн. за календарний рік в цінах 2006 року. Додатковою угодою від 13.11.2007 р. внесено зміни до договору оренди землі від 15.04.2006 р., зокрема до п. 5 договору, відповідно до яких орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 33988 грн., що складає 4% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.

Як встановлено, 03 березня 2008 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя», яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, затверджено базову вартість 1 кв.м. землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р., впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р.

Рішенням № 16 від 27.07.2011 р. Запорізької міської ради затверджено розміри орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя згідно з додатком, відповідно до якого для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, на яких здійснюється торгівля нафтопродуктами розповсюджується коефіцієнт «4».

26 червня 3012 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя», яким внесено зміни до вказаного рішення шляхом викладення в новій редакції додатка до рішення. Відповідно до п. 2 додатку, затвердженого рішенням № 37 від 26.06.2012 р. для визначення розміру орендної плати за земель ділянки, надані для розташування автозаправних станцій, газових автозаправних станцій, розповсюджується коефіцієнт « 6».

Пунктом 2 вказаного рішення міської ради № 37 від 26.06.2012 р. зобов'язано орендарів земельних ділянок, у яких розмір орендної плати, встановлений в договорі оренди землі, не відповідає даному рішенню або розрахований без урахування рішення міської ради від 03.03.2008 р. № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя», укласти додаткові угоди про збільшення орендної плати.

Запорізькою міською радою 21.02.2013 р. направлено на адресу ПАТ «Укрнафта» лист № 01/02-21/00487 з пропозицією про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 15.04.2006 року, а саме до п. 4 договору щодо встановлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки в розмірі 2289600 грн. та до п. 8 договору щодо встановлення орендної плати в розмірі 137376 грн., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року. Відповіді на пропозицію внесення змін до договору оренди земельної ділянки відповідачем надано не було.

Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Статтею 21 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону України "Про оренду землі").

Податковим кодексом України визначено, що плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю (ст. 290 ПК України); розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; (ст. 288 ПК України). Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (ст. 274 ПК України).

Відповідно до ст. 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Правові засади проведення оцінки земель, в тому числі грошової, визначає Закон України «Про оцінку земель». Законом встановлено, що нормативна грошова оцінка використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою. Статтею 15 Закону визначено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до ст. 59 вказаного Закону рада в межах повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до ст. 144 Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території та оприлюднюються у встановленому законом порядку.

Посилання відповідача на те, що рішення Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012р., яке офіційно оприлюднене 24.07.2012р., не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, оскільки його дія у часі відповідно до п. 271.2 ст. 271 ПК України розпочинається на раніше 01.01.2014 р. суд знаходить безпідставними з огляду на наступне:

Статтею 14 Податкового кодексу України передбачено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Пунктом 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України встановлено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. Рішенням № 37 від 26.06.2012 р. визначено коефіцієнт, згідно з яким визначається розмір орендної плати, як загальнодержавного податку. Таким чином, строки, передбачені Податковим кодексом України для оприлюднення рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок не застосовуються до рішення № 37.

Як вбачається, в договорі оренди від 15.04.2006 року передбачено випадки, за наявності яких розмір орендної плати підлягає перегляду. Пунктом 11 договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, в тому числі, внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Відповідач заперечує проти внесення змін в договір, посилаючись на те, що рішенням господарського суду Запорізької області від 06.03.2013р. у справі № 908/331/13-г внесені зміни до п. п. 4 та 8 договору оренди землі від 15.04.2006р., а розмір орендної плати, згідно п.11 договору, може переглядатись лише один раз на рік.

Суд знаходить доводи відповідача хибними, оскільки на час розгляду спору у справі № 908/331/13-г вже існували підстави для приведення договору оренди землі в частині застосування нових коефіцієнтів для розрахунку орендної плати - рішення міської ради № 37 від 26.06.2012 р.

Оскільки нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, суд вважає, що законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідної правової позиції дотримується і Верховний Суд України в своїй постанові від 06.12.2010 року у справі № 2-1/10068-2008.

Позивач вважає, що з метою приведення договірних відносин з відповідачем у відповідність до вимог діючого законодавства необхідно внести зміни до п. 8 договору в частині розрахунку розміру орендної плати, якою встановити, що орендна плата вноситься в розмірі 137376 грн., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах на 2013 рік. Згідно Витягу з технічної документації нормативна грошова оцінка земельної ділянки, переданої в оренду за договором від 15.04.2006 р., складає 2289600 грн.

Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу. Згідно ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Відповідно до ч. 2 ст.188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду (ч. 3 ст. 188 Господарського кодексу України). Частиною 4 ст. 188 Господарського кодексу України передбачено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Як зазначено в резолютивній частині рішення Конституційного Суду України від 09.07.2002 р. у справі щодо офіційного тлумачення ч. 2 ст. 124 Конституції України (справа про досудове врегулювання спорів), положення ч. 2 ст. 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що право особи на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. За таких обставин недотримання сторонами вимог частити 2 ст. 188 ГК України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну чи розірвання договору, у разі виникнення такої необхідності, не позбавляє позивача права звернутися за захистом порушеного права шляхом вчиненням прямого позову до відповідача про внесення змін до договору.

Матеріалами справи підтверджено факт направлення позивачем листа на адресу відповідача з пропозицією про внесення змін до пункту 8 спірного договору оренди та не надання відповідачем відповіді щодо зазначеної пропозиції.

Відповідно до частини першої статті 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного цією статтею ГК України. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

При цьому згідно з частиною третьою статті 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається в судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Відповідно до п. 32 договору оренди землі від 15.04.2006 р. зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін, у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що рішення № 37 від 26.06.2012 р. «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя» та рішення № 79 від 03.03.2008 р. «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» прийняті уповноваженим органом, договір оренди містить умови, при наявності яких розмір орендної плати підлягає перегляду, вимоги про внесення змін в п. 8 договору оренди землі від 15.04.2006 р. підлягають задоволенню.

Заперечення відповідача спростовуються вищевикладеним.

Позовні вимоги задовольняються.

Судові витрати покладаються на сторін порівну.

На підставі викладеного, ст. 188 ГК України, ст.ст. 274, 288 Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі", керуючись ст.ст. 49, 82-84 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги про внесення змін до договору оренди землі від 15.04.2006 р., укладеного Запорізькою міською радою та ПАТ «Укрнафта», задовольнити.

Внести зміни в п. 8 договору оренди землі, укладеного 15.04.2006 р. Запорізькою міською радою та Публічним акціонерним товариством «Укрнафта» (зареєстрований 31.05.2006 р. за № 040626100465), виклавши його в наступній редакції:

«Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 137376 (сто тридцять сім тисяч триста сімдесят шість) грн. 00 коп., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах на 2013 рік».

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (04053, м. Київ, пров. Несторівський, 3-5, ЄДРПОУ 00135390) в доход державного бюджету України (Одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжя (Орджонікідзевський район), 22030001, Банк одержувача: УДКСУ у м. Запоріжжя (Орджонікідзевський район), МФО: 813015, Код ЄДРПОУ: 38025409, рахунок № 31215206783007) 1147 (одна тисяча сто сорок сім) грн. судового збору. Видати наказ.

Суддя І.А. Попова

Повне рішення складено 19 листопада 2013 року.