ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1Вн. № 1/305
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
м. Київ
25 листопада 2013 року 16:30 № 826/17414/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві до Закритого акціонерного товариства "Київбуделектротранс" про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 218 750,23 грн., ВСТАНОВИВ:
Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (далі - позивач, ДПІ у Дніпровському р-ні ГУ Міндоходів у м. Києві) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до закритого акціонерного товариства "Київбуделектротранс" (далі - відповідач, ЗАТ "Київбуделектротранс") про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 218 750,23 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.11.2013 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/17414/13-а.
20 листопада 2013 року до відділу документального обігу та контролю суду надійшли заперечення відповідача.
Згідно частини 4 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до частини 6 статті 1832 КАС України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду про повне або часткове задоволення чи відмову у задоволенні вимог адміністративного позову з посиланням на досліджені судом докази;
7) розподіл судових витрат;
8) обов'язок відповідача виконати постанову негайно, крім постанови в адміністративній справі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем та відповідачем докази та повідомлені ними обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі.
Так, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.
Положення закону, якими суд керувався і на підставі яких позов задоволено частково.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України), який відповідно до пункту 1.1 статті 1 цього Кодексу регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 15.1 статті 15 ПК України передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Податковим зобов'язанням в розумінні ПК України визначається сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
У відповідності до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України "грошове зобов'язання платника податків" - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 ПК України).
Пунктом 58.1 статті 58 ПК України передбачено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно пункту 58.2 статті 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.
Згідно пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Пунктом 57.3 статті 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг у розмірі 218 750,23 грн. сформовано позивачем наступним чином:
за декларацією № 9080597533 на суму 41 614,00 грн. + за декларацією № 9085374622 на суму 130 544,00 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0004231520 від 18.02.2013 на суму 6 632,86 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0004281520 від 18.02.2013 на суму 1 438,20 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0000822260 від 14.11.2012 на суму 44 875,00 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0014021520 від 31.05.2013 на суму 16 000,00 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0014031520 від 31.05.2013 на суму 990,00 грн. - за декларацією № 9043789724 на суму 18 465,00 грн. - за декларацією № 9058620502 на суму 3 745,00 грн. + пеня 2 268,60 грн. - сплата 80 000,00 грн. - переплата 41,51 грн. + за декларацією № 9008355091 на суму 47 761,29 грн. - переплата 15 684,83 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0019251510 від 24.12.2012 на суму 490,68 грн. + за декларацією № 9087173745 на суму 3 337,00 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0000812260 від 14.11.2012 на суму 41 227,00 грн. + за податковим повідомленням-рішенням № 0008841510 від 01.06.2013 на суму 0,16 грн. + пеня 0,09 грн. - сплата 10,00 грн. - переплата 482,31 грн.
Разом з тим, судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення № 0000822260 від 14.11.2012 на суму 44 875,00 грн. та податкове повідомлення-рішення № 000812260 від 14.11.2012 на суму 41 227,00 грн. були оскаржені відповідачем до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.02.2013 у справі № 2а-16275/12/2670 позов ЗАТ "Київбуделектротранс" задоволено повністю; скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Дніпровському р-ні м. Києва ДПС від 14.11.2012 № 0000822260 та від 14.11.2012 № 000812260. Вказана постанова ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2013 у справі № 2а-16275/12/2670 залишена без змін, відтак набрала законної сили 09.04.2013.
Відтак, судом встановлено, що податковий борг у розмірі 86 102,00 грн., який сформовано позивачем за податковими повідомленнями-рішеннями ДПІ у Дніпровському р-ні м. Києва ДПС від 14.11.2012 № 0000822260 та від 14.11.2012 № 000812260, скасовано постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.02.2013 у справі № 2а-16275/12/2670.
З наведеного вбачається, що податковий борг у розмірі 86 102,00 грн., який позивач намагається стягнути з ЗАТ "Київбуделектротранс" за податковими повідомленнями-рішеннями ДПІ у Дніпровському р-ні м. Києва ДПС від 14.11.2012 № 0000822260 та від 14.11.2012 № 000812260, є неузгодженим грошовим зобов'язанням, тому, беручи до уваги вищевикладені положення законодавства та встановлені по справі обставини, суд приходить до висновку, що позовна вимога в частині стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 86 102,00 грн. задоволенню не підлягає.
Крім цього, судом встановлено, що в ході розрахунку суми податкової заборгованості позивачем не було враховано подану відповідачем податкову декларацію з податку на додану вартість № 9065608399 за вересень 2013 року, якою було зменшено суму податкового боргу з податку на додану вартість на 27 920,00 грн.
Відтак, беручи до уваги вищевказані обставини, суд приходить до висновку, що позовна вимога в частині стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 27 920,00 грн. задоволенню також не підлягає.
Підстави виникнення податкової заборгованості, наявність боргу у розмірі 104 728,23 грн., а також дотримання податковим органом встановленої законодавством процедури, що передує стягненню податкового боргу в судовому порядку, підтверджуються: копією витягу з ЄДРПОУ (Т. 1, арк. 5 - 9); копією облікової картки з земельного податку (Т. 1, 10 - 18); копією декларації № 9008355091 від 20.02.2013 (Т. 1, 19 - 21); копією облікової картки з податку на прибуток (Т. 1, 22 - 23); копією податкового повідомлення-рішення № 0008841510 від 01.06.2013 з доказами його отримання відповідачем (Т. 1, арк. 24 - 25); копією акта камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 15.05.2013 № 2559-15/03333972 з доказами його отримання відповідачем (Т. 1, арк. 26 - 27); копією податкового повідомлення-рішення № 0019251510 від 24.12.2012 з доказами його отримання відповідачем (Т. 1, арк. 27 - 28); копією акта камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 30.11.2012 № 5026-15/03333972 (Т. 1, арк. 29); копією декларації № 9087173745 від 09.02.2013 (Т. 1, 30 - 31); копією облікової картки з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (Т. 1, арк. 48 - 52); копією облікової картки з податку на додану вартість по вітчизняних товарах (Т. 1, арк. 53 - 71); копією податкового повідомлення-рішення № 0004231520 від 18.02.2013 та податкового повідомлення-рішення № 0004281520 від 18.02.2013 (Т. 1, арк. 72); копією акта перевірки № 673-15/03333972 від 07.02.2013 (Т. 1, арк. 73); копією податкового повідомлення-рішення № 0014031520 від 31.05.2013 та податкового повідомлення-рішення № 0014021520 від 31.05.2013 (Т. 1, арк. 74); копією акта перевірки № 2889-15/03333972 від 23.05.2013 (Т. 1, арк. 75); копією декларації № 9085374622 від 31.12.2012 (Т. 1, 76 - 78); копією декларації від 19.09.2013 (Т. 1, 79 - 80); копією декларації від 19.07.2013 (Т. 1, 81 - 82); копією декларації від 20.12.2012 (Т. 1, 83 - 84); копією корінця податкової вимоги № 2306 від 25.12.2012 з доказами отримання відповідачем (Т. 1, арк. 85); копією свідоцтва про державну реєстрацію (Т. 1, арк. 86); копією довідки про взяття на облік платника податків (Т. 1, арк. 87); повідомленнями про наявність заборгованості з єдиного соціального внеску (Т. 1, арк. 88 - 89); повідомленням про наявність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів) (Т. 1, арк. 90); довідкою про відсутність аналогічного спору (Т. 1, арк. 91); копією опису вкладення у цінний лист № 02094 0812502 9 про направлення на адресу відповідача адміністративного позову з додатками та фіскальним чеком до нього (Т. 1, арк. 92 - 93).
На день розгляду справи сума податкового боргу у розмірі 104 728,23 грн. відповідачем погашена не була.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, згідно з п. 41.5 ст. 41 ПК України, є виключно органи державної податкової служби.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Зокрема, підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами (пункт 87.2 статті 87 ПК України).
Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (пункт 95.1 статті 95 ПК України).
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3 статті 95 ПК України).
Беручи до уваги вищевикладені положення законодавства та встановлені по справі обставини, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Згідно пункту 8 частини 6 статті 1832 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Відповідно до положень статті 94 КАС України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69 - 71, ст. 94, ст.ст. 158-163, ст. 1832, ст. 186, ст. 254, ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з закритого акціонерного товариства "Київбуделектротранс" (код ЄДРПОУ 03333972) суму податкової заборгованості у розмірі 104 728,23 грн. (сто чотири тисячі сімсот двадцять вісім грн. 23 коп.) на користь Державного бюджету України на р/р 34122999700005, УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 38012871, банк одержувач: ГУ УДКСУ у м. Києві, МФО 820019.
3. В іншій частині позовних вимог відмовити.
4. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
5. Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.В. Клочкова