ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" листопада 2013 р. Справа № 911/3803/13
Господарський суд Київської області у складі судді Бабкіної В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Броварського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Київської обласної ради, Броварської міської ради Київської області та Світильнянської сільської ради Броварського району Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів - Державна екологічна інспекція у Київській області
про стягнення 9540,00 грн.
секретар судового засідання (пом. судді): Новікова І.С.
за участю представників:
від прокуратури: Сазонова С.В., посв. № 007176
позивача 1: не з'явився
позивача 2: не з'явився
позивача 3: не з'явився
від відповідача: Тумаркін О.Л., дог. № 13/2013 від 22.03.2013 р.
від 3-ї особи: Дацько Я.О., довір. б/н від 28.12.2012 р.
Обставини справи:
Броварський міжрайонний прокурор Київської області (далі - прокурор) звернувся до господарського суду Київської області в інтересах держави в особі Київської обласної ради (далі - позивач 1), Броварської міської ради Київської області (далі - позивач 2) та Світильнянської сільської ради Броварського району Київської області (далі - позивач 3) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле» (далі - відповідач) про стягнення 9540,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог прокурор посилається на те, що проведеною Броварською міжрайонною прокуратурою Київської області за матеріалами Державної екологічної інспекції у Київській області перевіркою було встановлено, що ТОВ «Волошкове поле» у порушення вимог п. 9 статті 44, статті 49 Водного кодексу України здійснювало у період з 14.04.2013 р. до 03.06.2013 р. спеціальне водокористування у с. Світильня Броварського району Київської області без наявності необхідного для цього дозволу.
У зв'язку з викладеним прокурор просить суд стягнути з відповідача 9540,00 грн. шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, на спеціальний розподільчий рахунок органів місцевого самоврядування, відкритий за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між державними і місцевими бюджетами», кодом класифікації доходів бюджету 24062100 «Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності», отримувач коштів: Броварське УК, с. Світильня, 24062100, МФО 821018, рахунок отримувача 33118331700172, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області, код ЄДРПОУ 37893158, а також відшкодувати судові витрати.
Розгляд справи відкладався.
21.10.2013 р. до господарського суду Київської області ТОВ «Волошкове поле» було подано відзив б/н від 21.10.2013 р., відповідно до якого відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог Броварського міжрайонного прокурора Київської області, з огляду на наступне.
ТОВ «Волошкове поле» було отримано від Державної екологічної інспекції у Київській області претензію про відшкодування збитків (вих. № 95 від 06.06.2013 р.), відповідно до якої відповідача було повідомлено про самовільне використання ТОВ «Волошкове поле» підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування, а також роз'яснювалось, які саме норми законодавства порушені, та яка відповідальність передбачена за такі дії, у зв'язку з чим пропонувалось відповідачу відшкодувати збитки, які, начебто, товариство завдало державі у розмірі 9540,00 грн. Водночас, за твердженням відповідача, вказана претензія - це єдиний документ, згідно якого ТОВ «Волошкове поле» дізналося, що проводилась перевірка.
Крім того, відповідач наголошував, що жодних наказів Держекоінспекції у Київській області щодо проведення планових чи позапланових перевірок, так само, як і посвідчення (направлення) на проведення таких перевірок, ТОВ «Волошкове поле» не отримувало.
За твердженням відповідача, жодних перевірок діяльності ТОВ «Волошкове поле» Держекоінспекцією у Київській області не проводилось, у зв'язку з чим жодних порушень природоохоронного законодавства, як і завдання державі збитків з боку відповідача не могло бути виявлено.
21.10.2013 р. Броварською міською радою Київської області було подано клопотання № 2-15/4342 від 21.10.2013 р., відповідно до якого позивач 2 просив суд замінити Броварську міську раду Київської області на Броварську районну державну адміністрацію Київської області, яке було залишено судом без задоволення з огляду на відсутність у чинному господарському процесуальному законодавстві приписів, які надавали б суду можливість здійснити заміну позивача.
У судовому засіданні 21.10.2013 р. представник відповідача зазначив про те, що громадянин Врублівський Станіслав Юзефович, який начебто отримував акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами від 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р., протокол № 000570 від 04.06.2013 р. про адміністративне правопорушення, постанову № 000270 від 04.06.2013 р. про накладення адміністративного стягнення, а також припис б/н від 04.06.2013 р., працює у ТОВ «Волошкове поле» на посаді агронома і не є особою, уповноваженою отримувати зазначені документи, в той час як посада керуючого справами у ТОВ «Волошкове поле» відсутня.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.10.2013 р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів, було залучено Державну екологічну інспекцію у Київській області.
04.11.2013 р. у судовому засіданні представниками третьої особи було подано пояснення б/н від 04.11.2013 р., відповідно до яких Державна екологічна інспекція у Київській області в повному обсязі підтримує позовні вимоги Броварського міжрайонного прокурора щодо стягнення з ТОВ «Волошкове поле» 9540,00 грн. з наступних підстав.
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Київській області № 120 від 01.04.2013 р., державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Київській області Бабаєвим Ю.В., Морозом К.О. у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання - керуючого справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівського Станіслава Юзефовича, 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р. було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Волошкове поле» за адресою: Київська область, Броварський район, с. Світильня, про що було складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, від 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р., який було отримано представником ТОВ «Волошкове поле». У зв'язку з виявленням порушень природоохоронного законодавства під час перевірки, з метою їх усунення державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Київській області було винесено припис від 04.06.2013 р., згідно якого було надано термін для усунення порушень, виявлених під час перевірки до 04.07.2013 р. Пунктом 3 вказаного припису ТОВ «Волошкове поле» було зобов'язане отримати дозвіл на спеціальне водокористування.
Також, у зв'язку з виявленими порушеннями, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Київській області, відповідно до ст. 48 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 110 Водного кодексу України, було притягнуто до адміністративної відповідальності керуючого справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівського С.Ю. згідно постанови про накладення адміністративного стягнення № 000270 від 04.06.2013 р. у вигляді штрафу в розмірі 136,00 грн.
Водночас, на підставі Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 20.07.2009 р. № 389, було здійснено розрахунок розміру збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання води із підземних джерел, згідно якого загальний розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання підземних вод, склав 9540,00 грн.
06.11.2013 р. до господарського суду Київської області від Київської обласної ради надійшла заява б/н, б/д (вх. № 23101 від 06.11.2013 р.), відповідно до якої позивач 1 просить суд подальший розгляд справи проводити за відсутності представника Київської обласної ради та вирішення спору залишає на розсуд суду.
07.11.2013 р. та 15.11.2013 р. до господарського суду Київської області від Броварської міської ради Київської області надійшли клопотання № 2-15/4530 та № 2-15/4627, відповідно до яких позивач 2 просить суд подальший розгляд справи здійснювати без участі представника Броварської міської ради Київської області.
У судовому засіданні 18.11.2013 р. представник прокуратури та третьої особи позовні вимоги підтримали; представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував.
У судовому засіданні 18.11.2013 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури, сторін та третьої особи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд
встановив:
Броварською міжрайонною прокуратурою Київської області було проведено перевірку згідно матеріалів Державної екологічної інспекції у Київській області та встановлено, що ТОВ «Волошкове поле» порушено вимоги п. 9 статті 44, статті 49 Водного кодексу України.
Так, у період з 14.04.2013 р. до 03.06.2013 р. товариство здійснювало спеціальне водокористування без наявності необхідного для цього дозволу у с. Світильня Броварського району Київської області, що підтверджується актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Товариства з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле» від 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р.
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Київській області № 120 від 01.04.2013 р., державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Київській області Бабаєвим Ю.В. та Морозом К.О. у присутності керуючого справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівського Станіслава Юзефовича в період з 03.06.2013 р. до 04.06.2013 р. було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле», за адресою: Київська область, Броварський район, с. Світильня, про що було складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами від 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р., який було отримано керуючим справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівським С.Ю. (копії наказу, акту долучено до матеріалів справи).
Як вбачається з акту перевірки, водопостачання товариством здійснюється від облаштованої нещодавно артезіанської свердловини, паспорт на спорудження свердловини відсутній, дозвіл на спеціальне водокористування відсутній, чим порушено приписи ст.ст. 44, 110 Водного кодексу України.
З метою усунення виявлених під час перевірки порушень природоохоронного законодавства, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Київській області Бабаєвим Ю.В. та Морозом К.О. було винесено припис від 04.06.2013 р., згідно з яким товариству було надано термін для усунення порушень, виявлених під час перевірки, до 04.07.2013 р. Пунктом 3 припису ТОВ «Волошкове поле» зобов'язано отримати дозвіл на спеціальне водокористування.
Зазначений припис б/н від 04.06.2013 р. було отримано керуючим справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівським С.Ю.
Крім того, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Київській області Бабаєвим Ю.В., відповідно до ст. 48 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 110 Водного кодексу України, було притягнуто до адміністративної відповідальності керуючого справами ТОВ «Волошкове поле» Врублівського С.Ю., що підтверджується постановою про накладення адміністративного стягнення № 000270 від 04.06.2013 р., якою на Врублівського С.Ю. накладено штраф у розмірі 136,00 грн.
У зв'язку з вказаним порушенням природоохоронного законодавства державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища у Київській області Морозом К.О., на підставі Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 20.07.2009 р. № 389, було здійснено розрахунок розміру збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання води із підземних джерел, згідно якого загальний розмір збитків, заподіяний ТОВ «Волошкове поле» державі внаслідок самовільного використання підземних вод, склав 9540,00 грн.
06.06.2013 р. Державною екологічною інспекцією Київської області було направлено ТОВ «Волошкове поле» претензію № 95 про відшкодування збитків в розмірі 9540,00 грн., зумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів.
ТОВ «Волошкове поле» було направлено на адресу Державної екологічної інспекції Київської області лист № 28/06-1 від 28.06.2013 р., відповідно до якого відповідач зазначив, що жодних перевірок діяльності ТОВ «Волошкове поле» Державною екологічною інспекцією Київської області не проводилось. Крім того, жодних наказів Держекоінспекції у Київській області щодо проведення планових чи позапланових перевірок так само, як і посвідчень на проведення таких перевірок, товариство не отримувало, у зв'язку з чим претензія Державної екологічної інспекції Київської області № 95 від 06.06.2013 р. є незаконною та безпідставною.
У зв'язку із наведеним Броварський міжрайонний прокурор Київської області і звернувся до суду з даним позовом про стягнення з ТОВ «Волошкове поле» збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 15 Водного кодексу України, до відання спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів в галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, окрім іншого, належить, здійснення державного контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів.
Статтею 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 р. № 454/2011 встановлено, що Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України. Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Як вбачається з п.п. 5, 12 ст. 6 Положення про Державну екологічну інспекцію України, Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема, проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження, а також розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.
Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.
Суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею (ч. 5 тієї ж статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).
Згідно з ч. ч. 6, 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. На підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до ст. 44 Водного кодексу України здійснення спеціального водокористування можливе лише за наявності відповідного дозволу.
Частиною 1 ст. 48 Водного кодексу України встановлено, що спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування є платним, а видача дозволу здійснюється за клопотанням водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді, погодженим з державними органами водного господарства, - в разі використання поверхневих вод, державними органами геології - в разі використання підземних вод та державними органами охорони здоров'я - в разі використання водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних. У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин (ст. 49 Водного кодексу України).
Згідно зі ст. 110 Водного кодексу України порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. При цьому відповідальність за порушення водного законодавства несуть особи, винні, зокрема, у недотриманні умов дозволу або порушенні правил спеціального водокористування.
Стаття 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлює, що порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.
Статтею 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що шкода заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього середовища підлягає компенсації у повному обсязі.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно з п. 1.2 Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 389 від 20.07.2009 р. (зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 220 від 30.06.2011 р.), ця Методика встановлює порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, у разі, зокрема, самовільного використання водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)).
Згідно з п. 1.6 роз'яснення Вищого арбітражного суду України № 02-5/744 від 27.06.2001 р. «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища», вирішуючи спір про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, господарському суду слід виходити з презумпції вини правопорушника (статті 440 та 442 Цивільного кодексу ). Отже, позивач не повинен доводити наявність вини відповідача у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу, навпаки, відповідач повинен довести, що у діях його працівників відсутня вина у заподіянні шкоди.
Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини (ч. 2 ст. 1166 ЦК України).
Поряд з цим, приписами статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
ТОВ «Волошкове поле» не надано доказів оскарження акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 03.06.2013 р. - 04.06.2013 р. та постанови № 000270 від 04.06.2013 р. про накладення адміністративного стягнення, і, відповідно, доказів визнання їх незаконними чи скасування у встановленому чинним законодавством порядку.
Також товариством не надано ані доказів оскарження дій державних інспекторів з охорони навколишнього природоохоронного середовища під час перевірки ані визнання цих дій незаконними.
Водночас, ТОВ «Волошкове поле» не було надано суду доказів здійснення водокористування у період з 14.04.2013 р. до 03.06.2013 р. у с. Світильня Броварського району Київської області у відповідності з приписами чинного законодавства, зокрема, в частині наявності дозволу на спеціальне водокористування.
Натомість судом враховано, що під час перевірки ТОВ «Волошкове поле» було видано довідку б/н, б/д, відповідно до якої Державну екологічну інспекцію у Київській області було повідомлено, що 14.04.2013 р. ТОВ «Волошкове поле» було споруджено свердловину без відповідних документів, а також що об'єм спожитої води за період з 14.04.2013 р. до 03.06.2013 р. становить 250 мі.
Враховуючи те, що відповідачем не спростовано належними і допустимими доказами в розумінні приписів ст.ст. 32-34 ГПК України самовільного використання відповідачем водних ресурсів без отримання дозвільних документів, господарський суд дійшов висновку про доведеність вини відповідача у заподіянні державі заявлених прокурором до стягнення збитків.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що прокурором при визначенні розміру збитків, спричинених відповідачем навколишньому природному середовищу внаслідок відсутності дозволу на спеціальне водокористування, використано розрахунок, складений із застосуванням Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 389 від 20.07.2009 р. (зі змінами та доповненнями).
Перевіривши розрахунок заявленої до стягнення суми збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання ТОВ «Волошкове поле» водних ресурсів, господарський суд дійшов висновку, що наданий прокурором розрахунок заподіяних державі збитків є обґрунтованим та арифметично вірним.
З урахуванням викладеного, позовна вимога прокурора щодо стягнення 9540,00 грн. збитків, завданих відповідачем державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, є доведеною, обґрунтованою та підлягає задоволенню судом у повному обсязі.
Судові витрати відповідно до вимог ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача шляхом стягнення до Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле» (07444, Київська обл., Броварський р-н, с. Світильня, код 35125172) на спеціальний розподільчий рахунок органів місцевого самоврядування, відкритий за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між державними і місцевими бюджетами», кодом класифікації доходів бюджету 24062100 «Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності», отримувач коштів: Броварське УК, с. Світильня, 24062100, МФО 821018, рахунок отримувача 33118331700172, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області, код ЄДРПОУ 37893158 - 9540 (дев'ять тисяч п'ятсот сорок) грн. 00 коп. збитків.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Волошкове поле» (07444, Київська обл., Броварський р-н, с. Світильня, код 35125172) в дохід Державного бюджету України - 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення підписане 25.11.2013 р.
Суддя Бабкіна В.М.