ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3348/13-а
14 жовтня 2013 року
17год. 30хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Прокурора Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагяд у Західному регіоні "ДП НЕК "Укренерго"
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Агро"
про стяягнення штрафу в сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагяд у Західному регіоні "ДП НЕК "Укренерго" звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Агро" про стяягнення штрафу в сумі 1700 грн.
Справа розглянута в порядку скороченого провадження.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 25 вересня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до ст.9 Закону України "Про теплопостачання” №575/97-ВР від 16.10.1997р. (далі - Закон №575/97-ВР) державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право:
вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства;
видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання;
застосовувати відповідно до цього Закону штрафні санкції до суб'єктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці.
Інспектори з державного енергетичного нагляду мають право видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів.
Згідно з статтею 27 Закону №575/97-ВР суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.
На підставі вищевикладеного Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Рівненській області було винесено постанову № 03/50-18-4-ПШ від 29.04.2013р., якою на відповідача було накладено штраф у розмірі 1700 грн.
Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999р., суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Постанова була отримана відповідачем, що підтверджено копією поштового повідомлення про вручення поштового відправлення наявною у матеріалах справи та у встановленому порядку оскаржена не була. На момент розгляду справи штраф в розмірі 1700 грн. відповідачем не сплачено.
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Агро" (код ЄДРПОУ 31894444) в дохід Державного бюджету штраф в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.), який перерахувати на р/р 31113106700295, одержувач: Головне управління Державної казначейської служби України у Рівненській області, ЄДРПОУ 38012756, банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Рівненській області, МФО 833017, код платежу: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов’язаний виконати постанову негайно.
Суддя Махаринець Д. Є.