Постанова № 35461201, 25.11.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2013
Номер справи
812/9181/13-а
Номер документу
35461201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 листопада 2013 року Справа № 812/9181/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення штрафу у сумі 8 500,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

04 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення штрафу у сумі 8 500,00 грн.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що 21 січня 2013 року відповідачу видано припис № 02/26-06-0005 про зобов'язання здійснити заходи щодо проведення випробувань та вимірювань параметрів електрообладнання, а також забезпечення його необхідною технічною документацією.

21 серпня 2013 року було проведено перевірку щодо виконання відповідачем виданого припису. Актом перевірки № 02/26-05-032 від 21 серпня 2013 року зафіксовано часткове невиконання відповідачем припису - з 10 пунктів не виконано 9.

На підставі зазначеного акту перевірки 28 серпня 2013 року позивачем прийнято постанову № 02/26-05-032 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 8 500,00 грн., яку отримано особисто відповідачем 03.09.2013.

До теперішнього часу відповідачем штрафна санкція в сумі 8 500,00 грн. в добровільному порядку не сплачена, тому, прокурор просить стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» штраф в сумі 8 500,00 грн.

Ухвалою суду від 06 листопада 2014 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.

Державному підприємству «Донбасантрацит» направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яку отримано відповідачем 11.11.2013, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.

Заперечень проти позову або письмової заяви про визнання позову у встановлений строк відповідачем не надано. Тому, суддя вважає за можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені прокурором обставини, суддя дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Суддею встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Луганській області Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» 21.01.2013 винесено припис № 02/26-06-0005, яким зобов'язано відповідача виконати заходи з усунення виявлених порушень.(а.с.10-11).

21 серпня 2013 року у присутності представника відповідача уповноваженою особою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Луганській області проведено перевірку виконання припису Інспекції № 02/26-06-0005 від 21.01.2013 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Актом перевірки від 21 серпня 2013 року № 02/26-05-032 встановлено часткове невиконання відповідачем припису Інспекції від 21.01.2013 № 02/26-06-0005, а саме, з 10 пунктів не виконано 9 пунктів (а.с.8).

28 серпня 2013 року Інспекцією винесено постанову № 02/26-05-032 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства в галузі електроенергетики на суму 8 500,00 грн. у зв'язку з невиконанням припису від 21.01.2013 № 02/26-05-0005, постанову про накладення штрафу надіслано відповідачу листом № 16/162/1-1914 від 28.08.2014, який отримано відповідачем 03.09.2013.(а.с.6,7).

Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 № 1573/99 Міністерство палива та енергетики України (далі - Мінпаливенерго) визначено центральним органом виконавчої влади на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - ДП НЕК «Укренерго») та його структурних підрозділів.

Відповідно до п.1.2 Статуту ДП НЕК «Укренерго» воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 № 598/2000.

Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення (п.п. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).

Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.

Так, відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.

Частиною 6 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.

Несплата суб'єктами господарювання сум штрафів, накладених Державною інспекцією з енергонагляду унеможливлює виконання державою відповідних економічних програм та спричиняє значні негативні наслідки у сфері ПЕК.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суддя прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які прокурор посилається та їх обґрунтування.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суддя дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, ст.ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158-163, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення штрафу у сумі 8 500,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» (94506, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10; код ЄДРПОУ 32446546) до Державного бюджету України (п/р № 31115106700039, до УДКС у м. Красний Луч Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, і.к.37983618) штраф у сумі 8 500 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Н.В. Кравцова