Справа № 569/17239/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2013 року
Суддя Рівненського міського суду Рогозін С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради про зобовязання провести нарахування виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на період з 01 вересня 2013 року по 31 грудня 2013 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з позовом в порядку адміністративного судочинства до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради, у якому просить зобовязати відповідача провести перерахунок виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на період з 01.09.2013 року по 31 грудня 2013 року на рівні не нижчому від прожиткового мінімуму встановленого ст. 46 Конституції України, Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік", а саме за період з 01.09.2013 року по 30.11.2013 року у розмірі 1 147 грн., та за період з 01.12.2013 року по 31.12.2013 року у розмірі 1218 грн.
Ухвалою суду відкрито провадження по справі у порядку скороченого провадження. Відповідачем в установлений строк подано письмові заперечення на позов, в яких позов не визнає і просить суд в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити повністю.
Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважаю, що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення в порядку скороченого провадження та ухвалення постанови відповідно до ч. 6 ст. 183-2 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1А призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сімям з 01 вересня 2013 року по 30 листопада 2013 року в сумі 180,65 грн., з 01 грудня 2013 року по 28 лютого 2014 року в сумі 191,84 грн.
Є обґрунтованими доводи позивача щодо неправомірності дій Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01 вересня 2011 року по 29 лютого 2012 року в нижчому розмірі.
Відповідно до ч.ч.1 - 3 ст.5 Закону України №1768-ІІІ від 01 червня 2000 року Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям (з відповідними змінами і доповненнями) розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Як передбачено ч.ч.1, 2 ст.1 Закону України №966-ХІV від 15 липня 1999 року Про прожитковий мінімум (з відповідними змінами і доповненнями) прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування (далі - набір продуктів харчування), а також мінімального набору непродовольчих товарів (далі - набір непродовольчих товарів) та мінімального набору послуг (далі - набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.
Розмір призначеної ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям є значно нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених Законом України від 06 грудня 2012 року № 5515-VI Про Державний бюджет України на 2013 рік зокрема, з 01 січня він становить 1147 грн., з грудня 1218 грн.
Відтак, норма Закону, на яку посилається відповідач, значно звужує права позивача, гарантовані Законом України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та суперечить вимогам ст.22 Конституції України.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, судовому захисту не підлягає позовна вимога про зобовязання відповідача нарахувати та виплачувати позивачу вказану соціальну допомогу у подальшому, зокрема з 29 жовтня 2013 року по 31 грудня 2013 року, оскільки така вимога не стосується спірних відносин, а носить перспективний, на думку позивача, ймовірний протиправний характер поведінки відповідача у відносинах із позивачем, у яких право останнього не є порушеним.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для проведення перерахунку виплат державної соціальної допомоги ОСОБА_1 на період з 01 вересня 2013 року по 28 жовтня 2013 року до положень ст. 46 Конституції України, а саме, на рівні не нижчому від прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 46, 48 Конституції України, Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік", керуючись ст. ч. 2 ст. 11, 183-2, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рівненської міської ради Рівненської області про зобов'язання провести перерахунок виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям на період з 01.09.2013р. по 28.10.2013р. - задовольнити.
Визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Рівненської міської ради Рівненської області.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Рівненської міської ради Рівненської області провести нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям за період з 01.09.2013 року по 28.10.2013 року на рівні не нижчому від прожиткового мінімуму встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік" з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Cуддя