ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2621/13-а
15 серпня 2013 року 17год. 10хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Медвецький А.Т.
відповідача: представник не з'явився розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Міністерства аграрної політики та продовольства України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ДП "Конярство України" до Державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" зобов'язання вчинення певних дій, -ВСТАНОВИВ :
Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" про зобов'язання вчинити дії та усунути перешкоди державним підприємством "Мирогощанський державний іподром" для виконання комісією з реорганізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 2305-р "Деякі питання розвитку конярства" та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.02.2011 р. № 33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства".
Позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що має місце невиконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.02.2011 р. № 33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства", який видано на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 2305-р "Деякі питання розвитку конярства" оскільки посадові особи, та інші працівники відповідача перешкоджають комісії з реорганізації виконувати їх повноваження визначені законом.
В судовому засіданні під час розгляду справи по суті, представник позивача вказаний адміністративний позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві просив позов задоволити в повному обсязі.
Представники відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача в судове засідання не з'явились, заперечення на позов не подавались.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Міністерство аграрної політики та продовольства України відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" є уповноваженим органом управління ДП "Мирогощанський державний іподром" і відповідно до законодавства Мінагрополітики України здійснює управління та розпорядження майном та землями державного підприємства.
Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 2305-р "Деякі питання розвитку конярства" постановлено:
1. Реорганізувати державні підприємства, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики та включені до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 1 шляхом їх приєднання до державного підприємства "Конярство України";
2. Погоджено з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо необхідності здійснення міністерством реорганізації державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства, що належать до сфери управління міністерства та не включені до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 2 шляхом їх приєднання до державного підприємства "Конярство України";
3. Міністерству аграрної політики та продовольства України вжити вичерпних заходів для недопущення відчуження майна державних підприємств, зазначених у додатку 1 до цього розпорядження, до внесення відповідних змін до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
На виконання вказаного розпорядження Кабінету Міністрів України Міністерством аграрної політики та продовольства України видано наказ від 01.02.2011 р. № 33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства" та зобов'язано Міністерство аграрної політики та продовольства України вжити заходів для недопущення відчуження майна державних підприємств.
Вищезазначеним наказом Мінагрополітики України від 01.02.2011 р. № 33 визначено реорганізувати ряд державних підприємств, зокрема і "Мирогощанський державний іподром" (код ЄДРПОУ 35505132, Рівненська область, Дубенський район, с. Мирогоща Перша) шляхом приєднання до державного підприємства "Конярство України" (далі - ДП "Конярство України") (код 37404165, місто Київ, вулиця Б. Грінченка, 1) та створити на базі майна реорганізованих державних підприємств відокремлені підрозділи (філії) без прав юридичної особи.
Разом з цим, не погоджуючись із наказом Мінагрополітики України від 01.02.2011 р. №33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства", Профспілкою працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" подано позов в Окружний адміністративний суду м. Києва до Мінагрополітики України про скасування наказу від 01.02.2011р. № 33.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.04.2012 р. по справі № 2а-6258/11/2670 за позовом Профспілки працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" до Мінагрополітики України, третя особа ДП "Мирогощанський державний іподром", про визнання протиправним та скасування наказу Мінагрополітики України від 01.02.2011р. № 33 - в задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.06.2012 р. апеляційну скаргу Профспілки працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.04.2012 р. - без змін.
Судом встановлено, що з метою виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 2305-р "Деякі питання розвитку конярства" та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.02.2011 р. № 33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства" 13.06.2013 року члени комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" прибули до адміністративного будинку ДП "Мирогощанський державний іподром" для вирішення питання про своєчасну сплату обов'язкових платежів, яке було порушене у листі головного бухгалтера підприємства до голови комісії з реорганізації від 11.06.2013 р. № 94 (копія додається) та виконання повноважень комісії з реорганізації відповідно до норм чинного законодавства.
Проте, документи, необхідні для виконання повноважень комісії, надані не були, а саму комісію не було допущено на підприємство.
Відповідно до пункту 4 статті 105 Цивільного Кодексу України до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Таким чином, законним органом управління державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" є Голова та члени комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром".
Голові та членам комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" було відмовлено у наданні та реєстрації переліку документів, які необхідні для виконання своїх повноважень та вирішення вищезазначених питань. Тобто державним підприємством "Мирогощанський державний іподром" були вчинені перешкоди законному керівництву щодо управління та проведення реорганізації державного підприємства.
Факти неодноразового не допущення Голови та членів комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" та вчинення перешкод роботі комісії підтверджуються наступними доказами: Актом комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" стосовно спроби здійснення організаційних заходів щодо забезпечення роботи комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром"; заявою Голови комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" Кудрявської Н.В. в Дубенську міжрайонну прокуратуру від 13.06.2013 р.; заявою членів комісії Дубенський УМВС Рівненської області від 14.06.2013 р.; заявою голови комісії з реорганізації державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" Кудрявської Н.В. в УСБУ у Рівненській області від 13.06.2013 р.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги той факт, що на момент розгляду справи по суті судом отримано докази невиконання розпорядження Кабінету Міністрів України, перешкоджання комісії з питань реорганізації Державного підприємства виконувати дане розпорядження, а відповідачем у свою чергу не надано заперечень наведених фактів, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зобов'язати державне підприємство "Мирогощанський державний іподром" та його посадових осіб допустити Голову та членів комісії з реорганізації у складі, затвердженому наказом Мінагрополітики України, до всіх приміщень, майна, земель, які є на балансі підприємства; надавати усі документи для виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.02.2011 р. № 33 "Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства", який видано на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 р. № 2305-р "Деякі питання розвитку конярства".
Присудити на користь позивача Міністерства аграрної політики та продовольства України із Державного бюджету судовий збір у розмірі 114,70 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Махаринець Д. Є.