Постанова № 35429437, 20.11.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2013
Номер справи
805/15702/13-а
Номер документу
35429437
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2013 р. Справа № 805/15702/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши у порядку письмового провадження, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 2550,00 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 2 550,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 26.03.2013 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області за результатами проведеного заходу з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Торезького виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», було видано припис №02/15-07-0010, яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики, термін виконання найбільш тривалого заходу до 26.06.2013 року.

07.08.2013 року актом перевірки №02/15-07-0030 встановлено факт невиконання відповідачем 10 із 10 пунктів виданого припису №02/15-07-0010 від 26.03.2013 року. Акт було підписано в присутності уповноважених осіб, проте від підпису відмовились, у зв'язку з чим, 08.08.2013 року було відправлено керівнику Товариства та яке отримано ним 12.08.2013 року.

09.08.2013 року на підставі акту перевірки №02/15-07-0030 від 07.08.2013 року, за ухилення виконання припису № 02/15-07-0010 від 26.03.2013 року, постановою №02/15-01-143 на відповідача накладено штраф у сумі 2550,00 грн. Вказану постанову надіслано засобами поштового зв'язку, яка отримана відповідачем 15.08.2013 року.

Однак, у встановлений законодавством строк штраф, накладений на нього постановою Держенергонагляду №02/15-01-143 від 09.08.2013 року у сумі 2550,00 грн. не сплачено, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду.

Представник позивача через канцелярію надав суду заяву від 20.11.2013 року, відповідно до якої, просить розглянути справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд вважає за можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Комунальне підприємство «Компанія Вода Донбасу» (код ЄДРПОУ 00191678, 83001, м. Донецьк, вул. Артема, б. 85) 03.09.2007р. зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про теплопостачання», Законом України «Про енергетику», Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Так, в судовому засіданні встановлено, що 26.03.2013р. державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Проценком С.І. за результатами проведених заходів з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах КП «Компанія Вода Донбасу» відповідачеві було видано припис № 02/15-07-0010, яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення виявлених порушень діючого законодавства з електроенергетики з найбільш тривалим терміном усунення 26.06.2013 року.

07.08.2013 року актом перевірки № 02/15-07-0030 встановлено невиконання зазначеного припису, у зв'язку з чим позивачем 09.08.2013р. постановою № 02/15-01-143 відносно КП «Компанія Вода Донбасу» накладено штраф у розмірі 2550,00 грн.

Вищезазначені припис та постанова державного інспектора з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії про накладення штрафу у судовому порядку не оскаржувались.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначені Законом України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 № 575/97-ВР.

Згідно ст.5 Закону державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики.

Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної теплової енергії, затверджено постановою КМУ від 07.08.1996 № 929 «Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії».

Відповідно п.1 Положення, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Також, основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначені Законом України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції, зокрема, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми штрафів, що накладаються органами центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.

Згідно п.11 ч.1 ст. 31 Закону штрафні санкції, передбачені ч. 1 цієї статті, застосовуються в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Такий порядок визначено Положенням Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 .

Згідно із п. 3 Положення, накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право, зокрема, Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 7 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання (додаток 1), складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду (додаток 2).

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (п. 8 Положення).

У відповідності до п. 10 Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено судом, зазначене рішення позивача у передбачений законодавством строк не оскаржене, не скасовано та виконано не було, у зв'язку з чим несплачена сума штрафу у розмірі 2550,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги щодо стягнення з Комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу» штрафу в розмірі 2550,00 є обґрунтованими і законними, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу» про стягнення штрафу у розмірі 2 550,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу» (код ЄДРПОУ 00191678, 83001, м. Донецьк, вул. Артема, б. 85) до Державного бюджету України (п/р №31110106700004, ДКУ Ворошиловського району м. Донецька ГУ ДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 38033949, одержувач Державний бюджет Ворошиловського району м. Донецька) штраф у розмірі 2550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Тарасенко І.М.