241/904/13-а
2-а/241/44/2013
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.11.2013 року Першотравневий районний суд Донецької області
у складі: головуючого судді Топузової Н.М.
при секретарі Орчелота І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Мангуш справу у порядку адміністративного судочинства за позовом Прокурора Першотравневого району Донецької області до ОСОБА_1 селищної ради Першотравневого району Донецької області, третя особа ОСОБА_2 про визнання противоправними та скасування рішень сільської ради,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з даним позовом із наступних підстав :
30.06.2004 року, рішенням ОСОБА_1 селищної ради № 21/39 надано згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 0,0228 га ОСОБА_2, під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів, із земель комунальної власності в с. Юр*ївка, пров. Набережний , 2 «б».
Рішенням ОСОБА_1 селищної ради № 22/23 від 19.08.2004 року, затверджено проект відведення земельної ділянки площею 0,0228 га у с. Юр*ївка, пров. Набережний, 2 «б» громадянину ОСОБА_2 для будівництва елінгу для зберігання плавзасобів. Земельну ділянку надано в оренду для будівництва строком на 49 років.
Прокуратурою Першотравневого району проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства в ОСОБА_1 селищній раді при виділенні земельних ділянок під індивідуальне гаражне та дачне будівництво на узбережжі Азовського моря.
12.06.2013 року, прокуратурою Першотравневого району внесене подання, щодо скасування рішень ОСОБА_1 селищної ради № 21/39 від 19.08.2004 року «Про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки», площею 0,0228 га гр. ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с. Юр*ївка, пров. Набережний ,2 «б» та № 22/23 від 19.08.2004 року ,яким затверджено проект відведення земельної ділянки площею 0,0228 га у с. Юр*ївка, пров. Набережний, 2 «б» громадянину ОСОБА_2 для будівництва елінгу для зберігання плавзасобів в оренду строком на 49 років.
01.07.2013 року, до прокуратури Першотравневого району надійшов лист ОСОБА_1 сільради до якого додано рішення № 6/37-4 від 13.06.2013р., яким в задоволенні подання прокурора відмовлено.
Рішення ОСОБА_1 селищної ради № 21/39 від 19.08.2004 року та № 22/23 від 19.08.2004 року є незаконними, оскільки не відповідали вимогам законодавства, діючого на той період часу.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що органами місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній республіці Крим також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Радами міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Пунктом 34) ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься : «вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин».
Відповідно до ч. 1, п. г) ч. 2 ст. 61 Земельного кодексу України (який діяв на той час),прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється будівництво будь-яких споруд ( крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 88 Водного кодексу України ( що діяв на той час), з метою охорони поверхневих водних обєктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів виділяється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про охорону земель»,охорона земель система правових, організаційних, економічних, технологічних та інших заходів, спрямованих на раціональне використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського призначення для несільськогосподарських потреб, захист від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого рекреаційного та історико-культурного призначення.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про охорону земель», обєктом особливої охорони держави є всі землі в межах території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ЗУ «Про охорону земель», до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі охорони земель на території сіл, селищ, міст належать : розробка, затвердження і реалізація цільових програм та документації із землеустрою щодо охорони земель відповідно до закону; установлення обмежень (обтяжень) у використанні, тимчасова заборона (зупинення) чи припинення використання земельної ділянки громадянами та юридичними особами в разі порушення ними вимог законодавства у галузі охорони земель; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності.
Згідно ч. 1 ст. 35 ЗУ «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в тому числі і орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобовязані дотримуватись вимог земельного та природоохоронного законодавства України.
Відповідно до ч. 1, 2, 4, 5 ст. 48 ЗУ «Про охорону земель»,територіальний розвиток житлової та громадської забудови в межах населених пунктів, а також спорудження об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури здійснюються з урахуванням вимог раціонального використання земель.
Розміщення і будівництво об'єктів житлово-комунального, промислового, транспортного, іншого призначення здійснюються відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів.
Визначення територій і вибір земель для містобудівних потреб та спорудження конкретних об'єктів здійснюються на підставі затвердженої містобудівної документації, документації із землеустрою, схем планування територій переважно на землях несільськогосподарського призначення.
При здійсненні містобудівної діяльності передбачаються заходи щодо: дотримання екологічних вимог, установлених законодавством України, при проектуванні, розміщенні та будівництві об'єктів.
Схема планування територій містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.
Відповідно до ч 4 ст. 3 ЗУ «Про планування та забудову територій» , рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визнаних законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
Проте, генеральний план забудови с. Юр*ївка був розроблений ще в 1982 році, однак рішенням ОСОБА_1 селищної ради № 20/60 від 20.05.2004 року затверджено генеральний план розвитку рекреаційної зони ОСОБА_1 селищної ради. Даним генеральним планом встановлена 100 метрова водоохоронна зона.
Частинами 1, 5 ст. 88 Водного кодексу України передбачено, що з метою охорони водних обєктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів виділяється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.
Однак, всупереч вимоги діючого законодавства, ОСОБА_1 селищна рада не розробляла проектів відведення земельних ділянок щодо встановлення прибережних захисних смуг, що підтверджується листом ОСОБА_1 сільради № 429 від 03.06.2013р.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 Водного кодексу України (станом на 2004 рік), прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів, з обовязковим водопостачанням і каналізацією.
Згідно з пояснювальною запискою до проекту відведення земельної ділянки, який розроблений проектною організацією, земельна ділянка, щодо якої розробляються документи ОСОБА_2 в с. Юр*ївка, пров. Набережний, 2 «б» віднесена до земель рекреаційного призначення.
Згідно ситуаційного плану в проекті землеустрою, щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2, графічні матеріали якого виповнено з масштабом 1:2000, визначена земельна ділянка, фактично знаходиться в 100 метровій зоні від урізу води.
Згідно висновку Державної екологічної інспекції №007 від 10.05.2004 року, земельна ділянка площею 0.0228 га у с. Юр*ївка Ялтинскьої селищної ради придатна для розміщення човнового гаражу гр. ОСОБА_2 за таких умов: без капітального будівництва, земельну ділянку використовувати тільки за цільовим призначенням.
Ссуттєвим порушенням діючого законодавства є і те, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального гаражного будівництва в с. Юр*ївка, пров. Набережний, 2 «б» не пройшов державної експертизи, як того вимагає ч. 3 ст. 186 Земельного кодексу України.
Крім того, проект відведення земельної ділянки розроблявся до винесення рішення Ялтинскьої селищної ради № 21/39, яким надано згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 0,0228 га гр. ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с. Юр*ївка, пров. Набережний, 2 «б», оскільки висновки Першотравневої СЄС № 28 виданий 14.04.2004 року, та Екологічної інспекції Азовського моря № 007 надавався 10.05.2004 року. Також це підтверджується і технічним завданням від 17.02.2004 року, в якому не вказано номеру та дати рішення ОСОБА_1 селищної ради на розробку проекту відводу земельної ділянки.
Відповідно до ч. 4 ст. 3 ЗУ «Про планування та забудову територій» , рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
Схема планування території містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення планування, забудови та іншого використання відповідних територій .
Таким чином, прокурор вимушений звернутися до суду,та просить суд :
-визнати противоправним та скасувати рішення ОСОБА_1 селищної ради №21/39 від 30 .06.2004 року «Про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228 га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с.Юр*ївка, провулок Набережний , 2 «б»;
-визнати противоправним та скасувати рішення ОСОБА_1 селищної ради №22/23 від 19.08.2004 року «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка провулок Набережний , 2 «б» в оренду строком на 49 років .
У судовому засіданні позивач-прокурор Першотравневого району Донецької області, позовні вимоги підтримав у повному обсязі,та просить суд :
-визнати противоправним та скасувати рішення ОСОБА_1 селищної ради №21/39 від 30 .06.2004 року «Про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228 га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с.Юр*ївка, провулок Набережний , 2 «б»;
-визнати противоправним та скасувати рішення ОСОБА_1 селищної ради №22/23 від 19.08.2004 року «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в
с.Юр*ївка,провулок Набережний , 2 «б» в оренду строком на 49 років .В обґрунтування своїх вимог, позивач підтримав обставини,які зазначені ним у позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_1 селищної ради Першотравневого району Донецької області,за довіреністю. ОСОБА_3 , позовні вимоги не визнав, та просить суд в задоволені позовних вимог відмовити в повному обсязі,пояснивши суду ,що посилання прокурора на порушення вимог ч.І п.г). ст.61 Земельного кодексу України (який діяв на той час) не може братись до уваги, бо у вказаній статті йдеться мова про прибережні захисні смуги уздовж річок, навколо водойм та на островах, а про прибережні захисні смуги уздовж морів та морських заливів написано у наступній статті ст. 62 Земельного кодексу України. Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України ,віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Відповідно до ч.З ст. 60 Земельного кодексу України, ч.7 ст. 88 Водного кодексу України ,прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Відповідно до ч.6 ст. 82 Водного кодексу України, порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них встановлюються Кабінетом Міністрів України. Так, відповідно до п.п. 4,5 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого Постановою Кабінету міністрів від 08.05.1996р. №486, у межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88-91 Водного кодексу України. Розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації. Проекти цих зон розробляються на замовлення органів водного господарства та інших спеціально уповноважених органів, узгоджуються з органами Мінекоресурсів, Держводгоспу, Держкомзему, власниками землі, землекористувачами і затверджуються відповідними місцевими органами державної виконавчої влади та виконавчими комітетами рад. Таким чином, для визначення земельної ділянки ,як прибережної захисної смуги, є необхідним розроблення окремого проекту землеустрою, узгодження його з відповідними органами та наступне затвердження його рішенням органу місцевого самоврядування. Тому посилання на порушення вимог чинного законодавства України є помилковим, бо дослідивши вимоги вищевказаних статей встановлено, що вздовж морів, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, встановлюються прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою по визначенню цих смуг. Проектами землеустрою, щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом. На момент прийняття вищезазначеного рішення про затвердження проекту, ОСОБА_1 селищною радою не розроблявся та не затверджувався згідно чинного законодавства проект землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг.
В матеріалах справи відсутні будь-які рішення компетентних органів відносно виділення земельної ділянки під прибережну захисну смугу, що зумовлює безпідставність твердження прокурора відносно наявності останньої в складі земельної ділянки. Відповідно до ст. 58 Земельного кодексу України, ст. 4 Водного кодексу України землі, зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм належать до земель водного фонду. Як вбачається з оспорюванних рішень та ,згідно з витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (додається), земельна ділянка відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови, а саме - для будівництва елінгу для зберігання плавзасобів, що підтверджується даними вихідної земельно-кадастрової інформації, яка міститься в довідці відділу Держкомзему. Таким чином, на момент вчинення спірного рішення в складі земельної ділянки апріорі було неможливим розташування прибережної захисної смуги та пляжу, оскільки це не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки. Також зазначаємо, що для створення сприятливого режиму водних об'єктів уздовж морів, встановлюється водоохоронні зони, розміри яких визначаються за окремими проектами землеустрою. Слід зазначити що на момент прийняття вищезазначеного рішення про затвердження звіту, ОСОБА_1 селищною радою не розроблявся та не затверджувався проект землеустрою, щодо встановлення меж водоохоронної зони в с. Юр'ївка.
Згідно ст. 88 Водного кодексу України, у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації. У існуючому генеральному плані с. Юр'ївка прибережна захисна смуга не встановлена. На цей час, селищна рада тільки розробляє містобудівну документацію, де будуть враховані вимоги Земельного та Водного кодексів України.
Посилання позивача відносно порушень ч.З ст. 186 Земельного кодексу України, щодо не проходження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, яка знаходиться в с. Юр'ївка по пров. Набережному 2 «б» є теж безпідставні, тому що категорія земель визначена як землі житлової та громадської забудови, що підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Так відповідно до умов ст. 186 Земельного кодексу України та ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», є вичерпний перелік щодо обов'язкової державної експертизи, виходячи з цього проект землеустрою по відведенню земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів (категорія земель житлової та громадської забудови) не підлягають обов'язковій державній експертизі.
Третя особа- Малецький ОСОБА_4 у судове засідання не з*явився,про місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, але судова повістка повернулася з позначкою «за закінченням терміну зберігання».
Суд вирішив справу розглянути за відсутності третьої особи.
У судовому засіданні були дослідженні : подання про усунення порушень закону , причин та умов,що їм сприяли/а.с. 7-8/, повідомлення ОСОБА_1 селищної ради/а.с. 9/, рішення ОСОБА_1 селищної ради №6/37-4/а.с. 10/,рішення ОСОБА_1 селищної ради №21/39 та №22/23/а.с. 11-12/, опис меж/а.с. 13/,ситуаційний план /а.с. 14/, висновок Першотравневої СЕС/а.с. 15/,висновок державної екологічної інспекції/а.с. 16/, технічне завдання/а.с. 17/, лист ОСОБА_1 селищної ради /а.с. 18/,пояснювальна записка/а.с. 19/,архівна копія рішення №22/23 від 19 серпня 2004 року/а.с. 59/.архівна копія заяви ОСОБА_2Г./а.с. 60/, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2/а.с. 62-80/,архівна копія рішення ОСОБА_1 селищної ради №21/39 від 30 червня 2004 року/а.с. 88/, архівна копія заяви ОСОБА_2Г./а.с. 89/, архівна копія акту встановлення та обстеження меж земельної ділянки/а.с. 90/, архівна копія ситуаційного плану/а.с. 91/, архівна копія опису меж/а.с. 92/,витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та довідка ОСОБА_1 селищної ради.
Суд,заслухавши пояснення позивача, представника відповідача,з урахуванням у сукупності усіх досліджених у судовому засіданні доказів , приходить до наступного :
Відповідно до ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 ЗУ «Про охорону земель», до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі охорони земель на території сіл, селищ, міст належать: розробка, затвердження і реалізація цільових програм та документації із землеустрою щодо охорони земель відповідно до закону; установлення обмежень (обтяжень) у використанні, тимчасова заборона (зупинення) чи припинення використання земельної ділянки громадянами та юридичними особами в разі порушення ними вимог законодавства в галузі охорони земель; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності; економічне стимулювання раціонального використання та охорони земель відповідно до закону; вирішення інших питань у галузі охорони земель відповідно до закону.
Відповідно до ст. 19 ЗК України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г)землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення;д/ землі історико-культурного призначення; е) землі лісового фонду; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, з/оборони та іншого призначення.
Відповідно до ст. 50 Земельного Кодексу України, до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.
Відповідно до ст. 51 Земельного Кодексу України, до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів,
інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Відповідно до ст.52 Земельного Кодексу України, землі рекреаційного призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. На землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель. Порядок використання земель рекреаційного призначення визначається законом.
Відповідно до ст. 58Земельного Кодексу України,до земель водного фонду належать землі, зайняті: а) морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами; б) прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм; в) гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та калами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; г) береговими смугами водних шляхів. Для створення сприятливого режиму водних об'єктів уздовж морів, навколо озер, водосховищ та інших водойм встановлюються водоохоронні зони, розміри яких визначаються за проектами землеустрою.
Відповідно до ст. 59Земельного Кодексу України, громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.
Відповідно до ст. 62 Земельного Кодексу України,у прибережних захисних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах забороняється: а) влаштування полігонів побутових та промислових відходів і накопичувачів стічних вод; б) влаштування вигребів для накопичення господарсько-побутових стічних вод об'ємом понад 1 кубічний метр на добу; в) влаштування полів фільтрації та створення інших споруд для приймання і знезаражування рідких відходів; г) застосування сильнодіючих пестицидів.
Відповідно до ст. 85 Водного Кодексу України,У тимчасове користування за погодженням з постійними користувачами земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, релігійним організаціям, громадянам України, іноземним юридичним та фізичним особам для сінокосіння, рибогосподарських потреб,культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, а також для проведення науково-дослідних робіт.
Відповідно до ст. 181 Земельного Кодексу України, землеустрій - це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.
Відповідно до ст. 182 Земельного Кодексу України,мета землеустрою полягає в забезпеченні раціонального використання та охорони земель, створенні сприятливого екологічного середовища та поліпшенні природних ландшафтів.
Відповідно до ст. 184 Земельного Кодексу України, землеустрій передбачає: складання проектів відведення земельних ділянок та інш.
Відповідно до ст. 185 Земельного Кодексу України, землеустрій здійснюється державними та іншими землевпорядними організаціями за рахунок коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, а також коштів громадян та юридичних осіб.
Відповідно до ст. 186 Земельного Кодексу України, розгляд і затвердження землевпорядної документації проводиться в такому порядку: в) проекти відведення земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності затверджуються органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які надають і вилучають земельні ділянки. Прогнозні матеріали використання і охорони земель, проекти землеустрою, матеріали державного земельного кадастру, проекти з питань використання і охорони земель, реформування земельних відносин, а також техніко-економічні матеріали обґрунтувань використання і охорони земель підлягають державній експертизі, яка здійснюється органом по земельних ресурсах відповідно до закону.
Згідно п.п.3.1,3.1.1 п.3 Положення про здійснення державної землевпорядної експертизи ,державна землевпорядна експертиза здійснюється шляхом розгляду проектної документації:безпосередньо спеціалістами органів земельних ресурсів.
Відповідно до п.п.4.3 п.4 Положення про здійснення державної землевпорядної
експертизи , районними відділами земельних ресурсів погоджуються всі проектні розробки і технічна документація, що стосується використання і охорони земельних ресурсів району.
Так, у судовому засіданні було встановлено, що земельна ділянка, яка виділена під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду площею 0,0228 га гр..ОСОБА_2, розташована на землях рекреаційного призначення,та знаходиться у комунальній власності ОСОБА_1 селищної ради Першотравневого району Донецької області. Проект землеустрою щодо визначення розміру водоохоронної зони на території ОСОБА_1 селищної ради відсутній. Що не забороняється у прибрежній захисній смузі а також на землях рекреаційного призначення розташування елінгу для зберігання плавзасобів. Також встановлено, що Першотравневим районним відділом земельних ресурсів,в особі його начальника, погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 Також встановлено,що ст.184 та ст.186 Земельного Кодексу України передбачено,що землеустрій передбачає складання проектів відведення земельної ділянки та ,що розгляд і затвердження землевпорядної документації проводиться в наступному порядку: проекти відведення земельних ділянок із земель комунальної власності затверджуються органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування,які надають і вилучають земельні ділянки, що було і зроблено ОСОБА_1 селищною радою,відповідно до діючого законодавства. ОСОБА_1 селищною радою порушень законодавства при прийняті рішень №21/39 від 30 .06.2004 року «Про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228 га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с.Юр*ївка, провулок Набережний , 2 «б» та №22/23 від 19.08.2004 року «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка,провулок Набережний , 2 «б» в оренду строком на 49 років-не встановлено.
Сукупність наведених і оцінених судом доказів, що узгоджуються між собою, приводять суд до висновку,що в задоволені позовних вимог треба відмовити у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.2-15,17-18,71,86,94,99,159-167 Кодексу адміністративного судочинства України,ст.ст.85,87,88,90,91 Водного Кодексу України/станом на 30.06.2004р.-19.08.2004 р. /, ст.ст. 15,12, 23,25 35,48, Закону України «Про охорону земель»/станом на 30.06.2004р.-19.08.2004 р. /, ст.ст. 58-62, 50-52,181-186 Земельного Кодексу України /станом на на 30.06.2004р.-19.08.2004 р. /ст.ст.1-3,10-15 Закону України «Про планування та забудову територій»/станом на 30.06.2004р.-19.08.2004 р../ ,Положенням про здійснення державної землевпорядної експертизи, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 11 березня 1997 року №39 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 травня 1997 року за №171/195/станом на 30.06.2004р.-19.08.2004 р. / , Законом України «Про місцеве самоврядування»/станом на 30.06.2004р.-19.08.2004 р./, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Прокурору Першотравневого району Донецької області в задоволені позовних вимог Прокурора Першотравневого району Донецької області до ОСОБА_1 селищної ради Першотравневого району Донецької області , третя особа ОСОБА_2, про визнання противоправним та скасування рішення ОСОБА_1 селищної ради №21/39 від 30 .06.2004 року «Про надання згоди на розробку проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228 га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів із земель комунальної власності в с.Юр*ївка, провулок Набережний , 2 «б»; про визнання противоправним та скасування рішення ОСОБА_1 селищної ради №22/23 від 19.08.2004 року «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка в оренду» площею 0,0228га гр..ОСОБА_2 під будівництво елінгу для зберігання плавзасобів в с.Юр*ївка,провулок Набережний , 2 «б» в оренду строком на 49 років- відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду,яка містить вступну та резолютивну частину,яка була проголошена у судовому засіданні, подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови складеної у повному обсязі..
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Першотравневий районний суд.
Суддя Н.М.Топузова