Постанова № 354059, 28.12.2006, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
28.12.2006
Номер справи
31/469-06-12225а
Номер документу
354059
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"28" грудня 2006 р.

Справа № 31/469-06-12225А

За позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області

до відповідача СТОВ „Маяк”

про стягнення 2962 грн. 50 коп.

Суддя Господарського суду

Одеської області Лєсогоров В.М.

Секретар судового засідання

Возна І.М.

Представники:

В засіданні приймали участь:

від позивача: Полежаєва В.М., Гуреєва В.І. –по довіреності (12.12.2006 року були присутні Чернишова З.Ф., Горбатюк Н.І.)

від відповідача: не з’явився

СУТЬ СПОРУ: позивач вимагає стягнення з відповідача 2962 грн. 50 коп. необгрунтовано отриманої виручки та штрафу в зв’язку з порушенням відповідачем законодавства про державне регулювання цін.

Представники позивача позов підтримали.

Матеріалами справи встановлено:

Перевіркою проведеною позивачем (акт № 000360 від 17.05.2006 року) за період з 01.01.2005 року по 17.05.2006 року встановлено, що відповідач порушив законодавство про державне регулювання цін. В наслідок цього відповідач отримав неправомірної виручки в сумі 987 грн. 50 коп.

Позивач 01.06.2006 року прийняв рішення № 253 про стягнення з відповідача неправомірно отриманої виручки і штрафу. Штраф складає 1975 грн.

Станом на день розгляду справи відповідач указане рішення не виконав.

Будь яки докази відсутності вини відповідача у суду відсутні.

Відповідно до ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення” - Вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до Інструкції „Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами” затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238 - 1.6. Необгрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб'єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства. 3.1. Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у

порядку, передбаченому законодавством. Підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

Відповідно до Положення „Про Державну інспекцію з контролю за цінами” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819 –п. 5. Держцінінспекція має право: 5) приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.

Указані законодавчі акти свідчать про те, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є обов’язковими для виконання порушниками державної дисципліни цін. Порушник державної дисципліни цін зобов’язаний добровільно сплатити зазначені в рішенні суми. Якщо порушник державної дисципліни цін не сплачує в добровільному порядку суми зазначені в рішенні, це є підставою для стягнення відповідних сум в судовому порядку. Відповідно, особа відносно якою прийняте рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій звільняється від сплати зазначених в рішенні сум якщо рішення визнано недійсним або скасовано в установленому законодавством порядку.

У господарського суду немає доказів того, що рішення позивача у даній справі визнано недійсним або скасовано.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню.

Судові витрати у справі відсутні.

Відповідно до ст. 250 ГК України - адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Під застосуванням адміністративно-господарської санкції в даному випадку розуміється прийняття позивачем рішення з цього приводу.

Позивач в даному випадку прийняв рішення про застосування до відповідача адміністративно-господарської санкції в межах строків передбачених ст. 250 ГК України. Будь –які строки позовної давності щодо звернення до суду з позовом про застосування адміністративно-господарської санкції законодавством не передбачені. При цьому строки позовної давності передбачені ЦК України не підлягають застосуванню оскільки правовідносини між сторонами щодо застосування адміністративно-господарської санкції не є цивільними правовідносинами.

Керуючись ст.ст. 94, 158 –163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з СТОВ „Маяк” код 03769600 (Одеська область, Кодимський район, с. Шершенці) в доход Державного бюджету України – 2962 грн. 50 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя Лєсогоров В.М.