ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
10:00 год м.Одеса
"22" грудня 2006 р.
Справа № 28/479-06-11700А
Господарський суд Одеської області у складі:
Судді Гуляк Г.І.
При секретарі Бандиш Г.І.
За участю представників сторін:
від позивача: Шалгінських І.Е –представник прокуратури; Падура Т.П.–за дорученням.
від відповідача: не з’явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Дунайського транспортного прокурора в особі якою є Кілійський районний центр зайнятості до Державного підприємства „Морського торговельного порту Усть-Дунайськ” про відшкодування шкоди у розмірі 16970,47 грн., -
ВСТАНОВИВ: 08.11.2006 року за вх. № 14315 Дунайський транспортний прокурор в особі якою є Кілійський районний центр зайнятості (далі –Позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Державного підприємства „Морського торговельного порту Усть-Дунайськ” про відшкодування шкоди за використання дотації з порушенням законодавства у розмірі 16970, 47 гривень
Позивач на позовних вимогах наполягає та просить суд задовольнити позов з обставин викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином був повідомлений про час і місце судового. 20 січня 2006 року надав до суду телеграму за № 692 відповідно до якої з позовними вимогами погоджується та просить суд провести слухання справи без присутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд встановив:
ДП "Морський торговельний порт Усть-Дунайськ" зареєстрований у Кілійському районному центрі зайнятості, як платник до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 30 травня 1996 року за №153900107.
На підставі ст. 30 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", на протязі 2005-2006 років Державному підприємству "Морський торговельний порт Усть-Дунайськ" надано 4 дотації на створення додаткових робочих місць (кошти на покриття витрат на заробітну плату безробітним) в загальній сумі 16 684,02 грн, а саме : Руденко Інні Василівні з 13.06.05 року (договір№ 1539050060700004 від 10.06.05року); Філімонову Андрію Олександровичу з 21.12.05 року (договір № 153905122000011 від 20.12.05 року); Баранецькому Віктору Миколайовичу з 21.12.05 року (договір № 153905122000012 від 20.12.05 року); Гончаровій Ганні Василівні з 09.02.06 року (договір № 53906020700003 від 08.02.06 року).
Пунктом 15 „Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних" /затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 1 від 10.01.01р. зі змінами згідно наказів № 104 від 05.04.05 р. та № 3 від 13.01.06 р./ визначено, що роботодавець несе відповідальність за забезпечення гарантії зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотації, достовірність даних, що є підставою для визначення розміру дотації, та використання дотації.
Центр зайнятості щокварталу перевіряє подані роботодавцем дані та використання ним дотації.
Так, згідно акту № 22 від 22.08.06 р. перевірки достовірності даних, поданих відповідачем, що є підставою для визначення розміру дотації, були виявленні порушення пп.2.3.3 п.2 та пп.3.4 п.З договорів про надання роботодавцю дотації за № 1539050060700004 від 10.06.05 року, №№153905122000011 і 153905122000012 від 20 грудня 2005 року та № 53906020700003 від 08 лютого 2006 року (ненадання до 20 числа центру зайнятості відомості про нараховану та виплачену заробітну плату на табельника Руденко І.В., економіста Гончарову Г.В. та докерів-механізаторів Баранецького В.М. і Філімонова А.О.).
Також, відомості від 20.06.06 року за № ОК-139 про нараховану заробітну плату за червень 2006 року подано до Кілійського районного центру зайнятості для відшкодування витрат на заробітну плату недостовірними - заробітна плата за червень 2006 року нарахована, але не виплачена працівникам, прийнятим на роботу з наданням дотації.
Відповідно до п.15 Порядку у разі не достовірності поданих роботодавцем даних, використання дотації з порушенням законодавства та перешкоджання роботодавцем проведенню перевірки центр зайнятості припиняє виплату дотації. Роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати Фонду заподіяну шкоду.
Надана дотація має бути повернена в повному обсязі з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари за період від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення (п. 8 Порядку). Таким чином, загальна сума відшкодування складає 16970,47 грн.
Невідшкодування підприємством заподіяної шкоди до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття порушує інтереси держави, яка не в змозі буде забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що приведе до несвоєчасної виплати допомоги по безробіттю та виникнення заборгованості по соціальним виплатам, гарантованим ст.46 Конституції України.
Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Відповідно частин 2 та 5 статті 2 ГПК України, господарський суд порушує провадження у справі за позовами прокурорів і їх заступників , які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Прокурор самостійно визначає в чому складається порушення інтересів держави і обгрунтовує їх захист, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спріних стосунках. Відповідно роз’яснення Президії Вищого господарського суду України під №04-5/570 від 22.05.2002 року “Про деякі питання участі прокурора у розгляді справ, підвідомчих господарським судам”, під поняттям органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних стосунках, необхідно розуміти орган, на який державою покладено обов’язок здійснення конкретної діяльності у відповідних стосунках, направлених на захист інтересів держави. Таким органом відповідно до ст.ст.6,7,13,143 Конституції України, може виступати орган державної влади, якому законом надані повноваження органа виконавчої влади. Орган , уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних стосунках, фактично є позивачем у справах за позовною заявою прокурора.
Суд оцінив правильність визначення прокурором органу, на який державою покладено обов’язок по здійсненню контретних функцій у правовідносинах , пов’язаних з захистом інтересів держави. Порушення інтересів держави виражено в тому, що відповідачем порушено законодавство України про достовірність поданих даних щодо використання дотацій.
Відповідно п.6 розділу УІІ “Прикінцевих та перехідних положень” КАС України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку що позовні вимоги Дунайського транспортного прокурора в особі якою є Кілійський районний центр зайнятості про відшкодування шкоди за використання дотації з порушенням законодавства у розмірі 16970, 47 гривень підлягають задоволенню, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
Згідно ст. 94 КАС України за рахунок відповідача відшкодовуються судові витрати , що складаються з державного мита в сумі 3.4 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст..87, 94, 155, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства „Морського торгівельного порту Усть-Дунайськ” (68300, Одеська область, Кілійський район, м. Вилкове, вул. Придунайська, 2 код ЄДРПОУ ОП 25206, п-р 26002001952001 МФО 328384 філія АКБ «Імексбанк»в м.Кілія ) на користь Кілійського районного центру зайнятості (68300 м.Кілія, вул. Леніна, 60-А р/р37174302900234 Банк УДК в Одеській області МФО 828011 код 20991760 отримувач: Кілійське відділення ФСС по безробіттю) збитки у розмірі 16 970 (шістнадцять тисяч дев’ятсот сімдесят ) гривень 47 копійок.
3. Стягнути з Державного підприємства „Морського торгівельного порту Усть-Дунайськ” (68300, Одеська область, Кілійський район, м. Вилкове, вул. Придунайська, 2 код ЄДРПОУ ОП 25206, п-р 26002001952001 МФО 328384 філія АКБ «Імексбанк»в м.Кілія ) на користь державного бюджету України на р/р 31117095600008 управління Державного казначейства в Одеській області, МФО 828011, на код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 068, ЗКПО 23213460 витрати по державному миту у сумі 3 (три) гривни 40 копійок,
Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Гуляк Г.І.