Постанова № 35381689, 13.11.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2013
Номер справи
8697/12/2070
Номер документу
35381689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

13 листопада 2013 р. №2а- 8697/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Горшкової О.О.,

при секретарі судового засідання - Чепурній Т.В.,

за участю представників сторін: позивач - Єршова О.І., відповідач - Яковенко О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції України до Державного підприємства завод "Електроважмаш" про зобов`язання винити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна фінансова інспекція України, звернувся до суду із адміністративним позовом до Державного підприємства завод "Електроважмаш", в якому, з урахуванням поданих уточнень, просить суд зобов'язати відповідача виконати п.п. 2-4, 6, 7, 9-12, 16-18 вимоги ДФІ від 23.05.2012 № 06-14/757, а саме:

- укласти договори з мешканцями 18 квартир житлового будинку по проспекту Московський, 296-Б, які належать Міністерству оборони України, щодо надання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) від недонарахування квартирної плати в сумі 15 110,18 гривень;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) від постачання електричної енергії до житлових будинків, гуртожитків та освітлення житлового селища в сумі 695237,45 грн., за поставлену холодну воду та природний газ мешканцям гуртожитків та житлового будинку по вул. 12 Квітня, 21 в сумі 917,43 грн. та 220,33 гривень;

- стягнути з Комунального підприємства каналізаційного господарства "Харківкомуночиствод" безпідставно сплачені кошти в сумі 370 581,56 гривень;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 337,44 грн. від списання молока (спецхарчування) з порушенням вимог постанови Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13 "Про порядок безкоштовної видачі молока та інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці";

-стягнути з ВАТ "Страхова компанія "Мир" безпідставно сплачену по договору від 30.12.2009 № 2009/12.30-03/Т страхову премію в сумі 875000 грн. та по договору від 30.12.2009 № 2009/12.30-01/Т в сумі 199726,42 гривень;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 1550478,0 грн. від надання послуг з консультацій та тренінгів окремих категорій працівників управлінського складу, відповідне навчання яких не передбачено фінансовим планом і Колективним договором та надано з порушенням вимог Положення про професійне навчання кадрів на виробництві", затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерством освіти і науки України від 26.03.2001 № 127/151, підпункту 5 пункту 2 та п. 7 "Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 № 1019, п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1997 № 1260 "Про документи про освіту та вчені звання";

- стягнути з підрядників безпідставно сплачені внаслідок застосування, в порушення п. 9.10 Правил визначення вартості робіт по ремонту основних фондів підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України (ВБН Д.1.1-3.1-2001), завищеного усередненого розміру адміністративних витрат, кошти в сумі 207523,25 грн. (ТОВ "Зната" - 53938,15 грн., ПП "НВП "Електра" - 44053,98 грн, РБП "Мостокран-1" - 30734,45 грн., ТОВ "Атріум-Буд" - 23155,94 грн., ПП "Будівельник-М" - 19416,56 грн., ТОВ "Европейське" - 11737,86 грн., ПП "Харківський центр промислової електроніки" - 9117,06 грн., Фінансово-будівельна компанія "ФСК" - 3893,81 грн., ТОВ "Електрум-Харків" - 3318,12 грн., ТОВ "Східремсервіс" - 2003,11 грн., ТОВ "НДП-Будсервіс" - 2089,69 грн., АТЗТ "ІЦ "Укргазтехніка" - 1532,4 грн., ТОВ "Меденергопостач" - 1110,56 грн, ТОВ "Техноспецсервіс" - 732,16 грн., ТОВ "Променергосервіс" - 689,4 грн.);

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 24942,43 грн. від здійсненої з порушенням вимог ст. 15 Закону України "Про оплату праці" виплати надбавки за високі досягнення у праці та відповідно зайво проведених відрахувань до державних цільових фондів на суму 9612,81 грн., а також премії у сумі 196795,46 грн. та внесків до державних цільових фондів на суму 75844,97 гривень;

- здійснити коригування додаткового капіталу, амортизації основних засобів та залишкової вартості активів (житлового фонду) на суму надлишково нарахованого станом на 01.07.2011 зносу в загальній сумі 57612,38 гривень;

- зняти з обліку житлові приміщення за адресою вул. Таджицька № 17 та зменшити вартість активів (основних засобів) на загальну суму 289696,31 грн., яка перебуває на обліку в порушення вимог п. 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби";

- відобразити за даними бухгалтерського обліку зменшення витрат на суму зайво нарахованої амортизації на житлові будівлі за адресою вул. Таджицька № 17 та вулиця 2-ої П'ятирічки, № 44а на загальну суму 43485,32 гривень.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що за наслідками проведеної ревізії відповідача було встановлено порушення останнім вимог діючого законодавства, які були викладені в Акті від 19.12.2011 року №06-21/20, який підписано із запереченнями. За результатами розгляду заперечень надано висновок, в якому частину заперечень позивача прийнято. 23.05.2012 року ДФІ України було винесено вимогу № 06-14/757 про усунення виявлених ревізією порушень з боку ДП завод "Електроважмаш". Враховуючи, що відповідачем не було в добровільному порядку в повному обсязі усунуто виявлені під час проведеної ревізії порушення вимог діючого законодавства, позивач звернувся до суду із даним позовом про зобов'язання усунути порушення у примусовому порядку.

Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що оскільки встановлені за наслідками проведеної ревізії порушення відповідачем вимог діючого законодавства є необґрунтованими, то як насідок, заявлені позовні вимоги про їх усунення в примусовому порядку є неправомірними та задоволенню не підлягають. Крім того зазначив, що підприємством здійснюються дії щодо добровільного усунення виявлених порушень, в зв'язку з чим, на даний час деякі вже повністю або частково є усунутими.

У судовому засіданні 13.11.2013 року представники сторін підтримали свої правові позиції по справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню виходячи з такого.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 вищезазначеного Закону встановлене право органу державного фінансового контролю звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Як було встановлено під час розгляду справи та підтверджується наявним в ній доказами, що на виконання п. 2.20 Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на III квартал 2011 року, на підставі направлень від 20.09.2011 № 1727, від 22.11.2011 № 185 співробітниками ДФІ України проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності ДП завод "Електроважмаш" за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року та окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.12.2005 року по 31.05.2009 року, за результатами якої складено акт №06-21/20 від 19.12.2011 року, який підписано із запереченнями.

За результатами розгляду заперечень, ДФІ України 27.02.2012 року було затверджено Висновок, в якому частину заперечень позивача прийнято.

Як вбачається із акту ревізії, з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень, під час проведеної ревізії були встановлені порушення позивачем вимог діючого законодавства, зокрема, ревізією встановлено, що житловий 10-ти поверховий 4-х під'їзний будинок введено в експлуатацію в 2002 році, має 157 квартир, з яких на балансі відповідача обліковується 76 квартир, 81 квартира належить відомству Міністерства оборони України. Загальна площа по квартирам, відповідно даних дислокації житлового фонду складає - 6152,7 кв.м, в тому числі загальна площа власних квартир 3577,0 кв. метрів.

Перевіряючими встановлено, що ЖКВ ДП заводу "Електроважмаш" надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по житловому будинку проспект Московський 296-Б мешканцям як власних квартир так і мешканцям квартир, які належать відомству Міністерства оборони України.

Ревізією особових рахунків абонентів житлового будинку по проспекту Московський 296-Б встановлено, що внаслідок не укладення договорів з мешканцями 44 квартир, які належать Міністерству оборони України, протягом ревізійного періоду нарахування квартирної плати за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відділом ЖКВ ДП заводу "Електроважмаш" не проводилось.

Загальна сума недонарахованої квартирної плати за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року по 44-ом мешканцям житлового будинку по проспекту Московський 296 - Б, з урахуванням затвердженого тарифу та загальної площі квартири, склала 33330,89 гривень.

Ненарахування квартирної плати за період з 01.06.2009 по 01.07.2011 є недотриманням вимог п. 5 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та п. 10 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 № 290, та призвело до недоотримання підприємством доходів від надання послуг по утриманню будинку та прибудинкової до неї території в загальній сумі 33330,90 грн. (за період з 01.06.2009 по 01.01.2010 - 13479,01 грн., 2010 рік - 19607,77 грн., за період з 01.01.2011 по 01.07.2011 - 244,12 грн.).

На час розгляду справи, ДП заводу "Електроважмаш" не укладено договори щодо надання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території із мешканцями 18 квартир. Загальна сума недонарахованої квартирної плати складає 15110,18 гривень.

Також, ревізією встановлено, що протягом ревізійного періоду постачання електричної енергії підприємству проводила Акціонерна компанія "Харківобленерго", відповідно договору від 01.07.2008 №195.

Згідно Додатком 3.1 «Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються при проведенні розрахунків за спожиту електричну енергію» до договору про постачання електричної енергії від 01.07.2008 № 195 визначено місця встановлення приладів обліку.

Відповідно до пред'явлених до оплати первинних документів АК "Харківобленерго" (рахунки на сплату за електричну енергію та акти про використану електричну енергію) постачання електричної енергії відображено в загальній кількості та окремо по промисловості, східних клітинах, ліфтах ЖКВ (технічні цілі), міському населеному пункту з газовими плитами та гуртожиткам із загальним обліком.

В особових рахунках мешканців житлових будинків, гуртожитків, квартир, які досліджувались в ході ревізії, відображена щомісячна заборгованість мешканців перед підприємством, нарахування квартирної плати та відшкодування витрат по спожитій електричній енергії, водопостачанню, водовідведенню, підігріву холодної води, опаленню, газопостачанню.

В ході ревізії по всіх наданих для ревізії особових рахунках мешканців житлових будинків (гуртожитків) проведено узагальнення фактичної кількості використаної ними електричної енергії, вартість якої по даних бухгалтерського обліку відображена як отримання доходів від наданої послуги, та порівняно її з кількістю електричної енергії, вартість якої по даних бухгалтерського обліку відповідача віднесена на витрати підприємства при одержанні рахунків на постачання електричної енергії від АК "Харківобленерго".

Крім того, із загальної суми нарахованої квартирної плати мешканців житлових будинків (гуртожитків), які мають ліфти та освітлюються місця загального користування (сходові клітини), у відповідності до складових тарифів визначено кількість електричної енергії за яку підприємством фактично отримано доходи у складі отриманої квартирної плати.

Внаслідок вищепроведених ревізійних дій встановлено, що за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року доходи, отримані від мешканців житлових будинків (гуртожитків) за використану ними електричну енергію, не покривають витрати ДП завод "Електроважмаш" по наданню їм даних послуг на загальну суму 69253,76 грн.

При визначенні фактичного розміру одержання доходів від надання послуг за електропостачання в ході ревізії враховувалась кількість електричної енергії, що включена до тарифу з утримання будинків, споруд і прибудинкової території (квартирна плата).

Таким чином, відповідачем за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року за даними бухгалтерського обліку на інші операційні витрати без одержання доходів віднесено вартість поставленої електричної енергії мешканцям житлових будинків (гуртожитків) та житлового селища на загальну суму 695237,45 грн. (за період з 01.06.2009 року по 01.01.2010 року - 172110,16 грн., 2010 рік - 322534.13 грн., за період з 01.01.2011 по 01.07.2011 - 200593,16 грн.), що є недотриманням вимог пунктів 5, 7 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".

Також, під час проведеної ревізії було встановлено, що постачання холодної води до ЖКВ ДП завод "Електроважмаш" на протязі всього ревізійного періоду проводило Комунальне підприємство "ВТП" "Вода" у відповідності до умов укладеного договору від 01.12.2004 № 1154.

За період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року по даних бухгалтерського обліку підприємства "Електроважмаш" витрати по постачанню до житлового фонду холодної води від підприємства "ВТП" "Вода", яка оплачена в повному обсязі, відображена на збільшення інших витрат операційної діяльності ЖКВ (балансовий субрахунок 94901) в загальній сумі 262154,57грн.

За ревізійний період по даних бухгалтерського обліку ДП завод ''Електроважмаш", а саме в особових рахунках по нарахуванню квартирної плати мешканців житлових будинків та щомісячних відомостях нарахування доходів відображено одержання підприємством доходів від надання послуг по водопостачанню холодної води мешканцям гуртожитків на загальну суму лише 261237.14 гривень.

Таким чином, відповідачем внаслідок не пред'явлення до оплати мешканцям гуртожитків та житлового будинку по вулиці 12 Квітня 21 витрат за поставлену холодну воду понесено збитки на загальну суму 917,43 грн. (за період з 01.06.2009 року по 01.01.2010 року - 1156,32 грн.; 2010 рік - -224,32 грн.; за період з 01.01.2011 року по 01.07.2011 року -14,57 грн.).

Враховуючи зазначене, відповідачем за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року по даних бухгалтерського обліку на інші операційні витрати без одержання доходів віднесено вартість поставленої холодної води мешканцям гуртожитків на загальну суму 917,43 грн., що є недотриманням вимог пунктів 5, 7 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999.

Крім того, ревізією встановлено, що постачання природного газу до ЖКВ відповідача на протязі всього ревізійного періоду проводило ВАТ "Харківміськгаз" у відповідності до умов укладеного договору від 05.01.2009 № 1261.

За період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року по даних бухгалтерського обліку відповідача витрати по постачанню до житлового фонду ЖКВ природного газу від товариства "Харківміськгаз", які оплачено в повному обсязі, відображена на збільшення інших витрат операційної діяльності ЖКВ (балансовий субрахунок 94901) в загальній сумі 30230,98 гривень.

За ревізійний період по даних бухгалтерського обліку підприємства ДП завод "Електроважмаш", а саме в особових рахунках по нарахуванню квартирної плати мешканцям житлових будинків та щомісячних відомостях нарахування доходів відображено одержання підприємством доходів від постачання природного газу мешканцям гуртожитків на загальну суму лише 30010,65 гривень.

Таким чином, відповідачем внаслідок не пред'явлення до оплати мешканцям гуртожитків та житлового будинку по вул. 12 Квітня 21 витрат за поставлений природний газ понесено збитки на загальну суму 220,33 грн. (за період з 01.06.2009 року по 01.01.2010 року - 535,93 грн.; 2010 рік - -204,42 грн.; за період з 01.01.2011 року по 01.07.2011 року - 111,18 грн.), та відповідно ДП завод "Електроважмаш" недоотримано доходи на відповідну суму.

Окрім того, ревізією встановлено, що протягом ревізуємого періоду розрахунок кількості зливових стоків, що утворюються в періоди дощів та сніготанення на території земельної ділянки ДП завод "Електроважмаш" Комунальним підприємством каналізаційного господарства "Харівкомуночиствод" (далі - КП КГ "ХКОВ") проводився з порушенням умов п. 1.3 договору від 25.03.2004 року № ІІ-4568/07 АПК-2 на приймання стічних вод, а саме, без урахування вимог "Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України", затверджених наказом Держжилкомгоспу України від 01.07.1994 року № 65, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.07.1994 року за № 165/37'4 та "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", затверджених наказом Міністерства з питань житлово- комунального господарства від 27.06.2008 року № 190.

Так, відповідно до п. 4.10 "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", додатковий обсяг стічних вод, що неорганізовано потрапляє у періоди дощів та сніготанення в мережі водовідведення споживачів або через зливоприймачі і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживачів, у мережі водовідведення виробника, приймається на підставі результатів відповідних досліджень. В разі відсутності таких результатів, додатковий обсяг стічних вод визначається у розмірі 20% від додаткового обсягу стічних вод - відповідно до площі території, що займає споживач, за нормами Державного стандарту України 3013-95 "Правила контролю за відведенням дощових і снігових стічних вод з територій міст і промислових підприємств" (ДСТУ 3013-95) та даними гідрометслужби.

Так, п. 7.3. ДСТУ 3013-95 передбачено, що загальний об'єм стічних вод з території підприємства розраховується за формулою:

загальний об'єм = 10*об'єм опадів (мм)*К стока*площа водозбірного басейна (га)

де, К стока - приймається як середньозважене значення для всієї площі виходячи з середніх значень для різних поверхонь, а саме: водонепроникні поверхні - 0,6-0,8; ґрунтові поверхні - 0,2; газони - 0,1.

Згідно з наданим ДП завод "Електроважмаш" паспортом водного господарства встановлено, що в п. 24 "Витрати ливневих вод, м3/добу" (при роздільній системі каналізації населеного пункту) розділу III "Водовідведення" визначена площа, зайнята будинками та спорудами та удосконаленим покриттям, зеленими насадженнями, інженерними спорудами відповідача в розмірі 65,0311 га., що відповідає умовам договору між ДП завод "Електроважмаш" та КП КГ "ХКОВ" від 25.03.2004 року № П-4568/07АІЖ-2 на приймання стічних вод з урахуванням додаткових угод.

В п. 24 Паспорту водного господарства вказано, що промислова площадка підприємства обладнана мережею зливової каналізації, яка підключена одним випуском до зливового колектора станкобудівного заводу.

Крім того, до ревізії надано Звіт про науково-дослідну роботу за темою: "Розробка проектів ГДС забруднюючих речовин для випуску зливових вод та умовно чистих виробничих стічних вод за допомогою зливової каналізації з території ДП завод "Електроважмаш" через балку Безіменну у р.Роганка, а також розробка пропозицій до плану заходів по досягненню ГДС", який виконано Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем за договором №1302/4.2, та затверджений заступником директора з наукової роботи Васенко О.Г. у 2008 році. В даному звіті для підприємства був розрахований коефіцієнт стоку для площ з різних типом поверхонь, який становить 0,54985.

Враховуючи зазначене, встановлено, що коефіцієнт стока КП КГ "ХКОВ" при проведенні розрахунків додаткового обсягу стічних вод у розмірі 20% не враховувався, що не відповідає вимогам п. 4.10 "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" та п.7.3. ДСТУ 3013-95, за рахунок чого вартість наданих послуг за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року завищено на загальну суму 370581,56 грн., в тому числі за період з 01.06.2009 року по.31.12.2009 року на суму 111413,01 грн., за 2010 рік - 202 665,31 грн. та за період з 01.01.2011 року по 30.06.2011 року -56 503,24 грн.

Також, в ході проведення ревізії встановлені випадки безпідставного списання молока, яке було придбано для видачі працівникам підприємства в якості спецхарчування, що є порушенням вимог постанови Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13 "Про порядок безкоштовної видачі молока та інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці".

Так, згідно акта б/н за січень 2011 року комісією підприємства було вирішено списати 50 літрів молока, яке 06.01.2011 було повернуто цехом 05 на суму 111,0 грн. Згідно якісних посвідчень на молоко воно було придатне для подальшого використання. Всього, проведеною ревізією встановлено 5 випадків безпідставного списання 152 літрів молока на загальну суму 337,44 грн.

Внаслідок допущеного порушення підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 337,44 гривень.

Крім того, ревізією встановлено, що підприємством укладено договір страхування фінансового (комерційного) ризику (договір добровільного страхування майна) з ВАТ "Страхова компанія "Мир" (далі - Страховик) від 30.12.2009 року № 2009/12.30-03/Т (далі - Договір страхування ФР) щодо виконання зобов'язань по договору виготовлення та поставки гідрогенераторного обладнання і надання послуг по шеф-монтажу при реконструкції гідрогенератора СВ 1230/140-56УХЛ4 Дніпровської ГЕС-2 з ВАТ "Укргідроенерго" (далі - Замовник) від 14.10.2008 року № 4/09 на суму 65631719,60 грн. Страхова сума складає 50000000,00 грн., страхова премія склала 3500000,00 грн. (7 % від страхової суми).

Об'єктом страхування за умовами договору є майнові інтереси страхувальника, що виникають внаслідок невиконання в повному обсязі або часткове невиконання контрагентом договірних зобов'язань за контрактом в частині своєчасної оплати в терміни обумовлені в кожному конкретному контракті, отриманого товару (п. 1.2 договору).

Страховою подією є несплата або часткова несплата контрагентом вартості поставленого страхувальником товару, згідно контракту в межах своїх договірних зобов'язань перед страхувальником в порядку та термін, що перевищує 90 діб від дати визначеної контрактом, як дата кінцевого розрахунку за отриманий товар та у відповідності з умовами контракту (п. 3.1 договору).

Термін дії договору страхування - 00 год. 30.12.2009 року - 24 год. 31.12.2010 року.

В той же час, п. 3.1 Договору поставки № 4/09 зазначено, що Підприємство поставить Обладнання протягом 240 (двохсот сорока) календарних днів від дати проведення Замовником першого платежу, згідно умов пункту 4.5, яким передбачено, що Замовник сплачує перший (авансовий) платіж у розмірі 15 % від визначеної вартості. Термін проведення першого платежу додатково узгоджується сторонами. Сума першого платежу розподіляється пропорційно вартості кожного із платіжних вузлів, зазначених у додатку № 1 і враховується при їх подальшій оплаті.

Другий платіж у розмірі 75 % від визначеної вартості протягом 15 днів після його поставки.

Третій платіж у розмірі 10 % від визначеної вартості сплачується протягом 30 календарних днів після підписання акта про введення реконструйованого гідрогенератора, але не пізніше одного календарного року після отримання останньої партії обладнання.

Відповідно до п. 6.1 договору № 4/09 гарантійні зобов'язання постачальника на виготовлений, відновлений гідрогенератор СВ 1230/140-56УХЛ4 (станційний № 13) Дніпровської ГЕС-2 діють протягом 12 місяців з моменту підписання Акту введення гідрогенератора в експлуатацію.

Перший авансовий платіж підприємством отримано 17.12.2009 року (п/д № 40 на суму 54483,33 грн., № 44 на суму 272416,67 грн.).

Відповідно до наданих до ревізії первинних документів та акту звірки взаєморозрахунків по договору № 4/09 станом на 01.01.2011 року останню поставку обладнання проведено згідно накладних від 22.11.2010 року № 191 на суму 963672,66 грн. і відповідно на час завершення терміну дії договору страхування (31.12.2010) постачання обладнання не завершено, остаточний термін розрахунків згідно договору № 4/09 - 22.11.2011 року.

Згідно акту звірки взаєморозрахунків по договору № 4/09 станом на 01.07.2011 року рахується взаємоузгоджена заборгованість в сумі 6422973,34 грн., термін сплати якої згідно п. 4.5 Договору поставки № 4/09 не настав.

Відповідно до п. 3.2 Договору страхування передбачено, що страховими випадками визнаються події, які передбачені п 3.1 і сталися у період дії договору (тобто з 30.12.2009 до 31.12.2010 року).

Зазначене призвело до завищеної сплати страхової премії за фінансовий ризик, який не підпадав під дію Договору страхування ФР у січні 2010 року на загальну суму 875000,00 грн. (3500000,00 грн. (страхова премія) * 25% (перший та третій платежі)). Таким чином, ВАТ "Страхова компанія "Мир" безпідставно отримані кошти у сумі 875000,00 грн., які відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України підлягають поверненню.

Окрім того, ревізією також встановлено, що згідно договорів з ВАТ "Страхова компанія "Мир" (далі - Страховик) від 30.12.2009 року № 2009/12.30-01/Т та № 2009/12.30-02/Т Підприємством здійснювалось страхування основних засобів, на 2010 рік. Страхова премія по договору № 2009/12.30-01/Т складає 962983,64 грн. (1% від вартості застрахованого майна), по договору № 2009/12.30-02/Т - 419488,66 грн. (1% від вартості застрахованого майна).

Перевіркою договору добровільного страхування майна від 30.12.2009 року № 2009/12.30-01/Т (далі - Договір страхування) встановлено, що залишкова вартість застрахованого майна становить 96298364,00 грн. Страхування майна здійснювалось на випадок техногенної аварій, крадіжки із зломом, грабежу, розбою, пожежі, стихійних явищ.

Пунктом 1.2. Договору страхування передбачено наступні положення: Застраховане майно знаходиться в м. Харкові, за адресою пр-т Московський, 299; Страховик несе відповідальність за майно, що знаходиться у місці страхування, вказаному в п. 5.3 цього договору.

Пунктом 5.3 Договору страхування визначено наступне: "Територія страхування: м.Харків, пр-т Московський, 299".

Відповідно до п. 21 розділу 10 Договору страхування територія страхування - територія дії договору страхування.

Враховуючи викладене, дія договору розповсюджується лише на об'єкти розміщені за адресою м. Харків, пр-т Московський, 299.

Однак ревізією встановлено, що до переліку застрахованого майна включено об'єкти, які знаходяться за межами вказаної адреси.

Зокрема, до переліку застрахованого майна входить двохповерховий будинок розташований по вул. Таджицька № 17 в м. Харкові, який використовується іншою юридичною особою (Харківською виправною колонією № 43) та від використання якого підприємство не отримує доходи.

Таким чином, дійшли висновку, що відповідачем в порушення ст. 203 Цивільному кодексу України вчинено правочин який не спрямований на реальне настання правових наслідків, зокрема, внаслідок включення до переліку об'єктів страхування майна розташованого за межами місця страхування та території дії договору.

Разом з тим, ревізією встановлено, що до переліку застрахованого майна включено об'єкти, які не використовуються підприємством та у останнього відсутнє право власності на такі об'єкти.

Так, в переліку застрахованого майна знаходяться об'єкти, які на підставі дозволу Міністерства промислової політики України від 03.12.2009 № 10/2-2-1902 (далі - Лист № 10/2) у серпні 2010 року, згідно акту приймання-передачі від 02.03.2010 передано вуличному комітету селища Фрунзе (житлові будинки № № 2, 4, 6, 10, 14, 16, 20, 22 по вул. Таджицькій м. Харкова). Відповідно до листа Підприємства від 06.07.2009 № 248-212 до Міністерства промислової політики України щодо надання дозволу на відчуження основних засобів всі квартири в житлових будинках станом на 01.01.2009 приватизовані їх мешканцями.

Також, до переліку застрахованого майна включена артезіанська свердловина яка фактично відсутня (ліквідована), що підтверджено наданою в ході ревізії копією Акту від 06.04.2001 на томпонаж.

Крім того, до переліку застрахованого майна включені дитячі дошкільні заклади № 164 та № 298 які згідно Авізо від 13.11.2003 № 1 передано Орджонікідзевській районній раді на підставі наказу Міністерства промислової політики України від 06.06.2003 № 231, проте на знято з обліку на підприємстві.

За даними бухгалтерського обліку ДП завод "Електроважмаш" не відображено операції з вибуття основних засобів, чим порушено п. 6 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби.

Враховуючи зазначене, на окреме майно (об'єкти страхування) припинено право власності ДП завод "Електроважмаш" з підстав визначених ст. 346 Цивільного кодексу України та відповідно виходячи із змісту права власності, визначеного ст. 317 Цивільного кодексу України, припинено права володіння, користування та розпоряджання майном.

В той же час, відповідно до п. 1.1 Договору страхування об'єктами страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням власним майном.

Зважаючи на відсутність у Підприємства на момент укладання договору страхування права володіння, користування та розпорядження майном, перевіряючи дійшли висновку, що об'єкти страхування визначено із порушенням вимог ст. 980 Цивільного кодексу України та ст. 4 Закону України "Про страхування".

Зазначене призвело до завищеної сплати страхової премії у січні 2010 року за майно, яке не підпадало під Договір страхування на загальну суму 199726,42 грн.

Таким чином, ВАТ "Страхова компанія "Мир" безпідставно отримані кошти у сумі 199726,42 грн., які відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України підлягають поверненню.

Окрім того, ревізією встановлено, що в порушення п. 1 ст. 75 Господарського Кодексу України та 3.1.6, 3.1.7 умов Колективного договору ДП завод "Електроважмаш" на 2009-2011 роки, зареєстрованого в Управлінні праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної в м. Харкові ради від 02.06.2009 року № 38 (зі змінами та доповненнями) проведено витрати на консультації та тренінги управлінського складу, здійснення яких не передбачено Колективним договором, на загальну суму 1 550 478,0 грн. (у тому числі: у II півріччі 2009 року - 267200,0 грн., у 2010 році - 1 283 278,0 грн.).

Послуги з консультування та тренінгів надавалися 4-ма суб'єктами господарювання на загальну суму 1550478,00 грн., у тому числі: фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 (м. Київ) на суму 171260,00 грн.; Товариством з обмеженою відповідальністю "О.М.Т."(м. Київ) на суму 421540,00 грн.; Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр Томалогії" (м. Київ) на суму 942678,00 грн.; фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 (м. Харків) на суму 15000,00 гривень.

Надання послуг фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 (м. Київ) на загальну суму 171260,00 грн., здійснювалося на підставі 2-х договорів, у тому числі: у вересні 2009 року по договору від 07.09.2009 № 03/01 на суму 71760,00 грн., у квітні 2010 року по договору від 19.03.2010 № 1/03 на суму 99500 гривень.

Договір про надання інформаційно-консультаційних послуг від 07.09.2009 року № 03/01 укладено між ДП завод "Електроважмаш" (далі -Замовник).

Відповідно до акта здачі-приймання послуг без номеру від 27.09.2009, Виконавцем загальною вартістю робіт 71760,00 грн. без ПДВ, послуги надані якісно та в повному обсязі. В свою чергу, в акті здачі-приймання послуг від 27.09.2009 фактичний період (дати) надання послуг не вказано.

У березні 2010 року між ФОП ОСОБА_4 (далі - Виконавець) та ДП завод "Електроважмаш" (далі - Замовник), укладено договір про надання інформаційно-консультаційних послуг від 19.03.2010 № 1/03.

Відповідно до акта здачі-приймання послуг від 01.04.2010 Виконавцем були виконані, а Замовником були прийняті консультаційні послуги за темою: "Формування індивідуальних планів розвитку керівницьких компетенцій та формування кадрового резерву", загальною вартістю 99500,00 гривень. В акті здачі-приймання послуг від 01.04.2010 фактичний період (дати) надання послуг не вказано.

Закупівля послуг у ТОВ "О.М.Т." (м. Київ) на суму 421540,0 грн. відбулася за результатами тендерних торгів, які було проведено з порушенням п. 61 Постанови КМУ від 17.10.2008 № 921 в частині не відхилення тендерним комітетом ДП завод "Електроважмаш" пропозиції всіх учасників в зв'язку з тим, що жоден учасник не відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам, а саме: не має досвіду роботи у цій галузі 3 роки, або більше.

Надання консультаційних послуг ТОВ "О.М.Т" (далі ТОВ "О.М.Т") здійснювалося за 2-ма договорами, у тому числі: від 02.11.2009 року № 49-Т на суму 195440,0 грн. та від 20.01.2010 року № 5-Т на суму 226100,0 грн.

Умовами договору від 02.11.2009 № 49-Т, укладеного між ТОВ "О.М.Т" (Виконавець) та ДП завод "Електроважмаш" (Замовник), передбачено, що Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання протягом 19.10.2009 року - 15.12.2009 року надати комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг з питань підприємницької діяльності вищому керівницькому складу Підприємства.

Відповідно до акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.11.2009 № ОУ-0000007 Виконавцем надано комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг в кількості 146 годин на загальну суму 195 440 гривень (без ПДВ), що відповідає умовам договору. В акті здачі-приймання послуг від 20.11.2009 № ОУ-0000007 фактичний період (дати) надання послуг не вказано.

Проведеною зустрічною звіркою в ТОВ "О.М.Т" встановлено, що зазначені послуги Виконавцем самостійно не виконувалися, а для їх надання укладено договір з Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_6 від 02.11.2009 року № 05/09 на суму 100050,0 гривень, що на 90390,0 грн. менше, ніж отримало від ДП завод "Електроважмаш".

Передбачені договором методичні матеріали, включаючи теоретичну і практичну частини та програму консультацій, при проведенні зустрічної звірки не надано.

Умовами договору від 20.01.2010 № 5-Т, укладеного між ДП завод "Електроважмаш" (Замовник) та ТОВ "О.М.Т" (Виконавець) передбачено, що Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання протягом 01.02.2010 року - 31.03.2010 року надати комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг з питань підприємницької діяльності вищому керівницькому складу Замовника.

Відповідно до акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 26.02.2010 року № ОУ-0000001, ТОВ "О.М.Т" надано комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг в кількості 170 годин на загальну суму 226 100 гривень (без ПДВ). В акті здачі-приймання послуг від 26.02.2010 фактичний період (дати) надання послуг не вказано.

Однак зустрічною звірки в ТОВ "О.М.Т" (довідка від 21.03.2011 року № 06-21/15) встановлено, що зазначені послуги Товариством самостійно не виконувалися, а для їх виконання укладено договір від 20.01.2010 року № 2/10 з Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_7 на суму 135 000,0 гривень, що на 91100,0 грн. менш, ніж отримало від ДП завод "Електроважмаш".

Передбачені договором методичні матеріали, включаючи теоретичну і практичну частини та програму консультацій, при проведенні зустрічної звірки не надано.

Закупівля послуг у Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр Томалогії" (м. Київ) на суму 963930,0 грн. відбулася у результаті тендерних торгів.

Надання послуг ТОВ "Центр Томалогії" здійснювалося за договором від 20.05.2010 року № 31-Т.

Умовами договору від 20.05.2010 року № 31-Т, укладеного між ТОВ "Центр Томалогії" (Виконавець) та ДП завод "Електроважмаш" (Замовник), передбачено, що Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання протягом ІІ-ІУ кварталів 2010 року надати комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг з питань підприємницької діяльності керівницькому складу Підприємства. Строк дії договору встановлено з моменту його підписання обома сторонами до 31.12.2010. Вартість послуг згідно з п. 4.1 договору складає 963 930 гривень.

Відповідно 8-ми актам здачі-прийняття робіт (надання послуг), ТОВ "Центр Томалогії" надано комплекс індивідуальних та групових консультаційних послуг в кількості 621 година на загальну суму 942 678 грн. (без ПДВ).

В вказаних вище 8-ми актах здачі-приймання послуг фактичний період (тобто дати) надання послуг не вказано.

Однак зустрічною звіркою в ТОВ "Центр Томалогії" (довідка від 21.03.2011 року № 06-21/14) встановлено, що зазначені послуги Товариством самостійно не виконувалися, а для їх надання укладено договір від 01.04.2010 року без номеру з Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4 на суму 106 800,00 грн., що на 835 878,00 грн. менш, ніж отримало від ДП завод "Електроважмаш". ТОВ "Центр Томалогії", за зазначені послуги, сплатило ОСОБА_4 106 800,00 грн., тобто у повній сумі обумовленій договором.

Передбачені договором методичні матеріали, включаючи теоретичну і практичну частини та програму консультацій, при проведенні зустрічної звірки не надано.

Крім того, ревізією встановлено, що ДП завод "Електроважмаш" було укладено договір від 13.09.2010 року № 4 з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 (м. Харків, код ЕДРПОУ НОМЕР_1) на надання аналогічного виду послуг на загальну вартість 15 000,00 гривень.

Відповідно акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 05.10.2010 року №С-00000027, ФОП ОСОБА_8 надано інформаційно-консультаційних послуг на загальну суму 15 000,00 гривень (без ПДВ), які оплачено у повному обсязі. В акті здачі-приймання послуг від 05.10.2010 року фактичний період (тобто дати) надання послуг не вказано.

Перевіркою актів здачі-прийняття виконаних робіт (наданих послуг) та доданих до них списків, в яких перелічено прізвища посадових осіб, встановлено, що зазначені консультації та тренінги отримував керівницький склад ДП завод "Електроважмаш", а саме: директор заводу, заступники директора, начальники відділів та їх заступники, начальники цехів та їх заступники.

Аналізом даних зазначених у актах здачі-прийняття робіт (надання послуг) з'ясовано, що ТОВ "О.М.Т" та ТОВ "Центр Томалогії"", тренінги та консультації у 2010 році надавалися протягом 791 години, тобто виходячи з 8-годинного режиму роботи ДП завод "Електроважмаш", протягом 99 робочих днів, або майже 1/3 року.

Таким чином, загальна сума витрат за консультації та тренінги з управління персоналом склала 1 550 478,0 грн. (у тому числі: у 2009 році - 267 200,0 грн., у 2010 році - 1 283 278,0 грн.).

Співставленням даних бухгалтерського обліку з даними форми № 2 "Звіт про фінансові результати" за 2010 рік та даними "Звіту про виконання фінансового плану за 2010 рік" встановлено, що в останньому з 1 090 241,69 грн. витрат на консультації та тренінги, які обліковуються на балансовому субрахунку 92 "Адміністративні витрати", 802253,09 грн. відображено по коду рядка 014/5/14 "Витрати на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів", а різницю у сумі 287 988,60 грн. відображено по коду рядка 014/5/16 "Інші адміністративні витрати", 014/5/16/6 "Інші" (не підлягають розшифруванню), чим не дотримано вимоги п. 2.15 додатку 2 до Порядку від 16.03.2009 року № 216 та чим порушено вимоги п. 2 ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" яким визначено, що фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до п. 3.1.7 Колективного договору, передбачено, що здійснення професійного навчання робітників на виробництві у залежності від потреб виробництва здійснюється на підставі наказу від 02.12.2009 року № 483.

Зазначеним наказом було внесено зміни до наказу від 06.11.2009 року № 453 "Щодо вдосконалення професійного навчання безпосередньо на виробництві та оплати праці за його проведення".

Перевіркою вказаних наказів встановлено, що ними визначаються умови оплати праці: інструкторів виробничого навчання працівників за підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації персоналу; спеціалістів заводу, які являються викладачами теоретичного навчання з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу безпосередньо на виробництві; керівників виробничого навчання та виробничої практики учнів професіонально-технічних закладів та студентів вищих навчальних закладів, які в подальшому будуть працевлаштовані на заводі.

Про необхідність проведення тренінгів та консультацій в них не зазначено.

В той же час, згідно кошторису ДП завод «Електроважшам» загальна сума витрат на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації персоналу на 2010 рік запланована у сумі 1771491,0 грн., з них: на підвищення кваліфікації ІТР у кількості 725 чоловік (пункт 4) передбачено здійснити витрати у загальній сумі 973176,80 грн., без розбивки суми на навчання без відриву від виробництва та через навчальні заклади.

При цьому фінансовим планом на 2010 рік, затвердженим Мінпромполітики України, на дану мету передбачено лише 50,0 тис, гривень.

Позивач вказує, що професійне навчання на виробництві здійснюється згідно з вимогами визначеними "Положенням про професійне навчання кадрів на виробництві", затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерством освіти і науки України № 127/151 від 26.03.2001 року.

В ході ревізії, листом № 06-14.1555 від 03.10.2011 року ГоловКРУ звернулось до Державного інституту підготовки кадрів Міністерства промислової політики України стосовно надання роз'яснень (з урахуванням вимог Положення про професійне навчання від 26.03.2001 №127/151 та Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97) до якого виду послуг відносяться послуги з консультацій та тренінгів з формування планів розвитку керівницьких компетенцій в управлінні персоналом, з удосконалення керівницьких компетенцій та навиків управління персоналом, по підвищенню ефективності служби по роботі з персоналом, з одбору та оцінки персоналу для формування керівницького кадрового резерву та з навчання керівницького кадрового резерву та вартості цих послуг.

Відповідно до отриманої відповіді від 13.10.2011 року № 378, підвищення кваліфікації керівних працівників та фахівців передбачає здійснення спеціалізації з метою отримання працівником додаткових спеціальних знань, умінь та фахових навичок у межах раніше набутої спеціальності за професійним спрямуванням виробничої діяльності без присвоєння кваліфікації та зміни освітньо-кваліфікаційного рівня. З урахуванням вимог Положення про професійне навчання від 26.03.2001 № 127/151 консультації та тренінги з формування планів розвитку керівницьких компетенцій в управлінні персоналом, з удосконалення керівницьких компетенцій та навиків управління персоналом, по підвищенню ефективності служби по роботі з персоналом, з одбору та оцінки персоналу для формування керівницького кадрового резерву та з навчання керівницького кадрового резерву відносяться до послуг 80.42.1 "Послуги з навчання дорослих інші" Державного класифікатора продукції та послуг ДК016-97.

Вартість і години підвищення кваліфікації залежать від кваліфікації викладача (викладач відповідної категорії і професійного досвіду, доцент, кандидат наук, доктор наук, професор, академік тощо), обсягів і необхідності забезпечення відповідними методичними посібниками, галузевими особливостями замовника і необхідності підготовки інформаційних прикладів по підприємствах відповідної галузі як в межах України так і поза її межами, вимогами замовника тощо.

За наведеним зразком кошторису витрат на підвищення кваліфікації ДІПК в розрахунку на 72 години навчання (склад групи 25 осіб), кошторисна вартість (ціна, що підлягає оплаті) складає 18728,64 грн., тобто 260,12 грн. за годину.

Також, відповідно п. 3.5 Положення про професійне навчання від 26.03.2001 № 127/151, спеціалізація здійснюється у відповідних навчальних закладах, її тривалість - не менше 500 годин. За результатами спеціалізації (як форми підвищення кваліфікації) працівникам видається диплом про перепідготовку без присвоєння кваліфікації, зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.97 № 1260 "Про документи про освіту та вчені звання" (із змінами та доповненнями), із зазначенням у додатку до диплома отриманої спеціалізації в межах спеціальності та професії за дипломом.

Крім того, згідно підпункту 5 пункту 2 та п.7 "Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 року № 1019, надання таких освітніх послуг, як: "розширення профілю (підвищення кваліфікації), спеціалізація" підлягла ліцензуванню.

Однак, відповідно відомостей Державного підприємства інформаційно-ресурсний центр (іrс.gоv.ua), ТОВ "О.М.Т" (35914529), ТОВ "Центр Томалогії" (32914529), ФОП ОСОБА_4 (НОМЕР_2), ліцензій на надання освітніх послуг не мають.

Також, зустрічними звірками у ФОП ОСОБА_4, в ТОВ "О.М.Т" та ТОВ "Центр Томалогії" підтверджено, що відповідно до довідок з єдиного державного реєстру їх основним видом діяльності за КВЕД є - "Консультування з питань комерційної діяльності та управління" (74.14.0), який до освітніх послуг з підвищення кваліфікації не відноситься.

Аналізом вартості послуг з консультацій та тренінгів наданих в ТОВ "О.М.Т", ТОВ "Центр Томалогії" та порівнянням її з вартістю спеціалізованого закладу, а саме Державного інституту підготовки кадрів, який має спеціальну ліцензію з надання такого виду послуг встановлено, що вартість наданих зазначеними підприємствами послуг перевищує вартість послуг, сформовану Державним інститутом підготовки кадрів.

У "Звіті про виконання фінансового плану за 2010 рік", дані витрати на консультації та тренінги Підприємством «Електроважмаш» відображено по коду рядка 014/5/14 "Витрати на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" у загальній сумі 963000,0 грн., або на 913000,0 грн. більш ніж передбачено фінансовим планом, що є порушенням п. 1 ст. 75 Господарського Кодексу України.

Крім того, дані звіту про виконання фінансового плану не відповідають даним бухгалтерського обліку по рахунку 92000 "Адміністративні витрати", на якому обліковується витрати на консультації та тренінги у сумі 1090241,69 грн., по коду рядка 014/5/14 "Витрати на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" відображено лише 802253,09 грн., а решту суму 287988,60 грн. у звіті відображено по коду рядка 014/5/16 "Інші адміністративні витрати", 014/5/16/6 "Інші" (не підлягають розшифруванню).

Таким чином, в порушення п. 1 ст. 75 Господарського Кодексу України та п. 3.1.6, 3.1.7 умов Колективного договору ДП завод "Електроважмаш" на 2009-2011 роки здійснено витрачання коштів на загальну суму 1550478,0 грн., у тому числі: у II півріччі 2009 року - 267200,0 грн., у 2010 році - 1283278,0 грн.

Також, ревізією встановлено, що в порушення п. 9.10 Правил визначення вартості робіт по ремонту основних фондів підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України(ВБН Д.1.1-3.1-2001) затверджених наказом Мінпромполітики України від 19.01.2001 року №16 (зі змінами) підприємство застосовувало усереднений розмір адміністративних витрат по актах виконаних підрядних робіт (форми КБ-2В) у завищеному розмірі, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт за ревізійний період на суму 207523,25 грн. (в т.ч. за період з 01.06.2009 по 31.12.2009 на суму 43039,51 грн., за 2010 рік на суму 136880,72 грн., за І півріччя 2011 року на суму 27603,02 грн.).

Згідно листа Мінрегіонбуду України від 30.11.2011 року № 7/15-16430 Відповідно до вимог ДБН Д. 1.1-1-2000 при формуванні договірної ціни та проведенні взаєморозрахунків адміністративні витрати визначаються виходячи із структури і обґрунтованих витрат, що склалися в підрядній організації за попередній звітний період.

Також, ревізією встановлено, що в порушення вимог ст. 15 Закону України "Про оплату праці" за період з 01.11.2009 року по 01.05.2010 року відповідно до наказів директора підприємства та протоколів балансової комісії 10-ти працівникам ДП завод "Електроважмаш" встановлено персональну надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 70% - 95% від посадового окладу при максимально визначеному умовами Колективного договору та Галузевої угоди - 50%.

Зазначене порушення призвело до зайвого нарахування та виплати за листопад- грудень 2009 року та січень-квітень 2010 року 10-ти працівникам ДП завод "Електроважмаш" заробітної плати в загальній сумі 24942,43 грн., в тому числі за 2009 рік - 8135,55 грн., за 2010 рік - 16806,88 грн., та відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 9612,81 грн., в тому числі за 2009 рік - 3135,44 грн., за 2010 рік - 6477,37 гривень.

Крім того, ревізією встановлено, що в порушення вимог статті 15 Закону України "Про оплату праці" за період з 01.06.2009 по 01.07.2011 відповідно до протоколів балансової комісії керівному складу та спеціалістам підприємства призначено та виплачено премію у розмірі більшому, ніж обумовлено Колективним договором на 2009-2011 роки, а саме, пунктом 4.3 розділу 4 додатку № 13 "Положення про преміювання працівників структурних підрозділів ДП завод "Електроважмаш" за основні результати господарської діяльності" - до 50 % місячної тарифної ставки (посадового окладу) за фактично відпрацьований час у звітному місяці. Зазначене порушення призвело до зайвого нарахування та виплати працівникам підприємства заробітної плати в загальній сумі 196795,46 грн., в тому числі за 2009 рік - 174285,32 грн., за 2010 рік - 13349,77 грн., за 2011 рік - 9160,37 грн., та відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 75844,97 грн., в тому числі за 2009 рік - 67169,56 грн., за 2010 рік - 5145,00 грн., за 2011 рік - 3530,41 гривень.

Також, за наслідками проведеної ревізії, перевіряючи дійшли висновку, що відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України "Про затвердження індексів до балансової вартості об'єктів житлового фонду станом на 01.01.2011" від 15.02.2011 № 24, по даних бухгалтерського обліку ДП завод «Електроважмаш» в червні 2011 року відображено проведення індексації житлового фонду 14-ти одиниць житлового фонду первісною вартістю станом на 01.01.2011 - 36141098,40 грн. (знос яких становив 16257623,97 грн.).

При проведенні індексації житлового фонду по коефіцієнтах, які більше передбачених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України "Про затвердження індексів до балансової вартості об'єктів житлового фонду станом на 01.01.2011" від 15.02.2011 № 24 по даних бухгалтерського обліку підприємства надлишково нараховано знос житлового фонду на загальну суму 57612,38 гривень.

Вищевказане порушення призвело до викривлення даних фінансової звітності станом на 01.07.2011 року, а саме: в формі № 1 "Баланс" на суму 57 тис. грн.: завищено дані рядка 032 "Знос"; занижено дані рядка: 030 "Залишкова вартість", 080 "Усього за розділом І", 280 "Баланс"; занижено дані рядка: 330 "Інший додатковий капітал", 380 "Усього за розділом І", 640 "Баланс", що є порушенням вимог п. 1. ст. 3 Закону про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та п. 4, 16 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 № 87.

В ході ревізії встановлено, що на обліку підприємства перебуває будинок по вул. Таджицька № 17 в м. Харкові та будинок по вулиці 2-ої П'ятирічки № 44а, які використовуються іншими юридичними особами (Харківською виправною колонією № 43, Управлінням Державного департаменту України з питань покарань у Харківській області та Поліклінікою № 18) та від використання яких підприємство не отримує доходи.

У відповідності до вимог п. 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92, затвердженого в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 за № 288/4509, об'єкт основних засобів визначається активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримує в майбутньому економічні вигоди від його використання та вартість його може бути достовірно визначена.

За даними бухгалтерського обліку ДП завод "Електроважмаш" нарахування понесених витрат підприємством за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року до сплати Харківській виправній колонії № 43 Управління Державного департаменту України з питань покарань у Харківській області та Поліклініці 18 за користування будинками відповідно за адресами вулиця Таджицька № 17 та вулиця 2-ої П'ятирічки № 44а не проводилось. Економічних вигод від використання вищезазначених житлових будинків підприємство не отримувало.

Таким чином, в порушення вимог п. 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" станом на 01.07.2011 року по даних бухгалтерського обліку підприємства "Електроважмаш" обліковуються на балансі житлові приміщення за адресою: вулиці Таджицька № 17 та 2-П'ятирічки № 44а, внаслідок чого завищено в обліку вартість активів (основних засобів) на загальну суму 438571,29 грн. (вулиця Таджицька № 17 - 289696,31 грн. та вул. 2-ої П'ятирічки № 44а - 148874,98 грн.).

Станом на час розгляду справи, вказане порушення було частково усунуто відповідачем, а саме знято з обліку житлові приміщення за адресою вул. 2 -ої П'ятирічки № 44а та зменшити вартість активів (основних засобів) на загальну суму 148874,98 грн., яка перебуває на обліку в порушення вимог п. 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби".

Також, перевіряючи дійшли висновку, що вказані порушення призвели також до зайвого нарахування по даних бухгалтерського обліку підприємства "Електроважмаш" за період з по 01.07.2011 року на житлові будівлі розташовані за адресою вулиця Таджицька № 17 та вулиця 2-ої П'ятирічки, № 44а амортизації на загальну суму 43485,32 грн. (в тому числі за період: з 01.06.2009 року по 01.01.2010 року - 12574,91 грн.; з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року - 21210,98 грн.; з 01.01.2011 року по 01.07.2011 року - 9699,43 грн.), відповідно по: вулиці Таджицька № 17 - 27272,86 грн. (в тому числі за період: з 01.06.2009 року по 01.01.2010 року - 7819,63 грн.; з 01.01.2010 по 01.01.2011 року - 13375,57 грн.; з 01.01.2011 року по 01.07.2011 року - 6077,66 грн.); вулиці 2-ої П'ятирічки, 44 а - 16212,46 грн (в тому числі за період: з 01.06.2009 по - 4755,28 грн; з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року - 7835,41 грн; з 01.01.2011 року по 01.07.2011 року - 3621,77 грн), що в свою чергу призвело до завищення витрат на балансовому рахунку 94 "Інші операційні витрати".

Суд зазначає, що ДП завод "Електроважмаш", не погоджуючись із правомірністю проведення перевірки, звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просив: визнати незаконним внесення ГоловКРУ України, правонаступником якого є Державна фінансова інспекція, п.2.20 до Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на III квартал 2011 року; визнати неправомірними дії Державної фінансової інспекції України,що є правонаступником ГоловКРУ України по проведенню перевірки та складанню акта на виконання Наказу ГоловКРУ України від 26.05.2011 року № 123 "Про затвердження Плану конторльно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на III квартал 2011 року", зі змінами внесеними Наказом ГоловКРУ від 25.06.2011 року № 161, в межах виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року № 198-р "Про затвердження основних напрямів конторльно-ревізійної роботи органів державної конторльно-ревізійної служби на 2011 рік"; визнати протиправними висновки акту перевірки фінансово-господарської діяльності ДП завод "Електроважмаш" за період з 01.06.2009 по 01.07.2011р., та ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.12.2005р. по 31.05.2009р.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21.03.2012 р. по справі №2а-16519/11/2070, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2012 року, у задоволенні зазначеного позову відмовлено частково.

У задоволенні позову щодо визнання незаконним внесення ГоловКРУ України, правонаступником якого є Державна фінансова інспекція, п.2.20 до Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на III квартал 2011 року відмовлено.

У задоволенні позову щодо визнання неправомірними дій Державної фінансової інспекції України, що є правонаступником ГоловКРУ України, по проведенню перевірки та складанню акта на виконання Наказу ГоловКРУ України від 26.05.2011 року № 123 "Про затвердження Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на III квартал 2011 року", зі змінами внесеними Наказом ГоловКРУ від 25.06.2011 року №161, в межах виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 року №198-р "Про затвердження основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби на 2011 рік" відмовлено.

Провадження у справі про визнання протиправними висновків акту перевірки фінансово-господарської діяльності ДП завод "Електроважмаш" за період з 01.06.2009 року по 01.07.2011 року та ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.12.2005 року по 31.05.2009 року закрито.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Згідно ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в преюдиціальному порядку було підтверджено правомірність проведення позивачем вказаної ревізії відповідача.

На підставі встановлених за наслідками проведеної ревізії порушень, позивачем 23.05.2012 року було прийнято вимогу № 06-14/757 про усунення виявлених порушень.

В зв'язку з тим, що ДП завод "Електроважмаш" у добровільному порядку не було в повному обсязі виконано вказану вимогу, позивач звернувся до суду із даним позовом про зобов'язання усунути порушення у примусовому порядку.

Перевіряючи правомірність звернення до суду та наявність правових підстав для зобов'язання відповідача виконати вимогу про усунення порушень, суд дійшов висновку про наступне.

Як було встановлено під час розгляду справи, ДП завод "Електроважмаш" не погоджуючись із правомірністю прийняття вказаної вимоги, звернувся до суду із адміністративним позовом про визнання її незаконною та скасування.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2013 року по справі №820/5922/13-а позовну заяву було залишено без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду. Суд зазначає, що вказана ухвала набрала законної сили та приймається судом до уваги під час розгляду даної справи.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 138 КАС України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (добровільне виконання вимоги або відсутності обов'язку її виконувати) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є зобов'язання у примусовому порядку виконати п.п. 2-4, 6, 7, 9-12, 16-18 вимоги ДФІ України від 23.05.2012 року № 06-14/757, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими законом пов'язує можливість зобов'язання виконати дану вимогу у судовому порядку.

Разом з тим, враховуючи, що вказана вимога на час розгляду справи є дійсною та не скасована у судовому або адміністративному порядку, та той факт, що в добровільному порядку відповідачем в повному обсязі не виконана, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про зобов'язання виконати її в примусовому порядку.

За приписами ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2. ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумною строку.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Суд зазначає, що позивач, надавши письмові докази, що були предметом дослідження при розгляді справи, виконав передбачений законом обов'язок та довів обґрунтованість заявлених позовних вимог.

В свою чергу, мотивація та докази, на які посилається відповідач заперечуючи проти позову, не дають суду підстав для постановлення висновків, які б спростовували доводи позивача.

Відповідачем не було надано належних та допустимих доказів на підтвердження факту виконання станом на час розгляду справи у повному обсязі вказаної вимоги.

Доводи відповідача про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог щодо зобов'язання в примусовому порядку усунути виявлені під час ревізії порушення, у зв'язку з їх усуненням в добровільному порядку, суд вважає необґрунтованими, оскільки вчинені відповідачем дії (укладання відповідних договорів, звернення до суду із відповідними позовами) свідчать лише про намір останнього виконати вказану вимогу, проте не свідчать про безпосереднє виконання її у повному обсязі станом на час розгляду справи.

Відтак, зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на правові приписи законодавства, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції України до Державного підприємства завод "Електроважмаш" про зобов`язання винити дії - задовольнити.

Зобов'язати Державне підприємство завод "Електроважмаш" (61089, м. Харків, пр. Московський, 299, код ЄДРПОУ 00213121) виконати п.п. 2-4, 6, 7, 9-12, 16-18 вимоги Державної фінансової інспекції України (04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 4, код ЄДРПОУ 37393358) від 23.05.2012 року № 06-14/757, а саме:

- укласти договори з мешканцями 18 квартир житлового будинку по проспекту Московський, 296-Б, які належать Міністерству оборони України, щодо надання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) від недонарахування квартирної плати в сумі 15110 (п'ятнадцять тисяч сто десять) грн. 18 коп.;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) від постачання електричної енергії до житлових будинків, гуртожитків та освітлення житлового селища в сумі 695237 (шістсот дев'яносто п'ять тисяч двісті тридцять сім) грн. 45 коп., за поставлену холодну воду та природний газ мешканцям гуртожитків та житлового будинку по вул. 12 Квітня, 21 в сумі 917 (дев'ятсот сімнадцять) грн. 43 коп. та 220 (двісті двадцять) грн. 33 коп.;

- стягнути з Комунального підприємства каналізаційного господарства "Харківкомуночиствод" безпідставно сплачені кошти в сумі 370581 (триста сімдесят тисяч п'ятсот вісімдесят одна) грн. 56 коп.;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 337 (триста тридцять сім) грн. 44 коп. від списання молока (спецхарчування) з порушенням вимог постанови Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13 "Про порядок безкоштовної видачі молока та інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці";

-стягнути з ВАТ "Страхова компанія "Мир" безпідставно сплачену по договору від 30.12.2009 року № 2009/12.30-03/Т страхову премію в сумі 875000 (вісімсот сімдесят п'ять тисяч) грн. 00 коп. та по договору від 30.12.2009 року № 2009/12.30-01/Т в сумі 199726 (сто дев'яносто дев'ять тисяч сімсот двадцять шість) грн. 42 коп.;

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 1550478 (оди мільйон п'ятсот п'ятдесят тисяч чотириста сімдесят вісім) грн. 00 коп. від надання послуг з консультацій та тренінгів окремих категорій працівників управлінського складу, відповідне навчання яких не передбачено фінансовим планом і Колективним договором та надано з порушенням вимог Положення про професійне навчання кадрів на виробництві", затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерством освіти і науки України від 26.03.2001 № 127/151, підпункту 5 пункту 2 та п. 7 "Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 № 1019, п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1997 № 1260 "Про документи про освіту та вчені звання";

- стягнути з підрядників безпідставно сплачені внаслідок застосування, в порушення п. 9.10 Правил визначення вартості робіт по ремонту основних фондів підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України (ВБН Д.1.1-3.1-2001), завищеного усередненого розміру адміністративних витрат, кошти в сумі 207523 (двісті сім тисяч п'ятсот двадцять три) грн. 25 коп. (ТОВ "Зната" - 53938,15 грн., ПП "НВП "Електра" - 44053,98 грн, РБП "Мостокран-1" - 30734,45 грн., ТОВ "Атріум-Буд" - 23155,94 грн., ПП "Будівельник-М" - 19416,56 грн., ТОВ "Европейське" - 11737,86 грн., ПП "Харківський центр промислової електроніки" - 9117,06 грн., Фінансово-будівельна компанія "ФСК" - 3893,81 грн., ТОВ "Електрум-Харків" - 3318,12 грн., ТОВ "Східремсервіс" - 2003,11 грн., ТОВ "НДП-Будсервіс" - 2089,69 грн., АТЗТ "ІЦ "Укргазтехніка" - 1532,4 грн., ТОВ "Меденергопостач" - 1110,56 грн, ТОВ "Техноспецсервіс" - 732,16 грн., ТОВ "Променергосервіс" - 689,4 грн.);

- в порядку та розмірах визначених ст. 130-136 Кодексу законів про працю України стягнути з винних осіб матеріальну шкоду (збитки) в сумі 24942 (двадцять чотири тисячі дев'ятсот сорок дві) грн. 43 коп. від здійсненої з порушенням вимог ст. 15 Закону України "Про оплату праці" виплати надбавки за високі досягнення у праці та відповідно зайво проведених відрахувань до державних цільових фондів на суму 9612 (дев'ять тисяч шістсот дванадцять) грн. 81 коп., а також премії у сумі 196795 (сто дев'яносто шість тисяч сімсот дев'яносто п'ять) грн. 46 коп. та внесків до державних цільових фондів на суму 75844 (сімдесят п'ять тисяч вісімсот сорок чотири) грн. 97 коп.;

- здійснити коригування додаткового капіталу, амортизації основних засобів та залишкової вартості активів (житлового фонду) на суму надлишково нарахованого станом на 01.07.2011 року зносу в загальній сумі 57612 (п'ятдесят сім тисяч шістсот дванадцять) грн. 38 коп.;

- зняти з обліку житлові приміщення за адресою вул. Таджицька № 17 та зменшити вартість активів (основних засобів) на загальну суму 289696 (двісті вісімдесят дев'ять тисяч шістсот дев'яносто шість) грн. 31 коп., яка перебуває на обліку в порушення вимог п. 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби";

- відобразити за даними бухгалтерського обліку зменшення витрат на суму зайво нарахованої амортизації на житлові будівлі за адресою вул.Таджицька №17 та вул.2-ої П'ятирічки, № 44а на загальну суму 43485 (сорок три тисячі чотириста вісімдесят п'ять) грн. 32 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 14.11.2013 року.

Суддя Горшкова О.О.